صفحه 19 از 61 نخستنخست ... 91011121314151617181920212223242526272829 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 606

موضوع: کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

پیش فرض پاسخ : کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Politecnico نمایش پست ها
    سلام
    واقعیت اینه که برای کارشناسی ارشد, بخت پایین تری برای گرفتن فاند در مقایسه با دکترا وجود داره.
    ضمن اینکه بدون تردید میشه با تقویت رزومه در زمینهء سوابق پژوهشی و مقالات و همینطور نمرات چشمگیر در تافل/آیتلس و همینطور مدرک جی آر ای, ضعف معدل رو جبران کرد.
    البته میشه به شکل موازی برای ارشد و دکترا اقدام کرد. همین که شما شروع به تماس با اساتید برای پذیرش دکترا کنید, برآورد دقیق تری از شرایط برای کمک به تصمیم شایسته تر خواهد داد.
    موفق باشید
    دوست گلم ممنونم از راهنماییت ولی هنوز گیجم که چیکار کنم. میخوام بدونم شماها جای من باشین چیکار میکنین؟ آیا بخت و اقبالی برای من وجود داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad0955 نمایش پست ها
    دوست گلم ممنونم از راهنماییت ولی هنوز گیجم که چیکار کنم. میخوام بدونم شماها جای من باشین چیکار میکنین؟ آیا بخت و اقبالی برای من وجود داره؟
    مسیله ویزا رو هم به طور خیلی جدی بگیرین. در اهمیت این مسیله همین بس که گرفتن پذیرش به مراتب کار راحت تری از گرفتن ویزاست. به عبارت دیگه باید دلیل بسیار بسیار قانع کننده برای آفیسر بیارین در مورد این کارتون ( خوندن مجدد مستر)
    شیرینی یکبار پیروز شدن به تلخی صد بار شکست خوردن میارزد. (سقراط)

سلام دوستان.
    من الان دانشجوی کارشناسی ارشد از دانشگاه سراسریم. بخاطر یه سری درگیریها با اساتید 2تا از درسام منو انداختن ولی معدلم فک کنم با پایان نامه برسه به 15.3. اینم بگم که پایان نامه خوبی دارم و در صدد دادن یه مقاله خوب هستم. راستش معدل لیسانسم هم چندان چنگی به دل نمیزنه که اونم حول وحوش 14.57 هستش. از وقتی که این پروژه رو برداشتم ناجور به این زمینه کاری علاقه مند شدم. اینم بگم رشته فعلی من مهندسی شیمی گرایش طراحی فاینده و زمینه کاری پروژم بیشتر به سمت بیولوژی و محیط زیست می خوره. حالا دوس دارم واسه شپلای کردن اقدام کنم ولی گیجم که واسه Phd اقدام کنم یا ارشد مجدد؟ اگه بخام واسه Phd اقدام کنم از اون 2تا نمره ای که تو ارشد افتادم میترسم. اگه بخام واسه ارشد مجدد اقدام کنم احتمالا اون دو تا گرایشی که گفتم دوس دارمو اقدام می کنم. راستش بحث مالیشم دخیله. اگه جایی پیدا بشه که فاند بده که عالی میشه. حالا شماها جای خواهر برادر من، جای من باشین چیکار می کنین؟
    خاواهشا هر کسی میتونه کمکی بهم کنه کم نذاره، دعا می کنم به جونش
    من هم با دوستمون موافقم
    ویزای مستر مجدد برای کشورهای اروپایی بویژه اسکاندیناوی بسیار راحت تره
    اما امریکا و کانادا بویژه کانادا رو این قضیه بسیار حساسند، باید توجیه خیلی خوبی بیارید که اگر مثل من مسئله ی سنی هم داشته باشید احتمالا کار سخت تره
    منم مثل شما دودل موندم مستر مجدد اروپا یا دکترای کانادا
    جی ار ای هم که ندارم امریکا خودش حذف میشه
    خیلی تصمیم سختیه اما هر دو رو اقدام می کنم بعد وقتی پذیرش دستم بود فکر می کنم
    البته میدونم با پول الان دلار و یورو هزینه ی اپلای هم بالاست اما باید محتاط بود

