صفحه 23 از 61 نخستنخست ... 131415161718192021222324252627282930313233 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 606

موضوع: کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    EE/University of South Florida

پیش فرض پاسخ : کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط peymanage نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من کارشناسی ام مهندسی معدن خوندم و ارشد هم مدیریت. هر دو مدرکم رو از دانشگاه تهران گرفتم. معدلم بد نیست (کارشناسی 15.23 و ارشد 17.54) اما متاسفانه مقاله معتبر خارجی در هر دو رشته ام ندارم.
    تاجایی که بررسی کردم در مورد مدیریت سخت میشه فاند گرفت تا فنی و مهندسی، به نظرتون میتونم واسه دکتری بر اساس کارشناسیم که مهندسی هست، پذیرش بگیرم (Phd direct) یا رشته کارشناسیم رو توی ایران باید ادامه بدم تا ارشد بگیرم و با اون واسه پذیرش دکتری اقدام کنم؟ مورد دوم یه مقدار به نظرم سخته مخصوصا که فیلد پژوهشی من تغییر کرده و برگشتن به اون فیلد کار ساده ای نیست. ترجیح خودم روی مورد اوله!
    به نظرتون با کدوم شانس گرفتن پذیرش با فاند رو دارم؟
    لطفا منو راهنمایی کنید
    Your B.S GPA is low for Direct Ph.D, but you can try if you can provide very high GRE score and TOEFL score.
    Such as >100 for TOEFL
    for GRE, >320
    Good luck
    “Sometimes people are beautiful.
    Not in looks.
    Not in what they say.
    Just in what they are.”

مجازی بودن و اینا مشکلی براتون ایجاد نمی کنه. مهم مقاله است که دارین. من تجربه ام اینه که اصلا دکتری نخونین. وقت تلف کردنه در عین اینکه سطح زندگی خیلی بخور نمیر و پایینه. برای فوق لیسانس دوم بیاین زودتر میرین سر کار.

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza1084 نمایش پست ها
    سلام دوستان خسته نباشید لطفا راهنماییم کنید چون خیلی واسم مهمه یعنی تو تصمیم گیری واسم اولیت داره.
    بنا به یه سری مشکلات مجبور شدم که ارشد رو به صورت مجازی و بدون تز در دانشگاه پیام نور بخونم اما ازونطرف رزومم تو رشتم تقریبا خوبه دوتا ای اس ای و یه کنفرانس بین المللی و چندتا داخلی و معدل 17/50 و چندتا گواهی از یه موسسه انگلیسی و چنتا گواهی از داخل. الان موندم که برای دکتری اقدام کنم با توجه به مجازی بودن و بدون تز و اینا ،یا اینکه دوباره ارشد بخونم چه تو ایران چه خارج؟
    ممنون میشم از همه دوستانی که اطلاع کامل دارن راهنماییم کنن ( حیاتییه)

من از رشته ی شما اطلاع ندارم اما بطور کلی اینجا اکثر بچه ها از دکتری خوندن راضی نیستن. دوره طولانی حقوق خیلی کم کار زیاد. در نهایت هم که فارغ التحصیل میشیم خیلی حقوق بالاتری از فوق لیسانس نمی گیریم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط girisha نمایش پست ها
    سلام بچه ها
    من دانشجوی ریاضی گرایش کنترل تو ارشد امیر کبیر هستم. الان به مکانیک علاقه پیدا کردم. بنظرتون شانسی دارم که مستر آمریکا تو این رشته قبول شم؟
    با فاند؟ اصلا توصیه میشه؟ مقاله ندارم ولی تو برنامم هست. ارشدمم با پایان نامه هست و سعی کردم نزدیک به مکانیک انجام بدمش. دکترا برم مکانیک یا از ارشد باز بخونم؟

من مهندسی کامپیوتر-سخت افزار از دانشگاه صنعتی اصفهان گرفتم با معدل حدود 14.87 و الان هم صنعتی شریف معماری کامپیوتر می خونم، با توجه به اینکه نمره ی سه تا از درسام خیلی پایین هستش معدلم هم خیلی پایین اومده و درنهایت میتونم با معدل حدود 16 فارغ التحصیل بشم، امتحان تافل دادم و نمره ی 102 گرفتم، و به علاوه ی اینکه دو مقاله در کنفرانس های معتبر DAC و DATE هم دارم، به نظر شما برای دکترا آمریکا/کانادا کجا می تونم پذیرش بگیرم؟ من سربازی نرفتم، سوالم این هست می تونم برای مستر اقدام کنم؟ از بزرگترای جمع می خوان راهنمایی کنن، خیلی سردرگم هستم.
    امضا بلد نیستم انگشت میزنم.

Junior Member

برای ارشد مجدد باید حتما به سوپروایزر بگیم که ارشد قبلا گرفتیم و حالا میخواهیم دوباره بخونیم؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط starrynight نمایش پست ها
    من مهندسی کامپیوتر-سخت افزار از دانشگاه صنعتی اصفهان گرفتم با معدل حدود 14.87 و الان هم صنعتی شریف معماری کامپیوتر می خونم، با توجه به اینکه نمره ی سه تا از درسام خیلی پایین هستش معدلم هم خیلی پایین اومده و درنهایت میتونم با معدل حدود 16 فارغ التحصیل بشم، امتحان تافل دادم و نمره ی 102 گرفتم، و به علاوه ی اینکه دو مقاله در کنفرانس های معتبر DAC و DATE هم دارم، به نظر شما برای دکترا آمریکا/کانادا کجا می تونم پذیرش بگیرم؟ من سربازی نرفتم، سوالم این هست می تونم برای مستر اقدام کنم؟ از بزرگترای جمع می خوان راهنمایی کنن، خیلی سردرگم هستم.
    نه دوست عزیز؛ اگه مستر دارید و قصد دارید برای مستر مجدد اقدام کنید؛ اگه پذیرش بگیرید نظام وظیفه اجازه خروج از کشور رو نمیده

نقل قول نوشته اصلی توسط elhamho12 نمایش پست ها
    برای ارشد مجدد باید حتما به سوپروایزر بگیم که ارشد قبلا گرفتیم و حالا میخواهیم دوباره بخونیم؟؟؟
    بستگی به خودتون داره؛ بایدی در کار نیست. من چون خودم یکی از گزینه هام مستر مجدد هست اینو میگم. توی ایمیل هایی که واسه اساتید فرستادم تو بعضی ها گفتم که مستر دارم و تو بعضی ها نگفتم. در هر دو مورد هم اساتید جواب مثبت دادن.

