صفحه 15 از 61 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 606

موضوع: کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Heisenberg7 نمایش پست ها
    آقایون خانوما!
    یک کیس کاملاً جدید...
    من یک دانشگاهی رو برای دکتری اقدام کردم ولی امروز بهم پذیرش مستر دادن و گفتن بلافاصله
    بعد از اتمام مستر میتونم دکتری بخونم بدون نیاز به اپلای مجدد. از طرف دیگه دو دانشگاه دیگه
    هم پذیرش دکتری دارم ولی اینی که بهم مستر داده رو بیشتر می‌پسندم شانس فاندم هم زیادتره
    چون کاندید شدم و در ضمن یک استاد هم بهم میل زده! یعنی احتمال زیاد فاند رو می‌گیرم.
    حالا موندم که آیا به ریسک ویزای میارزه یا نه؟
    ممنون می‌شم اگر راهنماییم کنید.
    من بیشتر تحقیق کردم و بهم گفتند که چون لیسانس و فوق رو هوافضا بودم و برای مکانیک اقدام کردم اینطوری شده!
    بهم گفتن مستر که تموم بشه باید دوباره اپلای کنم (فرمالیته) و اگر هم پذیرش بدون فاند باشه باید بی اس بدم!!!
    فقط این ارشد بودن واقعاً فرصت خیلی خوبی برای تغییر گرایش هم هست!
    ویرایش توسط Matinking : May 14th, 2015 در ساعت 10:15 PM

Junior Member

می تونم بپرسم کدوم دانشگاه هست؟ دوره مستری 2ساله هست یه 1 ساله؟

Member Jellyfish آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

سلام بر دوستان. یه سوال داشتم. اگه مستر داشته باشیم و بخاطر تغییر گرایش و موضوع پروژه واسه مستر دوباره اقدام کنیم، 1-تو میلی که به استاد میزنیم بنویسیم که قبلا مستر خوندیم؟ 2- واسه application و دانشگاه مدرک فوق رو بفرستیم؟ (معدل فوق 16) 3- و اینکه از گرایش فوق لیسانس خوشم نمیومد دلیل قانع کننده ای هست واسه استاد و یا دانشگاه؟
    ممنون میشم راهنمایی کنین
    با تشکر

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Jellyfish نمایش پست ها
    سلام بر دوستان. یه سوال داشتم. اگه مستر داشته باشیم و بخاطر تغییر گرایش و موضوع پروژه واسه مستر دوباره اقدام کنیم، 1-تو میلی که به استاد میزنیم بنویسیم که قبلا مستر خوندیم؟ 2- واسه application و دانشگاه مدرک فوق رو بفرستیم؟ (معدل فوق 16) 3- و اینکه از گرایش فوق لیسانس خوشم نمیومد دلیل قانع کننده ای هست واسه استاد و یا دانشگاه؟
    ممنون میشم راهنمایی کنین
    با تشکر
    نگید که گرایش قبلیتون رو دوست نداشتید، بگید به این گرایش جدید علاقه بیشتری پیدا کردید
    تو رزومه ای که به دانشگاه میدید تو قسمت Education، سابقه تحصیلیتون رو مینویسید دیگه حتما. وقتی نوشتید از سال X تا سال Y کارشناسی و از سال Y تا Z ارشد، قطعا باید مدرک ارشدتون رو هم موقع اپلای ارائه بدید. مگه اینکه گرایشتون از زمین تا آسمون با قبلیه متفاوت باشه که در اون صورت باز هم باید با منشی یا مدیر گروه دپارتمانی که قصد دارید اپلای کنید مشورت کنید. اصولا دروغ یا پنهان کاری تو کارتون نباشه خیلی بهتره که خدائی نکرده یه وقت بعدها براتون دردسر نشه

Member
    رشته و دانشگاه
    Earthquake Engineering - Iran University of Science and Technology

من از اساتید کاملاً آشنا به قرآیند پذیرش شنیدم که حتی اگر جمله ای دو پهلو باشد و طرف مقابل برداشت اشتباهی از آن جمله داشته باشد، در صورت مشخص شدن حقیقت می تواند عواقب سختی در بر داشته باشد، چه برسد به کتمان حقیقت.

رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط baharsama نمایش پست ها
    نگید که گرایش قبلیتون رو دوست نداشتید، بگید به این گرایش جدید علاقه بیشتری پیدا کردید
    تو رزومه ای که به دانشگاه میدید تو قسمت Education، سابقه تحصیلیتون رو مینویسید دیگه حتما. وقتی نوشتید از سال X تا سال Y کارشناسی و از سال Y تا Z ارشد، قطعا باید مدرک ارشدتون رو هم موقع اپلای ارائه بدید. مگه اینکه گرایشتون از زمین تا آسمون با قبلیه متفاوت باشه که در اون صورت باز هم باید با منشی یا مدیر گروه دپارتمانی که قصد دارید اپلای کنید مشورت کنید. اصولا دروغ یا پنهان کاری تو کارتون نباشه خیلی بهتره که خدائی نکرده یه وقت بعدها براتون دردسر نشه
    ممنون میشم راهنمایی کنین
    با تشکر
    ممنونم از راهنمایی تون. به نظرتون تو میلی که به استاد زده میشه، چی نوشته بشه؟ اصلا بنویسیم که چرا میخوایم دوباره برای مستر اپلای کنیم یا فقط بنویسیم که ایران فوق خوندم و میخوام واسه مستر تو دانشگاه شما و با شما کار کنم. اگر چنین سوالی واسه استاد پیش بیاد فکر میکنم خودش بپرسه و نیازی به توضیح تو میلی که به استاد زده میشه، نباشه، درسته؟!!
    یدونه هم در مورد Recom. به نظرتون از استادای لیسانس گرفته بشه یا فوق یا فرقی نمیکنه؟
    پیشاپیش ممنون از راهنماییتون
    اوزون اینجه بیر یولداییم...

Senior Member

ممنونم از راهنمایی تون. به نظرتون تو میلی که به استاد زده میشه، چی نوشته بشه؟ اصلا بنویسیم که چرا میخوایم دوباره برای مستر اپلای کنیم یا فقط بنویسیم که ایران فوق خوندم و میخوام واسه مستر تو دانشگاه شما و با شما کار کنم. اگر چنین سوالی واسه استاد پیش بیاد فکر میکنم خودش بپرسه و نیازی به توضیح تو میلی که به استاد زده میشه، نباشه، درسته؟!!
    یدونه هم در مورد Recom. به نظرتون از استادای لیسانس گرفته بشه یا فوق یا فرقی نمیکنه؟
    پیشاپیش ممنون از راهنماییتون
    بله درسته. فقط کلی بگین که ارشد فلان رشته هستین و از آنجا که مدتیه در مورد (اون رشته جدیدتونو بگین) تحقیق و بررسی میکنید خیلی بهش علاقه مند شدید و قصد دارید تحصیلاتتون رو تو اون زمینه ادامه بدین. فقط بگید دوست دارین این علاقه رو زیر نظر اون ادامه بدین و دیگه اسمی از مستر دوم و اینها نیارید. خودش اگه به رزومتون علاقه مند شه مسائل بعدی حله. لیست انتشارات اساتید موردنظرتون رو هم ببینید و سعی کنید حداقل ابسترکت بعضی از اونها رو بخونید. تو ایمیلتون هم بگید بعضی از کاراشونو خوندید و خیلی خوشتون اومده.
    در مورد ریکام، من واسه یه دانشگاه، یکی از کارشناسی و دو تا از ارشد فرستادم و برای یکی دیگه از دانشگاه ها هر سه تا رو از اساتید ارشدم فرستادم.
    شما ببین کی بهتون ریکام بهتری میده. فقط یادتون باشه یکی از اونها باید از استادی باشه که تزتون رو زیرنظرش گذروندین چون به کارتون آشنایی داره و ریکام اون میتونه خیلی ارزشمند باشه

رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط baharsama نمایش پست ها
    بله درسته. فقط کلی بگین که ارشد فلان رشته هستین و از آنجا که مدتیه در مورد (اون رشته جدیدتونو بگین) تحقیق و بررسی میکنید خیلی بهش علاقه مند شدید و قصد دارید تحصیلاتتون رو تو اون زمینه ادامه بدین. فقط بگید دوست دارین این علاقه رو زیر نظر اون ادامه بدین و دیگه اسمی از مستر دوم و اینها نیارید. خودش اگه به رزومتون علاقه مند شه مسائل بعدی حله. لیست انتشارات اساتید موردنظرتون رو هم ببینید و سعی کنید حداقل ابسترکت بعضی از اونها رو بخونید. تو ایمیلتون هم بگید بعضی از کاراشونو خوندید و خیلی خوشتون اومده.
    در مورد ریکام، من واسه یه دانشگاه، یکی از کارشناسی و دو تا از ارشد فرستادم و برای یکی دیگه از دانشگاه ها هر سه تا رو از اساتید ارشدم فرستادم.
    شما ببین کی بهتون ریکام بهتری میده. فقط یادتون باشه یکی از اونها باید از استادی باشه که تزتون رو زیرنظرش گذروندین چون به کارتون آشنایی داره و ریکام اون میتونه خیلی ارزشمند باشه
    ممنون از کمکتون. بزارین مساله رو یه کم ملموی کنم. لیسانس مکانیک جامدات با معدل 13 و فوق سیالات با معدل 16 از دانشگاه اصفهان و امیرکبیر به ترتیب. ولی مشکل اینجاست که پروژه پایانی ارشد در مورد صنایع اتمی هستش. البته 3 تا ISI و 2 تا هم کنفرانسی بین المللی از توش درومده. حالا میلی که به استاد زده میشه دیگه نمیتونه در مورد مکانیک سیالات باشه چون یه کوچولو سیاسی شده موضوع و فقط باید در مورد همکاری در مورد مکانیک جامدات باشه که تو لیسانس خونده شده.
    نظرتون در مورد اینکه چطوری به استاد میل زده بشه چیه؟
    یه دنیا ممنونم از راهنماییهاتون
    اوزون اینجه بیر یولداییم...

Senior Member

ممنون از کمکتون. بزارین مساله رو یه کم ملموی کنم. لیسانس مکانیک جامدات با معدل 13 و فوق سیالات با معدل 16 از دانشگاه اصفهان و امیرکبیر به ترتیب. ولی مشکل اینجاست که پروژه پایانی ارشد در مورد صنایع اتمی هستش. البته 3 تا ISI و 2 تا هم کنفرانسی بین المللی از توش درومده. حالا میلی که به استاد زده میشه دیگه نمیتونه در مورد مکانیک سیالات باشه چون یه کوچولو سیاسی شده موضوع و فقط باید در مورد همکاری در مورد مکانیک جامدات باشه که تو لیسانس خونده شده.
    نظرتون در مورد اینکه چطوری به استاد میل زده بشه چیه؟
    یه دنیا ممنونم از راهنماییهاتون
    یه کوچولو سیاسی نشده، کلا جنایی شده (البته من باب شوخی عرض کردم)
    بله اینطور که مشخصه باید از لیسانستون بنویسید. اگر از دوران کارشناسیتون یه پروژه داشته باشید خیلی خوب میشه و میتونید تو ایمیل بگید که روی فلان موضوع هم کار کردید. اگر هم ندارید که خیلی خودتونو نگران نکنید. شما گفتید یه گرایش دیگه من فکر کردم کلا خیلی متفاوته ولی خوب جای شکرش باقیه که مربوط به کارشناسیتونه. فقط کاش معدل کارشناسیتون هم مثل ارشدتون خوب بود.
    خوب حالا تو ایمیل بگید (البته از نظر من) کارشناسی X و ارشد Y دارید و خیلی علاقه دارید تحقیقاتون رو رو زمینه X ادامه بدید و باقی ماجرا که تو کامنت قبل گفتم. خوندن مقالات استاد و اظهار علاقه در مورد اونها رو هم فراموش نکنید. سعی کنید بگردید تو انجمن بچه های هم رشته خودتونو پیدا کنید و حتما باهاشون مشورت کنید.

دوستان که تجربه دارن، تو ایمیلی که برای اساتید میفرستیم و قصد اپلای برای ارشد مجدد داریم بالاخره بگیم مدرک ارشد داریم یا نه؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)