نقل قول نوشته اصلی توسط thereafter نمایش پست ها
    من هم با دوستمون موافقم
    اما امریکا و کانادا بویژه کانادا رو این قضیه بسیار حساسند، باید توجیه خیلی خوبی بیارید که اگر مثل من مسئله ی سنی هم داشته باشید احتمالا کار سخت تره
    اول از همه بابت همفکریتون تشکر. راستش این موضوع رو خوندم که گرفتن مستر مجدد با مشکل ویزا ممکنه همراه باشه ولی خیلیا گفتن اگه بخوای رشته دانشگاهیتو عوض کنی ممکنه موافقت بشه با ویزا گرفتنت. آیا همچین چیزی وجود داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط thereafter نمایش پست ها
    من هم با دوستمون موافقم
    یه سوال دیگه دارم، ممنون می شم اینم راهنماییم کنید. می خاستم بدونم که آیا داشتن مدرک ارشد برای کسی که می خواد مجدد ارشد بخونه می تونه به عنوان یه امتیاز به حساب بیاد یا نه؟

راستش خودم ترجیح می دم دوتا مدرک ارشد داشته باشم تو دو تا زمینه نزدیک به هم. ارشد الانم تو مهندسی شیمی گرایش فراینده ولی پروژم رو تو زمینه تصفیه و بیولوژیکی کار کردم. دوس دارم ارشد مجددم رو تو زمینه مهندسی محیط زیست یا مهندسی بیولوژیکی بگیرم. راستش خدمتم دارم. این سوال با خوندن حرفای بچه های قبلی واسم پیش اومد که آیا داخل ایران واسه رفتن به خارج و گرفتن ارشد مجدد گیر میدن یا نه؟میخام نظرتونو در مورد عقیدم در مودر داشتن دو تا مدرک ارشد و آسون شدن اقامت و کرفتن کار هم با من در جریان بگذارید.
    ممنون

Junior Member

سلام. از دوستان کسی در ضمینه دوره های کارشناسی ارشد یک ساله (که به ظاهر برای برخی رشته های مهندسی برای امادگی به کار) اطلاعاتی داره؟
    واقعیتش این دوره هم این امکان بوجود میاره که شاید مستقیم وارد بازار کار بشیم و همچنین در صورت اپلای برای دکترا با توجه به تقویت زبان (بخصوص برای کسانی که سطح زبان متوسطی دارند شانس کمی وبرای پذیرش با فاند دارند)، مسلما دوره یکساله در امریکا شانس دکترا را نسبت به افراد دیگر عادی (با فاند البته) افزایش میده.
    راستی کسی در مورد وضعیت ویزا در این شرایط اطلاعی داره؟
    ممنون

Junior Member

من الان ارشد طراحی آی سی میخونم ولی نمی دونم معدلم بیشتر از 16 بشه یا نه(البته بدون پایان نامه). یه مقاله تو کارشناسی دارم(بین المللی و معتبر) و 3 تا مقاله کار میکنم که 2 تاش خیلی تاپ هستن و توی isi با if بالا اکسپت می تونن بشن. زبانم خوبه و بالای 100 رو براحتی میتونم بگیرم ولی gre رو نمیدونم چه شود!! به هر حال میخواستم ارشد رو دوباره توی ترکیه و دانشگاه Bilkent بخونم ( چون پول ندارم و با این شرایط فکر کنم میشه از اونجا بورس گرفت و برای اپلای به آمریکا از نظر معدل بهتر بشم). به نظرتون کار درستی هست یا نه؟ اگه خوبه و ممکن هست آیا باید رشته ام رو عوض کنم مثلا پردازش سیگنال بخونم یا اینکه میشه اصلا نگم ارشد دارم و برم دوباره بخونم؟ اگه خوب نیست چه کارکنم؟چون بودجه ندارم و جز بورس امیدی ندارم به نظرتون همون ایران بمونم و کنکور رو خوب بدم برم شریف یا تهران چطوره؟
    ممنون

