صفحه 4 از 61 نخستنخست 123456789101112131454 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 606

موضوع: کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

Cool پاسخ : راهنمایی در مورد پذیرش برای کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط arax30th نمایش پست ها
    ولی اینکه فوق دارم خوبه یا نه، بعضیا گفتن میتونه مشکل ساز بشه، اکثرا گفتن مشکل ساز نمیشه، و حتی یکی گفت اگه تو مسترت بک گراند خوبی داشته باشی میتونه برای پذیرش کمکت هم بکنه!!

حالا به این اوصاف، باز هم مشکل سفارت دارم؟ (حالا که مستر مجدد می خوام ولی رشته رو کلا عوض میکنم؟) و شانس فاند خوب؟ و منطقیه که تو دانشگاههایی که گفتن ممکنه مشکل ایجاد کنه PHD اقدام کنم به امید Transfer ولی تو بقیه همون Master؟

بعد اینکه کلا کسی رو میشناسید که مستر داشته باشه و واسه یه مستر دیگه تو یه رشته دیگه اقدام کرده باشه و در صورتیکه فاند داره، از کانادا ویزا بگیره؟؟
    من هم دقیقا همین سوال رو دارم ! من دانشجوی ترم 3 ارشد شریفم و متاسفانه پارسال GPA خوبی نداشتم. هر جا خواستم اپلای کنم نوشته بود که حتما هر مقطعی که تحصیل کردید رو ذکر کنید. حالا موندم چی کار کنم. پارسال خیلی درس زیاد برداشتم و الان درسای زیادی ندارم که GPA ام رو بالا ببرم. می خوام یک بار دیگه برای مستر اقدام کنم و البته این دفعه در یک زمینه کاری دیگه. خوشحال می شوم دوستان اگر تجربیاتی دارند در اختیار بقیه بگذارند
    من می خواهم برای کانادا یا آمریکا اقدام کنم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد پذیرش برای کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hengameh.sh نمایش پست ها
    من هم دقیقا همین سوال رو دارم ! من دانشجوی ترم 3 ارشد شریفم و متاسفانه پارسال GPA خوبی نداشتم. هر جا خواستم اپلای کنم نوشته بود که حتما هر مقطعی که تحصیل کردید رو ذکر کنید. حالا موندم چی کار کنم. پارسال خیلی درس زیاد برداشتم و الان درسای زیادی ندارم که GPA ام رو بالا ببرم. می خوام یک بار دیگه برای مستر اقدام کنم و البته این دفعه در یک زمینه کاری دیگه. خوشحال می شوم دوستان اگر تجربیاتی دارند در اختیار بقیه بگذارند
    من می خواهم برای کانادا یا آمریکا اقدام کنم.
    سلام
    فکر نمیکنم مشکل خاصی پیش بیاد، با توجه به اینکه رشته ای که میخواهید براش apply بکنید فرق میکنه، من بعضی از استادای اون طرف رو دیدم که دو مستر دارند ولی خوب اون یکی مثلا ریاضی یا MBA بوده. در هر صورت اگه خودتون رو به اندازه کافی علاقه مند نشون بدید داشتن یه مستر نمیتونه نکته منفی باشه!!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط masa نمایش پست ها
    سلام . این چیزی که در مورد تغییر رشته میگین درسته. اتفاقا منم قصد داشتم همچین کاری بکنم. رشته لیسانس و فوقم برقه، دوست داشتم امسال فوقه ریاضی اپلای کنم. ولی گفتم خوبه بیخیال شم آخه فک کردم اگه یه استادی قرار باشه واسه مستر دانشجو بگیره و فوند بده فک نمیکنین به کسی بده که لیسانسشو توی همون فیلد مورد نظر بوده هر چقد طرف رزومه اش توی رشته خودش قوی باشه و حتی فوق هم توی اون رشته داشته باشه. میشه اگه کسی تجربه ای توی این تغییر رشته و راضی کردن استاد داره بگه.
    یک نکته رو به شما دوست عزیز و سایر عزیزانی که این سوال رو در این تاپیک مطرح کردن میخوام بگم . مخصوصا شما که دردت با من مشترک هست. مطمئن باشید در گرایشهای برق مخصوصا در دوره دکتری مثلا برق_مخابرات در شاخه های خیلی باریک و تخصصی تر کاملا بحثها وارد ریاضیات می شود. لذا در دانشگاهایی که میخواد apply کنید دنبال اساتیدی بگردید که field کاریشان به رشته ریاضی نزدیک باشد. در ضمن زیاد نگران نباشید اگه خوب خودتون رو نشان بدید اونجا زیاد روی تغییر رشته های نزدیک حساس نیستند.

