صفحه 2 از 61 نخستنخست 12345678910111252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 606

موضوع: کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد پذیرش برای کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

چرا نمی ری تو دکترا یه پروژه ای رو که مربوط به ریاضیه ور داری؟!!!

خیلی از رشته ها هستند که تقریبا میشه گفت که ریاضی هستند. مثلا این پست که من فرستادم کاملا ریاضیه!

http://www.applyabroad.org/forum/ind...?topic=31531.0

ApplyAbroad Veteran
    h.behrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    polytechnic of tehran, mathematics

من هم با نظر شما موافقم بچه های برق راحت میتونند تو خیلی از گرایشهای کاربردی به صورت میان رشته ای فعالیت کنند ،
    در مورد استادا هم اول خوب بگرد 1استاد مناسب !! پیدا کن و بعدش هم بعد از 2-3 تا ایمیل بهش بگو که اگر از تو خوشش اومده میتونی بری تو دپارتمانشون و آیا از تو حمایت میکنه برای گرفتن فاند ؟ ، ولی اینو بدون که اکثرشون از همون اول میدونند که شما دنبال چی هستید پس زیاد نگران نباشید ;D
    I am back to AA.

Junior Member

خیلی ممنون برای راهنماییاتون. موفق باشین

Junior Member

سلام. منم ارشد معماریم بهمن تمومه و دوست دارم دوباره برای مستر اپلای کنم، ولی دوتا مشکل دارم. یکی اینکه اینطور که میگن من از معافیت تحصیلیم یکبار استفاده کردم و نمیتونم واسه یه مستر دیگه از کشور خارج بشم. اگه در این مورد (گذاشتن وثیقه و ...) اطلاعی دارین لطفا بگین. دوم اینکه تو این فروم خوندم واسه مستر ِ دوباره سخت تر ویزا میدن که هنوز نمیدونم چرا و واقعا اینطور هست یا نه.
    لطف می کنین اگه جواب بدین.

Member ako_1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    George Mason University

aminmoj عزیز! متاسفانه این یه مشکل واقعیه، ببین شما یکبار برای مقطع فوق لیسانس از معافیت تحصیلی استفاده کردین و دیگه نمی تونید باهاش معافیت بگیرید، پس فقط برای مقطع دکتری (ایران- خارج) بهتون معافیت تحصیلی می دن، که اگه خارج از ایران باشه یه کمی کار دارید واسه گذاشتن وثیقه، فعلا هم 5 تومنه

برای دومی هم بستگی داره، اگه آمریکا و کانادا اینا باشن که خوب، طبیعتا می پرسن شما که یه دونه فوق دارین چرا دوباره می خواین برید و اینا... اما ظاهرا فعلا باید واسه سربازی یه کاری کید.
    نه در رفتن حرکت بود/ نه در ماندن سکونی.

و ستارۀ پر شتاب/درگذرگاهی مأیوس
    بر مداری جاودانه می‌گردد.

Member ako_1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    George Mason University

Unhappy پاسخ : راهنمایی در مورد پذیرش برای کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

ممنونم از دوستان خوبم برای افتتاح این پست،
    منم سوالم اینه، ببینید من فوق عمران دارم و آلان دارم دوران مقدس زیر پرچم و می گذرونم!
    حالا می خوام بپرسم که به نظر دوستان بعد تموم شدن این دوران برای یه مستر دیگه اقدام کنم یا مستقما دکتری

موضوع اینه که تزم تقریبا بین رشته ای بود، بحث سیالات و خیلی بیشتر به مکانیک نزدیک ه تا عمران، البته خیلی هم تز تاپی شد؛
    می خوام برای اروپا اقدام کنم، به نظر شما کدوم بهتره؟ دکتری عمران؟ یا فوق مکانیک؟ یا اسا" یه فوق عمران دیگه؟
    شخصا ترجیحم مکانیکه، اکثر واحداشونو برای تزم خوندم و فکر می کنم اونجا موفقتر باشم،
    نظر دوستان چیه؟
    نه در رفتن حرکت بود/ نه در ماندن سکونی.

و ستارۀ پر شتاب/درگذرگاهی مأیوس
    بر مداری جاودانه می‌گردد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ako_1983 نمایش پست ها
    aminmoj عزیز! متاسفانه این یه مشکل واقعیه، ببین شما یکبار برای مقطع فوق لیسانس از معافیت تحصیلی استفاده کردین و دیگه نمی تونید باهاش معافیت بگیرید، پس فقط برای مقطع دکتری (ایران- خارج) بهتون معافیت تحصیلی می دن، که اگه خارج از ایران باشه یه کمی کار دارید واسه گذاشتن وثیقه، فعلا هم 5 تومنه

برای دومی هم بستگی داره، اگه آمریکا و کانادا اینا باشن که خوب، طبیعتا می پرسن شما که یه دونه فوق دارین چرا دوباره می خواین برید و اینا... اما ظاهرا فعلا باید واسه سربازی یه کاری کید.
    ممنونم دوست عزیز لطف کردی. پس تو هم عمرانی هستی. راستش من لیسانسم عمران بود و واسه ارشد تغییر رشته دادم به معماری. بهرحال مرسی.

