صفحه 57 از 61 نخستنخست ... 7474849505152535455565758596061 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 561 تا 570 , از مجموع 606

موضوع: کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

سلام دوستان، من ۳۴ سالمه، لیسانس گرافیک با معدل ۱۸:۸۰/// فوق لیسانس فلسفه هنر با معدل ۱۷:۷۰.. هر دو دانشگاه سراسری/ ابلتس ۷ ( اسپیکینگ و رایتینگ ۶.۵) بدون مدرک gre و gmat... ایده الم اینه که برای یه دانشگاه خوب مثل sfu یا ubc تو ونکورر اقدام کنم، به نظرتون با توجه به رزومه و کپ تحصیلیه من امکانش هست ؟ و اینکه اگه هست می تونن برای مستر مجدد اقدام کنم؟چون مقاله ندارم.. با سلف فاندم مشکلی ندارم

Junior Member

سلام. در سال 1385 کاردانی عمران نقشه برداری از دانشگاه آزاد با معدل 14.33 و در سال 1388 کارشناسی عمران از دانشگاه آزاد با معدل 13.83 و پس از آن به مدت 8 سال سابقه کار اجرایی و سپس در سال 1399 مدرک کارشناسی ارشد عمران سازه از دانشگاه گیلان با معدل 16.43 دارم و دو مقاله در حال نوشتن مرتبط با پایان نامه هستم. در سال 1394 برای پذیرش تحصیلی خارج از کشور اقدام کردم و مدرک آیلتس آکادمیک 6.5 گرفتم و از دو دانشگاه در آمریکا و دو دانشگاه در استرالیا و دو دانشگاه در ایتالیا پذیرش گرفتم و در نهایت برای امریکا و استرالیا برای ویزا اقدام کردم ولی متاسفانه هر دو ریجکت شد.حالا بعد از اخذ مدرک کارشناسی تصمیم دارم دوباره اقدام کنم ولی نمیدونم بخاطر سنم این شانس رو دارم یا خیر. واینکه آیا برای second master اقدام کنم یا دکترا.ممنون میشم اگه حوصله کنین و راهنمایی کنین

Junior Member

سلام دوستان، من لیسانس کشاورزی و ارشد زیست شناسی دارم و از چند استاد دانشگاه البرتا کانادا اوکی گرفتم(چون اسپانسر کانادایی دارم) جواب ایمیلم رو دادن حالا خودم موندم که برای ارشد مجدد اقدام کنم یا دکترا استادها اوکی هستن با هر دو اپشن، من ۳۱ سالمه و تمایل دارم زودتر جذب بازار کار بشم، حالا نمیدونم دکترا در دانشگاه البرتا یا Msc؟ ممنونم که راهنمایی میکنین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی پلیمر. دانشگاه تبریز

سلام به همگی ، ممنون میشم اگر اطلاعاتی دارید جواب بدید چون خیلی گیج و سردرگمم
    من 33 سالمه و ارشد مهندسی پلیمر دارم، اما حدود 7 سال گپ تحصیلی دارم و متاسفانه در این مدت چون کار مناسب رشته ام پیدا نکردم در حوزه کامپیوتر کار کردم . با توجه به مشکلاتی که داشتم میدونم دیر اقدام کردم برای ادامه تحصیل در خارج از کشور اما هنوز شانس هست انگار. هدفم کاناداست ولی اگر مجبور بشم جای دیگه هم میرم
    مشکل اصلیه من اینه که برای مستر کامپیوتر اقدام کنم یا دکترای پلیمر ؟؟؟
    البته با تحقیق و پرس و جو فهمیدم که اگر مستر کامپیوتر اقدام کنم با توجه به سنم و گپ تحصیلی احتمال اینکه آفیسر ردم کنه زیاده
    تصمیم گرفتم همون ارشد پلیمر اقدام کنم اما خب متاسفانه در گپ تحصیلیم کار غیرمرتبط با پلیمر انجام دادم. میخاستم بدونم این چقد تاثیر داره ؟ و ممکنه باعث بشه رد کنن منو ؟؟ و اینکه آیا میشه فقط یه نامه از جایی گرفت که نشون بده مثلا اونجا کار پلیمر انجام میدادم یا این امکان نیستش ؟؟

