صفحه 54 از 61 نخستنخست ... 4444546474849505152535455565758596061 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 531 تا 540 , از مجموع 606

موضوع: کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

سلام. میشه کمم کنید. من رشتم حقوقه و ارشد هم دارم ولی چون تو رشته ی من آمریکا مدرک فوق من رو قبول نداره نمی تونم برای دکتری اقدام کنم.برای ارشد مجدد هم که گویا ارشد قبلیم مشکلساز میشه. اولا می خواستم بدونم چون من گرایش خودم رو دوس دارم میشه ارشد مجدد تو همین رشته اقدام کنم؟ دوما اگر گرایشمو عوض کنم شانش این رو ذارم که پذیرش بگیرم و آیا سفارت واسم مشکل ایجاد نمی کنه؟هر دو مدرکم دانشگاه تهران بوده و معدل لیسانسم 17 و فوقم 1805 هست.

Junior Member

سلام دوستان ... من ارشد مهندسی مکانیک دارم و میخوام برای ارشد مجدد و یا دکترا اپلای کنم ... سوالی که تو ذهنمه اینه که با توجه به اینکه من علاقه ای ندارم بعد ا دکترا گرفتن برم تو حوزه ی هیات علمی و بیشتر تمایلم اینه که در حوزه ی فناوری و تحقیق و توسعه ی شرکت های اروپایی در صورت امکان کار کنم آیا بهتره که ارشد مجدد بخونم و یا بهتره که دکترا اپلای کنم؟ دو تا نگرانی من اینن که آیا مدرک ارشد برای کار تحقیقاتی در تحقیق و توسعه ی شرکت های اروپایی کفایت میکنه یا بهتره دکترا داشت؟ اگر دکترا بخونم بحث overqualified شدن چقد مطرحه و آیا لازمه که خیلی جدی بگیرمش و بجای دکترا ارشد مجدد بخونم؟

سلام دوستان،
    خیلی ممنون میشم راهنماییم کنین برای کمک به تصمیم گیری
    من کارشناسی ارشد مدیریت منابع انسانی از دانشگاه تهران با معدل 19.39 و کارشناسی مهندسی IT از دانشگاه آزاد قزوین با معدل 15.71 دارم و قصد دارم برای خوندن یک ارشد دیگه در حوزه منابع انسانی به کانادا مهاجرت کنم. قصد خوندن دکتری در این رشته رو ندارم چون اصلا علاقه ای به پژوهش ندارم. هدفم از تحصیل، گرفتن اقامت دائم و کار حرفه ای در حوزه منابع انسانی هست. بیش از 4 سال سابقه کار در حوزه منابع انسانی در شرکت های داتیس، گروه صنعتی گلرنگ و ایرانسل دارم و در حال حاضر HR Business Partner هستم در شرکت ایرانسل و سطح شغلی من 3 یا سطح مدیر هست.
    اخیرا تمام مسترهای منابع انسانی در کانادا رو بررسی کردم و دغدغه اصلی من موارد زیر هست:
    1. اکثر دانشگاه های کانادا برای مستر معدل B یا B+ در 2 سال آخر مقطع کارشناسی رو می خوان و من معدل 2 سال آخر کارشناسیم 13.69 هست (معدل کلم 15.71)، نمی دونم که آیا میشه با ارشد اقدام کرد برای یک مستر مشابه و آیا در این صورت معدل ارشد من (19.39) ملاک قرار می گیره و یا باز هم معدل کارشناسی مهم هست؟
    2. اگر هم میشه با ارشد به عنوان آخرین مدرک اقدام کرد برای یک ارشد مشابه دیگه، آیا مشکلی از حیث ویزا پیش خواهد آمد از سوی سفارت؟ آیا اصلا دانشگاه خودش اکی هست با این موضوع؟
    3. معیار سفارت یا دانشگاه برای تشخیص تشابه رشته های ارشد در ایران و کانادا چیه؟ آیا صرفا عنوان رشته رو نگاه میکنن یا عنوان درس های گذرانده شده؟ چون شاید عنوان 80% درس ها در رشته های مورد نظر من با اون چیزی که من در ایران خوندم متفاوت هست اما خب حوزه رشته ها همون منابع انسانی هست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی نفت دانشگاه تهران

سلام دوستان، من میخواستم یه سوالی در مورد رشته بپرسم. من لیسانسم، مهندسی نفته و ارشدم طراحی پارچه ست. بعد قصدم اینه که یه ارشد مجدد تو زمینه محیط زیست یا مهندسی نساجی بخونم. البته پروپوزالی که دارم و پژوهشی که تو دوره لیسانس داشتم رو یه جوری میخوام به هم ربط بدم. آیا شدنی هست به نظر شما، ارشد مجدد با پروپوزال مربوط به محیط زیست (پاکسازی آلودگی آب استفاده شده در رنگرزی پارچه)؟

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

از دید کلی ایرادی ندارد چون افراد در طول زندگی مسیرهای شغلی و علمی مختلفی را طی میکنند و به همین دلیل نیازهای آموزشی مختلف پیدا میکنند. بنابراین وقتی دانشگاهها از دلایل شما قانع شوند به احتمال زیاد پذیرش میشوید. البته شما کشور و دانشگاه خاصی را اگر مشخص بفرمایید احتمالا دوستان بهتر بتوانند همفکری کنند.

