صفحه 30 از 61 نخستنخست ... 202122232425262728293031323334353637383940 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 291 تا 300 , از مجموع 606

موضوع: کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Guilas نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من اینجا یه کارشناسی ارشد خوندم و تموم کردم ولی برای دکترا قصد دارم تغیر رشته بدم و یه رشته نزدیک به رشته خودم بخونم. ولی فکر می کنم که توش اینقدر اطلاعات نداشته باشم که یهو دکترا بخونم. برای همین میخوام اول یه ارشد دیگه توی اون رشته بخونم. میخواستم بپرسم آیا بهتره به دانشگاه مورد نظرم بگم که یه ارشد دارم؟ اونوقت درخواستم غیر منطقی نیست که دوباره ارشد بخونم؟ از طرفی اگه نگم این فاصله ارشد که کار هم نمی کردم توی رزومه ام خالی می مونه. مشکل دیگه ام اینه که در اون صورت ریز نمره های ارشد قبلیم رو هم لابد میخوان ولی من هنوز بدهی هام به دانشگاه تموم نشده و واقعا با این همه هزینه هایی که کردم و باید بکنم امکان پرداختش به صورت یکجا رو ندارم. کسی پیشنهادی داره؟ ممنون
    ببینید به این صورت کلی نمیشه پاسخ داد.
    اینکه "اینجا"؟ یه ارشدی؟ خوندید که با ارشد قبلیتون؟ فرق داره و میخواهید یه ارشد دیگه؟ بخونید و به دانشگاه فلان کشور؟ بگید یا نگید که ارشد خوندید یا نه فقط میشه گفت بستگی داره به همه اینها که جلوش علامت سوال هست
    مثلا اگر کشور های لیسانس و ارشدتون هر دو ایران هست و لیسانستون مهندسی مکانیک و ارشدتون محیط زیست و میخواهید ارشد مکانیک بگیرید کاملا توصیه میشه و تاثیر مثبت هم داره. اگر لیسانستون از دانشگاه کم اعتبار داخلی در مثلا مهندسی برق و ارشدتون در دانشگاه معتبر در ریاضی بوده باز هم به نظرم مثبت است. اگر لیسانستون از دانشگاه معتبر ایرانی در رشته مثلا برق بوده و ارشد را مثلا در یکی از شاخه های هنر گرفته اید از همون دانشگاه معتبر یا .... فرق میکند

