صفحه 26 از 61 نخستنخست ... 161718192021222324252627282930313233343536 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 251 تا 260 , از مجموع 606

موضوع: کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

سلام دوستان
    کسی اطلاع داره برای ارشد مجدد آیا معدل مقطع لیسانس مهمتره یا ارشد؟چون رزومه ارشدم بهتر از لیسانیه و معدل لیسانسم پایینه!

دقیقا منم سوال بالا رو دارم..

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط sanal نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کسی اطلاع داره برای ارشد مجدد آیا معدل مقطع لیسانس مهمتره یا ارشد؟چون رزومه ارشدم بهتر از لیسانیه و معدل لیسانسم پایینه!
    نقل قول نوشته اصلی توسط reihaneh_sam نمایش پست ها
    دقیقا منم سوال بالا رو دارم..
    بستگی به سیاست دپارتمان مقصد شما داره و نمیشه نسخۀ جنرال پیچید.
    در یک سری از دانشگاه ها (خصوصاً در کانادا) معدل دو سال آخر تحصیلات شما مهم هست؛ که خب میتونه ارشد دوم شما محسوب بشه.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد پذیرش برای کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط masa نمایش پست ها
    سلام. خیلی ممنون برای جواب. من راسش چند وقت پیش تافل دادم (92،نمیدونم برای پذیرش خوبه یا نه؟!!!) معدل لیسانس و فوقم هم خیلی بد نیست!! هردو حوالی 17 اس و نمره های ریاضیم هم همه حوبن. اگه بخوام خوش بین باشم فک می کنم بتونم از یه دانشگاهه متوسط یا حتی خوب از کانادا یا جایه دیگه واسه دکتری رشته خودم پذیرش بگیرم. ولی بر حسب علاقه دوست داشتم ریاضی بخونم و اگه بخوام برم خارج میخوام حتما پذیرش با فوند داشته باشم.راسش درس نمیدونم چطور باید استادا رو متقاعد کنم!!!! نمیدونم شاید بهتر باشه منم مثه شما یه تعداد دانشگاه واسه ی مستر ریاضی اقدام کنم و یه تعدادی دکتری برق تا امسال بتونم پذیرش بگیرم. در ضمن من فک میکنم خوندن دوباره مستر توی یه رشته دیگه اصن وقت تلف کردن نیس.
    ممنون.
    سلام دوستای عزیز
    من ارشد فیزیک هستم.اما رزومه خیلی قوی ندارم. به نظرتون واسه ارشد مجدد کدام اقدام کنم؟آزمون آیلتس هم دو ماه دیگه دارم.امیدوارم بتونم نمره خوبی بگیرم.مرسی

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد پذیرش برای کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

صندوق پستی تون پر بود.
    جواب سوال هاتون رو همینجا می نویسم:
    چرا من ارشد مجدد رفتم: راستش برای من خیلی دکتری و ارشد فرق خاصی نداره غیر از اینکه دکتری بهم حقوق می دادن ولی ارشد باید پول ببرم چیزی که برام خیلی مهمه اینه که اون حوزه ای که دوستش دارم رو دنبال کنم و به هر چیزی هم راضی نشدم موقع اپلای کردن. هدف من این نبود که در حوزه آکادمیک باقی بمونم. نوآوری از پژوهش صرف برام مهمتر بود و هست. ​
    پیشنهادم به شما که فیزیک خوندید اینه که خیلی دقیق فکر کنید و حتی امتحان کنید ببینید دنبال چی هستید: بخش تئوری فیزیک یا عملی. و مطابق با اون اقدام کنید. برای بخش عملی که به مهندسی نزدیک می شه مستر شاید حتی بهتر از PhD هم باشه (خواستید دلایلم رو می گم).

تاثیر مقالات بر پذیرش: تا جایی که می دونم مقالات و کارگاه هایی که شرکت کردین مهم هستن و نشون دهنده هدف علمی شما هستن. اگر فرصت نوشتن مقاله، همکاری پژوهشی با دانشگاه و شرکت در کارگاه و کنفرانس رو دارید حتما سراغش برید. البته من کلی مقاله و کنفرانس لتر و کارگاه داشتم و معدلم هم خوب بود اما از 5،6 جایی که سوئد برای PhD اقدام کردم جوابی نگرفتم. یکی از دلایلش شاید این بود که پروگرم هایی که ارائه شده بود به علایق من نزدیک بود و کاملا منطبق نبود و منم نتونستم کاورلتر قوی ای بنویسم و نخواستم هم که دروغ بنویسم.
    البته دوستانم که سوئد تحصیل می کنند به من گفتن که اساتید دانشجوی دکتری رو از بین مستر های خودشون می گیرن یا کسانی که می شناسن و اپلای ناشناس من و شما صرفا برای بروکراسی اداریشون لازمه. (راست و دروغش با همون دوستان).

