صفحه 53 از 61 نخستنخست ... 343444546474849505152535455565758596061 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 530 , از مجموع 606

موضوع: کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

پیش فرض پاسخ : کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedelon نمایش پست ها
    سلام دوستان لطفا جواب من رو هم بدید. من فوق لیسانس مکانیک دارم اما نمی خوام دکتری بخونم و می خوام ارشد MBA بگیرم آیا امکان گرفتن فاند هست ؟ مد نظرم دانشگاه های امریکا هست. با تشکر.
    دانشگاه خوب بورس نمیده.
    دانشگاه متوسط یا بد هم اگه بورس بده بازار کار خیلی مدرکش رو قبول نداره.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    مکانیک از اون تیپ رشته هاس که تو کانادا باعث افسردگی میشه! نه بازار کار خوب داره و نه خیلی بها بهش میدن.
    من جای شما باشم یا میرم آمریکا برای ادامه تحصیل (که خیلی سخته به خاطر ویزا) و یا سعی میکنم از مکانیک بیام بیرون یه رشته ای این وسط ها بخونم.
    شما چطور اینطور قطعی نظر میدید؟
    اونقدر بها میدن که حتی مستر میشه بورس گرفت
    این همه استاد ایرانی مکانیک در کانادا هست مگه نه؟

Junior Member

ممنون بابت پاسخگویی. پس توی indeed که خیلی کار پیدا میشه انگار🤔من در زمینه انرژی های نو و عمران به ویژه محیط زیست و ساختمان های سبز هم علاقه دارم. وضعیت این رشته ها و بازار کارشون چه طوریه؟ شما پیشنهادتون چه زمینه کاری هست؟ چون من هدفم در نهایت کار و زندگی هست و نه صرفا درس و محیط اکادمیک

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط minaamin نمایش پست ها
    شما چطور اینطور قطعی نظر میدید؟
    اونقدر بها میدن که حتی مستر میشه بورس گرفت
    این همه استاد ایرانی مکانیک در کانادا هست مگه نه؟
    ایشون قطعی نظر میده شاید چون اینجا به چشم خودش دیده که مکانیکا در به در دنبال عوض کردن رشته و رفتن توی فایننس و رشته های پول درار هستن
    من دو تا فوق لیسانس مکانیک میشناسم که توی پیتزافروشی مال شهر ما کار میکردن.
    بعدم ایران این قدر نفت و گاز و منابع طبیعی داره و کشور ثروتمندیه، ایا مردمش هم این قدر ثروتمندن؟
    اینکه "حتی مستر بورس میدن" ربطی نداره به این قضیه که بازار کار اون رشته در بازار و صنعت چطوریه.
    فاند گرفتن در یه رشته به معنای این نیست که بازار کار در اون رشته عالیه.
    توی ام بی ای و بیزینس فاند نمیدن ولی بازار کارش خیلی بهتر ازین رشته هاست تو کانادا.

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    ایشون قطعی نظر میده شاید چون اینجا به چشم خودش دیده که مکانیکا در به در دنبال عوض کردن رشته و رفتن توی فایننس و رشته های پول درار هستن
    بعدم ایران این قدر نفت و گاز و منابع طبیعی داره و کشور ثروتمندیه، ایا مردمش هم این قدر ثروتمندن؟
    اینکه "حتی مستر بورس میدن" ربطی نداره به این قضیه که بازار کار اون رشته در بازار و صنعت چطوریه.
    توی ام بی ای و بیزینس فاند نمیدن ولی بازار کارش خیلی بهتر ازین رشته هاست تو کانادا.
    ربط داره خوب هم داره. این طور با قطعیت حرف زدن درست نیست. شما کجای کارید که اینطور با قطعیت حرف میزنید؟
    شما برو نگاه کن چند تا استاد ایرانی مکانیک برق و این تیپ داریم چند تا استاد فایننس و ....
    مشخصه برا کسی که پول داره فراوون بره رشته های مدیریتی بخونه اون هم بعدش اگر شانس بیاره بله میتونه کار پیدا کنه با درآمد بالا
    کسی مهندسی خوب بخونه و مقاله زیاد داشته باشه قطع به یقین کار اکادمیکش تضمین شده است نه اینکه صرفا بیاد کانادا درس بخونه
    اتفاقا تو همین رشته شما هم کم نیست کسایی که پیتزا فروشی کار میکنه
    در ضمن من در مورد فوق لیسانس حرف نزدم.
    کسی که خارج میاد هدف اولیه اش کار آکادمیک باید باشه اونم به خصوص اگر دکتری میخونه و این رو هم بدونه به صرف مدرک دکتری هیچ ...نمیشه کرد.