کلا با این اطلاعات اصلا نظری هم اگر داده بشه به درد نه شما میخوره نه بقیه دوستان. مساله اینقدر امنیتی نیست دوست عزیز!
    دوست داشتید اطلاعات بیشتری بدید تا بشه کمک کرد. حتی موضوع پایان نامه ارشدتون و محل اخذ مدارکتون میتونه جواب بهتری را توسط دوستان تضمین کنه
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Senior Member EHSM آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sushians نمایش پست ها
    درود به همه دوستان
    بنده لیسانس دانشگاه آزاد تنکابن میکروبیولوژی با معدل 18/45 (85-89)گرفتم. فوق لیسانسم رو بیوتکنولوژی میکروبی (آموزش محور: فاقد پایان نامه) از دانشگاه علم و صنعت ایران با معدل 17/3 (90-92) گرفتم. مقاله هم ندارم. با توجه به اینکه آموزش محور بودم میخوام دوباره ارشد بخونم همون رشته بیوتکنولوژی و یا میکروبیولوژی! دوتا سوال دارم:
    1- برای پذیرش گرفتن دوره ارشد بیان اینکه قبلا ارشد خوندم اثر مثبت داره؟! (آموزش محور بودن رشتم رو در نظر بگیرین)
    2- کلا دوره ارشدم رو نادیده بگیرم و اصلا اسمی ازش نیارم و برای پذیرش اقدام کنم؟!
    اگر دوره ارشدم رو کنار بذارم یه وقفه 5 ساله وجود داره که دو سالش رو سربازی - ۶ ماهش دوره کارآموزی در پژوهشگاه ملی و مهندسی ژنتیک - ۱۲ ماه همکار طرح تحقیقاتی DNA shuffling در دانشگاه بقیه الله - حدود یک سال هم کار در آزمایشگاه تشخیص طبی پر می‌کنه.
    الان دارم روی مقاله کار می‌کنم. با توجه به این مسائلی که گفتم خودم رو در مقاله فارغ التحصیل دوره لیسانس معرفی کنم!؟
    نمیدونم شاید اشتباه میکنم ولی بنظر من این چیزا خیلی برا دانشگاه مهم نیست با در نظر گرفتن اینکه پذیرش مستر بیشتر بدون فانده. این چیزا بیشتر ممکنه برای سفارت مهم باشه.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط EHSM نمایش پست ها
    نمیدونم شاید اشتباه میکنم ولی بنظر من این چیزا خیلی برا دانشگاه مهم نیست با در نظر گرفتن اینکه پذیرش مستر بیشتر بدون فانده. این چیزا بیشتر ممکنه برای سفارت مهم باشه.
    دقیقا! این نگرانی مستر مجدد و گپ تحصیلی و شاید تا حدودی کار در مراکز تحقیقاتی وابسته به ارگانهای خاص در مرحله ویزا ملاحظاتی دارد که بایستی مدنظر افرادی مانند ایشان در مراحل اپلای قرار گیرد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    ببینید به این صورت کلی نمیشه پاسخ داد.
    اینکه "اینجا"؟ یه ارشدی؟ خوندید که با ارشد قبلیتون؟ فرق داره و میخواهید یه ارشد دیگه؟ بخونید و به دانشگاه فلان کشور؟ بگید یا نگید که ارشد خوندید یا نه فقط میشه گفت بستگی داره به همه اینها که جلوش علامت سوال هست
    مثلا اگر کشور های لیسانس و ارشدتون هر دو ایران هست و لیسانستون مهندسی مکانیک و ارشدتون محیط زیست و میخواهید ارشد مکانیک بگیرید کاملا توصیه میشه و تاثیر مثبت هم داره. اگر لیسانستون از دانشگاه کم اعتبار داخلی در مثلا مهندسی برق و ارشدتون در دانشگاه معتبر در ریاضی بوده باز هم به نظرم مثبت است. اگر لیسانستون از دانشگاه معتبر ایرانی در رشته مثلا برق بوده و ارشد را مثلا در یکی از شاخه های هنر گرفته اید از همون دانشگاه معتبر یا .... فرق میکند

کلا با این اطلاعات اصلا نظری هم اگر داده بشه به درد نه شما میخوره نه بقیه دوستان. مساله اینقدر امنیتی نیست دوست عزیز!
    دوست داشتید اطلاعات بیشتری بدید تا بشه کمک کرد. حتی موضوع پایان نامه ارشدتون و محل اخذ مدارکتون میتونه جواب بهتری را توسط دوستان تضمین کنه
    موفق باشید
    با تشکر از جواب شما
    چند بار مطلبم رو خوندم ولی اصلا متوجه نشدم کجاش؟!!! نوشتم که من دوتا! ارشد خوندم و یکی دیگه هم میخوام بگیرم. به نظرم چندان هم پیچیده نبود. این تاپیک در اصل برای افرادی هست که مثل من یه ارشد دارن و به دلایلی میخوان یه ارشد دیگه هم بخونن. یا شک دارن که دکترا اپلای کنن یا ارشد. تقریبا همه مطالب این تاپیک تا جایی که من دیدم راجع به همینه. حالا یکی معدلش پایینه و یکی مثل من مشکلات دیگه داره. مثلا من فارغ التحصیل فلسفه دانشگاه تهران با معدل 18/30 هستم و رشته لیسانس و ارشدم یکی هست. ولی چون می خوام برای دکترا تاریخ بخونم(توی آمریکا) ترجیح میدم اول یه ارشد تاریخ بگیرم. ولی توی سایت دانشگاه مقصدم نوشته که ریز نمره تمام دوره هایی که گذروندیم رو باید بفرستیم. مقاله هم ندارم ولی سابقه کار پژوهشی زیاد دارم. حالا من نمی دونم اگه حرفی از این ارشد بزنم اولا شانس پذیرشم کم میشه یا نه؟ ثانیا مدرک و ریز نمره هام به خاطر بدهی حاضر نیست. از طرفی اگه حرفی نزنم فاصله این دو سالی که مشغول ارشد خوندن بودم توی رزومه چطور پر کنم؟ توی فرم ویزا هم فکر کنم درباره اخرین مدرک تحصیلی باید نوشت. اون رو چطور باید پر کرد؟ حالا میخوام بدونم آیا کسی بوده که راست و درست به دانشگاه مقصد بگه هنوز بدهی هاش اینجا مونده و نمی تونه ریز نمره بیاره؟ در اینصورت آیا قبول کردن بعدا نمره ها رو بیاره.ضمن اینکه اگه دوستان به یه قسمت نمی تونن جواب بدن لااقل درباره قسمت بدهی ها ممکنه تجربه ای داشته باشن. ممنون
    ویرایش توسط Guilas : April 10th, 2015 در ساعت 11:37 PM

