صفحه 59 از 61 نخستنخست ... 949505152535455565758596061 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 581 تا 590 , از مجموع 606

موضوع: کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط postdoc1 نمایش پست ها
    قصد برگشت ندارم لزوما. یعنی فرقی نداره حقیقتش، هر جا بتونم شغل اکادمیک مناسب پیدا کنم فرقی نداره. چه اون کشور، چه ایران، یا هر کشور دیگه ای. هدفم شغل اکادمیک مناسبه در نهایت.
    یعنی اگه با افیسر ادم صادق باشه در این خصوص ریجکت حتمیه؟
    برای ویزای دانشجویی و کلا موقت باید دلایل کافی و مدارک نشان دهنده بازگشت پس از تحصیل را ارایه کنید و بتوانید آفیسر را قانع کنید که قصد و هدفتان بازگشت و نه اقامت است. چیزی شبیه "ویزای صداقت "که پرسیدید متاسفانه، در این موارد صادر نمیکنند!
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    برای ویزای دانشجویی و کلا موقت باید دلایل کافی و مدارک نشان دهنده بازگشت پس از تحصیل را ارایه کنید و بتوانید آفیسر را قانع کنید که قصد و هدفتان بازگشت و نه اقامت است. چیزی شبیه "ویزای صداقت "که پرسیدید متاسفانه، در این موارد صادر نمیکنند!
    آیا میشه گفت بعدش میریم یه کشور دیگه؟ من حدود ۱۵ سال ایران زندگی نکردم، بگم بعدش میرم ایران غیرواقعی به نظر نمی آد؟
    نشون بدیم بعد از تحصیل در کشور میزبان نمی مونیم کافی هست، یا حتمن باید در ایران تای داشته باشیم. من جایی جز فرودگاه تو ایران نبودم در بیش از ده سال گذشته.
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

نقل قول نوشته اصلی توسط Plus_Energy نمایش پست ها
    با سلام،
    بنده ارشد آموزش محور هستم از تربیت مدرس. با اینکه با چندین دانشگاه های US رد مورد اپلای دکتری پرسیدم، ولی برخی مرا تشویق به اپلای برای مستر مجدد می کنند. نظر شما را ممنون می شوم بدانم که دکتری یا مستر مجدد باید اپلای کنم با توجه به آموزش محور بودن...
    منظورتون از برخی، دانشگاه های آمریکا هستن، یا بر و بچ اینترنت؟
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

قصد برگشت ندارم لزوما. یعنی فرقی نداره حقیقتش، هر جا بتونم شغل اکادمیک مناسب پیدا کنم فرقی نداره. چه اون کشور، چه ایران، یا هر کشور دیگه ای. هدفم شغل اکادمیک مناسبه در نهایت.
    یعنی اگه با افیسر ادم صادق باشه در این خصوص ریجکت حتمیه؟
    ببخشید ولی اگر هدفتون همان گرفتن شغل اکادمیک در ایران یا خارج هست خوب همون پست داک در یک دانشگاه متوسط هم کفایت می کنه. چرا دکتری دوم؟ این کار تلف کردن وقت هست و شما بهترین سالهای زندگیتون را عملا از دست می دهید. من سه سال را نرفتم دانشگاه و در این سه سال انگلیسی و برنامه نویسی یاد گرفتم تازه احساس می کنم از زمان عقب افتادم. لیسانسم را هم در 3 سال و نیم تمام کردم.
    در ضمن نمی دانم چرا اکثر افراد از سختی گرفتن پوزیشن می گویند. تو حوزه تز من 15 تا اگهی دیدم که توسط چند تا کمپانی هدایت می شد هنوز بعد از چند ماه نتوانستند افراد مناسب را پیدا کنند و مرتب ددلاین را عقب می اندازند!
    جالبه تمام مهارت های لازم آنها را هم دارم.
    و همینطور مربوط به اروپا هست و حقوق خوبی هم داره و فرد باید برنامه نویس خوبی باشه به مقاله هم نیاز نداره!
    بگردید در سایت های مختلف احتمالا پوزیشن های خوبی پیدا می کنید.
    به بقیه هم توصیه می کنم وقتی وارد دوره ارشد و دکتری در ایران می شوید یک سری مهارت یاد بگیرید که کارتون بیفته روی غلتک. بعضی وقتها دنبال چیز هایی بروید که افراد کمی روی آنها کار می کنند که رقابت شدید نباشه.
    اینهمه دانشگاه وجود داره. مخصوصا تو امریکا.