Member ako_1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    George Mason University

بهروز عزیز ممنون از محببتون
    اما من دقیق دستم نیومد ، یعنی قاعده کلی نداره؟
    من می خوام برای یه مستر دیگه اقدام کنم، فرق زیادی هم نمی کنه کجا باشه، سوئد و نروژ گزینه های اصلیم ان، اگه نبود حتی مالزی، می خوام مسترم تو مکانیک سیالات باشه، و تزمو جامع تر کنم،
    حالا این سوئد می فهمه که من یه مستر دیگه دارم یا پذیرشم رو بر اساس معدل لیسانسم می ده؟
    من معدل لیسانسن فاجعه س، واقعا نمی دونم می شه کاورش کرد یانه؟

علت مستر مجدد هم اینه، اما اگه فکر می کنید فایده ای نداره که کلا به فکر دکتری مستقیم باشم، نظر شما چیه؟
    یعنی خوندن یه مستر دیگه و بعد اقدام برای دکتری تو یه دانشگاه درست درمون بهتر نیست؟
    خاصتا زمانی که ترجیحم هم مکانیکه؟
    نه در رفتن حرکت بود/ نه در ماندن سکونی.

و ستارۀ پر شتاب/درگذرگاهی مأیوس
    بر مداری جاودانه می‌گردد.

ApplyAbroad Veteran
    h.behrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    polytechnic of tehran, mathematics

نقل قول نوشته اصلی توسط ako_1983 نمایش پست ها
    بهروز عزیز ممنون از محببتون
    اما من دقیق دستم نیومد ، یعنی قاعده کلی نداره؟
    من می خوام برای یه مستر دیگه اقدام کنم، فرق زیادی هم نمی کنه کجا باشه، سوئد و نروژ گزینه های اصلیم ان، اگه نبود حتی مالزی، می خوام مسترم تو مکانیک سیالات باشه، و تزمو جامع تر کنم،
    حالا این سوئد می فهمه که من یه مستر دیگه دارم یا پذیرشم رو بر اساس معدل لیسانسم می ده؟
    من معدل لیسانسن فاجعه س، واقعا نمی دونم می شه کاورش کرد یانه؟

علت مستر مجدد هم اینه، اما اگه فکر می کنید فایده ای نداره که کلا به فکر دکتری مستقیم باشم، نظر شما چیه؟
    یعنی خوندن یه مستر دیگه و بعد اقدام برای دکتری تو یه دانشگاه درست درمون بهتر نیست؟
    خاصتا زمانی که ترجیحم هم مکانیکه؟
    درود، در این موضوع که سوئد معدل کدوم مقطع را حساب میکنه من خدایی نمیدونم و بهتره در انجمن سوئد مطرح کنی. ولی اگر برای معدلت داری این کار را انجام میدی بهتره تا مسئله ای را که توی این مدت اپلای فهمیدم بگم و اونم اینه که خوندن مستر مجدد اونم در کشوری غیر از اون کشوری که میخواهی دکتری بخونی از طرفی میتونه به زبانت کمک کنه و هم به قول خودت معدلت راجبران کنه ولی خیلی خیلی از درسهای مستر که هیچ دکتری هم بچه های فوق لیسانس ایران اکثرا گذراندن و این مسئله میتونه شما را اذیت کنه. بحث بعدی اینه که مثلا خود من تو ایران بهترین ریکام ها را گرفتم حالا لازم نیست استادم 100 تا مقاله داشته باشه مهم اینه که هم زبونم بود و با من حسابی راه اومد این مسئله کمی نیست.
    حالا برای شما اگر معدل مسترتون خوبه و لیسانس خرابه یعنی مثل خودم هستی ، بهتره روی زبانت کار کنی و با امیدواری اپلای کنی چون این نشون دهنده پیشرفت شما بودهکه توی مستر معدلت بالا آمده. ولی اگر برعکس هست شاید برای مستر مجدد اقدام کنی بد نباشه.
    I am back to AA.

