صفحه 18 از 61 نخستنخست ... 8910111213141516171819202122232425262728 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 606

موضوع: کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

Senior Member Politecnico آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    الکنرونیک

پیش فرض پاسخ : کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

خواهش می کنم
    بدون شک نظر استاد نقش داره. و این رو مطمین باشید که اگه یه استاد دانشجویی رو به طور قطعی نیاز داشته باشه، معمولا کمیته ارزیابی به این رای احترام می ذاره (به ویژه اگه خود استاد جزء این کمیته باشه)

نقل قول نوشته اصلی توسط metozella نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون. درباره زبان مهر آیلتس می دم(دارم واسه 7 آماده میشم) و مقاله هم سه تا کنفرانس خارجی و یک ژرنال خارجی.یه isi هم ساب میت کردم. بچه ها گفتن که واسه هر مقطع معدل مقطع قبلی رو نگاه می کنن و اگه کمتر از می نیمم اونا باشم ردم می کنن. با این حال نظر استاد توی اروپا می تونه در اپلای من نقش داشته باشه؟ممنون

Junior Member

سلام به دوستان عزیز
    می خواستم ببینم که اگر یکی تو دوره ارشد در دانشگاه تهران معدل حدود 16.5 داشته باشه و بخواد که یه دانشگاه خیلی خوب بره، بهتره برای دکترا اپلای کنه یا دکترا مستقیم؟ با توجه به اینکه طرف ارشد رو خونده و درساش رو بلده طبیعتا وقت بیشتری برای ریسرچ داره. آیا این برای دکترا مستقیم یه پوئن محسوب می شه؟ باعث میشه که از یه دانشگاه بهتر پذیرش بگیره؟ از نظر ویزا مشکلی ایجاد می شه؟ کشور هدف آمریکاست.
    پیشاپیش از جواب ها تشکر می کنم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط wiseboy نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز
    می خواستم ببینم که اگر یکی تو دوره ارشد در دانشگاه تهران معدل حدود 16.5 داشته باشه و بخواد که یه دانشگاه خیلی خوب بره، بهتره برای دکترا اپلای کنه یا دکترا مستقیم؟ با توجه به اینکه طرف ارشد رو خونده و درساش رو بلده طبیعتا وقت بیشتری برای ریسرچ داره. آیا این برای دکترا مستقیم یه پوئن محسوب می شه؟ باعث میشه که از یه دانشگاه بهتر پذیرش بگیره؟ از نظر ویزا مشکلی ایجاد می شه؟ کشور هدف آمریکاست.
    پیشاپیش از جواب ها تشکر می کنم.
    وقتی مدرک ارشد رو میگذارید که دیگر فرقی بین دکترا و دکترای مستقیم نیست. در هر دو حالت شما رو برای دوره دکترا قبول میکنند. دکترای مستقیم برای کسانی است که فقط لیسانس دارند. دو رشته متفاوت که نیست. دو نوع پذیرش متفاوت است.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    وقتی مدرک ارشد رو میگذارید که دیگر فرقی بین دکترا و دکترای مستقیم نیست. در هر دو حالت شما رو برای دوره دکترا قبول میکنند. دکترای مستقیم برای کسانی است که فقط لیسانس دارند. دو رشته متفاوت که نیست. دو نوع پذیرش متفاوت است.
    خیلی ممنون. برای مستر وقتی اوضا سخت می شه، معمولا دانشگاه پیشنهاد می کنه به جای مستر، دکترا مستقیم اپلای کنن که احتمال گرفتن پذیرش و فاند بیشتر باشه. منظورم این بود که همچین حالتی برای دکترا وجود داره که به جای دکترا، دکترا مستقیم اپلای کنن؟
    اگه یکی پذیرش بگیره ولی فاند نگیره و سال اول رو با پول خودش بره برای سال های بعدی احتمال گرفتن فاند هست؟ تو یکی از پست ها خوندم سال اول رو رد کنی معمولا فاند گیر میاد. ممنون

