صفحه 5 از 61 نخستنخست 12345678910111213141555 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 606

موضوع: کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد پذیرش برای کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

سلام به همه دوستان گرامی

من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی برق گرایش الکترونیک از یکی از دانشگاه های نسبتا" معتبر آزاد اسلامی هستم.حدودا" 27 ساله هستم.معدل کارشناسی ارشدم 17 و معدل لیسانسم که از همان دانشگاه هم هست 15.44 است. رزومه خوبی هم ندارم(از نظر دادن مقاله-فعالیت های علمی و ...)با این شرایط می خواستم بدانم آیا امیدی برای گرفتن پذیرش تحصیلی (به صورت بورس تحصیلی کامل ) برای اینجانب از یکی از دانشگاه های کانادا یا اروپا(مثلا" سوِید) یا آمریکا (؟؟؟!!!) در مقطع دکترا یا فوق لیسانس وجود دارد یا خیر؟
    البته شنیده ام که پذیرش دکترا گرفتن مخصوصا" با وضعیت من کار مشکلی است.
    البته با توجه به اینکه من خودم روی یک گرایش خاص (RF IC) تمایل به تحصیل دارم اگر در مقطع کارشناسی ارشد هم بهم بورس بدند خیلی خوبه. چون چنین گرایشی استاد های خیلی زیادی توی ایران نداره .توی دانشگاه ما هم که آن موقعی که ما بودیم اصلا" داشت.حالا آیا میتونم با این دلیل اقدام به خوندن دوباره این گرایش بکنم.
    اگر کسی میتونه ( مخصوصا" از کسانیکه رشتشون الکترونیک است ) لطفا" راهنمایی بکنه و بگه که از کجا ها میتونم پذیرش بگیرم( یعنی تا یه حدی امید وجود داره که بتونم پذیرش بگیرم) و مراحل آن را نیز بی زحمت بگید چون هیچ چیزی در این مورد نمی دونم. در ضمن بعد از کارشناسی ارشد هم یه چند ترمی توی دانشگاه آزاد تدریس کردم.

دیگه ببخشید اگر که سرتون را درد آوردم.
    متشکرم

Junior Member

سلام به همه
    من تاه عضو شدم و مشکل در تصمیم گیری دارم
    من لیسانس عمران از دانشگاه دولتی با معدل 14.58 و فوق حمل و نقل و ترافیک با معدل 18.35 از آزاد تهران ( البته 2ماه دیگه دفاع
    میکنم و پایان نامه خوبی انجام دادم که مقاله خوبی هم میشه ازش داد) زبان هم دارم میخونم
    اما فکر میکنم به دلیل کیفیت درسها و و سرفصلها و شایدم احساس نیاز برای مطالعه بیشتر بهتره که دوباره مستر بخونم که با خوندن
    مطالب ارسال شده یه کم پشیمون شدم .ممنون میشم اگه نظرتون رو بگید و اینکه برای دکتری شانس گرفتن فاند دارم یا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط tata نمایش پست ها
    سلام به همه
    من تاه عضو شدم و مشکل در تصمیم گیری دارم
    من لیسانس عمران از دانشگاه دولتی با معدل 14.58 و فوق حمل و نقل و ترافیک با معدل 18.35 از آزاد تهران ( البته 2ماه دیگه دفاع
    میکنم و پایان نامه خوبی انجام دادم که مقاله خوبی هم میشه ازش داد) زبان هم دارم میخونم
    اما فکر میکنم به دلیل کیفیت درسها و و سرفصلها و شایدم احساس نیاز برای مطالعه بیشتر بهتره که دوباره مستر بخونم که با خوندن
    مطالب ارسال شده یه کم پشیمون شدم .ممنون میشم اگه نظرتون رو بگید و اینکه برای دکتری شانس گرفتن فاند دارم یا نه؟
    سلام

ذكر چند نكته مهمه.

