صفحه 1 از 61 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 606

موضوع: کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

ApplyAbroad Veteran
    h.behrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    polytechnic of tehran, mathematics

پیش فرض کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

سلام خدمت مدیر محترم رامتین خان
    من تمام فروم گشتم ولی برای سوالم تاپیکی پیدا نکردم " من در حال اتمام کارشناسی ارشد هستم و میخواستم بدونم چون احتمالا از دانشگاه خوبی پذیرش نمیتونم بگیرم آیا برای مستر مجددا اقدام کنم یا همون دکتری؟ چون میخوام برای دکتری حتما توی دانشگاه خاص ( خفن بالا ) باشم. در ضمن میشه برای دوره دکتری اقدام کرد ولی قید کرد که مایل به تحصیل مجدد در مستر می باشم؟ مشکل اینه که برای مستر کمتر فاند میدن " البته فکر کنم سوال خیلی ها باشه.
    با تشکر
    I am back to AA.

ApplyAbroad Veteran
    h.behrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد پذیرش برای کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

سلام ، مثل اینکه کسی جوابی نمیده پس خودم شروع میکنم : پارسال یکی از دوستانم (که سال قبلش برای دکتری از دانشگاههای متوسط به بالای آمریکا برای دکتری اقدام کرده بود و ریجکت شده بود یا بدون فاند ) دوباره برای مستر اقدام کرد و از ucny با فاند 19000 پذیرش گرفت البته من جایی خوندم که به غیر از دانشگاه سفارت خانه های کشورها هم ایراد میگیرند ، در ضمن از سربازی هم معاف هستم . چرا دوستان نظر یا تجربیاتشونو نمیگن 8)
    I am back to AA.

سلام
    محض اطلاع بگم که اصولا نظر سفارت برای ویزا در مستر مجدد خیلی مساعد نیست... مگر اینکه حتما فاند داشته باشید تا شرایط بهتر بشه که خوب همون طور که گفتید فاند تو مستر خیلی کمتره و تو خیلی از رشته ها اصلا تو مستر فاند نیست. به نظر من که بهتره دکتری اپلای کنید حالا تو رنک دانشگاه یک کم تخفیف بدین من که فکر می کنم همه دانشگاه ها خوب هستند حالا نمی خواد خیلی دنبال 10 دانشگاه اول باشید 11 امی هم باشه باور کنید خوبه ;D... شما پذیرش دکتری با فاند بگیر مطمئن باش ویزا راحت تره و رنک دانشگاه خیلی هم تو سفارت مهم نیست.
    Life salutes you when you make others happy

ApplyAbroad Veteran
    h.behrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

سپاس دوست عزیز (با دکمه تشکر) ، حق با شماست ولی آیا داشتن مستر امتیازی برای فاند تو مستر مجدد میشه ؟ که سفارتو قانع کنه . پس باید به امید ترانسفر کردن بود.
    I am back to AA.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط h.behrouz
    سلام خدمت مدیر محترم رامتین خان
    من تمام فروم گشتم ولی برای سوالم تاپیکی پیدا نکردم " من در حال اتمام کارشناسی ارشد هستم و میخواستم بدونم چون احتمالا از دانشگاه خوبی پذیرش نمیتونم بگیرم آیا برای مستر مجددا اقدام کنم یا همون دکتری؟ چون میخوام برای دکتری حتما توی دانشگاه خاص ( خفن بالا ) باشم. در ضمن میشه برای دوره دکتری اقدام کرد ولی قید کرد که مایل به تحصیل مجدد در مستر می باشم؟ مشکل اینه که برای مستر کمتر فاند میدن " البته فکر کنم سوال خیلی ها باشه.
    با تشکر
    من هم این سوال واسم پیش اومده: کسایی که اواخر دوره فوقشون و یا حتی بعدش به این نتیجه رسیدند که توانایی اینو دارند که از یک دانشگاه عالی فاند واسه phd بگیرند ولی رزومشون به فاند گرفتن از اون دانشگاه ها نمی خوره, آیا خوبه دوباره برن خارج از ایران دوباره مستر بخونند و بعد.....
    به نظر من این ایده در کل خوبه ولی اینکه آدم بیاد و همون رشته قبلیشو دوباره بخونه یک کمی غیر منطقیه. من اگه خودم بخوام دوباره مستر بخونم سعی میکنم بیام و یک رشته نزدیک به رشته قبلی ام بخونم تا بعدا با تلفیق این دو رشته بتونم phd تو فیلد مورد علاقه ام رو بخونم.
    لطفا دیگران هم چیزی اگه راجع به این ایده می دونند بگن فکر کنم خیلی ها این سوال واسشون مطرحه
    وقتی حقیقت آزاد نیست، آزادی حقیقت ندارد.
    ژاک پرهور