Junior Member mahdigh13 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    لیسانس علوم کامپیوتر باهنر کرمان - ارشد شبکه آزاد قزوین

سلام به همه دوستان....عید سعید فطر مبارک باشه....میخواستم با وضعیتی که من دارم راهنماییم کنید:

من کارشناسی علوم کامپیوتر(Computer Science) از دانشگاه دولتی شهرستان با معدل 15.35 گرفتم و کارشناسی ارشد مهندسی آی تی - شبکه (Computer Networks) با معدل 16 از دانشگاه آزاد.

14 تا مقاله از دوره ارشد دارم که از کنفرانس ملی هست تا ISI و مجلات معتبر خارجی مثل Springer. سابقه تدریس هم به مدت 4 سال دارم.

متاسفانه دوره ارشد رو 4 ساله تموم کردم و نگرانم که نتونم تو مقطع دکترا، هم تو ایران (متاسفانه به دلیل مصاحبه های صوری دانشگاه ها)و هم خارج از کشور وارد بشم.
    به همین خاطر تصمیم دارم همزمان با پذیرش گرفتن دکترا از خارج از کشور، برا Master یکی از کشورهای اروپایی مثل ایتالیا اقدام کنم.

حالا به نظرتون تلاش برا ارشد مجدد اشتباهه ؟؟؟؟
    و اگه تصمیمم درسته، به نظرتون از مقطع ارشد و مقالاتی که در این دوره داشتم استفاده کنم تا برا پذیرش Master امتیاز کسب کنم؟؟ یا چون ارشد رو طولانی مدت تموم کردم، اصلا عنوان نکنم؟؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdigh13 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان....عید سعید فطر مبارک باشه....میخواستم با وضعیتی که من دارم راهنماییم کنید:

من کارشناسی علوم کامپیوتر(Computer Science) از دانشگاه دولتی شهرستان با معدل 15.35 گرفتم و کارشناسی ارشد مهندسی آی تی - شبکه (Computer Networks) با معدل 16 از دانشگاه آزاد.

14 تا مقاله از دوره ارشد دارم که از کنفرانس ملی هست تا ISI و مجلات معتبر خارجی مثل Springer. سابقه تدریس هم به مدت 4 سال دارم.

متاسفانه دوره ارشد رو 4 ساله تموم کردم و نگرانم که نتونم تو مقطع دکترا، هم تو ایران (متاسفانه به دلیل مصاحبه های صوری دانشگاه ها)و هم خارج از کشور وارد بشم.
    به همین خاطر تصمیم دارم همزمان با پذیرش گرفتن دکترا از خارج از کشور، برا Master یکی از کشورهای اروپایی مثل ایتالیا اقدام کنم.

حالا به نظرتون تلاش برا ارشد مجدد اشتباهه ؟؟؟؟
    و اگه تصمیمم درسته، به نظرتون از مقطع ارشد و مقالاتی که در این دوره داشتم استفاده کنم تا برا پذیرش Master امتیاز کسب کنم؟؟ یا چون ارشد رو طولانی مدت تموم کردم، اصلا عنوان نکنم؟؟
    دوست عزیز؛

شرایط رزومۀ شما بحرانی نیست که بخواید از دکترا دلسرد بشید! چهار ساله بودن دورۀ ارشد، زمانی پوئن منفی محسوب میشه که بیانگر ضعف شما باشه. تعداد مقالات شما نشون میده که فرد بی عملی نیستید و در حد خودتون تلاش کردید.

پیشنهادم اینه که فکر ارشد مجدد رو از سر بیرون کنید و برای نمرات قابل قبول زبان و GRE (در صورت نیاز) تلاش کنید. پذیرش فول فاند دکترا هم دور از دسترس نیست؛ نگرانی بی موردی دارید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member mahdigh13 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    لیسانس علوم کامپیوتر باهنر کرمان - ارشد شبکه آزاد قزوین

ممنون از پاسختون....یعنی به نظر شما، تلاش برای ارشد مجدد اشتباهه؟؟!!! لطفا اینم جواب بدید که به فرض که بنده فقط به فکر ارشد مجدد تو رشته یا گرایش مشابه با لیسانسم باشم، عنوان کردن اینکه ارشد دارم، امتیاز مثبت هست یا منفی؟؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    دوست عزیز؛

شرایط رزومۀ شما بحرانی نیست که بخواید از دکترا دلسرد بشید! چهار ساله بودن دورۀ ارشد، زمانی پوئن منفی محسوب میشه که بیانگر ضعف شما باشه. تعداد مقالات شما نشون میده که فرد بی عملی نیستید و در حد خودتون تلاش کردید.

پیشنهادم اینه که فکر ارشد مجدد رو از سر بیرون کنید و برای نمرات قابل قبول زبان و GRE (در صورت نیاز) تلاش کنید. پذیرش فول فاند دکترا هم دور از دسترس نیست؛ نگرانی بی موردی دارید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)