1. اگر سربازي داري بايد بگم كه نمي توني دوباره براي خوندن مقطعي كه يكبار خوندي، از كشور خارج بشي. (البته راه فرار داره)
    2. در مستر گرفتن فول فاند يه كمي سخته اما در دكترا به مراتب راحت تره
    3. اگه بخواي دوباره مستر همون رشته اي رو كه رو كه يك دفعه خوندي بخوني، براي گرفتن ويزاي آمريكا يه كم دچار مشكل ميشي (كشورهاي ديگه رو نميدونم)
    4. اصلاً فكر نكن كه ممكنه درست تموم شه و بعضي مطالب جا مونده باشه. چون به خصوص در امريكا در دوره دكترا مجبور ميشي كه حسابي مباحث رو عميق ياد بگيري. يعني مجبورت مي كنن كه اين كار رو بكني.
    5. عمرت رو به خاطر علم تلف نكن (نظر شخصي منه)

اين بالايي ها اندر معايب مستر دوباره بود اما هر پديده اي محاسني هم داره:

1. اگر هدفت گرفتن دكترا در يك دانشگاه عالي (Top 10) است، الان مستقيم براي دكترا به احتمال زياد نمي توني واسش پذيرش بگيري. اما يه مستر در خارج از كشور حتي اگه از يه دانشگاه متوسط هم باشه، اين شانس رو بهت ميده كه واسه دكترا بتوني بري يه دانشگاه عالي.
    2. مستر كلاً واسه ورود به بازار كار در خارج از كشور بهتره. پس اگه بعد از گرفتن مستر نظرت عوض شد و تصميم گرفتي بي خيال درس شي، مي توني بري كار كني. اما در دكترا اگه وسطش خسته شي كاري نمي توني بكني مگر اينكه برگردي ايران يا با مدرك فعليت از ايران تو خارج كار پيدا كني (كه خيلي بعيده). كلاً مستر اين فرصت رو بهت ميده كه بعد از دو سال يه بار ديگه وضعيت زندگيت رو بررسي مجدد كني و اگه نياز داشت تو ادامه مسير تجديد نظر كني.

جمع بندي از نظر من: مستر همون رشته رو خوندن ارزش نداره و اشتباهه. اگه سوال ديگه اي داريد، پيغام خصوصي بذاريد.

موفق باشيد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    bussiness management(MS) ,university of Isfahan

راستش من لیسانسم ریاضیه و معدلم نزدیکه 17 است و فوقم مدیریت بازرگانی-مالیه، میخواستم بدونم به نظر شما ها که با تجربه ترین واسه PHD اپلای کنم شانس موفقیت دارم یا چون لیسانسو فوقم متفاوته زیاد شانسی ندارم؟؟

سلام دوستان عزیز
    من دانشجوی دکتری دانشگاه تهران هستم می خواستم بدونم آیا می تونم برای دکتری مجدد اقدام کنم و یا اینکه بهتره برای postdoc اقدام کنم. و اولویتم دانشگاههای آمريکا و یا کانادا است. در ضمن آیا گرفتن پذیرش برای postdoc راحته یا نه؟

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sepide sepid نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    من دانشجوی دکتری دانشگاه تهران هستم می خواستم بدونم آیا می تونم برای دکتری مجدد اقدام کنم و یا اینکه بهتره برای postdoc اقدام کنم. و اولویتم دانشگاههای آمريکا و یا کانادا است. در ضمن آیا گرفتن پذیرش برای postdoc راحته یا نه؟
    سلام. هر دو گزینه مقدور است، بستگی دارد چه هدفی از ادامه تحصیل دنبال می کنید. دکتری مجدد برای اشتغال و گرفتن اقامت دائم مناسب تر است (با توجه به طولانی تر بودن دوره زمانی)، دوره های Postdoctoral معمولاً کوتاه مدت تر هستند و برای کسب تجربه مناسب ترند به ویژه برای افرادی که می خواهند بعد از تحصیل برگردند. گرفتن پذیرش برای Postdoc بستگی به این دارد که Position آن در دانشگاه و رشته مورد نظر موجود باشد یا نه. در سایت دانشگاهها معمولاً این Position ها در بخش Vacancy، Job opportunities یا Research oppourtunities قید می شود ولی می توانید در ارتباط ایمیلی مستقیماً از اساتید نیز در این مورد سوال کنید. داشتن توصیه نامه های خوب از اساتید معتبر و سابقه تحقیقاتی در موضوع مورد نظر از عوامل موثر برای دریافت پذیرش Postdoc است. (چون شرط معدل و زبان مثل دکتری خیلی مطرح نیست.) ضمناً شما می توانید دانشگاههای اروپایی و استرالیا را نیز مد نظر داشته باشید. مثلاً در اروپا دانشگاههای سوئیسی (مثل پلی تکنیک لوزان و زوریخ) کمک هزینه های خوبی برای دوره های دکتری و پسادکتری پرداخت می کنند.
    موفق باشید.
    ویرایش توسط krig1960 : August 15th, 2010 در ساعت 11:35 PM
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

