صفحه 11 از 61 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 606

موضوع: کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Amola نمایش پست ها
    درود
    راستش من لیسانسم امیرکبیر بودم ، و ارشد هم علم و صنعت بودم (البته اینو هنوز فارغ التحصیل نشدم). الانم برای مستر مجدد از آمریکا پذیرش دارم. و 1ماه دیگه هم وقت سفارت دارم. اما هنوز نیمدونم که آیا حرفی از مستر بزنم یا نه.....
    به قول یکی از دوستام: (چون مسائل مهمتری هست،....اونا هرگز نمیان به مسیله نسبتا ساده ای مثل مستر مجدد شما بپردازن)
    حالا موضوع اینه که آیا من بیام ریسک کنم و حقیقت رو بگم و یا اینکه بر خلاف میل باطنیم حرفی از مسترم نزنم و چون هنوز فارغ التحصیل نشدم امیدوار باشم که اونها هم مطلع نمیشن....
    البته من برای این دو سال وقفه هم میتونم نامه work experience جور کنم و مشکلی هم نیست...

خواهش میکنم بچه های با تجربه راهنماییم کنن...خیلی برام حیاتیه.....
    درود بر شما
    از دوستانی که میتونن منو راهنمایی کنن در مورد این سوال خواهش میکنم که ب من پیام خصوصی بدن .....خیلی خیلی متشکرم....

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business PhD (OIS) - U of Alberta

نقل قول نوشته اصلی توسط Amola نمایش پست ها
    درود
    راستش من لیسانسم امیرکبیر بودم ، و ارشد هم علم و صنعت بودم (البته اینو هنوز فارغ التحصیل نشدم). الانم برای مستر مجدد از آمریکا پذیرش دارم. و 1ماه دیگه هم وقت سفارت دارم. اما هنوز نیمدونم که آیا حرفی از مستر بزنم یا نه.....
    به قول یکی از دوستام: (چون مسائل مهمتری هست،....اونا هرگز نمیان به مسیله نسبتا ساده ای مثل مستر مجدد شما بپردازن)
    حالا موضوع اینه که آیا من بیام ریسک کنم و حقیقت رو بگم و یا اینکه بر خلاف میل باطنیم حرفی از مسترم نزنم و چون هنوز فارغ التحصیل نشدم امیدوار باشم که اونها هم مطلع نمیشن....
    البته من برای این دو سال وقفه هم میتونم نامه work experience جور کنم و مشکلی هم نیست...

خواهش میکنم بچه های با تجربه راهنماییم کنن...خیلی برام حیاتیه.....
    درود بر شما
    سلام

من خیلی تجربه ندارم راجع به کارشناس ارشد مجدد، اما شنیدم چندین نفر این کار رو کردن و مشکلی هم نداشتن. شاید این تاپیک یا تاپیک های مشابه بیشتر کمکتون کنن. ولی فکر میکنم خیلی مهمه که شما شرایطتون رو درست و صادقانه بیان کنید. اول اینکه به نظر نمی رسه که ارشدی که دارین نقطه منفی باشه و یک نقطه مثبت هم هست. مخصوصا اگه مربوط باشه به فوق لیسانسی که الان می خواین برین بگیرین. شما با یه دلیل قانع کننده برای اینکه دوباره می خواین ارشد بخونین (مثلا اینکه دانشگاه ایرانی خوب نبود و چیز های دیگه) می تونین دانشگاه رو مجاب کنین (البته در مورد مجاب کردن سفارت برای گرفتن ویزا اطلاعات ندارم) و حتی به دلیل تجربه قبلی به عنوان یه کیس مناسب تلقی بشین. دوم اینکه کلا دانشگاه ها شما رو آدم صادقی فرض می کنن و انتظار همچین چیزی رو اصلا ندارن و البته در صورتی که بفهمن خوب بلدن چیکار کنن! بنا بر این اصلا اخلاقی نیست. گذشته از اون ریسکش کم نیست به نظرم و احتمال داره دانشگاه یا سفارت به نحوی خبردار بشن که نتیجش اصلا خوب نمیتونه باشه.

البته موضوع دیگه اینه که شما ادمیشن گرفتی و هنوز به دانشگاه چیزی نگفتی و اگه الان بگی شاید بدتر بکنه قضیه رو!