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Guilas نمایش پست ها
    با تشکر از جواب شما
    چند بار مطلبم رو خوندم ولی اصلا متوجه نشدم کجاش؟!!! نوشتم که من دوتا! ارشد خوندم و یکی دیگه هم میخوام بگیرم. به نظرم چندان هم پیچیده نبود. این تاپیک در اصل برای افرادی هست که مثل من یه ارشد دارن و به دلایلی میخوان یه ارشد دیگه هم بخونن. یا شک دارن که دکترا اپلای کنن یا ارشد. تقریبا همه مطالب این تاپیک تا جایی که من دیدم راجع به همینه. حالا یکی معدلش پایینه و یکی مثل من مشکلات دیگه داره. مثلا من فارغ التحصیل فلسفه دانشگاه تهران با معدل 18/30 هستم و رشته لیسانس و ارشدم یکی هست. ولی چون می خوام برای دکترا تاریخ بخونم(توی آمریکا) ترجیح میدم اول یه ارشد تاریخ بگیرم. ولی توی سایت دانشگاه مقصدم نوشته که ریز نمره تمام دوره هایی که گذروندیم رو باید بفرستیم. مقاله هم ندارم ولی سابقه کار پژوهشی زیاد دارم. حالا من نمی دونم اگه حرفی از این ارشد بزنم اولا شانس پذیرشم کم میشه یا نه؟ ثانیا مدرک و ریز نمره هام به خاطر بدهی حاضر نیست. از طرفی اگه حرفی نزنم فاصله این دو سالی که مشغول ارشد خوندن بودم توی رزومه چطور پر کنم؟ توی فرم ویزا هم فکر کنم درباره اخرین مدرک تحصیلی باید نوشت. اون رو چطور باید پر کرد؟ حالا میخوام بدونم آیا کسی بوده که راست و درست به دانشگاه مقصد بگه هنوز بدهی هاش اینجا مونده و نمی تونه ریز نمره بیاره؟ در اینصورت آیا قبول کردن بعدا نمره ها رو بیاره.ضمن اینکه اگه دوستان به یه قسمت نمی تونن جواب بدن لااقل درباره قسمت بدهی ها ممکنه تجربه ای داشته باشن. ممنون