یه سوال دیگه دارم، ممنون می شم اینم راهنماییم کنید. می خاستم بدونم که آیا داشتن مدرک ارشد برای کسی که می خواد مجدد ارشد بخونه می تونه به عنوان یه امتیاز به حساب بیاد یا نه؟
    دوست عزیز من در این مورد توی فروم ها مختلف که می خواندم میگفتن شاید ارشد داشتن برای پذیرش ارشد مجدد امتیاز محسوب بشه اما کسی قطعی چیزی نمی گفت
    در مورد ویزا هم برادر خودم ارشد مکانیک داشت و الان فنلاند ارشد پروسس می خونه اما راستش ما از ترس ویزا یکانادا یا امریکا حتی واسه ارشد مجدد اپلای هم نکردیم
    در مورد رشته ی متفاوت باید بگم بهتره روی این متمرکز بشید که رشته ی مورد نظر رو گرایشش را اینجا ندارند یا حداقل دانشگاه های خوب ارائه نمی دند( این مهمتر از متفاوت بودن رشته است)
    من از موسسات معروف اعزام دانشجو که می پرسیدم می گفتن ارشد مجدد ویزا نمی دهند بخصوص بالای 26 یا 27 سال اما بودند کسانی که گرفتند
    خودم هم امسال شاید همزمان با تقاضای ویزای اروپا واسه ارشد مجدد کانادا شاید تقاضای ویزا بدم
    دیگه واقعا چیزی رو کسی صد در صد نمی تونه بگه اگر 4 یا 5 سال پیش بود امکانش خیلی بالاتر بود تا الان که اوضاع ویزا همش بدتر مییشه
    شانس الان شاید 50 درصد توی این شرایط خاص دخیل باشه
    سربازی هم شرمنده هیچی نمی دونم

نقل قول نوشته اصلی توسط nanock نمایش پست ها
    من الان ارشد طراحی آی سی میخونم ولی نمی دونم معدلم بیشتر از 16 بشه یا نه(البته بدون پایان نامه). یه مقاله تو کارشناسی دارم(بین المللی و معتبر) و 3 تا مقاله کار میکنم که 2 تاش خیلی تاپ هستن و توی isi با if بالا اکسپت می تونن بشن. زبانم خوبه و بالای 100 رو براحتی میتونم بگیرم ولی gre رو نمیدونم چه شود!! به هر حال میخواستم ارشد رو دوباره توی ترکیه و دانشگاه Bilkent بخونم ( چون پول ندارم و با این شرایط فکر کنم میشه از اونجا بورس گرفت و برای اپلای به آمریکا از نظر معدل بهتر بشم). به نظرتون کار درستی هست یا نه؟ اگه خوبه و ممکن هست آیا باید رشته ام رو عوض کنم مثلا پردازش سیگنال بخونم یا اینکه میشه اصلا نگم ارشد دارم و برم دوباره بخونم؟ اگه خوب نیست چه کارکنم؟چون بودجه ندارم و جز بورس امیدی ندارم به نظرتون همون ایران بمونم و کنکور رو خوب بدم برم شریف یا تهران چطوره؟
    ممنون
    من چیز زیادی نمیتونم بگم فقط به طور کلی
    اگر شرایط لیسانست خوبه واسه ارشد کشورهای رایگان نروژ یا فنلاند یا بلژیک (بگرد خوب اروپا رو) اقدام کن و ریسک هزینه رو به امید فاند و سختی کشیدن بپذیر البته اگر ادم سختکوشی هستی
    من خودم ارشد موندم ایران البته دانشگاه معمولی اما الان پشیمونم حالا بقیه رو نمیدونم
    این نظر شخصی منه کلیت نمیدم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)