Junior Member

عذر می خوام اگر سوالم نامرتبط هست حقیقتا اگه جای دیگه ای سراغ دارید بگید اونجا بنویسم
    دوستان لطف کنید هرکی بلده پاسخ بده
    برادر خانم من می خواد برای تحصیل و کار در خارج از ایران اقدام کنه ولی الان کارت پایان خدمت نداره. نکته اینجاست که یه امریه از طرف وزارت علوم ایران بهش پیشنهاد شده(بهش میگن طرح هیئت علمی سربازی) این امریه به این صورت است که شما در یک دانشگاه توی ایران تو شهرستان مشغول به تدریس میشی و دقیقا مزایایی که شامل حالت میشه مثل یه هیئت علمی استخدامی (با مدرک کارشناسی ارشده) است. این امریه 4تا 5 سال طول میکشه و حقوق که بهت میدن این طوری که گفتند (مینیمم 1 میلیون تومانه). دانشگاهش هم دانشگاه علمی کاربردی هست.مدرک ایشون هم ارشد هست.
    ضمنا برادر خانم من الان 26-27 سالشه
    حالا سوال اینجاست که با توجه به اینکه برادر خانم من هدفش زندگی توی خارج از ایرانه(حالا به طریق تحصیل یا هر شکل دیگه ای) نظر شما عزیزان با تجربه، بهتره ایشون همون سربازی رو بره که 2 ساله و بعد اپلای کنه برای خارج از کشور یا بره این امریه(که 4 تا 5 ساله ولی حقوق و مزایا داره)؟
    لطفا جواباتون رو با توجه به شرایط هر کشور جداگانه بگید(برای ایشون اصلا اینکه چه کشوری بره مهم نیست ولی خوب درب و داغون نباشه)
    نظر من: شاید بهتر باشه بیخیال امریه بشه چون 4 سال خیلیه شما عزیزان چی فکر میکنید؟
    لطفا سریع جواب بدید این بنده خدا خیلی وقتی نداره برای تصمیم گیری!
    مرسی

Junior Member arash1r آواتار ها

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد پذیرش برای کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sjjpo2002 نمایش پست ها
    آره تو علوم پایه زیاد معدل مطرح نیست یا اینکه اهمیت فوق العاده نداره. اینو از رو رزومه اونایی که پذیرش گرفتن می تونید بفهمید!
    سلام ببخشید می پرم وسط بحث. واقعا توو علوم پایه معدل زیاد مطرح نیست؟؟؟ من لیسانس فیزیک با معدل 13.78 و فوق فوتونیک با معدل حول وحوش 16 دارم میتونم برای پذیرش با فاند دکترا امیدوار باشم؟ مثال از بچه هایی که اکسپت شدن میشناسین؟

سلام دوستان یه راهنمایی می خوام
    من لیسانس با معدل 13.5 دارم و فوق با معدل 18
    میخوام از روش تحصیل برای رفتن استفاده کنم هم سریعتره و هم توی دانشگاه خودشون درس خوندم اما مسئله ی اور کوالیفاید شدن هم هست.
    اولویتامم کانادا-نیوزلند-نروژ-استرالیا و امریکا است. دوست دارم وارد بازار کار بشم چون فکر می کنم استادا همه جای دنیا کمتر از کارای شرکتی پول در میارن(بی احترامی تلقی نشه ) تازه همه هم که نمی تونند کار اکادمیک پیدا کننو سن ادم هی میره بالاتر.
    اینارو گفتم چون یه دوستی توی کامنتش گفت هدفتو از رفتن مشخص کن راه زیاده که به نظر من اصلا هم راه زیاد نیست لااقل واسه یه ادم معمولی که می خواد هر چه زودتر خارج شه
    حالا توصیه شما مستر مججد(با در نظر گرفتن مشکل ویزاشه) یا همون دکترا
    مرسی اگر جواب بدید فکر کنم سوال خیلیاست

سلام دوستان.
    من الان دانشجوی کارشناسی ارشد از دانشگاه سراسریم. بخاطر یه سری درگیریها با اساتید 2تا از درسام منو انداختن ولی معدلم فک کنم با پایان نامه برسه به 15.3. اینم بگم که پایان نامه خوبی دارم و در صدد دادن یه مقاله خوب هستم. راستش معدل لیسانسم هم چندان چنگی به دل نمیزنه که اونم حول وحوش 14.57 هستش. از وقتی که این پروژه رو برداشتم ناجور به این زمینه کاری علاقه مند شدم. اینم بگم رشته فعلی من مهندسی شیمی گرایش طراحی فاینده و زمینه کاری پروژم بیشتر به سمت بیولوژی و محیط زیست می خوره. حالا دوس دارم واسه شپلای کردن اقدام کنم ولی گیجم که واسه Phd اقدام کنم یا ارشد مجدد؟ اگه بخام واسه Phd اقدام کنم از اون 2تا نمره ای که تو ارشد افتادم میترسم. اگه بخام واسه ارشد مجدد اقدام کنم احتمالا اون دو تا گرایشی که گفتم دوس دارمو اقدام می کنم. راستش بحث مالیشم دخیله. اگه جایی پیدا بشه که فاند بده که عالی میشه. حالا شماها جای خواهر برادر من، جای من باشین چیکار می کنین؟
    خاواهشا هر کسی میتونه کمکی بهم کنه کم نذاره، دعا می کنم به جونش