Junior Member

سلام دوستان. من لیسانس مکانیک دارم سراسری معدل 12.60 و فوق لیسانس MBA دارم با معدل 15.50 پیام نور و 12 سال کار مرتبط دارم و چنتا سابقه تحقیقاتی با دانشگاه ها و مراکز صنعتی. آیلتس هفت و 35 ساله. به نظرتون مجدد مستر MBA بخونم، آفیسر متقاعد میشه و میتونم ویزا شم، یا رشته مستر مجدد رو عوض کنم. یا برا دکتری اقدام کنم؟
    برا کانادا میخوام اقدام کنم و ممنون میشم اگه دانشگاهی میشناسین که با معدل پایین و تجربه کار بالا قبول میکنه معرفی کنین.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی نرم افزار کامپیوتر

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد پذیرش برای کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

سلام دوستان وقت بخیر
    من دارم کارشناسی ارشد مهندسی نرم افزار دانشگاه آزاد میخونم و تقریبا هنوز هیچ رزومه ای ندارم و بعضی از دوستانم گفتن دانشگاه های خارج کشور اکثرا مدرک کارشناسی ارشد دانشگاه های ایرانو قبول ندارن .
    و به عنوان پیشنهاد گفتن میتونم از طریق مالزی اقدام کنم و اونجا هم میتونم با هزینه شخصی خودم مدرک زبانو بگیرم و همچنین بعدش کارشناسی ارشد بگیرم و چون بیشتر کشورهای مطرح با مالزی تبادل دانشجو دارن و از این طریق میشه برای دکتری بر اساس رزومه و مقادیر مورد نیاز اون دانشگاه خیلی راحت تر از تو ایران اقدام کرد و هم این فرایند خیلی سریعتر هست (یک مورد حداقل درمورد ویزا دادن) و همچنین کشورهای مطرح کارشناسی ارشد مالزی رو قبول میکنن ولی کارشناسی ارشد ایرانو قبول ندارن (بخصوص دانشگاه آزاد).سوال من اینه کسی این موضوع رو تایید میکنه که درست هست؟ و یا پیشنهادی داره؟

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسی نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط sajad101010 نمایش پست ها
    سلام دوستان وقت بخیر
    من دارم کارشناسی ارشد مهندسی نرم افزار دانشگاه آزاد میخونم و تقریبا هنوز هیچ رزومه ای ندارم و بعضی از دوستانم گفتن دانشگاه های خارج کشور اکثرا مدرک کارشناسی ارشد دانشگاه های ایرانو قبول ندارن .
    و به عنوان پیشنهاد گفتن میتونم از طریق مالزی اقدام کنم و اونجا هم میتونم با هزینه شخصی خودم مدرک زبانو بگیرم و همچنین بعدش کارشناسی ارشد بگیرم و چون بیشتر کشورهای مطرح با مالزی تبادل دانشجو دارن و از این طریق میشه برای دکتری بر اساس رزومه و مقادیر مورد نیاز اون دانشگاه خیلی راحت تر از تو ایران اقدام کرد و هم این فرایند خیلی سریعتر هست (یک مورد حداقل درمورد ویزا دادن) و همچنین کشورهای مطرح کارشناسی ارشد مالزی رو قبول میکنن ولی کارشناسی ارشد ایرانو قبول ندارن (بخصوص دانشگاه آزاد).سوال من اینه کسی این موضوع رو تایید میکنه که درست هست؟ و یا پیشنهادی داره؟
    این که رزومه شما خوب باشه طبیعتا تاثیر بیشتری داره ولی به این صورت که شما میگی خیر صحیح نیست به عنوان مثال کسی که دانشگاه امیرکبیر خونده و معدل خوبی هم در لیسانس و ارشد داره شانس بیشتری داره این که شما در دانشگاه آزاد خوندی تاثیر داره ولی نه به این صورت که شما میگی. ضمنا اگه مشکلی با هزینه ندارید قطعا بهتون میگم برای دکترا پذیرش می گیرید من هم رشته شما هستم و مطئنم هیچ مشکلی نخواهید داشت مشکل خیلیا هزینه هست. من با خیلی از دانشگاه های مکاتبه داشتم و با هزینه مشکلی برای پذیرش دکترا نیست. اگه بخواهید بورس بگیرید باید تلاش کنید تنها دانشگاه ملاک نیست معدل و مقاله هم مهم هست.
    دانشگاه های مالزی خوب هستن اما اونجا هم به تنهایی نمی تونه براتون سکوی پرش باشه. یک بار دیگه میگم درس خوندن شما در یک دانشگاه با اعتبار کم در رزومه شما تاثیر منفی داره اما می تونید با موارد دیگه مثل معدل و مقاله اون پوشش بدید.
    ویرایش توسط phdboy : August 10th, 2020 در ساعت 11:44 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی نرم افزار کامپیوتر

