صفحه 17 از 61 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 606

موضوع: کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

با سلام. میخواستم بپرسم چطوری هست که دانشگاههای آمریکا دکتراشون در رشته های فنی5ساله هست(مثل ایران)و اونوقت برای کسی که از اینجا با مدرک لیسانس برای دکتری پیوسته اقدام کرده هم دوره شون5سال طول میکشه؟یعنی دوسال فوق رو ندارن انگار!آیا سطح این دانشگاه ها پایین بوده یا موضوع دیگه ای هستش؟مثلا فوق و دکتری باهم که باشه بیشتر سخت میگیرن.چون وقتی هردوش 5سال طول بکشه میتونی شانستو هر دوجا امتحان کنی!
    با تشکر

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط elieng نمایش پست ها
    با سلام. میخواستم بپرسم چطوری هست که دانشگاههای آمریکا دکتراشون در رشته های فنی5ساله هست(مثل ایران)و اونوقت برای کسی که از اینجا با مدرک لیسانس برای دکتری پیوسته اقدام کرده هم دوره شون5سال طول میکشه؟یعنی دوسال فوق رو ندارن انگار!آیا سطح این دانشگاه ها پایین بوده یا موضوع دیگه ای هستش؟مثلا فوق و دکتری باهم که باشه بیشتر سخت میگیرن.چون وقتی هردوش 5سال طول بکشه میتونی شانستو هر دوجا امتحان کنی!
    با تشکر
    دوره های دکترای فنی در امریکا بطور معمول از حداقل سه تا حداکثر شش سال است ولی اینکه چقدر طول بکشد بستگی به تز دکترا و نحوه کارتان داره. طول دوره دکترا نه در ایران ثابت است و نه در امریکا. دکترای پیوسته معمولا طول دوره را یکسال زیادتر میکند بخاطر درسهای اضافی که باید بگذرانید.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    دوره های دکترای فنی در امریکا بطور معمول از حداقل سه تا حداکثر شش سال است ولی اینکه چقدر طول بکشد بستگی به تز دکترا و نحوه کارتان داره. طول دوره دکترا نه در ایران ثابت است و نه در امریکا. دکترای پیوسته معمولا طول دوره را یکسال زیادتر میکند بخاطر درسهای اضافی که باید بگذرانید.
    تا حالا دیدن کسی سه ساله دکتری برق بگیره تو آمریکا؟ با فرض داشتن مستر از قیل.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    توی برق سراغ ندارم ولی استاد خودم تو رشتش 2.5 ساله از استنفورد دکترا گرفته و البته تو اون مدت یک کتاب هم نوشته. واسه همین همیشه میگه واسه من مهم نیست 3 ساله درستون رو تموم کنید یا 6 ساله ولی اگه میخواید 3 ساله تموم کنید باید حتما تمام کارایی که قرار بوده انجام بدید رو تو این مدت تموم کنید. حرفش هم منطقی هست طول دوره دکترا به توانایی فرد بستگی داره و هیچ قانونی دربارش وجود نداره.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    من می شناسم در رشته های برق و کامپیوتر 3 ساله تموم کرده باشند ولی هیچ کدوم تعهدات فاندی به دانشگاه نداشتند و هزینه های تحصیلشون از جای دیگه تامین می شد و برای همین درگیر تحقیقات گروه استاد و کمک به تدریس و ... نبودند.

ممنون از راهنماییتون، راستش نمره iBT من 85 است و دانشگاههایی رو میخوام apply کنم که GRE نخوان. در مورد تغییر رشته، توجیه ام میتونه این باشه که الان تو شرکت نفت کار میکنم (حدود7 ساله) و میگم مستر اول رو واسه بهبود شرایط کاری گرفتم ولی میخوام رشته لیسانسم رو ادامه بدم، توجیه خوبیه؟!! واسه آمریکا شنیدم واسه رشته نفت و شیمی ویزا سخت میدن واسه همین بیشتر رو کانادا حساب کردم، راستی حتماً باید sop تهیه کنم و صحبت با استاد خاص؟! کدوم دانشگاهها رو پیشنهاد میدین؟ ممنونم

Senior Member Politecnico آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    الکنرونیک

