صفحه 28 از 61 نخستنخست ... 181920212223242526272829303132333435363738 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 271 تا 280 , از مجموع 606

موضوع: کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

Senior Member control آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UPC

پیش فرض پاسخ : کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط nairica نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز ، من فوق لیسانس از دانشگاه IIT دهلی‌ دارم، و قصدم رفتن به آمریکاست، از لحاظ فاند مشکلی‌ ندارم، فقط می‌خوام بتونم ویزای تحصیلی‌ بگیرم، می‌خواستم برای PHD اقدام کنم اما به من پیشنهاد شد که برای فوق مجددبهتر پذیرش داده می‌شه ، یا حتی لیسانس مجدد، متاسفانه اطلاعات ناقص و حتی غلط زیادی بهم رسیده. ممنون میشم کسی‌ راهنمایی کنه چه روشی‌ برای شرایط من بهترین شانس پذیرش رو داره. مرسی‌ از همگی‌ بابت راهنمایی هاتون، با آرزوی موفقیت برای همگی‌
    دوست عزیز
    بستگی به شرایط خودتون داره
    اگه مقاله یکی دو تا دارین و نمره زبانتون هم خوبه مستقیم برای دکتری اقدام کنید.

سلام
    من کارشناسیمو از دانشگاه ازاد رشته معدن استخراج گرفتم با معدل 14.20
    الان ترم دوم کارشناسی ارشد رشته هوش مصنوعی دانشگاه صنعتی شاهرود به صورت مجازی هستم و معدلم 19.5 هست و اگه اتفاقی نیوفته احتمالا معدلم همین حدود باقی نگهش می دارم چون واقعا به این رشته علاقه دارم...
    زبان و... امتحان ندادم ولی می تونم ایلتس 6.5 تا 7 بگیرم چون سطح زبانم خوبه و باید چند ماه وقت بذارم...
    مقاله ندارم...
    تمام کورس های ویندوز سرور و شبکه رو گذروندم با مدرک داخلی مجتمع فنی ولی مدرک ماکروسافت رو ندارم که اونم با 1-2 ماه وقت گذاشتن می تونم همشو بگیرم...
    حالا با توجه به شرایط من...
    به نظرتون تابستون امثال که ترم دوم ارشد من تموم می شه به نظرتون تمرکزم رو روی چی بذارم؟ مقاله یا زبان؟و اینکه به نظرتون برای ارشد اپلای کنم یا دکتری رشته کامپیوتر؟ چون حتما می خوام فاند داشته باشم یا دانشگاه مجانی باشه...
    الان با توجه به اینکه بعد از تابستون حداقل یکسال از ارشدم باقی می مونه فکر برای اپلای شدنی هست یا خیر؟
    ممنون.
    ویرایش توسط teraktor2003 : March 3rd, 2015 در ساعت 02:28 AM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    M.A in Criminal Law and Criminology

سلام دوستان لطف بفرمائید در صورت اشنایی و اطلاع بنده رو نیز راهنمائی بفرمائید
    بنده لیسانس حقوق از دانشگاه ازاد با معدل 14.30 و فوق لیسانس از دانشگاه پیام نور با معدل 17 هستم
    زبان در حال اخذ حدود 6.5
    سوابق پژوهشی هم بدین شرح می باشد:
    3 مقاله ISI ، 2 مقاله علمی پژوهشی، سه طرح پژوهشی دانشگاهی، 4 همایش داخلی و شرکت در یک همایش بین المللی در مالزی و شرکت در 5 کارگاه آموزشی و...
    بنظر شما بمنظور اخذ پذیرش در مقطع PhD از دانشگاهی با رنکینگ بالا ابتدا بایستی مستر رو دوباره بخونم با توجه به مدرک فوق لیسانس از دانشگاه پیام نور و یا شانس پذیرش با فاند خوب رو دارم!
    سپاس