Junior Member

سلام ،
    من هم يه مشكل مشابه ي دارم. من ليسانس برق يه دانشگاه خوب با معدل 16.19 رو دارم ولي دانشگاه فوقم اصلاً خوب نيست. من چند ماه پيش به يه استاد ايراني كه تو يه دانشگاه رنك 50 هستش، ميل زدم و گفتم ليسانس هستم و مي خوام واسه مستر و يا دكترا apply كنم .
    الان بعد از 2 ماه جواب داده كه حتماً واسه دكتري apply كن و بهت RA يا TA مي ديم!
    الان مي نمي دونم تو application form ها چي بنويسم:

1- اگه بنويسم كه فوق اون دانشگاه و دارم اولاً استاده ممكنه پشيمون بشه كه اين چرا رفته اون دانشگاه درس خونده، يا چرا از همون اول نگفت و يا اصلاً دانشگاه بهم admission نده و بگه تو چرا دوباره مي خواهي مستر تو همون گرايش بخوني؟

2-اگه ننويسم ميترسم دانشگاه يا سفارت بفهمه و واسم خيلي بد بشه يعني يا admission ندن و يا ويزا!

اگه راهنمايي كنين واقعاً ممنون مي شم.

ApplyAbroad Veteran
    h.behrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    polytechnic of tehran, mathematics

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid_m7 نمایش پست ها
    سلام ،
    من هم يه مشكل مشابه ي دارم. من ليسانس برق يه دانشگاه خوب با معدل 16.19 رو دارم ولي دانشگاه فوقم اصلاً خوب نيست. من چند ماه پيش به يه استاد ايراني كه تو يه دانشگاه رنك 50 هستش، ميل زدم و گفتم ليسانس هستم و مي خوام واسه مستر و يا دكترا apply كنم .
    الان بعد از 2 ماه جواب داده كه حتماً واسه دكتري apply كن و بهت RA يا TA مي ديم!
    الان مي نمي دونم تو application form ها چي بنويسم:

1- اگه بنويسم كه فوق اون دانشگاه و دارم اولاً استاده ممكنه پشيمون بشه كه اين چرا رفته اون دانشگاه درس خونده، يا چرا از همون اول نگفت و يا اصلاً دانشگاه بهم admission نده و بگه تو چرا دوباره مي خواهي مستر تو همون گرايش بخوني؟

2-اگه ننويسم ميترسم دانشگاه يا سفارت بفهمه و واسم خيلي بد بشه يعني يا admission ندن و يا ويزا!

