صفحه 3 از 58 نخستنخست 1234567891011121353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 606

موضوع: کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    ApplyAbroad Hero moonlight آواتار ها

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد پذیرش برای کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط negarali نمایش پست ها
    سلام
    ممنون که مطلع ها برای کسانی مثل من هم وقت می گدارند
    کارشناسی عمران دانشگاه تهران معدل 15.5 و ارشد سازه دانشگاه تهران معدل حدود 17.4 بدون مقاله. 4 ساله در دفتر فنی شرکت پیمانکاری آزادراه کار میکنم. IELTS 6.5
    منو همسرم برای کبک اقدام کردیم لطفا راهنمایی کنید که تصمیماتم درسته یانه؟
    1- از انجایی که پروسه 2 سال طول می کشد می خوام دوباره ارشد بخونم. مدیریت ساخت
    2- برای کانادا اقدام نمی کنم جون شنیدم ممکنه اثر منفی در پروسه مهاجرت بگذاره
    3- اگه بشه یه دانشگاه متوسط انگلیس fund بگیرم خیییییییلی دوست دارم ولی نمی دونم میشه یانه
    4- الان اصلا زمان خوبی برای شروع هست؟

مدیران لطفا ایراد نگیرین که اینهمه سوال مختلف اینجا پرسیدم (:
    دوست عزیز من نظر شخصیم این هست که شما که می خوای به کبک مهاجرت کنی بهتره بعد از رفتن به اونجا مستر دومت رو از یک دانشگاه در همونجا بگیری چون برای کسانی که به کانادا می رن و می خوان کار کنن خیلی مهمه که یک دوره از تحصیلاتشون رو در همون جا گذرونده باشند تا بتونن کار خوب پیدا کنن.درغیر این صورت با مدارک دانشگاههای ایرانی پیدا کردن کار واقعا سخته!!

سلام. من یه راهنمایی لازم دارم خیلی زیاد. من فوق لیسانسم رو از دانشگاه فردوسی گرفتم (از طریق استعداد درخشان و معدل لیسانس وارد شدم). 3 ماهی هم آلمان بودم و کلاس زبان رفتم تا A1. کلا میخوام واسه تحصیل اقدام کنم. دانشگاه گوته فرانکفورت هم رفتم و گفتن اگه B1 داشته باشم میتونم واسه فوق لیسانس درخواست بدم بهشون و قبول میشه احتمالا. حالا میخوام بدونم واسه فوق بخونم دوباره آسونتره یا واسه دکترا؟ چون تا جایی که میدونم واسه دکترا پیدا کردن استاد سخته و اینکه به من واسه فوق لیسانس هم بورسیه میدن یا نه؟
    خیلی خیلی مرسیییییییییییی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط masa نمایش پست ها
    سلام. خیلی ممنون برای جواب. من راسش چند وقت پیش تافل دادم (92،نمیدونم برای پذیرش خوبه یا نه؟!!!) معدل لیسانس و فوقم هم خیلی بد نیست!! هردو حوالی 17 اس و نمره های ریاضیم هم همه حوبن. اگه بخوام خوش بین باشم فک می کنم بتونم از یه دانشگاهه متوسط یا حتی خوب از کانادا یا جایه دیگه واسه دکتری رشته خودم پذیرش بگیرم. ولی بر حسب علاقه دوست داشتم ریاضی بخونم و اگه بخوام برم خارج میخوام حتما پذیرش با فوند داشته باشم.راسش درس نمیدونم چطور باید استادا رو متقاعد کنم!!!! نمیدونم شاید بهتر باشه منم مثه شما یه تعداد دانشگاه واسه ی مستر ریاضی اقدام کنم و یه تعدادی دکتری برق تا امسال بتونم پذیرش بگیرم. در ضمن من فک میکنم خوندن دوباره مستر توی یه رشته دیگه اصن وقت تلف کردن نیس.
    ممنون.
    سلام دوستای عزیز
    من ارشد فیزیک هستم.اما رزومه خیلی قوی ندارم. به نظرتون واسه ارشد مجدد کدام اقدام کنم؟آزمون آیلتس هم دو ماه دیگه دارم.امیدوارم بتونم نمره خوبی بگیرم.مرسی