Junior Member

سلا م دوستان
    لطفا منو راهنمایی کنید خیلی کلافه شدم و به همفکری شما عزیزان نیاز دارم
    بنده لیسانس نرم افزار از داشگاه آزاد با معدل 17/13 و کارشناسی ارشد از علوم و تحقیقات بامعدل 16/87 در همان رشته نرم افزار کامپیوتر رو دارم ضمننا سال 91 از ارشد فارغ التحصیل شدم و 4 تا مقاله داخلی دارم و خارجی هیچ. البته پایان نامم در زمینه شبکه بوده و خودمم علاقه مندم در این زمینه ادامه بدم منتها مشکل اینجاست که معدل خوبی ندارم و همینکه مدت زیادی گذشته از درسم بنظرتون برا ارشد دوباره اقدام کنم ؟یا اینکه برا دکتری امیدی هست؟ چه دانشگاه هایی احتمال داره منو بپذیرن؟
    با تشکر فراوان

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط venus64 نمایش پست ها
    سلا م دوستان
    لطفا منو راهنمایی کنید خیلی کلافه شدم و به همفکری شما عزیزان نیاز دارم
    بنده لیسانس نرم افزار از داشگاه آزاد با معدل 17/13 و کارشناسی ارشد از علوم و تحقیقات بامعدل 16/87 در همان رشته نرم افزار کامپیوتر رو دارم ضمننا سال 91 از ارشد فارغ التحصیل شدم و 4 تا مقاله داخلی دارم و خارجی هیچ. البته پایان نامم در زمینه شبکه بوده و خودمم علاقه مندم در این زمینه ادامه بدم منتها مشکل اینجاست که معدل خوبی ندارم و همینکه مدت زیادی گذشته از درسم بنظرتون برا ارشد دوباره اقدام کنم ؟یا اینکه برا دکتری امیدی هست؟ چه دانشگاه هایی احتمال داره منو بپذیرن؟
    با تشکر فراوان
    سلام

کدام معدل شما خوب نیست؟! من که وضعیت خوبی در معدل های شما می بینم.

به نظر نمیاد که مشکلی برای پذیرش دکترا داشته باشید؛ توجه داشته باشید که معمولاً معدل لیسانس، وزن بیشتری نسبت به معدل فوق لیسانس داره. شما باید نمرۀ زبان مناسب فراهم کنید و بعد، به راحتی میتونید برای دکترا اقدام کنید. همۀ دانشگاه های دنیا با وضعیت معدل های شما راحت هستند و سایر مسائل، به نحوۀ انتخاب دانشگاه هدف و کیفیت رقبای شما بستگی داره.

موفق باشید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

ApplyAbroad Guru

من براتون آرزوی موفقیت دارم چون معدل خوبی دارید ولی یه نکته رو در نظر بگیرید که برای ادامه تحصیل دکتری تغییر رشته در مقطع فوق نقطه منفی بزرگی است. به ویژه اینکه ارشد غیرحضوری هم بوده اید.
    من توصیه میکنم برای ارشد مجدد اونهم رشته معدن و با اساتیدی که در زمینه کارهای مدلسازی کامپیوتری و شبیه سازی در رشته معدن کار میکنند اقدام کنید اگر نتیجه گرا هستید و می خاهید حتما اپلای با فاند داشته باشید. در صورتی که واقعا به Artificial Intelligence و شبیه سازی علاقه مندید توصیه من به شما انجام یه مستر مجدد بدون فاند در یک دانشگاه نسبتا معتبر است و پس از آن احتمال پذیرش دکترا را نیز خواهید داشت ولی به هر حال کار سخت خواهد بود.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط teraktor2003 نمایش پست ها
    سلام
    من کارشناسیمو از دانشگاه ازاد رشته معدن استخراج گرفتم با معدل 14.20
    الان ترم دوم کارشناسی ارشد رشته هوش مصنوعی دانشگاه صنعتی شاهرود به صورت مجازی هستم و معدلم 19.5 هست و اگه اتفاقی نیوفته احتمالا معدلم همین حدود باقی نگهش می دارم چون واقعا به این رشته علاقه دارم...
    زبان و... امتحان ندادم ولی می تونم ایلتس 6.5 تا 7 بگیرم چون سطح زبانم خوبه و باید چند ماه وقت بذارم...
    مقاله ندارم...
    تمام کورس های ویندوز سرور و شبکه رو گذروندم با مدرک داخلی مجتمع فنی ولی مدرک ماکروسافت رو ندارم که اونم با 1-2 ماه وقت گذاشتن می تونم همشو بگیرم...
    حالا با توجه به شرایط من...
    به نظرتون تابستون امثال که ترم دوم ارشد من تموم می شه به نظرتون تمرکزم رو روی چی بذارم؟ مقاله یا زبان؟و اینکه به نظرتون برای ارشد اپلای کنم یا دکتری رشته کامپیوتر؟ چون حتما می خوام فاند داشته باشم یا دانشگاه مجانی باشه...
    الان با توجه به اینکه بعد از تابستون حداقل یکسال از ارشدم باقی می مونه فکر برای اپلای شدنی هست یا خیر؟
    ممنون.