شرمنده که نمیتونم بیشتر از این چیزی بگم، واقعا تصمیم سختیه!
    امیدوارم تصمیم درست رو بگیری

موفق باشی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Hooman.hidaji نمایش پست ها
    سلام

من خیلی تجربه ندارم راجع به کارشناس ارشد مجدد، اما شنیدم چندین نفر این کار رو کردن و مشکلی هم نداشتن. شاید این تاپیک یا تاپیک های مشابه بیشتر کمکتون کنن. ولی فکر میکنم خیلی مهمه که شما شرایطتون رو درست و صادقانه بیان کنید. اول اینکه به نظر نمی رسه که ارشدی که دارین نقطه منفی باشه و یک نقطه مثبت هم هست. مخصوصا اگه مربوط باشه به فوق لیسانسی که الان می خواین برین بگیرین. شما با یه دلیل قانع کننده برای اینکه دوباره می خواین ارشد بخونین (مثلا اینکه دانشگاه ایرانی خوب نبود و چیز های دیگه) می تونین دانشگاه رو مجاب کنین (البته در مورد مجاب کردن سفارت برای گرفتن ویزا اطلاعات ندارم) و حتی به دلیل تجربه قبلی به عنوان یه کیس مناسب تلقی بشین. دوم اینکه کلا دانشگاه ها شما رو آدم صادقی فرض می کنن و انتظار همچین چیزی رو اصلا ندارن و البته در صورتی که بفهمن خوب بلدن چیکار کنن! بنا بر این اصلا اخلاقی نیست. گذشته از اون ریسکش کم نیست به نظرم و احتمال داره دانشگاه یا سفارت به نحوی خبردار بشن که نتیجش اصلا خوب نمیتونه باشه.

البته موضوع دیگه اینه که شما ادمیشن گرفتی و هنوز به دانشگاه چیزی نگفتی و اگه الان بگی شاید بدتر بکنه قضیه رو!

شرمنده که نمیتونم بیشتر از این چیزی بگم، واقعا تصمیم سختیه!
    امیدوارم تصمیم درست رو بگیری

موفق باشی
    مرسی از جوابتون....
    اما موضوع اینه که من با دانشگاه قبلا حقیقت رو گفتم و اونا هم پذیرفتن...اما الان در مورد سفارت نمیدونم باید چکار کنم.....آخه من وقتی ترم 3 ارشد بودم برای ارشد مجدد اقدام کردم و الان ترم 6 ارشد هستم.....
    واقعا تصمیم سختیه....

Junior Member

سلام
    من با داشتن ibt 90
    gre 315
    GPA 3
    از دانشگاه علم و صنعت فوق ليسانس مهندسي مواد
    2 تا مقاله ISI
    ايا ارشد مجدد به صلاح است يا براي phd اقدام كنم؟؟؟

Member
    رشته و دانشگاه
    industrial ENG

سلام خوبین. فکر کنم در درجه اول بستگی به اهداف شما دارد و در درجه دوم در نظر گرفتن این نکته که اگر برای ارشد مجدد اقدام کنین امکان فاند گرفتن و همچنین ویزا گرفتنتان پایین می آید. یعنی موقع ویزا آفیسر سخت راضی میشه که شما چرا دارین دوباره برای ارشد میروید. به موردهای مشابه نگاه کنین یکی از دلیل ریجکت بعضی از دوستان همین به حساب می آمده و کار کمی سخت میشه. اما من فکر می کنم با شرایط شما احتمال پذیرش و فاند گرفتن در مقطع دکتری هست حالا شاید بهتر باشه رنک های خیلی خیلی تاپ را اپلای نکنین. اما در هر صورت مکاتبه با اساتید و اینکه استادی شما را برای دوره دکتری قبول بکنه قبل از اپلای کردن هم خیلی مهمه. احتمال ویزا گرفتن شما با پذیرش و قاند برای دکتری بالا میرود. حالا باز هم هر طور خودتان صلاح می دانین. موفق باشین.

نقل قول نوشته اصلی توسط pooya81 نمایش پست ها
    سلام
    من با داشتن ibt 90
    gre 315
    GPA 3
    از دانشگاه علم و صنعت فوق ليسانس مهندسي مواد
    2 تا مقاله ISI
    ايا ارشد مجدد به صلاح است يا براي phd اقدام كنم؟؟؟

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

من در یکی از تاپیک ها مطلبی رو عنوان کردم که به این تاپیک هم ربط داره خواستم نظر شمارو بدونم

در اونجا من در جواب دوستی فواید مستر مجدد رو گفتم حالامیخوام نظر شما در مورد مزایا و معایب مستر مجدد بدونم اونجا خدمت اون دوست عرض کردم

یک مثال میزنم

شما فرض کنید مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه سراسری x مثلا در تهران با معدل 16 و یه زبان نرمال 1.2 کار پژوهشی دارید

اپلای واسه دکترا شما رو به سمت دانشگاهی متوسط سوق میده(البته همیشه استثنا وجود داره بحث ما کلی است)

حال شما واسه یه مستر مجدد در اروپا یا دانشگاهی در امریکا اقدام کنید

به نظر من 2 تا مزیت داره این کار نسبت به تحصیل در حالت اول یعنی دکترا در دانشگاه متوسط

