صفحه 3 از 61 نخستنخست 1234567891011121353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 606

موضوع: کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

ApplyAbroad Veteran
    h.behrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    polytechnic of tehran, mathematics

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد پذیرش برای کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط aminmoj نمایش پست ها
    h.behrouz جان، برای دوستانی که اونجا از دکتری به مستر سوییچ می کنن مشکل مصادره و این حرفا یک چیزه و مشکل سفارت یه چیه دیگه. مگه اینطور نیست که اون بچه ها با پذیرش دکتریشون افیسر سفارت رو قانع کردن؟ پس اگه از تو سفارت بیان بیرون و برن سوییچ کنن که بعد باز واسه تمدید ویزا و این حرفا پاشون گیره، اگه بیان سفارت که حالشونو میگیرن که شما ما رو اونجوری قانع کردین ولی اینجوری کردین. چون اینطور که دوستان میگن افیسرها واسه مسترِ دوباره خوندن سخت قانع می شن.
    بابت اینکه این حرفای خوب رو راجع به سفارت امریکا زدی ام ممنون
    موفق باشی
    سلام به روی ماهت دوست عزیز، منظور من سوییچ کردن بعد از اینه که به سلامتی رفتید abroad و گرنه حتما واضح که آفیسر بهتون گیر میده. راستش این کار عجیبی نیست بودند دوستانی که آمریکا از phd به master سوویچ کردن، البته این نکته لازم که بعضی هاشون مثلا به این بهونه این کار را انجام دادند که به صلاح دید گروهشون مثلا آقای X باید این درس هارا پاس کنند که از اتفاق توی مستر ارائه میشه، البته اکثر این دوره های سوویچی 1ساله هست. ولی بهتون بگم اگر میخواهید از این کارها کنید خیلی مواظب باشید چون مثل تغییر رشته توی دانشگاه میمونه که فقط طبق شرایط خاصی امکان پذیره و اگر نشه... ولی اگر دپارتمان یا استادی این پیشنهاد را کرد به نظر من بازم 50-50 میشه مگر اینکه صراحتا بگن که مثلا این کار را میکنیم ولی الان نه چون همون مشکل گیر دادن دانشگاه را دارند یا.....
    درباره دوباره مستر خواندن هم باید دلیل محکمی بگید مثلا تغییر گرایش با وجود ثابت ماندن رشته و یا بابا جان ( آفیسر ) این رشته ای که من توی ایران خواندم نه استاد خوبی داشت نه درساش با سرفصل های شما تطابق داشت پس گیر نده ویزا را بده...
    I am back to AA.

Junior Member virgo_zh آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط virgo_zh نمایش پست ها
    سلام به همگی. راستش من هم همین مشکل رو دارم . من الان ترم 5 ارشدم (سراسری) و حتما ترم 6 رو هم تمدید می کنم و می خوام برای ارشد برم و نه دکترا. البته به دلیل علایق شخصی. یک سئوالی دارم که شاید به نظر مسخره بیاد. سفارت از کجا می فهمه که من الان دانشجوی فوقم؟ من با لیسانسم دارم اپلای می کنم و هیچ اشاره ای هم به فوقم نمی کنم.شاید حتی اگر پذیرش بگیرم این فوقو ول کنم و برم. ایا از طرف دانشگاه فوقم برام مشکلی پیش میاد؟ راستش من هیچ تجربه ای در زمینه مصاحبه سفارت ندارم. پس خبر ندارم سیستم چطوریه؟ می شه یکی به من بگه که جریان از چه قراره؟ من مشکل سربازی هم ندارم. چون دخترم.
    کسی نیست که جواب منو بده؟
    برای آرزوهایی که می میرند سکوتی می کنم فراتر از فریاد.

ApplyAbroad Veteran
    h.behrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

کسی نیست که جواب منو بده؟
    سلام، شرمنده به خدا حواسم نبود به سوال شما. پس شما هم مثل من هستید لااقل از این دو نظر که هم ترم 5هستید و میخواهید ترم 6هم ادامه بدید و هم اینکه اگر پذیرش بگیرید بی خیال این مستر میشید. راستش این سوال که آفیسر از کجا میپرسه اول ببینید شما در صورت کتمان خواندن ارشد توی ایران باید بگید که توی این 2-3 سال چیکار میکردید که یعنی باز هم باید دروغ بگید و از اونجاییکه آمریکا و کانادا و انگلیس اگر بخواهند از هر کسی دیتابیس کاملی جمع میکنند اونوقت که با ادعاهای شما برای گرفتن ویزا که چند تا دروغ و کتمان حقیقت و... یعنی بیخیال ویزا همون طور که قبلا گفتم آمریکا مشکل حل شدنی ، برای انگلیس و استرالیا هم تاکنون مشکلی گزارش نشده ولی برای کانادا بله مشکل دارید . راستی من یادم رفت بگم اگر کانادا فول فاند باشید مشکلتون به راحتی حل میشه چون میتونید بگید به آفیسر که بابا جان نگاه کن اونا منو قبول کردن چون قرار برم اونجا ریسرچ کنم البته درسته که مستر هست.

