صفحه 45 از 61 نخستنخست ... 353637383940414243444546474849505152535455 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 441 تا 450 , از مجموع 606

موضوع: کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

سلام دوستان
    قبل از فرستادن ایمیل به استاد و ...برای اپلای ارشد مجدد باید از دانشگاه پرسید که اجازه میدن یا نه؟

Junior Member

فک کنم دانشگاه به دانشگاه فرق می کنه ، بعضی دانشگاه ها وقتی تو سایت دپارتمان میری، قسمت recent graduates یا alumni اغلب کسانی رو می بینی که دو بار ارشد خوندن یا کیس های مشابه، مثل اینکه تو غرب زیاد غیر معمول نیست، گاهی با PhD هم اونا میشینن امتحان پزشکی می دن و دوباره میرن دوره MD، این کیس ها زیادن تا جایی که یک دانشگاه تو آمریکا، یک دوره مخصوص فشرده و سه ساله براشون گذاشته.
    منبع: https://med.nyu.edu/education/md-deg...-three-year-md و http://newsroom.cumc.columbia.edu/bl...hd-scientists/.

سلام، من لیسانس دانشگاه شریف معدل 16.5 و ارشد تهران معدل 18.3 دارم با 2 مقاله ISI ایمپکت بالا و 7 سال سابقه کار (ریسرچ و مرتبط با حوزه مورد علاقم و نه حوزه درسیم، پروژه های ملی و بین المللی هم داشتم). زبانم هم خوبه برای GRE هم دارم کار می کنم. بعد این همه مدت بدجور سرم به سنگ خورده که چرا قبلا نرفتم و میخوام اپلای کنم. منتها 2 تا مسئله هست، یکی اینکه می خوام تغییر رشته بدهم (البته 100 درصد تغییر محسوب نمی شه. 40-30 درصد مرتبط هست در حوزه IT) و یکی هم 7 سال گپ افتاده (مقاله ها هم مال 5 سال پیشن) که می ترسم تاثیر بگذاره. می خواستم ببینم با این شرایط پیشنهاد می کنید یک مستر دیگه تو حوزه مورد علاقه ام بگیرم (احتمالا با هزینه شخصی بشه و اروپا) یا شانس قابل قبولی برای اقدام مستقیم دکتری دارم (که مثلما فاند هم می خوام، استرالیا، کانادا، اروپا، آمریکا). با توجه به اینکه سنم زیاد شده فرصت آزمون خطا ندارم واسه همین می پرسم.
    ویرایش توسط mohammadftp : December 17th, 2017 در ساعت 02:57 PM

با سلام
    من لیسانس IT با معدل 13.70 و ارشد IT با معدل 14.50 دارم (کارشناسی پیام نور و ارشد آزاد) .
    متاسفانه مقاله و سابقه کار علمی ندارم ولی رزومه فنی با 8 سال سابقه کار عالی در زمینه IT دارم.
    کلی مدارک فنی بین المللی در زمینه IT دارم و آیلتس 6 آکادمیک .
    الان هم در مرز 30 سالگی هستم و 3 ماه دیگه 30 ساله میشم.
    الان سوال من اینه که:
    ارشد مجدد برای یک دانشگاه قوی آلمان اقدام کنم، یا دکتری اسپانیا و ایتالیا که کمی ضعیف تر هستند؟

قاعدتا مثل همه بحث مالی و آینده شغلی برای من مهم است و میدونم با توجه به شرایط نه چندان خوب تحصیلیم نمیتونم فاند دکتری کسب کنم و فکر می کنم که با ارشد مجدد شاید برای دکتری از یک دانشگاه قوی بتونم فاند بگیرم.
    لطفا راهنمایی بفرمایید.
    با تشکر
    ویرایش توسط mohsen3388 : January 29th, 2018 در ساعت 10:38 AM

Member
    رشته و دانشگاه
    MIT, Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadftp نمایش پست ها
    سلام، من لیسانس دانشگاه شریف معدل 16.5 و ارشد تهران معدل 18.3 دارم با 2 مقاله ISI ایمپکت بالا و 7 سال سابقه کار (ریسرچ و مرتبط با حوزه مورد علاقم و نه حوزه درسیم، پروژه های ملی و بین المللی هم داشتم). زبانم هم خوبه برای GRE هم دارم کار می کنم. بعد این همه مدت بدجور سرم به سنگ خورده که چرا قبلا نرفتم و میخوام اپلای کنم. منتها 2 تا مسئله هست، یکی اینکه می خوام تغییر رشته بدهم (البته 100 درصد تغییر محسوب نمی شه. 40-30 درصد مرتبط هست در حوزه IT) و یکی هم 7 سال گپ افتاده (مقاله ها هم مال 5 سال پیشن) که می ترسم تاثیر بگذاره. می خواستم ببینم با این شرایط پیشنهاد می کنید یک مستر دیگه تو حوزه مورد علاقه ام بگیرم (احتمالا با هزینه شخصی بشه و اروپا) یا شانس قابل قبولی برای اقدام مستقیم دکتری دارم (که مثلما فاند هم می خوام، استرالیا، کانادا، اروپا، آمریکا). با توجه به اینکه سنم زیاد شده فرصت آزمون خطا ندارم واسه همین می پرسم.
    really depends how much a major change you are considering. for MS there could be some difficulties for visa, fund, etc,
    I recommend if you are into research you may consider applying to a PhD program, but it all depends on your interests and future objective
    Never is late for pursuing what makes you happy BTW!