ویزا البته مساله دیگریست و شاید کشوری مثل کانادا برای ویزا سخت گیری کند .

HTH

نقل قول نوشته اصلی توسط labkhand_92 نمایش پست ها
    سلام دوستان، من میخواستم یه سوالی در مورد رشته بپرسم. من لیسانسم، مهندسی نفته و ارشدم طراحی پارچه ست. بعد قصدم اینه که یه ارشد مجدد تو زمینه محیط زیست یا مهندسی نساجی بخونم. البته پروپوزالی که دارم و پژوهشی که تو دوره لیسانس داشتم رو یه جوری میخوام به هم ربط بدم. آیا شدنی هست به نظر شما، ارشد مجدد با پروپوزال مربوط به محیط زیست (پاکسازی آلودگی آب استفاده شده در رنگرزی پارچه)؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

سلام
    دوستان من کارشناسی برق گرایش قدرت خوندم 29 سالمه و سه سالی هم وقفه افتاده معذلم 15/78 هستش و هیچ مقاله ای هم در زمینه ی رشتهی خودم ندارم . یکی از دوستانم که پذیرش گرفته برای مستر امریکا بهم میگه اینجا فوق بخون برای دکتری اقدام کن .
    حالا سوالم اینه
    من برای مستر برق گرایش قدرت اقدام کنم بهتره ( از لحاظ فاند و گرفتن کار و ...) یا برای دکتری؟ در ضمن زبانم هم خوبه .
    الان واقعا گزج شدم نمی دونم باید چیکار کنم . هر کسی اطلاعات جامع داره جواب بده ممنون میشم

سلام دوستان ممنون میشم من رو راهنمایی کنید.

من لیسانس عمران دارم با معدل 13.3
    فوق لیسانس عمران - سازه با معدل 15.5
    1 مقاله ISI از ارشد
    2 سال سابقه کار پژوهشی در مرکز تحقیقاتی معتبر
    تافل حدود 100-بدون مدرک زبان آلمانی (میخوام کورس انگلیسی اپلای کنم)

من بنا به دلایلی
    قصد دارم ارشد مجدد توی رشته ی مهندسی محیط زیست بخونم (کاملا مرتبطه به رشتم) - نیاز به فاند ندارم

چقدر شانش پذیرش دارم؟ معدل لیسانس چقدر میتونه اذیت کنه؟ با این شرایط ارشد داشتن با معدل بالاتر حسنه؟

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

شما اگر کشور مورد نظرتان یا حتی دقیق تر دانشگاه مقصدتان را بفرمایید دوستان بهتر میتوانند کمک کنند. چون پاسخ شما کشور به کشور و در شرایط دیگر متفاوت خواهد بود.

در انگلستان با داشتن شروط کلی زبان و ...شما پذیرش میشوید و چون فاند لازم نداریدحتی احتمال پذیرش شدن در دانشگاههای گروه 84 سابق یا هم رده های انها هم هست.

موفق باشید

ضمنا به راس و مونیکا و ریچل و دیگر دوستان هم سلام برسانید

نقل قول نوشته اصلی توسط joeytribbiani نمایش پست ها
    سلام دوستان ممنون میشم من رو راهنمایی کنید.

من لیسانس عمران دارم با معدل 13.3
    فوق لیسانس عمران - سازه با معدل 15.5
    1 مقاله ISI از ارشد
    2 سال سابقه کار پژوهشی در مرکز تحقیقاتی معتبر
    تافل حدود 100-بدون مدرک زبان آلمانی (میخوام کورس انگلیسی اپلای کنم)

من بنا به دلایلی
    قصد دارم ارشد مجدد توی رشته ی مهندسی محیط زیست بخونم (کاملا مرتبطه به رشتم) - نیاز به فاند ندارم

چقدر شانش پذیرش دارم؟ معدل لیسانس چقدر میتونه اذیت کنه؟ با این شرایط ارشد داشتن با معدل بالاتر حسنه؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

شما اگر کشور مورد نظرتان یا حتی دقیق تر دانشگاه مقصدتان را بفرمایید دوستان بهتر میتوانند کمک کنند. چون پاسخ شما کشور به کشور و در شرایط دیگر متفاوت خواهد بود.

در انگلستان با داشتن شروط کلی زبان و ...شما پذیرش میشوید و چون فاند لازم نداریدحتی احتمال پذیرش شدن در دانشگاههای گروه 84 سابق یا هم رده های انها هم هست.

موفق باشید

ضمنا به راس و مونیکا و ریچل و دیگر دوستان هم سلام برسانید
    مرسی دوست عزیز من یادم رفت بگم که فقط قصد اپلای برای آلمان رو دارم و میتونم از پس هزینه هاش بر بیام.
    شانسی دارم؟
    دوستان سلام دارن

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسی نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط joeytribbiani نمایش پست ها
    مرسی دوست عزیز من یادم رفت بگم که فقط قصد اپلای برای آلمان رو دارم و میتونم از پس هزینه هاش بر بیام.
    شانسی دارم؟
    دوستان سلام دارن
    چون معدلت پایین هست برای رشته های به زبان انگلیسی شانست کم هست به نظرم حتما آلمانی بخون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)