اگر هم منظورتون این بوده که چه طوری میفهمند مثلا میان تحقیقات محلی یا... راستش !!! به نظر من شما هم تا لحظه آخر از پایان نامتون دفاع نکنید و مثل من امید به تمدید ترم 6 داشته باشد که در این صورت تا آخر تابستان 89 مهلت دفاع دارید که خیالتون راحت اون موقع باید abroad سر کلاس باشید پس با خیال راحت چون مشکل سربازی ندارید متمرکز بشید روی اپلای که واقعا نفس گیره بازم اگر غیرواضح جواب دادم بگید من در خدمتم
    I am back to AA.

واقعا مرسی. راستش من بیشتر برای سوئد و نروژ و فلاند می خوام که اولا زودتر برم و بعدش هم بدون گرفتن فاند پول کمتری خرج کنم. اصلا به کانادا و استرالیا و امریکا فکر نکردم. اروپا رو ترجیح می دم. ولی شما راست می گید باید برای این مدت یک بهانه ای داشته باشم. این ارشد خوندن نه تنها به من کمکی نکرد بلکه هر چی می گذره منو بیشتر تو دردسر می اندازه. من همش نگران پذیرش گرفتن بودم و اصلا فکر ویزا و سفارت رو نکرده بودم. برای اپلای کردن مجدد برای ارشد هم بهانه ام هم تغییر گرایش و شرایط بهتر تحصیل بود.ولی حالا باید یک فکری بکنم. یک سئوال بی ربط با موضوع اینجا دارم و ممنون می شم اگر راهنمایی کنید یا بهم بگین از کجا جوابمو بگیرم .(لطفا)
    1.ایا ما وقتی درسمون تموم شد باید مدرک ارشد رو بخریم(چون سراسری هستیم)؟
    2.اگر بله حدودا چقدر؟
    مرسی.

ApplyAbroad Veteran
    h.behrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

Smile پاسخ : راهنمایی در مورد پذیرش برای کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

واقعا مرسی. راستش من بیشتر برای سوئد و نروژ و فلاند می خوام که اولا زودتر برم و بعدش هم بدون گرفتن فاند پول کمتری خرج کنم. اصلا به کانادا و استرالیا و امریکا فکر نکردم. اروپا رو ترجیح می دم. ولی شما راست می گید باید برای این مدت یک بهانه ای داشته باشم. این ارشد خوندن نه تنها به من کمکی نکرد بلکه هر چی می گذره منو بیشتر تو دردسر می اندازه. من همش نگران پذیرش گرفتن بودم و اصلا فکر ویزا و سفارت رو نکرده بودم. برای اپلای کردن مجدد برای ارشد هم بهانه ام هم تغییر گرایش و شرایط بهتر تحصیل بود.ولی حالا باید یک فکری بکنم. یک سئوال بی ربط با موضوع اینجا دارم و ممنون می شم اگر راهنمایی کنید یا بهم بگین از کجا جوابمو بگیرم .(لطفا)
    1.ایا ما وقتی درسمون تموم شد باید مدرک ارشد رو بخریم(چون سراسری هستیم)؟
    2.اگر بله حدودا چقدر؟
    مرسی.
    درود ، گرچه سوالتون بی ربط بود و قبلا جواب دادن ولی میگم بله البته اگر اصل مدرک (دانش نامه ) را بخواهید باید اول از پایان نامه دفاع کنید بعد با دانشگاه تسویه حساب کنید و بعد برید مبلغی پول که اگر مثل من ورودی 86 باشید ، حدودا 500-600 هزار تومان میشه را به حساب وزارت علوم بریزید تا لغو تهعد بشه بعد از 2-3 هفته اصل مدرکتون را میگیرید ولی این برای حالتی که بخواهید برید دکتری نه برای مستر مجدد ، چرا میخواهید الکی پول خرج کنید.
    اگر برای اروپا اقدام میکنید که اصلا مشکل ویزا ندارید یعنی خیلی سطحی هست چون دارید با هزینه شخصی میرید ولی بگم مثلا برای سوئد فکر کنم باید چون از طریق استودرا اقدام کنید باید روی معدل لیسانس حساب کنید . ( ارشد اگر مشکل ساز بشه باید ولش کرد چون جان فرسا میشه ) پیروز باشید.
    I am back to AA.

Member Archi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط h.behrouz نمایش پست ها
    اگر مثل من ورودی 86 باشید ، حدودا 500-600 هزار تومان میشه را به حساب وزارت علوم بریزید تا لغو تهعد بشه بعد از 2-3 هفته اصل مدرکتون را میگیرید ولی این برای حالتی که بخواهید برید دکتری نه برای مستر مجدد ، چرا میخواهید الکی پول خرج کنید.
    سلام

من محاسبه کردم برای ارشد 86 خیلی بیشتر از این حرفا میشه. نزدیک به 4 میلیون. 500- 600 تومان که برای لیسانس هست.