نقل قول نوشته اصلی توسط dv1397 نمایش پست ها
    آیا میشه گفت بعدش میریم یه کشور دیگه؟ من حدود ۱۵ سال ایران زندگی نکردم، بگم بعدش میرم ایران غیرواقعی به نظر نمی آد؟
    نشون بدیم بعد از تحصیل در کشور میزبان نمی مونیم کافی هست، یا حتمن باید در ایران تای داشته باشیم. من جایی جز فرودگاه تو ایران نبودم در بیش از ده سال گذشته.
    نظر من هم همین هست. خوب مستقیم بگوییم هدف ما از تحصیل رفتن به یک کشور دیگر هست نه بازگشت به ایران.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MR1993 نمایش پست ها
    ببخشید ولی اگر هدفتون همان گرفتن شغل اکادمیک در ایران یا خارج هست خوب همون پست داک در یک دانشگاه متوسط هم کفایت می کنه. چرا دکتری دوم؟ این کار تلف کردن وقت هست و شما بهترین سالهای زندگیتون را عملا از دست می دهید. من سه سال را نرفتم دانشگاه و در این سه سال انگلیسی و برنامه نویسی یاد گرفتم تازه احساس می کنم از زمان عقب افتادم. لیسانسم را هم در 3 سال و نیم تمام کردم.
    در ضمن نمی دانم چرا اکثر افراد از سختی گرفتن پوزیشن می گویند. تو حوزه تز من 15 تا اگهی دیدم که توسط چند تا کمپانی هدایت می شد هنوز بعد از چند ماه نتوانستند افراد مناسب را پیدا کنند و مرتب ددلاین را عقب می اندازند!
    جالبه تمام مهارت های لازم آنها را هم دارم.
    و همینطور مربوط به اروپا هست و حقوق خوبی هم داره و فرد باید برنامه نویس خوبی باشه به مقاله هم نیاز نداره!
    بگردید در سایت های مختلف احتمالا پوزیشن های خوبی پیدا می کنید.
    به بقیه هم توصیه می کنم وقتی وارد دوره ارشد و دکتری در ایران می شوید یک سری مهارت یاد بگیرید که کارتون بیفته روی غلتک. بعضی وقتها دنبال چیز هایی بروید که افراد کمی روی آنها کار می کنند که رقابت شدید نباشه.
    اینهمه دانشگاه وجود داره. مخصوصا تو امریکا.
    حاجی پست داک پذیرش گرفتن خیلی سخته... زیاد اقدام کردم، نتیجه نگرفتم. چیزی که من تو این مدت دستگیرم شده، پست داک بیشتر دوس دارن از دانشجوهای خودشون بگیرن، تا اینکه از فارغ التجصیل ایران. مگه اینکه استاد راهنمات کانکشن داشته باشه اونور، معرفیت کنه. در غیراینصورت شانس فارغ التحصیلای داخلی هر چقدرم قوی باشن و مهارت بلد باشن پایینه. حرف اول تو پست داک کانکشن استاد راهنمای دکتری میزنه.

حاجی پست داک پذیرش گرفتن خیلی سخته... زیاد اقدام کردم، نتیجه نگرفتم. چیزی که من تو این مدت دستگیرم شده، پست داک بیشتر دوس دارن از دانشجوهای خودشون بگیرن، تا اینکه از فارغ التجصیل ایران. مگه اینکه استاد راهنمات کانکشن داشته باشه اونور، معرفیت کنه. در غیراینصورت شانس فارغ التحصیلای داخلی هر چقدرم قوی باشن و مهارت بلد باشن پایینه. حرف اول تو پست داک کانکشن استاد راهنمای دکتری میزنه.
    ادامه دادن PhD در یک زمینه دیگر مشکل هست. من بخاطر تز ارشد و این یک سال کرونا شروع کردن مقاله بنویسم ولی موفق نشدم در عوض باعث شد خیلی چیز های جدید یاد بگیرم. مقالات زیادی را زیر و رو کردم. حداقل در یک جهت تثبیت شده در حال حرکت هستم. اوایل سال هیچ اگهی بخصوصی پیدا نکردم. فکر کردم موضوع را عوض کنم و در زمینه دیگری مقاله بدهم ولی الان کلی پوزیشن خالی و حتی شغل پیدا کردم که حتی مقاله هم به آن صورت نمی خواهد. خود PhD دوره سخت و فشرده ای هست. شما باید پیش زمینه مناسبی داشته باشید.
    اگر بدنبال پست داک هستید و موضوع مدنظر شما با موضوعاتی که قبلا اساتید خارجی کار کرده اند تطابق داره به آنها ایمیل بزنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    TUG , Telecommunication Eng

