صفحه 10 از 61 نخستنخست 123456789101112131415161718192060 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 606

موضوع: کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam4312 نمایش پست ها
    فیزیک و برق جزو اون رشته هان؟
    صددرصد در تمام رشته های مهندسی.

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

یه سوال

من 2ترم از ارشدم مونده معدلم خیلی بالا نیست و با این معدل دکترا بهم پذریش نمیدن

به نظرتون اینجا انصراف بدم و از لیسانسم واسه مستر اقدام کنم؟ یا اینکه مستر با همین معدل بگیرم دوباره واسه مستر و دکترا اپلای کنم؟

Junior Member

سلام
    فارغ التحصیل رشته ی مخابراتم که معدلم نزدیک 5/15 شده. لیسانسمم الکترونیک بود که اونجا هم معدلم تعریفی نداشت (5/13). 5 تا مقاله ی ISI دارم که دو تاش ژورناله، 3 تاشم کنفرانس IEEE . نمره تافلم 91 شده، احساس می کنم با این معدلا نمی تونم فاند تو دکترا بگیرم. بعضیا پیشنهاد دادن که دوباره فوق بخونم تا بشه معدل رو بالا کشید. می خواستم نطر دوستان رو جویا شم. اگه نظرشون با ارشده، یه سوال دیگه دارم، واسه apply باید خودم رو دانشجوی لیسانس معرفی کنم یا ارشد؟

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

دوستان با تجربه لطفا در مورد امکان پذیر بودن و تبعات این کار تو امریکا یا کانادا نظر بدن:
    اینکه دکترا رو از سال دوم به بعد ول کرد و جذب صنعت شد با فرض اینکه جایی حاضر بشه به شما کار بده. آیا دانشگاه می تونه مانع بشه؟ به لحاظ اخلاقی مورد داره این کار؟ اصلا تا حالا کسی همچین کاری کرده؟ به همچین کسی فوق اعطا می کنن یا کلا باید quit کنه؟
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    دوستان با تجربه لطفا در مورد امکان پذیر بودن و تبعات این کار تو امریکا یا کانادا نظر بدن:
    اینکه دکترا رو از سال دوم به بعد ول کرد و جذب صنعت شد با فرض اینکه جایی حاضر بشه به شما کار بده. آیا دانشگاه می تونه مانع بشه؟ به لحاظ اخلاقی مورد داره این کار؟ اصلا تا حالا کسی همچین کاری کرده؟ به همچین کسی فوق اعطا می کنن یا کلا باید quit کنه؟
    دانشگاه کاریتون نداره و من خودم تا حالا موارد زیادی دیده ام. روش بهتر اینه که وقتی کار گرفتید با استادتون صحبت کنید که موافقت کنه شما رو بعنوان دانشجوی دکترای پارت تایم نگه داره. بعد از یک مدت هم اگر دیدید کار سخت شده دیگه سرو کله تون دانشگاه پیدا نمیشه و همه فراموشتون میکنند

فوق دادنش بستگی به دانشگاه داره.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    دانشگاه کاریتون نداره و من خودم تا حالا موارد زیادی دیده ام. روش بهتر اینه که وقتی کار گرفتید با استادتون صحبت کنید که موافقت کنه شما رو بعنوان دانشجوی دکترای پارت تایم نگه داره. بعد از یک مدت هم اگر دیدید کار سخت شده دیگه سرو کله تون دانشگاه پیدا نمیشه و همه فراموشتون میکنند

فوق دادنش بستگی به دانشگاه داره.
    اون وخت گلوب جان بحث ویزا و مسایل اون چی میشه؟؟؟؟ویزای دانشجویی....؟؟!!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed_oroomy نمایش پست ها
    اون وخت گلوب جان بحث ویزا و مسایل اون چی میشه؟؟؟؟ویزای دانشجویی....؟؟!!
    من البته خیلی با مقررات ویزای امریکا آشنا نیستم. در کانادا شما میتونید هردو ویزای دانشجویی و کاری رو همزمان داشته باشید. اگر امریکا هم مشابه باشه شدنیه.

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    این کار از نظر اخلاقی مشکل داره. حالا اینکه دوستان روشهای پیچوندن رو پیشنهاد دادند از نظر من شایسته نیست. اهداف این فروم در کنار کمک به ادامه تحصیل و غیره، باید فرهنگ سازی هم باشه، که متاسفانه از نظر من این بعد قضیه داره به فراموشی سپرده می شه... ساده ترین دلیل مشکل کاری که گفتید از نظر اخلاقی دو چیز هست:

1- اینکه اگر این کار زیاد تکرار بشه از طرف دانشجو های ایرانی، ممکنه دید منفی نسبت به دانشجوهای ایرانی پیدا بشه و اطمینانشون به ایرانی ها از بین بره و در نتیجه پذیرش گرفتن برای آیندگان در مقطع دکترا سخت تر بشه (همیشه باید به فکر آیندگان بعد از خودمون هم باشیم، درسته؟)

2- اینکه شما با پذیرش دکترا جای یه نفر پایین تر از خودتون رو گرفتید که ممکنه خیلی خیلی علاقه مند و نیازمند به اون پوزیشن بوده. اینطوری به راحتی در حق اون فرد اجحاف صورت گرفته.

در مورد اینکه فوق می دند یا نه، تا جایی که من می دونم اگر درسای دوره دکترا رو همه پاس کرده باشید، مدرک فوق رو می تونید بگیرید. منتها نمی دونم همه جا عمومیت داره یا نه.
    از پاسخ دادن به سوالاتی که قابل پرسش در فروم هستند معذورم.

Junior Member

سلام.من لیسانس صنایع دارم با معدل پایین و فوق صنایع-سیستم (no-thesis) با معدل بالا بدون مقاله. می خوام برای یک فوق دیگه با فاند آمریکا اپلای کنم.رشته و دانشگاهش مهم نیست.فقط می خوام برم.فکر می کنید چه دانشگاه یا رشته ای برام مناسبه.موقع اپلای بگم فوق دارم یا نه؟ GRE باید داشته باشم؟بعد اینکه پدر و مادرم گرین کارت دارن.این موضوع باعث میشه بهم ویزا ندن؟ برای آفیسر بگم شرایطمو؟

Junior Member

درود
    راستش من لیسانسم امیرکبیر بودم ، و ارشد هم علم و صنعت بودم (البته اینو هنوز فارغ التحصیل نشدم). الانم برای مستر مجدد از آمریکا پذیرش دارم. و 1ماه دیگه هم وقت سفارت دارم. اما هنوز نیمدونم که آیا حرفی از مستر بزنم یا نه.....
    به قول یکی از دوستام: (چون مسائل مهمتری هست،....اونا هرگز نمیان به مسیله نسبتا ساده ای مثل مستر مجدد شما بپردازن)
    حالا موضوع اینه که آیا من بیام ریسک کنم و حقیقت رو بگم و یا اینکه بر خلاف میل باطنیم حرفی از مسترم نزنم و چون هنوز فارغ التحصیل نشدم امیدوار باشم که اونها هم مطلع نمیشن....
    البته من برای این دو سال وقفه هم میتونم نامه work experience جور کنم و مشکلی هم نیست...

خواهش میکنم بچه های با تجربه راهنماییم کنن...خیلی برام حیاتیه.....
    درود بر شما

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)