رشته و دانشگاه
    الکنرونیک

نقل قول نوشته اصلی توسط thereafter نمایش پست ها
    سلام دوستان یه راهنمایی می خوام
    من لیسانس با معدل 13.5 دارم و فوق با معدل 18
    میخوام از روش تحصیل برای رفتن استفاده کنم هم سریعتره و هم توی دانشگاه خودشون درس خوندم اما مسئله ی اور کوالیفاید شدن هم هست.
    اولویتامم کانادا-نیوزلند-نروژ-استرالیا و امریکا است. دوست دارم وارد بازار کار بشم چون فکر می کنم استادا همه جای دنیا کمتر از کارای شرکتی پول در میارن(بی احترامی تلقی نشه ) تازه همه هم که نمی تونند کار اکادمیک پیدا کننو سن ادم هی میره بالاتر.
    اینارو گفتم چون یه دوستی توی کامنتش گفت هدفتو از رفتن مشخص کن راه زیاده که به نظر من اصلا هم راه زیاد نیست لااقل واسه یه ادم معمولی که می خواد هر چه زودتر خارج شه
    حالا توصیه شما مستر مججد(با در نظر گرفتن مشکل ویزاشه) یا همون دکترا
    مرسی اگر جواب بدید فکر کنم سوال خیلیاست
    سلام
    کلیت صحبت های شما درسته! اما مساله کار در محیط آکادمیک و یا صنعتی کاملا به روحیات فرد هم بستگی داره. ضمن اینکه اگر فرض درآمد بالاتر کار در محیط صنعتی رو بپذیریم, باید همچنان به این نکته توجه داشت که کار در محیط آکادمیک, پایداری و ثبات بیشتری داره.
    مساله دوم, مقایسه قراردادهای کاری بین دو کشور اروپا (مثلا آلمان و یا همون نروژ) در مقابل آمریکاست. قرارداد کاری در آلمان به صورت دایمی بسته میشه (درست مثل اون چیزی که سابقا در ایران بود) اما در کشوری مثل آمریکا این مزیت وجود نداره و کارفرما دست گشاده تری در اخراج کارمند داره.
    مساله سوم, قبول دارم که با مدرک کارشناسی ارشد با سادگی بیشتری میشه کار پیدا کرد. اما این به این معنی نیست که فارغ التحصیلان دکترا, نمی تونن در محیط های غیر دانشگاهی کار پیدا کنن. من نمونه های زیادی رو در بین دوستان در آلمان دیدم که با داشتن مدرک دکترا جذب واحدهای تحقیق و توسعه شرکت ها شدند.
    تصمیم گیری نهایی کاملا شخصیه و نمیشه توصیه خاصی کرد. اما پیشنهاد من تحصیل در دکتراست
    موفق باشید
    چندان که غم به جان تو بارید, باران به کوهسار نیامد

رشته و دانشگاه
    الکنرونیک

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad0955 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من الان دانشجوی کارشناسی ارشد از دانشگاه سراسریم. بخاطر یه سری درگیریها با اساتید 2تا از درسام منو انداختن ولی معدلم فک کنم با پایان نامه برسه به 15.3. اینم بگم که پایان نامه خوبی دارم و در صدد دادن یه مقاله خوب هستم. راستش معدل لیسانسم هم چندان چنگی به دل نمیزنه که اونم حول وحوش 14.57 هستش. از وقتی که این پروژه رو برداشتم ناجور به این زمینه کاری علاقه مند شدم. اینم بگم رشته فعلی من مهندسی شیمی گرایش طراحی فاینده و زمینه کاری پروژم بیشتر به سمت بیولوژی و محیط زیست می خوره. حالا دوس دارم واسه شپلای کردن اقدام کنم ولی گیجم که واسه Phd اقدام کنم یا ارشد مجدد؟ اگه بخام واسه Phd اقدام کنم از اون 2تا نمره ای که تو ارشد افتادم میترسم. اگه بخام واسه ارشد مجدد اقدام کنم احتمالا اون دو تا گرایشی که گفتم دوس دارمو اقدام می کنم. راستش بحث مالیشم دخیله. اگه جایی پیدا بشه که فاند بده که عالی میشه. حالا شماها جای خواهر برادر من، جای من باشین چیکار می کنین؟
    خاواهشا هر کسی میتونه کمکی بهم کنه کم نذاره، دعا می کنم به جونش
    سلام
    واقعیت اینه که برای کارشناسی ارشد, بخت پایین تری برای گرفتن فاند در مقایسه با دکترا وجود داره.
    ضمن اینکه بدون تردید میشه با تقویت رزومه در زمینهء سوابق پژوهشی و مقالات و همینطور نمرات چشمگیر در تافل/آیتلس و همینطور مدرک جی آر ای, ضعف معدل رو جبران کرد.
    البته میشه به شکل موازی برای ارشد و دکترا اقدام کرد. همین که شما شروع به تماس با اساتید برای پذیرش دکترا کنید, برآورد دقیق تری از شرایط برای کمک به تصمیم شایسته تر خواهد داد.
    موفق باشید
    چندان که غم به جان تو بارید, باران به کوهسار نیامد

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)