با سلام مجدد و تشکر از توضیحات شما
    در مورد بدهی و آزاد کردن مدرک و ریزنمرات در زمان اپلای طبعا خیلی از دانشگاهها نیاز به اصل ندارند (برخی همزمان نیاز دارند) ولی حتی آنهایی که پذیرش مشروط می دهند ارائه اصل مدارک را در زمان Clear کردن Condition ها میخواهند. با این حال شاید از طریق فروم مربوطه یا اینجااطلاعات بیشتری را به دست بیارید.
    در مورد سوال دیگرتان پیرامون اینکه سوابق تحصیلی ارشدتان را برای پذیرش جدید ارائه کنید یا نه؟ دقیقا منظور همین است که چنانچه نزدیک بودن (نه لزوما یکسان بودن) ارشد و زمینه دکتری وجود داشته باشد(حتی وجود سوابق مشترک در یک حوزه) می تواند این اقدام اثر مثبت در پذیرش داشته باشد هرچند مساله ویزا بحث جداگانه ای است. به هرحال گپ تحصیلی نیز مساله ای است که در پذیرش تحصیلات تکمیلی مناسب نیست و نکته منفی تلقی می گردد(به ویژه با نداشتن مقاله در طی این مدت که زمینه تداوم فعالیت پژوهشی را پوشش دهد) بنابراین بهتر است انجام ارشدتان را به همراه ریزنمرات و سوابق اعلام نمایید. در SOP این مساله می تواند به خوبی شرح داده شود و اتفاقا در این حالت ارشد مجدد شما توجیه پذیرتر نیز خواهد بود.
    تجربه دوستان در خصوص مستر مجدد به گونه ای است که برخی از درخواست دهندگان برای دوره PhD که مستر در رشته مربوطه را نیز داشته اند برای مستر مجدد از سوی استاد یا دانشگاه کاندید شده و پذیرش گرفته اند که نشاندهنده عدم وجود اشکال و حتی در برخی موارد افزایش شانس پذیرش چنین کیسهایی نیز می باشد.
    توصیه من اینستکه این مورد به هیچ وجه نه تنها نکته منفی نیست که بسیار هم می تواند مثبت تلقی شود(درمورد کیس شما با توجه به رشته های ارشد و فوق و قصد رشته دکترا، گپ تحصیلی و وضعیت مقالات) فقط بایستی در SOP و مکاتبات این مدیریت به نحو مناسبی پوشش داده شده و انجام گیرد.
    در مورد مساله مستر مجدد مسایلی نیز در ملاحظات ویزا به ویژه در کشورهای امریکا و کانادا وجود دارد که در اینجا نیز تغییر رشته فاکتور مثبتی خواهد بود ولی برای اطلاعات لازم قطعا بایستی تمهیداتی نیز در این خصوص و تهیه Study Plan مناسب برای سفارت به عمل آورید
    با آرزوی موفقیت شما
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

سلام
    اینکه همه میگن اگه بخاییم واسه ارشد مجدد اپلای کنیم سفارت گیر میده من قضیشو نفهمیدم. ممنون میشم اگه یکی میدونه جواب منو بده.
    مثلاً من که مشکل سربازی ندارم (معافم) و البته اگه برم خارج میرم ترکیه که ویزا هم لازم نداره واسه منم مشکل ایجاد میکنه؟ یا فرقی نمیکنه چه کشوری باشه و در هر صورت باید برم سفارت اون کشور و ازم میپرسن؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط taa نمایش پست ها
    سلام
    اینکه همه میگن اگه بخاییم واسه ارشد مجدد اپلای کنیم سفارت گیر میده من قضیشو نفهمیدم. ممنون میشم اگه یکی میدونه جواب منو بده.
    مثلاً من که مشکل سربازی ندارم (معافم) و البته اگه برم خارج میرم ترکیه که ویزا هم لازم نداره واسه منم مشکل ایجاد میکنه؟ یا فرقی نمیکنه چه کشوری باشه و در هر صورت باید برم سفارت اون کشور و ازم میپرسن؟
    منظور از این که گفته می شود در مستر مجدد اقدام برای ویزا با حساسیت بیشتری همراه است به این علت است که مامور سفارت در هرحال باید هدف واقعی شما از ادامه تحصیل و احتمال بازگشت شما براساس شواهد پس از تحصیل را مورد ارزیابی قرار دهد. در مورد کسی که دارای مدرک کارشناسی ارشد است و مجددا برای مدرک ارشد دیگری در کشور مقصد اقدام میکند، این حساسیت وجود دارد که هدف وی ممکن است صرفا تحصیل و کسب دانش آکادمیک به تنهایی نباشد و از این مساله به عنوان ابزاری جهت کسب مجوز ورود و اقامت در کشور مقصد استفاده نماید. البته این مساله به تنهایی سبب تصمیم گیری مامور سفارت در امر ویزا نیست و عوامل مختلفی موثرند ولی به هرحال به ویژه در کشورهای پیشرفته ای که تعداد زیادی از دانشجویان هر ساله برای ورود به آنها درخواست ویزا میدهند این فاکتور بایستی با سایر نقاط مثبت و به ویژه توجیهات لازم در SOP و RP و... توجیه گردد.