این هایی که گفتم در صورتی براتون مفیده که هدفتون واقعا ارتقای زندگی علمی تون باشه. اما اگر هدفتون رفتنه فقط برای رفتن، راستش رو بخواین من خیلی وارد نیستم. اما زیاد دور و برم دیدم و متوجه شدم کار سختی هم نیست گرچه من توصیه ش نمی کنم

مشکلات سفارت برای ارشد مجدد: من چیزی در سفارت آلمان ندیدم روز مصاحبه. البته هنوز ویزام نیومده. من در موتیویشن لتر توضیح دادم که چرا ارشد دوم (کاری که ضروریه). حتی به دانشگاه هم موقع اپلای توضیح دادم (به صلاحدید خودم ).

نقل قول نوشته اصلی توسط lidasajad نمایش پست ها
    سلام دوستای عزیز
    من ارشد فیزیک هستم.اما رزومه خیلی قوی ندارم. به نظرتون واسه ارشد مجدد کدام اقدام کنم؟آزمون آیلتس هم دو ماه دیگه دارم.امیدوارم بتونم نمره خوبی بگیرم.مرسی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Textile Engineer , Amirkabir University of Technology

سلام دوستان. من کارشناسیم رو از دانشگاه یزد با معدل 16.12 و کارشناسی ارشدمو از دانشگاه صنعتی امیرکبیر با معدل 15.78 گرفتم ، ولی متاسفانه هیچ مقاله ای ندارم. برای اپلای کردن اول واسه مقظع دکترا مدنظرم بود، بعد یکی از دوستانم که الان دانشگاه کلگری داره ادامه تحصیل میده بهم پیشنهاد کرد واسه مستر اقدام کنم، میخواستم نظر شما دوستان رو هم بدونم، با توجه به اینکه رزومه خیلی خوبی ندارم خودم هم فکر میکنم احتمال پذیرش گرفتن دکترا کم باشه،

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط menew نمایش پست ها
    سلام دوستان. من کارشناسیم رو از دانشگاه یزد با معدل 16.12 و کارشناسی ارشدمو از دانشگاه صنعتی امیرکبیر با معدل 15.78 گرفتم ، ولی متاسفانه هیچ مقاله ای ندارم. برای اپلای کردن اول واسه مقظع دکترا مدنظرم بود، بعد یکی از دوستانم که الان دانشگاه کلگری داره ادامه تحصیل میده بهم پیشنهاد کرد واسه مستر اقدام کنم، میخواستم نظر شما دوستان رو هم بدونم، با توجه به اینکه رزومه خیلی خوبی ندارم خودم هم فکر میکنم احتمال پذیرش گرفتن دکترا کم باشه،
    به نظر میاد که همینطور باشه. برای پذیرش دکترا، هم معدل ارشدتون میتونه تأثیر نامطلوب داشته باشه و هم صفر بودن سابقۀ پژوهشی شما.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Textile Engineer , Amirkabir University of Technology

به نظر شما بهتره چیکار کرد؟ اپلای واسه ارشد؟

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط menew نمایش پست ها
    به نظر شما بهتره چیکار کرد؟ اپلای واسه ارشد؟
    بستگی داره که بعدش بخواید کجا مشغول بشید؛ کار آکادمیک یا کار صنعتی. البته با همین رزومه هم میتونید پذیرش دکترا بگیرید و غیر ممکن نیست ولی خب طبیعیه که با معدل بالای لیسانس، شانس پذیرش ارشد بیشتره.

اگر به فکر کرسی استادی هستید، ارشد مجدد و بعدش دکترای با کیفیت، انتخاب بهتری هست.

Junior Member

سلام
    من معدل لیسانسم خیلی بد بود 12.1 اما تو ارشد معدلمو کلی اوردم بالا نزدیک 16.5 و حالا دانشچوی ترم اول دکتری هوش مصنوعیم میشه راهنماییم کنین ارشدو دوباره بخونم یا برم دکترا؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)