خواهش می کنم
    ۱) نمره تافل خوبی دارین. اما در هر صورت, با توجه به رقابت شدید برای پذیرش و به ویژه فاند, چه آمریکا و چه کانادا, حتما جی آر ای هم شرکت کنین
    ۲) اس او پی رو هم حتما تنظیم کنین. دلایل و نقاط انگیزشی رو باید در این مدرک به تفصیل بیان کنین
    ۳) تماس با استاد به نظرم از دید بدست آوردن تحلیل واقع بینانه تر شرایط و بخت پذیرش, می تونه مفید باشه
    ۴) برای انتخاب دانشگاه, به رنکینگ تخصصی رشته تون در دانشگاه های آمریکا و کانادا مراجعه کنین
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza204 نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون، راستش نمره iBT من 85 است و دانشگاههایی رو میخوام apply کنم که GRE نخوان. در مورد تغییر رشته، توجیه ام میتونه این باشه که الان تو شرکت نفت کار میکنم (حدود7 ساله) و میگم مستر اول رو واسه بهبود شرایط کاری گرفتم ولی میخوام رشته لیسانسم رو ادامه بدم، توجیه خوبیه؟!! واسه آمریکا شنیدم واسه رشته نفت و شیمی ویزا سخت میدن واسه همین بیشتر رو کانادا حساب کردم، راستی حتماً باید sop تهیه کنم و صحبت با استاد خاص؟! کدوم دانشگاهها رو پیشنهاد میدین؟ ممنونم

سلام دوستان به سوال قبلیم کسی جواب نداد امیدوارم کسی در مورد این سوالم بتونه راهنماییم کنه.من لیسانس و مستر گیاهپزشکی دارم ولی به رشته میکروبیولوژی(صنایع غذایی)علاقه مند شدم و می خوام ادامه بدم(فرقی نداره مستر یا دکترا).ولی معدل لیسانسم خیلی کمه(برخلاف فوقم 17/68)توی پست های قبلی بجه هایی با شرایط من بودن که بچه ها پیشنهاد دادن به استاد میل بزنه و ممکنه برای مستر استاده بگه اپلای کن. ولی آخه برا مستر دانشگاه هاشرط معدل دارن دیگه.پس من هیچ شانسی واسه تغییر رشته ندارم درسته؟ من چه گزینه هایی پیش روم هست؟ لطفا دوستان راهنمایی کنن.ممنون

Senior Member Politecnico آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    الکنرونیک

سلام
    البته شما به نظر من خیلی زود قضاوت منفی راجع به خودتون کردین. ضمن اینکه اشاره ای به نمرات زبان و همینطور مقالات موجود احتمالی نکردین. ولی
    همین که شما در حال حاضر یه مدرک ارشد (با معدل بالا) دارین و می خواین برای ارشد مجدد اقدام کنین، می تونه از دید کمیته ارزیابی و همینطور استاد مثبت و تاثیرگذار باشه
    به نظر من تماس با استاد می تونه درک بهتری از شرایط جاری به شما بده.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط metozella نمایش پست ها
    سلام دوستان به سوال قبلیم کسی جواب نداد امیدوارم کسی در مورد این سوالم بتونه راهنماییم کنه.من لیسانس و مستر گیاهپزشکی دارم ولی به رشته میکروبیولوژی(صنایع غذایی)علاقه مند شدم و می خوام ادامه بدم(فرقی نداره مستر یا دکترا).ولی معدل لیسانسم خیلی کمه(برخلاف فوقم 17/68)توی پست های قبلی بجه هایی با شرایط من بودن که بچه ها پیشنهاد دادن به استاد میل بزنه و ممکنه برای مستر استاده بگه اپلای کن. ولی آخه برا مستر دانشگاه هاشرط معدل دارن دیگه.پس من هیچ شانسی واسه تغییر رشته ندارم درسته؟ من چه گزینه هایی پیش روم هست؟ لطفا دوستان راهنمایی کنن.ممنون

ممنون از پاسختون. درباره زبان مهر آیلتس می دم(دارم واسه 7 آماده میشم) و مقاله هم سه تا کنفرانس خارجی و یک ژرنال خارجی.یه isi هم ساب میت کردم. بچه ها گفتن که واسه هر مقطع معدل مقطع قبلی رو نگاه می کنن و اگه کمتر از می نیمم اونا باشم ردم می کنن. با این حال نظر استاد توی اروپا می تونه در اپلای من نقش داشته باشه؟ممنون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)