نقل قول نوشته اصلی توسط alirezadynamic نمایش پست ها
از نظر (حرفه ای) شما، دوست عزیز سپاس گزارم.
من کلا جی آر ای رو در شرایط بدی دادم و ...، طبیعتا هر کسی که فنی هست،کوانت بالای 160 رو می تونه راحت بیاره و ...، ولی من تو شرایط عجیبی (که تو هر 100 تا امتحان، یه بار سر آدم میاد) امتحان دادم و...، حالا دیگه گذشته، اگر هم برم ترکیه (که موافقم که خیلی تصمیم ایده الی هم نیست)، صد در صد، نمرات بالای تافل و جی آر ای، اولویت اول هستند. بعدش، اعتبار دانشگاه های اونا و توصیه نامه ی استاداشون، رزومه من رو می تونه تقویت کنه، نه پابلیکیشن و معدل.
کشور انگلیسی زبان رو کاملا موافقم ولی پیدا نمی شه که از نظر مالی هم مشکل ساز نباشه! علت اینکه من الان، سردرگم شدم اینه که فکر اینجا رو نمی کردم، دو تا از اساتید کلگری، از آذر ماه با من ارتباط داشتن و می گفتن که (احتمالا) منو می گیرن، ولی متاسفانه، 2 هفته پیش، استاده گفت که ما فاند نداریم، و به احتمال قوی نمی تونیم تو رو برداریم!، کلا شاید بهتر بود واسه سال بعد اپلای می کردم، که طبیعتا، نمره جی آر ایم خیلی فرق می کرد و به نظر من که امریکا به مراتب جای بهتریه تا کانادا (امسال از کانادا جواب های + زیر 1 درصد بود!). یه راه دیگه هم، راه ترانسفر کردنه! یکی میگه که غیر اخلاقیه، یکی میگه هیچ مشکلی نداره، قانونیه و ...، اگه دوستان راجع به ترانسفر هم نظر بدن عالی می شه!
راستی، تافل رو فقط در صورتی که تو کشور انگلیسی زبان باشی، ویو می شی؟ یا اگه دانشگاه انگلیسی باشه تو کشور غیر انگلیسی، هم باز ویو می شه؟
اگر هدف شما از تکرار ارشد در ترکیه، بهره مند شدن از اعتبار دانشگاه ترکیه و توصیه نامۀ قوی هست، به جرئت میتونم بگم که تصمیم بهینه ای نیست چون هیچکدام از دانشگاه های ترکیه (علیرغم داشتن سطح علمی واقعاً استاندارد) در حدی از اعتبار نیستند که از نظر دانشگاه های امریکا، اپلای کردن شما براشون اغوا کننده باشه. علاوه بر این، وزن توصیه نامۀ استاد دانشگاه ترکیه در بین سایر آیتم های تأثیرگذار در فرآیند اپلای اونقدر بالا نیست که بخاطرش 2 سال برای ارشد مجدد صرف کنید. اگر دورۀ تحصیلی در دانشگاه ترکیه به زبان انگلیسی باشه (که هست)، ممکنه یک سری از دانشگاه های امریکا بخاطر همین دو سال از الزام به داشتن نمرۀ زبان دست بکشند؛ اما یک سری هم فقط با کشور انگلیسی زبان قانع میشند که در اون صورت، این دورۀ ارشد مجدد، براتون آورده ای در این باب نخواهد داشت.

ضمناً به خاطر داشته باشید که در دورۀ ارشد مجدد، اونقدر تکلیف درسی و غیردرسی ممکنه داشته باشید که فرصتی برای زبان خوندن براتون نمونه. به هر حال فاندی که به شما داده میشه، به ازای سرویسی هست که از شما درخواست میشه. محیط انگلیسی زبان باعث مجبور شدن شما میشه اما محیط غیرانگلیسی زبان چندان اجباری به همراه نخواهد داشت و زبانی که در دانشگاه لازم خواهید داشت، به مراتب محدودتر از اونی هست که باعث بهبود چشمگیر سطح زبانتون بشه.

ترجیح دادن دکترای تنسی تک به ارشد مجدد با امید به ترنسفر کردن، داستان جدایی هست که ممکنه میسر بشه یا نه. در این مورد باید به قوانین دانشگاه تنسی تک رجوع کنید. اگر فاند شما از جانب دپارتمان/دانشکده/دانشگاه فراهم میشه، مسئلۀ غیر حرفه ای بودن ترنسفر، کم رنگ میشه؛ اما اگر فاندتون RA باشه و استاد به حضور 4 سالۀ شما دل ببنده، رها کردن استاد با علم به این که از حالا میدونید که با استادتون تا انتهای مسیر همراه نخواهید بود، کار غیرحرفه ای و نه چندان درستی هست.

امیدوارم توضیحاتم به روشنتر شدن ذهنتون کمک کنه.