1- امکان ورود به بازار کار جهانی با مستر دوم به دلیل شناخته تر بودن اون میدونیم که با مستر داخل ایران وارد شدن به بازار کار در کشور های دیگه بسیار سخته ولی اون مستر دوم

این کار رو برای شما راحت تر میکنه با توجه به اینکه تحصیل در مقطع دکترا شما رو برای ورود به صنعت محدود میکنه

2-حتی اگر هدف دکترا هم باشه اون مستر دوم از یه دانشگاه شناخته تر راه شما رو واسه اپلای واسه دکترا در یه دانشگاه خوب اسان تر میکنه

به نظر من میشه اینو یه حالت نسبتا کلی برای کلیه رشته ها در نظر گرفت

مستر مجدد یعنی قبول این واقعیت که دو سال از عمرت رو بدون هدف به هدر دادی ! برای هرکسی این قابل قبول نیست که از جمله اش خودم بودم!

Senior Member سپهر آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Armik نمایش پست ها
    مستر مجدد یعنی قبول این واقعیت که دو سال از عمرت رو بدون هدف به هدر دادی ! برای هرکسی این قابل قبول نیست که از جمله اش خودم بودم!
    این چه حرفیه؟! شاید یکی علاقه به تحقیق داشته باشه ولی نخواد 4-5 سال این کار را انجام بده. اینطوری ارشد مجدد میتونه راه حل خوبی باشه. یا مثلا شاید کسی ترجیح بده به جای تحقیق پیوسته و چندین ساله روی یک موضوع در مقطع دکتری، روی چندین موضوعی که ممکنه به طور مستقیم با هم مرتبط نباشند و به صورت سطحی تر (در حد ارشد) کار کنه.

اصلا توی اروپا یک سری دوره های Advanced/Specialized Master ارائه میشه که پیش نیازشون گذروندن دوره ارشده.
    .You tried your best and you failed miserably. The lesson is never try." H.S"

منظورم این بود که دو سال قبلی که واسه ارشد خوندیم ! به نظر من تحقیق، پژوهش و علاقه ها رو لزومن نباید در قالب آکادمیک ادامه داد ! اتفاقن توی خیلی از مواقع کارهایی که بصورت تخصصی ادامه پیدا می کنند به موفقیت خیلی بیشتری می رسند، مگه اینکه هدف فقط رفتن باشه که اون موقع ارشد مجدد هم یه راه حله!

من الان رشته ام مهندسی صنایع هست، ولی بی نهایت به زمینه های IT علاقه مندم، یه مدت توی این فکر بودم که برای مستر IT اقدام کنم اما دیدم دوتا فوق لیسانس به دردم نمی خوره و می خوام چکار ! عوضش می تونم زمینه های مورد علاقه ام توی IT رو بصورت تخصصی ادامه بدم ! راه حل دیگه ای که از اون استفاده کردم این بود که توی دوره دکترا صنایع که واسه پاییز دارم میرم، زمینه تحقیقاتیم رو عوض کنم و بسمت علاقه هام یعنی همون مباحث IT متمایل کنم ! بنابراین در صورتی که رشته ها به هم نزدیک باشه میشه برای دکترا خوند و توی زمینه های تحقیقاتی مورد علاقه و نیازی به مستر مجدد نیست!

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط Armik نمایش پست ها
    منظورم این بود که دو سال قبلی که واسه ارشد خوندیم ! به نظر من تحقیق، پژوهش و علاقه ها رو لزومن نباید در قالب آکادمیک ادامه داد ! اتفاقن توی خیلی از مواقع کارهایی که بصورت تخصصی ادامه پیدا می کنند به موفقیت خیلی بیشتری می رسند، مگه اینکه هدف فقط رفتن باشه که اون موقع ارشد مجدد هم یه راه حله!

من الان رشته ام مهندسی صنایع هست، ولی بی نهایت به زمینه های IT علاقه مندم، یه مدت توی این فکر بودم که برای مستر IT اقدام کنم اما دیدم دوتا فوق لیسانس به دردم نمی خوره و می خوام چکار ! عوضش می تونم زمینه های مورد علاقه ام توی IT رو بصورت تخصصی ادامه بدم ! راه حل دیگه ای که از اون استفاده کردم این بود که توی دوره دکترا صنایع که واسه پاییز دارم میرم، زمینه تحقیقاتیم رو عوض کنم و بسمت علاقه هام یعنی همون مباحث IT متمایل کنم ! بنابراین در صورتی که رشته ها به هم نزدیک باشه میشه برای دکترا خوند و توی زمینه های تحقیقاتی مورد علاقه و نیازی به مستر مجدد نیست!
    شما فقط به علاقه اشاره کردی

لطفا یه بار دیگه بخون نظری که دادم

من از چند جهت این رو عرض کردم شما دلایلی واسه همه موارد بیار و بگو ارشد مجدد بی فایده است

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)