Junior Member

تشکر بابت پاسختون
    پس به سربازی رفتن یا نرفتن و کشوری مثله ترکیه بودن که ویزا لازم نداره ربط نداره؟ هر کسی با هر شرایطی برای ارشد مجدد اقدام کنه باید از سد سفارت رد بشه؟
    راستی SOP و RP که گفتین الان این یعنی چه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chem Eng--Sharif

سلام دوستان. واقعا ممنون می شم اگه همتون لطف کنید و راهنماییم کنید.
    بنده بنا به مشکلاتی امسال واسه آمریکا اصلا اپلای نکردم. الان از یک دانشگاه رنک 100-200 تو خاور دور پذیرش دارم و سپتامبر میرم (مشمولم). اما بین 3 گزینه موندم. 1- گرفتن دکتری در همین دانشگاه. از بازار کار و آینده شغلی می ترسم. 2- واسه فال بعد آمریکا اپلای کنم و اون دانشگاه رو متاسفانه بپیچونم. با توجه به رزومم شانسم واسه آمریکا چقدره؟ 3- دوره phd 3 ساله رو تو 2 سال جمع و جور کنم و از اون دانشگاه که گفتم رنکش 100-200 یه مستر دیگه بگیرم بعد واسه آمریکا اپلای کنم. تو این حالت می تونم یه مستر دیگه از یک دانشگاه نسبتا خوب بگییرم، مقالاتم و بهبود ببخشم و مهمتر اینکه استادم رو هم راضی نگه دارم.

کارشناسی: دولتی شهرستان + م.شیمی+ 14.36
    ارشد: شریف + م.شیمی + 16.33
    تافل 107
    GRE 310-315 دو ماه دیگه میدم
    تعداد مقالات داخلی و خارجی (کنفرانس/مجله): 3 ISI چاپ شده 1 سابمیتی

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط taa نمایش پست ها
    تشکر بابت پاسختون
    پس به سربازی رفتن یا نرفتن و کشوری مثله ترکیه بودن که ویزا لازم نداره ربط نداره؟ هر کسی با هر شرایطی برای ارشد مجدد اقدام کنه باید از سد سفارت رد بشه؟
    راستی SOP و RP که گفتین الان این یعنی چه؟
    هرکسی که بخواهد ویزا درخواست کند (ونه صرفا درخواست دهندگان ویزا برای مستر مجدد) باید از این سد عبورکند. فقط بحث بر سر کلیات حساسیت بیشتر بر روی چنین کیسهایی بود ودرهمین شرایط نیز فقط بحث احتمالات مطرح است و بسیاری با این شرایط موفق به دریافت روادید شده و میشوند.
    SOP(Statement Of Purpose) و RP (Research Plan) مربوط به مدارک تکمیلی مورد نیاز برخی سفارتها (امریکا و کانادا) و مشابه آن در سایر کشورهاست که در پروسه اقدام برای ویزا یا از طریق تاپیکهای مربوطه می توانید با آن آشنایی کسب کنید. به طور خلاصه هدف شما از تحقیق و شرایط تحقیقات آینده شما ، موضوع و ...در این مدارک می توانند به تفصیل بیان گردند.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)