نقل قول نوشته اصلی توسط dp6768 نمایش پست ها
سلام دوستان. من کارشناسی و ارشد شهرسازی و طراحی شهری از دانشگاه شیراز دارم. کارشناسی رتبه اول بودم و بدون کنکور ارشد دارم. اما تو ارشد کار خاصی نکردم و مقاله هم ندارم. معدل کارشناسی 17.5 و ارشد 16.8 هست. می خواستم برای ارشد دوم در رشته عمران در دانشگاه پلی تکنیک میلان اقدام کنم تا برای دکتری رشته حمل و نقل تو آمریکا یک دانشگاه خوب بخونم. به نظرتون با توجه به اینکه نه امتحان تافل دادم و نه جی ار ای و می خوام حتما امسال اقدام کنم، برای ارشد اقدام کردن بهتر هست و یا دکتری؟
اگر منظورتان امسال Fall2016 است فرصت کافی برای آزمونها دارید به شرط آنکه مراحل آماده سازی خیلی طولانی نباشد.
با توجه به رتبه و شرایط کلی رزومه حتی بدون مقاله ممکن است بتوانید پذیرش بگیرید برای دوره دکتری اما اگر به فاند و دانشگاههای خوب فکر می کنید قطعا مستر مجدد در یک رشته نزدیک به گرایش دکتری می تواند موثر و مفیدتر باشد.
توصیه من اینستکه در رشته حمل و نقل برای مستر مجدد اقدام کنید و در زمینه تحقیق بین رشته ای با طراحی شهری تز ارشد را بگذرانید تا بتوانید موقعیتهای بهتری در دوره دکتری پیدا کنید. البته نیاز به ارائه مقاله در این حالت بیشتر از حالتی است که با مستر فعلی اقدام کنید ولی شانس و رنکینگ متناسب بهتری خواهید یافت
موفق باشید