ApplyAbroad Superstar

سلام من فکر میکنم شما الان یک به قول این بنده خدا محمود پرزیدنت یک هلو باشید برای خیلی دانشگاههای نسبتا خوب برای دکتری خواندن. شما ۸ سال سابقه کار مرتبط دارید که واقعا یک امتیاز عالی است یک Asset است. من فکر میکنم این سابقه تا حد بسیار زیادی جبران دانشگاه ومعدل شما را میکند. معمولا تاثیر دانشگاه خوب در یکی دو سال بعد از فارغ التخصیلی تعیین کننده است و بعد عوامل دیگر مثل سابقه کار و تجربه و از همه مهمتر یک پروپوزال قوی مهم میشوند. این مدارک حرفه ای هم که میفرمایید حالا سیسکو یا غیره همه مفیدند. من پیشنهاد میکنم فکرهایتان را جمع کنید و روی یک پروپوزال خوب کار کنید و همزمان کشورهای هدف را هم بررسی کنید با اساتید هم ارام ارام تماس بگیرید و ای میل بزنید و اطلاعات جمع کنید. در حوزه های مرتبط با IT نه لزوما خود IT هم فرصتهای زیادی هست که تجربه شما آنجا هم میتواند کمک بیشتری باشد.
    موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen3388 نمایش پست ها
    با سلام
    من لیسانس IT با معدل 13.70 و ارشد IT با معدل 14.50 دارم (کارشناسی پیام نور و ارشد آزاد) .
    متاسفانه مقاله و سابقه کار علمی ندارم ولی رزومه فنی با 8 سال سابقه کار عالی در زمینه IT دارم.
    کلی مدارک فنی بین المللی در زمینه IT دارم و آیلتس 6 آکادمیک .
    الان هم در مرز 30 سالگی هستم و 3 ماه دیگه 30 ساله میشم.
    الان سوال من اینه که:
    ارشد مجدد برای یک دانشگاه قوی آلمان اقدام کنم، یا دکتری اسپانیا و ایتالیا که کمی ضعیف تر هستند؟

قاعدتا مثل همه بحث مالی و آینده شغلی برای من مهم است و میدونم با توجه به شرایط نه چندان خوب تحصیلیم نمیتونم فاند دکتری کسب کنم و فکر می کنم که با ارشد مجدد شاید برای دکتری از یک دانشگاه قوی بتونم فاند بگیرم.
    لطفا راهنمایی بفرمایید.
    با تشکر

Junior Member

با سلام خدمت دوستان
    من 30 ساله هستم. لیسانسم را در رشته عمران از دانشگاه آزاد با معدل 15.7 گرفتم و بعد ارشدم را هم سال 92 در گرایش سازه از دانشگاه سراسری یزد با معدل 15.8 گرفتم (یک مقاله کنفرانس خارجی دارم)
    بعد از 92 هم 2 سال سربازی بودم و حالا هم 3 سال است مشغول کار (تدریس در دانشگاه، پیمانکاری ساختمان و نظارت و طراحی سازه) هستم. امسال تصمیم گرفتم که برای ادامه تحصیل در خارج از کشور اقدام کنم و مشغول خواندن زبانم.
    با توجه به شرایط سنی و علاقه بیشتری که به بازار کار دارم دوست داشتم که در گرایش دیگری مجددا ارشد بخونم
    میخواستم ببینم آیا با توجه به وققه تحصیلی ایجاد شده امکان ادامه تحصیل هست و چگونه میشود سفارت را قانع کرد؟
    و آیا کشوری هست که بشود از اون Fund گرفت؟

همین اول معذرت بابت سوال طولانی.
    سلام.امیدوارم حالتون خوب باشه.وقت بخیر.میگم یه موسسه ای (به طور تضمینی--به این معنی که در صورت عدم موفقیت کل پولم را پس میده- گفته میتونه برای ارشد برام پذیرش بگیره...از ایتالیا یا هر جایی ک ارشد رایگان هست ولی هزینه زندگی باخودم هست.....البته خودم هم میتونم اینکار را انجام بدم...فقط موسسه احتمالا سریع تر جواب بگیره.و پیشنهاد داده که در طول این دو سال میتونم با دکتر را به جای ایمیل زدن که کلی هم طول میکشه جواب بدن، رو در رو صحبت کنم و بتونم بالاخره از یکی پذیرش بگیرم.
    از اینجا هم که بخوام مستقیم برای دکترا اقدام کنم اصلا معلوم نیست بشه یا نشه و چقدر طول خواهد کشید.
    حداقل در طول این دو سال با اساتید خوب معتبر یکی -دو تا سه تا مقاله خوب هم بدم همین میتونه تو پذیرش دکترا خیلی موثر باشه چون با استاد مطرح یا حداقل خارجی کار کردم که بتونه منا به چند نفر معرفی کنه.