سلام.
    از اونجایی که به نظر میاد رشتتون به شیمی مرتبطه و اطلاعاتی دارید. سوال داشتم از خدمتتون. من دکترای شیمی آلی دارم. سه تا مقطعم دولتی بوده، معدلم هم بد نبوده. 5 تا مفاله دارم. هنوز مدرک زبان نگرفتم. 6 سال سابقه کار دارم. به نظرتون چه کاری برای من بهتره؟ اقدام برای دکتری ی گرایش دیگه؛ شاید یه ارشد دیگه؟چیزی که بتونم یکم از بازار کارش مطمئن تر باشم

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    بعدم ایران این قدر نفت و گاز و منابع طبیعی داره و کشور ثروتمندی

ه، ایا مردمش هم این قدر ثروتمندن؟

Junior Member

سلام دوستان عزیز
    بنده 34 سال دارم و لیسانس فیزیک از دانشگاه آزاد و فارغ التحصیل سال 98 با معدل 14.68 و کارشناسی ارشد فیزیک از دانشگاه علوم تحقیقات تهران با معدل 15.49 و فارغ التحصیل سال 91 می باشم. یک مقاله ISI در سال 2012 چاپ کردم و یک مقاله ISI دیگه در سال 2014 و سه مقاله ISI در سال 2015 و آخرین مقاله ISI هم در سال 2016 چاپ کردم (جمعا شش مقاله ISI که تو تمامی مقالات نفر اول مقاله خودم و نفر دوم مقاله هام اسم استاد راهنمام هستش ). بنظر شما دوستان برای ارشد مجدد اقدام کنم یا برای دکترا؟ توی کدوم مقطع می تونم از یک دانشگاه با رنکینگ متوسط کانادا با Full Fund پذیرش بگیرم. دوستان لطفا نظراتتون برام بنویسین.قصدم از اپلای کردن فقط گذراندن یک مقطع دانشگاهی و وارد بازار کار شدن در کشور کانادا هست.

Junior Member

سلام. سوالم از کسایی که تجربه ارشد مجدد خوندن داشتن اینه که آیا مطرح کردن که ارشد اول داشتن یا نه تاثیر مثبت داره یا منفی؟ ممنون

Junior Member

سلام دوست عزیز،

منم چنین شرایطی دارم و در نهایت تصمیم دارم که مطرحش کنم. برات توضیح میدم:

کارشناسیم دانشگاه آزاد با معدل 14.30
    کارشناسی ارشد از دانشگاه تهران با معدل 17.50 (پایان نامم هم 130 صفحه به زبان انگلیسی هست)

خب طبیعتا تو این شرایط هر کسی دوست داره که از ارشدش صحبت کنه. ولی فکر می کنم باید حتما با دلیل صحبت کنی و قانع بشن که چرا ارشد دوم می خونی.
    البته مورد اصلی این هست که باید ارشد دومت متفاوت باشه تا طبیعی جلوه بده. بنابراین در SOP که براشون می نویسی، خوب توضیح بده و دلیل بیار که چرا ارشد دوم می خونی، فکر می کنم طبیعتا نتیجه مثبتی داشته باشه.

Junior Member

با عرض سلام ...من خیلی مسیجهای قدیمی رو هم خوندم اما یه سوال دارم که نبود....مستر 1 و 2 چه فرقی با هم دارن؟ بینهایت ممنون از جوابی که میدید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)