نقل قول نوشته اصلی توسط phdboy نمایش پست ها
    این که رزومه شما خوب باشه طبیعتا تاثیر بیشتری داره ولی به این صورت که شما میگی خیر صحیح نیست به عنوان مثال کسی که دانشگاه امیرکبیر خونده و معدل خوبی هم در لیسانس و ارشد داره شانس بیشتری داره این که شما در دانشگاه آزاد خوندی تاثیر داره ولی نه به این صورت که شما میگی. ضمنا اگه مشکلی با هزینه ندارید قطعا بهتون میگم برای دکترا پذیرش می گیرید من هم رشته شما هستم و مطئنم هیچ مشکلی نخواهید داشت مشکل خیلیا هزینه هست. من با خیلی از دانشگاه های مکاتبه داشتم و با هزینه مشکلی برای پذیرش دکترا نیست. اگه بخواهید بورس بگیرید باید تلاش کنید تنها دانشگاه ملاک نیست معدل و مقاله هم مهم هست.

سلام دوست عزیز ممنون از نظرتون
    البته چون من علاقم به گرافیک هست، و میخوام ادامه تحصیلمو در رشته گرافیک ادامه بدم و تو مالزی کارشناسی ارشد گرافیک میخوام بخونم و بعدش از طریق مالزی به یک کشور دیگه( که هنوز مقصدم مشخص نیس و تحقیق نکردم) برم . همچنین چند نفر از اقوام با وجود داشتن کارشناسی ارشد ( یکی از دانشگاه شریف و دیگری از دانشگاه تبریز)، وقتی امریکا یا کانادا رفتن، جفتشون دوباره کارشناسی ارشد خوندن و بعد دکتری ادامه دادن. منم واسه همین یکم ابهام داشتم

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسی نرم افزار

سلام دوست عزیز ممنون از نظرتون
    البته چون من علاقم به گرافیک هست، و میخوام ادامه تحصیلمو در رشته گرافیک ادامه بدم و تو مالزی کارشناسی ارشد گرافیک میخوام بخونم و بعدش از طریق مالزی به یک کشور دیگه( که هنوز مقصدم مشخص نیس و تحقیق نکردم) برم . همچنین چند نفر از اقوام با وجود داشتن کارشناسی ارشد ( یکی از دانشگاه شریف و دیگری از دانشگاه تبریز)، وقتی امریکا یا کانادا رفتن، جفتشون دوباره کارشناسی ارشد خوندن و بعد دکتری ادامه دادن. منم واسه همین یکم ابهام داشتم
    من هم بالا خدمتون عرض کردم صرفا گرفتن ارشد از یک دانشگاه خوب نمی تونه براتون سکوی پرش باشه اون اشخاص هم احتمالا به دلیل مشکل رزمشون مجبور شدن ارشد مجدد بخونن چون بورس خیلی رقابتی هست مخصوصا در چند سال گذشته شدیدتر هم شده. خیلی ها به دلیل سختی شرایط ترجیح میدن ارشد مجدد بگیرن. دقیقتر بگم اگه شما دکترا هم داشته باشید ولی رزومه خوبی نداشته باشید نمی تونید بورس بگیرید.
    پیشنهاد من به شما این هست که هرجا می خواهید دکترا بخونید یا زندگی کنید از همونجا ارشد بگیرید.
    تنها در مورد رشته خودم می تونم نظر بدم در مورد گرافیک اطلاعی ندارم.

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

دو نکته.

تمام دانشگاههای ایرانی که وزارت علوم مدرک انها را میشناسند بنا به تعریف مدرکشان معتبر است. دانشگاه آزاد هم استثنا نیست. البته دانشگاههای خوب دنیا به دنبال بچه های قوی هستند

خارج از کشور یعنی ۱۹۴ کشور دیگر غیر از ایران. خوب ممکن است-فقط ممکن است و من اطلاع ندارم- دانشگاهی در بین این همه دانشگاه باشد که مدارک تحصیلی ایران را نشناسد. آن دانشگاه را استثنا بفرمایید ومطمین باشید بقیه به شرط داشتن شروط دیگر همه آمادگی پذیرش شما و بچه های ایرانی را دارند.

پایدار باشید

سلام دوستان وقت بخیر

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)