اما دوتا نکته مهم هست: 1)-الان 31 ساله هستم. بعدا سنم میره بالا( هرچند برای دکترا هم که اقدام کنم و یک سال هم طول بکشه. پس فقط حدودا یک سال فرق است بین اقدام برای ارشد و اقدام برای دکترا. با این پیش فرض که بعد از یک سال من دکترا بتونم بگیرم تازه). 2)-هزینه: ماهی حدود 600 تا 800 یورو هزینه زندگی میشه.الان ارشد بالینی دارم با معدل 17 از دانشگاه ازاد و کارشناسی با معدل 14 از پیام نور...آیلتسم 5 است که برای ارشد به 6-6ونیم نیاز دارم. یه مقاله داحلی چاپ شده دارم و یه مقاله داخلی و دوتا isi که منتظر پذیرش شون هستم.

ممنون میشم نظرتون را بفرمایید.

ApplyAbroad Superstar

سلام سوال شما به نظر چندین سوال است و کمی کلی. در حال حاضر شما در مورد کار با این موسسه سوال دارید یا اساسا ادامه تحصیل؟ یا سوال در مورد انتخاب بین ارشد و دکتری است؟ یا حتی کشور هدف؟ شاید مهاجرت؟ اگر اینها را تفکیک کنید و در بخشهای مختلف سایت از دوستان بپرسید بهتر میتوانند کمک کنند. مثلا برای شما تحصیل در ترکیه یا نروژ برابر است؟ موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidreza1986 نمایش پست ها
    همین اول معذرت بابت سوال طولانی.
    سلام.امیدوارم حالتون خوب باشه.وقت بخیر.میگم یه موسسه ای (به طور تضمینی--به این معنی که در صورت عدم موفقیت کل پولم را پس میده- گفته میتونه برای ارشد برام پذیرش بگیره...از ایتالیا یا هر جایی ک ارشد رایگان هست ولی هزینه زندگی باخودم هست.....البته خودم هم میتونم اینکار را انجام بدم...فقط موسسه احتمالا سریع تر جواب بگیره.و پیشنهاد داده که در طول این دو سال میتونم با دکتر را به جای ایمیل زدن که کلی هم طول میکشه جواب بدن، رو در رو صحبت کنم و بتونم بالاخره از یکی پذیرش بگیرم.

از اینجا هم که بخوام مستقیم برای دکترا اقدام کنم اصلا معلوم نیست بشه یا نشه و چقدر طول خواهد کشید.

حداقل در طول این دو سال با اساتید خوب معتبر یکی -دو تا سه تا مقاله خوب هم بدم همین میتونه تو پذیرش دکترا خیلی موثر باشه چون با استاد مطرح یا حداقل خارجی کار کردم که بتونه منا به چند نفر معرفی کنه.

اما دوتا نکته مهم هست: 1-الان 31 ساله هستم. بعدا سنم میره بالا( هرچند برای دکترا هم که اقدام کنم و یک سال هم طول بکشه. پس فقط حدودا یک سال فرق است بین اقدام برای ارشد و اقدام برای دکترا. با این پیش فرض که بعد از یک سال من دکترا بتونم بگیرم تازه). 1-هزینه: ماهی حدود 600 تا 800 یورو هزینه زندگی میشه.الان ارشد بالینی دارم با معدل 17 از دانشگاه ازاد و کارشناسی با معدل 14 از پیام نور...آیلتسم 5 است که برای ارشد به 6-6ونیم نیاز دارم. یه مقاله داحلی دارم و یه مقاله داخلی و دوتا isi که منتظر پذیرش شون هستم.

ممنون میشم نظرتون را بفرمایید.

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام سوال شما به نظر چندین سوال است و کمی کلی. در حال حاضر شما در مورد کار با این موسسه سوال دارید یا اساسا ادامه تحصیل؟ یا سوال در مورد انتخاب بین ارشد و دکتری است؟ یا حتی کشور هدف؟ شاید مهاجرت؟ اگر اینها را تفکیک کنید و در بخشهای مختلف سایت از دوستان بپرسید بهتر میتوانند کمک کنند. مثلا برای شما تحصیل در ترکیه یا نروژ برابر است؟ موفق باشید

دوره مجدد ارشد....برای کشورهایی که هزینه تحصیل رایگان و به زبان انگلیسی هست.مثل ایتالیا یا اسپانیا و در این سطح کشورها.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)