ApplyAbroad Veteran
    h.behrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Archi نمایش پست ها
    سلام

من محاسبه کردم برای ارشد 86 خیلی بیشتر از این حرفا میشه. نزدیک به 4 میلیون. 500- 600 تومان که برای لیسانس هست.
    سلام، البته این تاپیک جای جواب دادن به این سوال نیست ولی شما از روی چه اطلاعاتی این محاسبات را انجام دادید؟؟ 4میلیون که نزدیک به 6میلیون شهریه بچه های شبانه هست اگر قرار بود این مبلغ را بدیم که میرفتیم شبانه دردسرش کمتر بود. دیگه نیاز به آزاد کردن مدرک هم نبود .
    I am back to AA.

نقل قول نوشته اصلی توسط h.behrouz نمایش پست ها
    سلام، البته این تاپیک جای جواب دادن به این سوال نیست ولی شما از روی چه اطلاعاتی این محاسبات را انجام دادید؟؟ 4میلیون که نزدیک به 6میلیون شهریه بچه های شبانه هست اگر قرار بود این مبلغ را بدیم که میرفتیم شبانه دردسرش کمتر بود. دیگه نیاز به آزاد کردن مدرک هم نبود .
    مرسی از این که به سوالم جواب دادین. ولی این که می گن 4 میلیون که خیلی زیاده همون آزاد می خوندیم که خیلی بهتر بود.تازه اگر به خرج خودمون می رفتیم مثلا کانادا حدود 20 تا باید خرج می کردیم تازه از لحاظ دکترا هم راحتر بودیم چون از اول دوره ارشد با استادها آشنا می شدیم و تدارک دکترا رو می دیدیم. پس حسابی ضرر کردیم. به نظر من اگر کسی برنامه رفتن داره بهتره از همون اول درست بعد از لیسانس بره برای ارشد. نه اینکه مثل ما وقت بذاره ارشد بخونه بعدش هم این همه مشکل پیدا کنه. تازه آخرش هم این همه پول خرج کنه واسه آزاد کردن مدرک!

سلام ...

چه تاپیک خوبی! من لیسانس مکانیکم رو گرفتم و تا چند ماه دیگه فوقم رو هم میگیرم (هر دو از دانشگاه تهران). معدل لیسانس و فوقم هر دو 16 و خورده ای هست، رزومم هم خوبه. زبان هم تافل 103 و GRE 1120. تصمیم گرفتم واسه پائیز 2010 مجددا واسه مستر برم (کانادا یا آمریکا) رشته Biomedical Engineering. با دانشگاههایی که صحبت کردم گفتن اینکه لیسانس یا فوقت BIO نبوده عیبی نداره، اکثرا اینطورین! ولی اینکه فوق دارم خوبه یا نه، بعضیا گفتن میتونه مشکل ساز بشه، اکثرا گفتن مشکل ساز نمیشه، و حتی یکی گفت اگه تو مسترت بک گراند خوبی داشته باشی میتونه برای پذیرش کمکت هم بکنه!!

حالا به این اوصاف، باز هم مشکل سفارت دارم؟ (حالا که مستر مجدد می خوام ولی رشته رو کلا عوض میکنم؟) و شانس فاند خوب؟ و منطقیه که تو دانشگاههایی که گفتن ممکنه مشکل ایجاد کنه PHD اقدام کنم به امید Transfer ولی تو بقیه همون Master؟

بعد اینکه کلا کسی رو میشناسید که مستر داشته باشه و واسه یه مستر دیگه تو یه رشته دیگه اقدام کرده باشه و در صورتیکه فاند داره، از کانادا ویزا بگیره؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط arax30th نمایش پست ها
    سلام ...

چه تاپیک خوبی! من لیسانس مکانیکم رو گرفتم و تا چند ماه دیگه فوقم رو هم میگیرم (هر دو از دانشگاه تهران). معدل لیسانس و فوقم هر دو 16 و خورده ای هست، رزومم هم خوبه. زبان هم تافل 103 و GRE 1120. تصمیم گرفتم واسه پائیز 2010 مجددا واسه مستر برم (کانادا یا آمریکا) رشته Biomedical Engineering. با دانشگاههایی که صحبت کردم گفتن اینکه لیسانس یا فوقت BIO نبوده عیبی نداره، اکثرا اینطورین! ولی اینکه فوق دارم خوبه یا نه، بعضیا گفتن میتونه مشکل ساز بشه، اکثرا گفتن مشکل ساز نمیشه، و حتی یکی گفت اگه تو مسترت بک گراند خوبی داشته باشی میتونه برای پذیرش کمکت هم بکنه!!

حالا به این اوصاف، باز هم مشکل سفارت دارم؟ (حالا که مستر مجدد می خوام ولی رشته رو کلا عوض میکنم؟) و شانس فاند خوب؟ و منطقیه که تو دانشگاههایی که گفتن ممکنه مشکل ایجاد کنه PHD اقدام کنم به امید Transfer ولی تو بقیه همون Master؟

بعد اینکه کلا کسی رو میشناسید که مستر داشته باشه و واسه یه مستر دیگه تو یه رشته دیگه اقدام کرده باشه و در صورتیکه فاند داره، از کانادا ویزا بگیره؟؟
    هیچکی اینورا نمیاد؟!!!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)