اگه راهنمايي كنين واقعاً ممنون مي شم.
    درود بر شما، اول تبریک میگم به شما، و فکر کنم اون دانشگاه تو کانادا بوده آره؟ ببینید اینکه نگید ارشد دارید یا ارشد دارید میخونید برای دانشگاه مربوطه یا officer embassy دو مبحث جدا هست. به نظرم بگید خیلی بهتره چون اون وقت شما حداقل 2-3 سالی را از آخر لیسانس تا الان بدون کار علمی و خالی دارید و تازه مشکل ریکام پیش میاد که شما از استادای لیسانس میخواهید ریکام بگیرید یا استادای ارشد؟ چون همون طوری که خودتون هم میدونید ریکامی که استادای ارشد برای شما می نویسند معمولا خیلی قویتر از ریکامهای اساتید لیسانس هست چون برمیگرده به پروژه ارشد و درسهای ارشد شما که اصلا قابل قیاس با لیسانس نیست هر چند که دانشگاه ارشدتون داغون باشه. این تا اینجا برای دانشگاه بود. ----> برای سفارت هم تا اونجایی که من میدونم و قبلاهم اشاره کردم honesty خیلی خیلی مهمه. شما میتونید دفاع نکنید و بگید فقط لیسانس دارید و کسی هم حرفی نمیزنه ولی اگر دفاع کردید دیگه نمیتونید نگید و یا خدای نکرده دروغ بگید.
    در کل پیشنهاد میکنم که حتما برای دکتری اپلای کنید و اشاره کنید و اگر میخواهید حداقل از 3تا ریکامتون یکیش از استاد راهنما و پروژه ارشدتون باشه چون نبودن این ریکام خیلی تو ذوق میزنه . بقیه را هم اگر اصرار دارید از اساتید لیسانستون بگیرید. باز هم نکته ای بود بپرسید خوشحال میشم جوابتون را بدم. پیروز و بهروز باشید.
    I am back to AA.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط h.behrouz نمایش پست ها
    درود بر شما، اول تبریک میگم به شما، و فکر کنم اون دانشگاه تو کانادا بوده آره؟ ببینید اینکه نگید ارشد دارید یا ارشد دارید میخونید برای دانشگاه مربوطه یا officer embassy دو مبحث جدا هست. به نظرم بگید خیلی بهتره چون اون وقت شما حداقل 2-3 سالی را از آخر لیسانس تا الان بدون کار علمی و خالی دارید و تازه مشکل ریکام پیش میاد که شما از استادای لیسانس میخواهید ریکام بگیرید یا استادای ارشد؟ چون همون طوری که خودتون هم میدونید ریکامی که استادای ارشد برای شما می نویسند معمولا خیلی قویتر از ریکامهای اساتید لیسانس هست چون برمیگرده به پروژه ارشد و درسهای ارشد شما که اصلا قابل قیاس با لیسانس نیست هر چند که دانشگاه ارشدتون داغون باشه. این تا اینجا برای دانشگاه بود. ----> برای سفارت هم تا اونجایی که من میدونم و قبلاهم اشاره کردم honesty خیلی خیلی مهمه. شما میتونید دفاع نکنید و بگید فقط لیسانس دارید و کسی هم حرفی نمیزنه ولی اگر دفاع کردید دیگه نمیتونید نگید و یا خدای نکرده دروغ بگید.
    در کل پیشنهاد میکنم که حتما برای دکتری اپلای کنید و اشاره کنید و اگر میخواهید حداقل از 3تا ریکامتون یکیش از استاد راهنما و پروژه ارشدتون باشه چون نبودن این ریکام خیلی تو ذوق میزنه . بقیه را هم اگر اصرار دارید از اساتید لیسانستون بگیرید. باز هم نکته ای بود بپرسید خوشحال میشم جوابتون را بدم. پیروز و بهروز باشید.

مرسی که جواب دادین. نکته اول اینه که من پارسال دفاع کردم. نکته دوم اینه که قبلاً یه استاده از یه دانشگاه خیلی خیلی خوب تو یه مصاحبه skype ازم پرسید که تو چرا فوقتو تو همون دانشگاه لیسانست قبول نشدی و
    و من گفتم من داشتم کار می کردم نتونستم درس بخونم اون جا قبول شم خلاصه بیخیال شد!

حالا نمی خواستم این تجربه هم واسه این استاده پیش بیاد! البته من جمعه email زدم و بهش گفتم من یه فوق دارم ولی چو ن کیفیت درسا منو راضی نمی کرد یه فوق دیگه می خوام بخونم خلاصه هنوز جواب نداده. حالا شاید چو ن تعطیل بودن شایدم که مثل اون اولی ییخیال شده

پیش فرض پذیرش گرفتن دوباره برای فوق لیسانس در صورت داشتن مدرک فوق لیسانس!

سلام. من ارشد مکانیک خوندم ولی بنا به دلایلی اصرار دارم که این ارشد رو دوباره توی یک دانشگاه خارجی بخونم. وضعیت نمره ها و رزومم توی مقطع کارشناسی خیلی بهتر از کارشناسی ارشده. ولی نمیدونم گفتن اینکه من یه بار کارشناسی ارشد رو خوندم میتونه برام امتیاز مثبتی توی گرفتن پذیرش در مقطع ارشد باشه یا نه. اگه ممکنه هر کس اطلاعاتی داره من رو راهنمایی کنه.
    با سپاس

Member ako_1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    George Mason University