دوستان سلام ، به نظر شما اگه کسی الان در حال خوندن فوق باشه و اپلای کنه برا مستر میشه رو نکنه که الان داره فوق می خونه؟ یعنی به سفارت(آمریکا) بگه من فقط لیسانس خوندم؟پیگیری می کنن؟

در ضمن اگه امسال برای مستر اپلای کنم و به فرض جور نشد و سال دیگه برای PHD بفرستم،ضایع نیست از نظر اونا؟

با تشکر

Junior Member

سلام به همه دوستان،
    من ليسانس برق با معدل 16.5 دارم و فوق مهندسي هسته اي(!) با معدل 18.5 ،هر دو از دانشگاه هاي دولتي خوب تهران!
    زبانم هم خوبه، ‌هنوز امتحان ندادم ولي فكر كنم مي تونم نمرات خوبي بگيرم. ولي مقاله تقريبا ندارم
    دنبال دانشگاه هاي ترجيحا امريكا يا كانادا هستم و ميخوام كه حتما فاند بگيرم

حالا به نظرتون من دوباره براي M. S‌ اقدام كنم و صداي اين فوق كه اينجا گرفتم رو درنيارم، يا براي دكترا اقدام كنم در زمينه پلاسما يا هسته اي و اين جور چيزا.
    اصلا اگه من بتونم پذيرش دكترا با فاند براي آمريكا هم بگيرم،‌ با اين اوضاع گل و بلبل چقدر شانس دارم كه بهم ويزا بدن؟!

ديگه اينكه اگه بخوام حتما فاند بگيرم چه دانشگاه هايي ‌رو پيشنهاد ميدين؟ چه برا يفوق برق،‌و چه براي دكتراي پلاسما يا هسته اي

Junior Member

سلام
    من تازه عضو شدم!!!!
    من دانشجو ارشد مکانیکم
    تا 2 ماه دیگه فارق التحصیل میشم
    ولی به دلایل شخصی دوباره می خوام برای فوق اقدام کنم البته یه گرایش دیگه مکانیک!!!!!
    مشکل سربازی هم دارم!!!!
    آیا میتونم یه دانشگاه پذیرش دکترا بگیرم برای خروج از کشور
    همزمان هم برای ارشد پذیرش بگیرم که رفتم اونجا دکترا بخونم!!!!!!!!
    اونجا مشکلی پیدا نمیکنم واسه ویزام؟؟!!!!!

Junior Member

پیش فرض داشتن مدرک ارشد و اقدام برای پذیرش ارشد

سلام
    من مدرک کارشناسی ارشد سازه دارم. به چند دلیل میخوام برای ارشد پذیرش بگیرم. اول اینکه به نظرم واسه ارشد میشه راحت تر پذیرش گرفت. دوم اینکه معدل ارشدم 14.22 هست و مقاله ای هم ندارم و شانسم برای پذیرش دکترا کمه. به همین خاطر دارم برای ارشد اقدام میکنم. از دانشگاههای اروپا، کانادا و آمریکا چند تایی رو انتخاب کردم.

بعضیا معتقدن که اگه بگم ارشد دارم و میخوام برای ارشد اقدام کنم امتیازه. به عبارتی پیشنهاد میکنن گه بگم من اینجا تو ایران شانس ادامه تحصیل رو داشتم ولی به علت کیفت کم آموزش و گرایش نداشتن فقط برای ادامه تحصیل، مایلم که دوباره این مقطع رو با کیفیت بهتری بگذرونم.
    در مقابل، بعضیا اعتقاد دارن که من شانس خوندن ارشد رو داشتم و چرا حالا باید دوباره ارشد بخونم و این شانس رو از کسای دیگه ای بگیرم که این شانس رو نداشتن.
    درضمن به نظرم توجیه اقدام دوباره برای ارشد با توجه به اینکه این مقطع رو گذروندم کار مشکلیه و باید کاملا توجیه شون کرد و ممکنه براشون هزار و یه سوال پیش بیاد.
    میخوام نظرتون رو درمورد اینکه دوباره برای ارشد بخونم بدونم و همچنین اگه بگم ارشد دارم برام امتیازه یا اگه نگم بهتره؟ اگه کسی تجربه ای داره خیلی خوشحال میشم بدونم.

کلا هر نظری در این مورد دارین رو اینجا مطرح کنید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)