صندوق پستی تون پر بود.
    جواب سوال هاتون رو همینجا می نویسم:
    چرا من ارشد مجدد رفتم: راستش برای من خیلی دکتری و ارشد فرق خاصی نداره غیر از اینکه دکتری بهم حقوق می دادن ولی ارشد باید پول ببرم چیزی که برام خیلی مهمه اینه که اون حوزه ای که دوستش دارم رو دنبال کنم و به هر چیزی هم راضی نشدم موقع اپلای کردن. هدف من این نبود که در حوزه آکادمیک باقی بمونم. نوآوری از پژوهش صرف برام مهمتر بود و هست. ​
    پیشنهادم به شما که فیزیک خوندید اینه که خیلی دقیق فکر کنید و حتی امتحان کنید ببینید دنبال چی هستید: بخش تئوری فیزیک یا عملی. و مطابق با اون اقدام کنید. برای بخش عملی که به مهندسی نزدیک می شه مستر شاید حتی بهتر از PhD هم باشه (خواستید دلایلم رو می گم).

تاثیر مقالات بر پذیرش: تا جایی که می دونم مقالات و کارگاه هایی که شرکت کردین مهم هستن و نشون دهنده هدف علمی شما هستن. اگر فرصت نوشتن مقاله، همکاری پژوهشی با دانشگاه و شرکت در کارگاه و کنفرانس رو دارید حتما سراغش برید. البته من کلی مقاله و کنفرانس لتر و کارگاه داشتم و معدلم هم خوب بود اما از 5،6 جایی که سوئد برای PhD اقدام کردم جوابی نگرفتم. یکی از دلایلش شاید این بود که پروگرم هایی که ارائه شده بود به علایق من نزدیک بود و کاملا منطبق نبود و منم نتونستم کاورلتر قوی ای بنویسم و نخواستم هم که دروغ بنویسم.
    البته دوستانم که سوئد تحصیل می کنند به من گفتن که اساتید دانشجوی دکتری رو از بین مستر های خودشون می گیرن یا کسانی که می شناسن و اپلای ناشناس من و شما صرفا برای بروکراسی اداریشون لازمه. (راست و دروغش با همون دوستان).

این هایی که گفتم در صورتی براتون مفیده که هدفتون واقعا ارتقای زندگی علمی تون باشه. اما اگر هدفتون رفتنه فقط برای رفتن، راستش رو بخواین من خیلی وارد نیستم. اما زیاد دور و برم دیدم و متوجه شدم کار سختی هم نیست گرچه من توصیه ش نمی کنم

مشکلات سفارت برای ارشد مجدد: من چیزی در سفارت آلمان ندیدم روز مصاحبه. البته هنوز ویزام نیومده. من در موتیویشن لتر توضیح دادم که چرا ارشد دوم (کاری که ضروریه). حتی به دانشگاه هم موقع اپلای توضیح دادم (به صلاحدید خودم ).

نقل قول نوشته اصلی توسط lidasajad نمایش پست ها
    سلام دوستای عزیز
    من ارشد فیزیک هستم.اما رزومه خیلی قوی ندارم. به نظرتون واسه ارشد مجدد کدام اقدام کنم؟آزمون آیلتس هم دو ماه دیگه دارم.امیدوارم بتونم نمره خوبی بگیرم.مرسی

باسلام
    من دانشجوی ترم 4ارشد مهندسی عمران-محیط زیست دانشگاه بهشتی هستم.
    معدلم در حال حاضر 17.30 هست.
    من میخوام برای دکتری تغیر گرایش به مدیریت پروژه وساخت بدم وبورس تحصیلی برای یه دانشگاه خوب درخارج از کشوربگیرم.
    میخواستم بدونم به نظرتون بورس برای ارشد این رشته بگیرم (چون ارشدم گرایش دیگه ای هست الان) یا اینکه تلاش کنم برای گرفتن بورس در مقطع دکتری برای تغیر گرایش خودم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    پیشاپیش ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