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد پذیرش برای کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

دوستان اگر راهنمایی کنید ممنون میشم.
    دانشگاه این پیشنهاد رو وقتی در بخش راهنمایی هاش داده :
    LLM=Master of laws - فوق لیسانس حقوق
    کشور : کانادا
    دانشگاه : University of Victoria
    شرایط : لیسانس معدل 16.96 و فوق لیسانس دانشگاه 17 دولتی معدل + سابقه کار(حدود یکسال) + مقاله داخلی و خارجی درحال تدوین + زبان هم آیلس 7

Applicants who already have or who are in the process of completing an LLM from any institution (Canadian or international) should normally apply to the PhD program. Applicants who have a law degree and a Master’s degree in a field other than law may choose to apply to the LLM or PhD program. Applicants who have questions in this regard should contact the Graduate Program Director.

چطور باید پروف کنیم که ریجکت نکنه درخواست پذیرش رو ؟
    ببنیدی مشکل اینجاست که اگر بخوایم فوق لیسانس رو اعلام نکنیم و گپ و فاصله ی سه ساله مشکلی ایجاد نمی کنه ؟ ضمن اینکه من فکرم میکنم که باعث ضعف در رزومه تحصیلی هم میشه حذف فوق.
    ممنون.
    ویرایش توسط ah_fekri : December 4th, 2020 در ساعت 08:32 PM

Junior Member

سلام دوستان
    در مورد سوالم نتونستم جوابی پیدا کنم در کامنت ها

من دانشجوی ارشد هستم. نمره معدل بالای 18 و 2 مقاله ISI دارم(در دوره ارشد). تا تابستان هم احتمالا تافل بالای 95 بیارم.
    اما یه مشکلی هست. معدل دوره کارشناسیم اصلا خوب نیست. (حدودا 14).
    و سریعا می خوام وارد بازار کار بشم. از این رو می خوام در یک دانشگاه خارجی اروپا یا آمریکا ارشد مجدد بخونم (5 سال دکتری ).

می خواستم بدونم به خاطر رزومه خوبم در دوره ارشد، می تونم فاند بالا برا ارشد مجدد در یکی از دانشگاه های متوسط به بالا بگیرم؟

ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sindokou نمایش پست ها
    سلام دوستان
    در مورد سوالم نتونستم جوابی پیدا کنم در کامنت ها

من دانشجوی ارشد هستم. نمره معدل بالای 18 و 2 مقاله ISI دارم(در دوره ارشد). تا تابستان هم احتمالا تافل بالای 95 بیارم.
    اما یه مشکلی هست. معدل دوره کارشناسیم اصلا خوب نیست. (حدودا 14).
    و سریعا می خوام وارد بازار کار بشم. از این رو می خوام در یک دانشگاه خارجی اروپا یا آمریکا ارشد مجدد بخونم (5 سال دکتری ).

می خواستم بدونم به خاطر رزومه خوبم در دوره ارشد، می تونم فاند بالا برا ارشد مجدد در یکی از دانشگاه های متوسط به بالا بگیرم؟

ممنون
    معدل پایین لیسانس رو می تونید با یک نمره خوب GRE برای دانشگاههای آمریکا پوشش بدید.
    برای دوره PhD، فاند گرفتن از یونی های آمریکا راحت تر از ارشدشون هستش. ( می تونید یک ارشد مجدد بخونید یا دکترای یک یونی متوسط آمریکا رو برید و بعدش دکتراتون رو به ارشد تبدیل کنید و ... ).

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)