ApplyAbroad Guru

معدل لیسانستون البته برای پذیرش ارشد شاید نقطه ضعف باشد هرچند که برای دکتری من شانس خوبی برایتان می بینم. البته پذیرش با فاند مساله اش جداست که چون مقاله دارید و در زمینه پژوهشی هم کار کرده اید می تونه نکات مثبت و قابل قبولی باشه هرچند تضمینی نیست به خصوص در رشته های مثل رشته شما که هم رقابت شدید تر است و هم به واسطه حضور افراد مقیم و محلی و بومی، شرایط رقابت سخت تر نیز می شود به ویژه در بخشهایی که ارتباط مستقیم با حقوق بین الملل و دروس مشترک ندارد. این مساله مانع از اقدام شما برای دکتری نیست. من توصیه می کنم برای دکتری اقدام کنید و در ضمن آن امکان پذیرش برای فوق را نیز در نظر داشته باشید تا اگر موقعیت دکتری پیدا نشد بتوانید اقدام کنید. ضمنا در مورد رشته تخصصی شما فکر کنم با کسانی که قبلا اپلای کرده اند حتما مشورت کنید و رزومه مناسبی که بتوانید شاخصهای مربوط به اساتید مربوطه در کشور مقصد را فراهم می نمایند آماده کنید. متاسفانه در این زمینه اطلاعی ندارم و اگر دوستانی با تخصص نزدیک به رشته شما نظری دارند ممنون خواهم بود نظرشان را ارائه بفرمایند.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط hesam26 نمایش پست ها
    سلام دوستان لطف بفرمائید در صورت اشنایی و اطلاع بنده رو نیز راهنمائی بفرمائید
    بنده لیسانس حقوق از دانشگاه ازاد با معدل 14.30 و فوق لیسانس از دانشگاه پیام نور با معدل 17 هستم
    زبان در حال اخذ حدود 6.5
    سوابق پژوهشی هم بدین شرح می باشد:
    3 مقاله ISI ، 2 مقاله علمی پژوهشی، سه طرح پژوهشی دانشگاهی، 4 همایش داخلی و شرکت در یک همایش بین المللی در مالزی و شرکت در 5 کارگاه آموزشی و...
    بنظر شما بمنظور اخذ پذیرش در مقطع PhD از دانشگاهی با رنکینگ بالا ابتدا بایستی مستر رو دوباره بخونم با توجه به مدرک فوق لیسانس از دانشگاه پیام نور و یا شانس پذیرش با فاند خوب رو دارم!
    سپاس