اسلام
    من دانشجوی ترم 4ارشد مهندسی عمران-محیط زیست دانشگاه بهشتی هستم.
    معدلم در حال حاضر 17.30 هست.
    من میخوام برای دکتری تغیر گرایش به مدیریت پروژه وساخت بدم وبورس تحصیلی برای یه دانشگاه خوب درخارج از کشوربگیرم.
    میخواستم بدونم به نظرتون بورس برای ارشد این رشته بگیرم (چون ارشدم گرایش دیگه ای هست الان) یا اینکه تلاش کنم برای گرفتن بورس در مقطع دکتری برای تغیر گرایش خودم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    پیشاپیش ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد پذیرش برای کارشناسی ارشد مجدد ی

سلام . من لیسانس مهندسی نرم افزار از دانشگاه غیر انتفاعی قزوین با معدل 17.31 دارم و فوق لیسانس هوش مصنوعی با معدل 19.31 از دانشگاه آزاد قزوین . دو ماه پیش امتحان آیلتس دادم نمرم 6 شد اما دوباره دارم می خونم سه تا مقاله اینترنشنال دارم و یک مقاله آی اس آی . و مدرک MCTSمجتمع فنی با هفت level. با چندین جا صحبت کردم گفتند نمی تونم تو اروپا فاند دکترا بگیرم بهتره یک سال post master بخونم و بعد دکترا . به نظر شما شانس گرفتن فاند رو دارم در دکترا یا نه ؟ یا باید دوباره کارشناسی ارشد بخونم

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد پذیرش برای کارشناسی ارشد مجدد ی

نقل قول نوشته اصلی توسط sayeh59 نمایش پست ها
    سلام . من لیسانس مهندسی نرم افزار از دانشگاه غیر انتفاعی قزوین با معدل 17.31 دارم و فوق لیسانس هوش مصنوعی با معدل 19.31 از دانشگاه آزاد قزوین . دو ماه پیش امتحان آیلتس دادم نمرم 6 شد اما دوباره دارم می خونم سه تا مقاله اینترنشنال دارم و یک مقاله آی اس آی . و مدرک MCTSمجتمع فنی با هفت level. با چندین جا صحبت کردم گفتند نمی تونم تو اروپا فاند دکترا بگیرم بهتره یک سال post master بخونم و بعد دکترا . به نظر شما شانس گرفتن فاند رو دارم در دکترا یا نه ؟ یا باید دوباره کارشناسی ارشد بخونم

سلام

اگر تنها تردید شما برای انتخاب بین دکترا و ارشد مجدد، بحث فاندینگ باشه، جای نگرانی نیست و میتونید امیدوار باشید برای دکترا. البته اروپا مجموعه ای از کشورهاست با طیف متنوعی از سطح کیفی دانشگاه ها و انتظارات از اپلیکنت ها.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

سلام
    من میخوام برای دانشگاه تورنتو application fee پرداخت کنم. این مبلغی که سایت اعلام کرده دلار کانادا هست یا دلار آمریکا؟

با عرض سلام خدمت همه دوستان
    من کارشناسی ارشد از دانشگاه صنعتی اصفهان رشته برق و مخابرات با معدل 16.70 و لیسانس از دانشگاه اصفهان با معدل 16.08 دارم.
    تقریبا 5 6 سال پیش فارغ التحصیل شدم.
    سابقه تدریس در دو ترم در آزمایشگاه را هم دارم ولی متاسفانه مقاله ندارم. الان هم تقریبا دو سال و نیمه تو یه شرکت مخابراتی بین المللی کار میکنم. نمره زبان IELTS 7 دارم که البته باید دوباره امتحان بدم. سربازی هم رفتم.
    چند تا سوال دارم که اگر میشه به اونها جواب بدید؟
    1. آیا شانس گرفتن پذیرش (حتی فول فاند هم نباشه اشکالی نداره )از دانشگاههای متوسط اروپا یا کانادا را برای دکتری را دارم؟(با توجه به این که مقاله ندارم)
    2.اگر بخوام یه مستر دوباره بگیرم(ترجیحا در رشته خودم- و حتی اگر بدون فاند هم باشه مهم نیست) از بین کشورهای اروپایی و کانادا کدام بهتره و مشکلات کمتری در ویزا و سفارت و...؟
    3. واقعا هدف اصلیم، گرفتن مدرک برای پیدا کردن کار و مهاجرته، به نظرتون چی کار کنم بهتره؟

لطفا کمک کنید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)