Junior Member

سلام . این چیزی که در مورد تغییر رشته میگین درسته. اتفاقا منم قصد داشتم همچین کاری بکنم. رشته لیسانس و فوقم برقه، دوست داشتم امسال فوقه ریاضی اپلای کنم. ولی گفتم خوبه بیخیال شم آخه فک کردم اگه یه استادی قرار باشه واسه مستر دانشجو بگیره و فوند بده فک نمیکنین به کسی بده که لیسانسشو توی همون فیلد مورد نظر بوده هر چقد طرف رزومه اش توی رشته خودش قوی باشه و حتی فوق هم توی اون رشته داشته باشه. میشه اگه کسی تجربه ای توی این تغییر رشته و راضی کردن استاد داره بگه.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

شاید بنظر برسه که دوباره بری یه ارشد خوب بگیری شانست میره بالا ولی به نظر من به ریسکش نمی ارزه از کجا معلوم بتونی یه ارشد با کیفیت عالی که خودت می خوای بگیری. تازه حداقل 2 سال از عمرت هم مصرف میشه!
    بنظر من بجای اینکارا یه نمره عالی تو زبان بیار، یه جی آر ای بالای 1300 و چند تا مقاله، ببینم چرا تو رو ور ندارن!!

ApplyAbroad Veteran
    h.behrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

با تشکر از دوستان بالاخره تاپیک طرفدار پیدا کرد ;D اول اینکه masa جان منم فوق ریاضی و دارم برای phd تلاش میکنم در کل بعد از کلی پیغام فرستادن به دوستان با معرفت و چند تن از استادام در مورد بحث ارشد مجدد به این نتیجه رسیدم که اگر معدل خوب یا رزومه متوسط به بالایی داری فقط روی همون زبان تمرکز کن و مطمئن باش که از دانشگاههای خوب آمریکا یا آمریکا پذیرش میگیری من چند نفر را دیدم که با رزومه متوسط به بالا موفق بودند.
    در مورد اینکه اگر معدل بدی یا رزومه ضعیفی داری و میخوای رشتتو عوض کنی باید با دقت زیاد این کارو انجام بدی که یک وقت هم از اونجا مونده و از اینجا رونده نشی ولی اگر مطمئن هستی دوباره ارشد بزن تو رگ ;D حتی من کسی را میشناسم که هر مقطع تحصیلیش با موضوعی متفاوت بوده : لیسانس فیزیک ، ارشد ریاضی ، و برای دکتری فلسفه اونم تو آلمان !!! :P یا لیسانس عمران ، ارشد فیزیک ، دکتری ریاضی تو آمریکا 8) ولی همشون از قبل تصمیم گیری کرده بودند یعنی یک دفعه تغییر رشته ندادند و البته سنگ تمام گذاشتند تو ارشدشوناااا .
    در مورد اینکه استاد توی انتخاب دانشجوهاش اونم توی ارشد چیکار میکنه بستگی به سعی شما داره که چه طوری برید رو مخش البته این طبیعیه که در حالت معمولی هم رشته ای هاشونو در نظر میگیرند ولی سماجت شما ( ما ایرانی ها ) یک چیزه دیگست
    من خودم این طور عمل میکنم که برای دانشگاه های زیر 100 برای phd اقدام میکنم چون پولدارترند و شانس دکتری با بورسیه تو اونجاها بیشتره ، و برای بعضی از دانشگاههای بین 100 تا 200 برای مستر دوباره اقدام میکنم چون اکثر اونها به علت کمبود بودجه بیشترمستر میگیرند چون هزینه کمتری براشون داره یا اگر حتی دکتری بگیرند معمولا به پیشنهاد استاداشون و اون هم برای هر 10 سال یک باره ;D البته اگر توانایی مالی دارید مثلا برای ارشد توی سوئد یا ... فکر بدی نیستا...
    توی رشته های علوم پایه بر خلاف مهندسی ها داشتن معدل معمولی با sop و cv خوب نه عالی ، به همراه gre خوب خیلی خیلی موثرتره
    اگر نظر دیگری دارید مشتاقم بشنوم
    I am back to AA.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

آره تو علوم پایه زیاد معدل مطرح نیست یا اینکه اهمیت فوق العاده نداره. اینو از رو رزومه اونایی که پذیرش گرفتن می تونید بفهمید!

Junior Member

سلام. خیلی ممنون برای جواب. من راسش چند وقت پیش تافل دادم (92،نمیدونم برای پذیرش خوبه یا نه؟!!!) معدل لیسانس و فوقم هم خیلی بد نیست!! هردو حوالی 17 اس و نمره های ریاضیم هم همه حوبن. اگه بخوام خوش بین باشم فک می کنم بتونم از یه دانشگاهه متوسط یا حتی خوب از کانادا یا جایه دیگه واسه دکتری رشته خودم پذیرش بگیرم. ولی بر حسب علاقه دوست داشتم ریاضی بخونم و اگه بخوام برم خارج میخوام حتما پذیرش با فوند داشته باشم.راسش درس نمیدونم چطور باید استادا رو متقاعد کنم!!!! نمیدونم شاید بهتر باشه منم مثه شما یه تعداد دانشگاه واسه ی مستر ریاضی اقدام کنم و یه تعدادی دکتری برق تا امسال بتونم پذیرش بگیرم. در ضمن من فک میکنم خوندن دوباره مستر توی یه رشته دیگه اصن وقت تلف کردن نیس.
    ممنون.

صفحه 1 از 61 123456789101151 ... آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)