ApplyAbroad Veteran
    h.behrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    polytechnic of tehran, mathematics

نقل قول نوشته اصلی توسط ako_1983 نمایش پست ها
    ممنونم از دوستان خوبم برای افتتاح این پست،
    منم سوالم اینه، ببینید من فوق عمران دارم و آلان دارم دوران مقدس زیر پرچم و می گذرونم!
    حالا می خوام بپرسم که به نظر دوستان بعد تموم شدن این دوران برای یه مستر دیگه اقدام کنم یا مستقما دکتری

موضوع اینه که تزم تقریبا بین رشته ای بود، بحث سیالات و خیلی بیشتر به مکانیک نزدیک ه تا عمران، البته خیلی هم تز تاپی شد؛
    می خوام برای اروپا اقدام کنم، به نظر شما کدوم بهتره؟ دکتری عمران؟ یا فوق مکانیک؟ یا اسا" یه فوق عمران دیگه؟
    شخصا ترجیحم مکانیکه، اکثر واحداشونو برای تزم خوندم و فکر می کنم اونجا موفقتر باشم،
    نظر دوستان چیه؟
    درود، ای خدااا 2ساعت تایپ کرده بودم تا اومدم بفرستم پرید
    راستش به عنوان مطرح کننده این تاپیک از روزی که این سوال برام پیش آمد خیلی تحقیق کردم ایمیل زدم ... حالا اینم نتایج من : اولا 50% دانشگاه ها میگفتند که ما فقط برای دکتری فاند میدیم و از طرفی شما که مستر داری دیگه حتما باید برای دکتری اپلای کنی،‌ولی از طرف دیگه بعضیاشون هم حرفها و پیشنهادات عجیبی میدادند البته دپارتمانهاشون یا استاداشون نه اینکه graduate office مثلا یکیشونمیگفت ما یک دوره pre phd داریم شما برای این دوره اپلای کن بعدش برای مستر سوویچ کنید چون اولش که graduate office ایراد میگیره ولی اینجا که آمدید دیگه کاری نداره و میشه بهانه ای آورد. یا اینکه ما مثلا همین کار را در مورد دکتری انجام بدید یعنی از دکتری به مستر. بعضی هاشون هم پیشنهاد اضافه شدن طول مدت تحصیل را دادند. البته بگم که بوده اند دوستانی که برای دکتری جایی رفتند ولی بعدا ترنسفر کردند یک دانشگاه دیگه ولی برای ارشد!!! که از نظر من اصلا این کار انسانی و آکادمیک نیست و وجهه ایرانیهارا خراب میکنه .
    در مورد اون دوستمون هم که مشکل استفاده از تسهیلات دولتی را داشتند و الان برای مستر مجدد مشکل دارند راه اول را پیشنهاد میکنم چون از سد وزارت علوم میتونند رد بشند ولی نمیدونم اگر اون طرف این سوویچ را انجام بدند براشون مشکل مصادره شدن وثیقه و یا سرباز فراری پیش میاد یا نه چون اجازه خروج از کشور و همین طور وضعیت معافیت تحصیلیشون منوط به پذیرش برای دکتری بوده پس بهتره در این مورد مطمئن بشید.
    در آخر من مشکل سربازی ندارم و همین طورهم ترم پنجم را تمدید کردم و شاید هم ترم ششم !!! چون هم به دانشگاه بگم که بابا جان من مستر ندارم و همین طور مشکل سفارتم حل بشه البته بهشون میگم که من بنابر دلایلی... نمیتونم ادامه تحصیل بدم پس میخوام دوباره ارشد بگیرم، راستی یکی دیگه از اون حرفای عجیب غریبشون این بود که چون من دارم برای ارشد میام معدل دو سل آ[ر تحصیلم یعنی همین ارشد را محاسبه میکنند ولی باید اون حداقل معدل لیسانس را داشته باشم!!!
    راستی برای سفارت هم بیشتر از همه کانادا اذیت میکنه ولی آمریکا حله چوت بوده اند دوستانی که برای ارشد مجدد مثلا از ترکیه رد شدند ولی بلافاصله رفتند دبی و راحت کلیر شدند پس خیالتون راحت باشه.
    دوستان عزیز اگر بازم سوالی داشتید خوشحال میشم با همدیگر حل کنیم من هم اگر چیزی به یادم آمد اینجا مینویسم . پیروز باشید.
    I am back to AA.

Junior Member virgo_zh آواتار ها

سلام به همگی. راستش من هم همین مشکل رو دارم . من الان ترم 5 ارشدم (سراسری) و حتما ترم 6 رو هم تمدید می کنم و می خوام برای ارشد برم و نه دکترا. البته به دلیل علایق شخصی. یک سئوالی دارم که شاید به نظر مسخره بیاد. سفارت از کجا می فهمه که من الان دانشجوی فوقم؟ من با لیسانسم دارم اپلای می کنم و هیچ اشاره ای هم به فوقم نمی کنم.شاید حتی اگر پذیرش بگیرم این فوقو ول کنم و برم. ایا از طرف دانشگاه فوقم برام مشکلی پیش میاد؟ راستش من هیچ تجربه ای در زمینه مصاحبه سفارت ندارم. پس خبر ندارم سیستم چطوریه؟ می شه یکی به من بگه که جریان از چه قراره؟ من مشکل سربازی هم ندارم. چون دخترم.
    برای آرزوهایی که می میرند سکوتی می کنم فراتر از فریاد.

Junior Member

h.behrouz جان، برای دوستانی که اونجا از دکتری به مستر سوییچ می کنن مشکل مصادره و این حرفا یک چیزه و مشکل سفارت یه چیه دیگه. مگه اینطور نیست که اون بچه ها با پذیرش دکتریشون افیسر سفارت رو قانع کردن؟ پس اگه از تو سفارت بیان بیرون و برن سوییچ کنن که بعد باز واسه تمدید ویزا و این حرفا پاشون گیره، اگه بیان سفارت که حالشونو میگیرن که شما ما رو اونجوری قانع کردین ولی اینجوری کردین. چون اینطور که دوستان میگن افیسرها واسه مسترِ دوباره خوندن سخت قانع می شن.
    بابت اینکه این حرفای خوب رو راجع به سفارت امریکا زدی ام ممنون
    موفق باشی

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)