ApplyAbroad Guru

ببنینید یه نکته ای که هست در این انجمنهای اپلای ابرود افراد زیادی عضو هستند که عمدتا هم دانشجو یا فارغ التحصیلان مشابه با تجربیات گوناگون هستند. شما باید شرایط را بسنجید و تصمیم نهایی را خودتان بگیرید.
    فراموش نکنید هیچ کس شرایط را بهتر از خودتان نمی داند و شما باید از کنار هم گذاشتن شرایط انتخاب بهتری داشته باشید و فقط امیدوار باشید تصمیمتان بهترین تصمیم ممکن بوده است.
    برای اینکه مشورتهای بهتری بگیرید هم ارائه اطلاعات کافی از خودتان ضروری است. اطلاعاتی مثل سن، مقطع تحصیلی لیسانس و ارشد و دانشگاهتان، معدل، مقاله، وضعیت مالی، و شرایط دیگری که به شناخت بهتر وضعیت شما کمک کند. بدیهی است بدون این اطلاعات خیلی خیلی راهنمایی کلی خواهد بود که من هم به همین دلیل از ارائه آن در این بخش خودداری می کنم و امیدوارم تصمیم درست را خودتان با کنار هم گذاشتن نظرات دوستان بگیرید. فقط این نکته کلی را هم اضافه می کنم که شانس پذیرش مستر مجدد برای کسی که فوق داره طبع بیشتره ولی قرار نیست کسی که می خواهد به کار آکادمیک و ادامه تحصیل دکتری فکر کند همیشه کمترین ریسک را داشته باشد. از طرفی قرار نیست کسی که به جذب شدن به بازار کار و سریعتر پول در آوردن از طریق کار می اندیشد با وجود امکان برای ادامه تحصیل دکتری، مستر مجدد را انتخاب نکند.
    پس قضاوتمان همیشه وابسته به تفکرات درونیمان از اوضاع و احوال متفاوت است.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط nairica نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز ، من فوق لیسانس از دانشگاه IIT دهلی‌ دارم، و قصدم رفتن به آمریکاست، از لحاظ فاند مشکلی‌ ندارم، فقط می‌خوام بتونم ویزای تحصیلی‌ بگیرم، می‌خواستم برای PHD اقدام کنم اما به من پیشنهاد شد که برای فوق مجددبهتر پذیرش داده می‌شه ، یا حتی لیسانس مجدد، متاسفانه اطلاعات ناقص و حتی غلط زیادی بهم رسیده. ممنون میشم کسی‌ راهنمایی کنه چه روشی‌ برای شرایط من بهترین شانس پذیرش رو داره. مرسی‌ از همگی‌ بابت راهنمایی هاتون، با آرزوی موفقیت برای همگی‌

سلام دوستان. من به دلیل پایین بودن معدل لیسانسم . میخواستم برای مستر دوم اقدام کنم، ایمیل زدم به دانشگاه آلبرتا و جواب دادن که ، معدل دو سال آخر تحصیلت حساب میشه. و 60 واحد آخر درسی. که معدل ارشد هم شامل اون میشه. و من بسیار مشعوف شدم که بلاخره معدلم جوری هست که بشه برای اونجا اپلای کرد. البته من گفته بودم که خودم می خوام هزینه رو بدم، در مورد فاند گرفتن برای مستر دوم ، نمیدونم چیزی
    فکر کردم شاید کسایی مثل من باشن که رزومه ی ارشد بهتری نسبت به دکترا داشته باشن.
    من تازه عضو شدم، اگر مطلب رو جای مناسبی ننوشتم، پیشاپیش عذرخواهی می کنم و لطفا بهم اطلاع بدین که پاک کنم .

ApplyAbroad Guru

در مورد ارشد مجدد یا دکتری سوالتون را جای درستی مطرح کردید
    البته اطلاعات کاملتری از جمله رشته و دانشگاههای لیسانس و ارشد و معدل و وضعیت مقاله و ... لازم هست که بشه راهنمایی بهتری کرد
    در حالت کلی ممکنه شانس ارشد مجدد برای خیلی از افراد بیش ار دکتری باشه ولی هدفتون از تحصیل مثلا ادامه تحصیل در دکتری و نهایتا کار آکادمیک یا جذب بازار کار شدن هر چه سریعتر و غیره را هم باید در نظر گرفت
    برای ارشد هم مناع فاند محدودتر و طبعا امکان پذیرش با فاند ممکن است در بسیاری موارد ضعیف تر باشد

نقل قول نوشته اصلی توسط sarahmadzadeh نمایش پست ها
    سلام دوستان. من به دلیل پایین بودن معدل لیسانسم . میخواستم برای مستر دوم اقدام کنم، ایمیل زدم به دانشگاه آلبرتا و جواب دادن که ، معدل دو سال آخر تحصیلت حساب میشه. و 60 واحد آخر درسی. که معدل ارشد هم شامل اون میشه. و من بسیار مشعوف شدم که بلاخره معدلم جوری هست که بشه برای اونجا اپلای کرد. البته من گفته بودم که خودم می خوام هزینه رو بدم، در مورد فاند گرفتن برای مستر دوم ، نمیدونم چیزی
    فکر کردم شاید کسایی مثل من باشن که رزومه ی ارشد بهتری نسبت به دکترا داشته باشن.
    من تازه عضو شدم، اگر مطلب رو جای مناسبی ننوشتم، پیشاپیش عذرخواهی می کنم و لطفا بهم اطلاع بدین که پاک کنم .

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)