نقل قول نوشته اصلی توسط h.behrouz نمایش پست ها
    درود، در این موضوع که سوئد معدل کدوم مقطع را حساب میکنه من خدایی نمیدونم و بهتره در انجمن سوئد مطرح کنی. ولی اگر برای معدلت داری این کار را انجام میدی بهتره تا مسئله ای را که توی این مدت اپلای فهمیدم بگم و اونم اینه که خوندن مستر مجدد اونم در کشوری غیر از اون کشوری که میخواهی دکتری بخونی از طرفی میتونه به زبانت کمک کنه و هم به قول خودت معدلت راجبران کنه ولی خیلی خیلی از درسهای مستر که هیچ دکتری هم بچه های فوق لیسانس ایران اکثرا گذراندن و این مسئله میتونه شما را اذیت کنه. بحث بعدی اینه که مثلا خود من تو ایران بهترین ریکام ها را گرفتم حالا لازم نیست استادم 100 تا مقاله داشته باشه مهم اینه که هم زبونم بود و با من حسابی راه اومد این مسئله کمی نیست.
    حالا برای شما اگر معدل مسترتون خوبه و لیسانس خرابه یعنی مثل خودم هستی ، بهتره روی زبانت کار کنی و با امیدواری اپلای کنی چون این نشون دهنده پیشرفت شما بودهکه توی مستر معدلت بالا آمده. ولی اگر برعکس هست شاید برای مستر مجدد اقدام کنی بد نباشه.
    بازم ممنونم دوست عزیزم بهروز!
    اول اینکه نمی دونم این خبرنامه چرا این جوری شد و به من میل نزد که شما جواب دادین،
    دوم اینکه بزارین من کامل براتون بگم، اگرم آب پاکی رو بریزن رو دستم که کلا بیخیال شو بازم بهتره،
    من لیسانس آبیاری کشاورزی از دانشگاه تبریز گرفتم، معدلم ( روم به دیوار) شد 12.57 ؛ طبیعیه که نه علاقه ای به رشته داشتم، نه درسی خوندم، فقط از سیالات خیلی خوشم اومد، ریاضی م خوب بود و عشق ریاضی محض بودم که نذاشتنم و اومدم مهندسی خوندم، که اونم شد نتیجه ش، بعدش فوق دانشگاه آزاد تهران قبول شدم، خیلی علاقه داشتم و خوب خوندم؛ تزم تاپ شد و 19 شد، معدلم شد 15 ( یه دهم کم!) تزم بین رشته ای بود، راهنما عمران، مشاور مکانیک، یه مدل ریاضی واسه اغتشاش سیالات بود،

حالا با این وضعیت نمی دونم چه کنم؟ اول اینکه فوق مکانیک اصلا تکراری نیست، اما خب آیا پذیرش می دن؟ لیسانس آبیاری ؛ فوق عمران، حالا یه مستر دیگه اونم مکانیک؟ نمی دونم، اگه قرار باشه مستر بای ریسرچ باشه و فقط تحقیق کنم و یه چند تایی واحد لازم پاس کنم که زیاد سخن نمی شه، اما اگه قرار باشه کورس پاس کنم که خیلی مسکل پیش می آد،

یه گزینه دیگه اینه که واسه عمران اقدام کنم و تزمو باز تو سیالات بردارم، نمی دونم؟ اولا ، می خواستم برای آمریکا قدام کنم، زبانم خوبه و مشکلی ندارم، واسه خوندن GRE هم داشتم اماده می شدم، یهو وثیقه از 5 تومن شد 15 تا و من برنامه هام به هم ریخت، آلان سربازم و 9 ماه دیگه تموم می شه، تو این مدت دارم باز زبان رو تقویت می کنم، دارم به این فکر می کنم که شاید اروپا، زیاد به معدل گیر نده، از اونجایی که شانس بورس ندارم، یه جایی برم که فقط خرج زندگی رو بدم بهتره، اینه که به فکر سوئد و نروژ ام، اما باز این سوال کلی هست که فوق یا دکتری؟ عمران یا مکانیک؟ ممنون می شم هر نظری که دارین بدین، مثبت یا منفی

عذر خواهی می کنم که طولانی شد
    نه در رفتن حرکت بود/ نه در ماندن سکونی.

و ستارۀ پر شتاب/درگذرگاهی مأیوس
    بر مداری جاودانه می‌گردد.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)