صفحه 37 از 61 نخستنخست ... 272829303132333435363738394041424344454647 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 361 تا 370 , از مجموع 606

موضوع: کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

سلام دوستان عزیز
    من تازه با این فروم آشنا شدم و چند تا سوال در خصوص موضوع فوق دارم، ممنون میشم بتونید کمکم کنید.
    1- من دانشجوی کارشناسی ارشد شبکه های کامپیوتری دانشگاه آزاد قزوین هستم، فقط دفاع از پایان نامه رو دارم که حداکثر تا یک الی یک ماه و نیم دیگه تموم میشه. میخواستم برای مقطع ارشد مجدد، درخواست پذیرش بدم چون خیلی جاها خوندم که دانشگاه های اروپا، امریکا و کانادا سطح علمی دانشگاه آزاد رو خیلی قبول ندارن. به لحاظ روزمه هم خیلی کارنامه درخشانی ندارم. به موسسات اعزام دانشجو هم که اصلا اعتمادی نیست. لطفا راهنمایی کنید که چکار باید بکنم. اگر برای دکترا اقدام کنم اصلا شانسی دارم یا حتی برای مستر؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط raheleh63 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    من تازه با این فروم آشنا شدم و چند تا سوال در خصوص موضوع فوق دارم، ممنون میشم بتونید کمکم کنید.
    1- من دانشجوی کارشناسی ارشد شبکه های کامپیوتری دانشگاه آزاد قزوین هستم، فقط دفاع از پایان نامه رو دارم که حداکثر تا یک الی یک ماه و نیم دیگه تموم میشه. میخواستم برای مقطع ارشد مجدد، درخواست پذیرش بدم چون خیلی جاها خوندم که دانشگاه های اروپا، امریکا و کانادا سطح علمی دانشگاه آزاد رو خیلی قبول ندارن. به لحاظ روزمه هم خیلی کارنامه درخشانی ندارم. به موسسات اعزام دانشجو هم که اصلا اعتمادی نیست. لطفا راهنمایی کنید که چکار باید بکنم. اگر برای دکترا اقدام کنم اصلا شانسی دارم یا حتی برای مستر؟
    سلام

به جمع کاربران فورم خوش آمدید.

سطح علمی دانشگاه آزاد به طور عام مشکلی برای پذیرش و دریافت فاند نداره؛ با این حال، بیشتر از اسم دانشگاه، رزومۀ شماست که باعث موفقیت/شکست شما میشه.

تکرار کارشناسی ارشد، معمولاً برای کسانی توصیه میشه که رزومۀ قوی برای پذیرش فول فاند دکترا ندارند و ترجیح میدند با تکرار دورۀ ارشد و اثبات توانایی ها در یک دانشگاه بین المللی، وارد دورۀ دکترا بشند. عدۀ دیگری هم که تکرار ارشد براشون توصیه میشه، کسانی هستند که اساساً تمایلی به تحصیل در مقطع دکترا ندارند و هدفگذاری اصلیشون روی کار در صنعت هست.

جدای از هدف های بالا، تکرار دورۀ ارشد در بیشتر مواقع با هزینۀ شخصی انجام میشه و باید آمادگی پرداخت هزینه ها در شما/خانوادۀ شما وجود داشته باشه. طبق عرف، دانشجوی ارشد در اروپا، یا فاندی دریافت نمیکنه یا شرایط سختی برای دریافت فاند کامل خواهد داشت. البته غیرممکن نیست ولی نمیشه بهش دل بست. پس اگر روی اروپا زوم کنید، باید آمادۀ پرداخت هزینۀ زندگی باشید که برای شهرها و کشورهای مختلف، فرق میکنه. هزینۀ تحصیل رایگان یا خیلی کم هم در اروپا وجود داره که باید در تاپیک های اختصاصی اون کشورها پیگیر بشید.

اگر به تکرار ارشد در امریکا یا کانادا همراه با دریافت فاند فکر میکنید، بدون داشتن رزومۀ رقابتی، شانس زیادی نخواهید داشت. بعلاوه، هزینۀ زندگی در این دو کشور هم معمولاً بیشتر از اروپاست.

حالا انتخاب با شماست. یا باید با هزینۀ خانوادگی عازم اروپا یا کانادا یا امریکا بشید، یا باید بعد از اتمام دورۀ ارشد، تلاش کنید با پوشش ضعف های احتمالی موجود در رزومه، برای دورۀ دکترای فول فاند آماده بشید. گرفتن پذیرش دکترای فول فاند برای همۀ فارغ التحصیل ها امکان پذیر هست، به شرط این که به تناسب دانشگاهی که هدفگذاری میکنند، تلاش کنند تا رزومه شون در حد رقابت با رقبای بین المللی باشه.

سربلند باشید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

با سلام.
    لطفا یکی منو راهنمایی کنه. الان بین دو راهی موندم.
    جدیدا متوجه شدم دانشگاه های ایتالیا بورس میکنن برای مقاطع ارشد! نکته ای که این وسط میمونه اینکه من ارشد دارم. اما دوست دارم برای دکتری اقدام کنم که متاسفانه روزومه قوی ندارم. منظورم مقاله ست. نمره زبانم 6 و معدل ارشد 16 و لیسانس 14.
    25 سالمه و سربازی معافم. راستش الان اگر بخوام اقدام کنم برای مستر شاید بتونم واسه fall2016 پذیرش بگیرم اما از لحاظ مالی هم در مضیغه ام.
    به نظر شما بشینم روی مقاله زوم کنم واسه فاند دکتری؟
    چندتا مقاله واسه فاند میخواد؟!
    یا اینکه برم سراغ ارشد؟ راستش به یکی دوتا از استادای خارجی ایمیل زدم راجع به تز دکترایی که ارائه کرده بودن و گفتن اگر پروپوزالی دارم بفرستم!
    به نظر شما باید چکار کنم؟
    با تشکر

به نظر من، بهتره به فکر ارشد دوم باشید (البته اگر از بحث فاند مطمئن هستید). چون که با یه نگاه به نتایج ریجکت امسال و سال های قبل، متوجه وضعیت رقابتی روزافزون می شید. یعنی مثل اینکه، سال به سال فاند گرفتن از امریکای شمالی سخت تر می شه. علتش هم اینه که: تعداد متقاضی ها خیلی بشتر از 7 8 سال پیشه. متاسفانه ما نسل حوش شانسی نبودیم، مثل کنکور که زمان ما بسیار رقابتی و شلوغ بود ... . الان حتی دانشجوهای دانشگاههای متوسط و ضعیف هم به دنبال رفتن هستن.
    نکته بعدی، شما هرچه قدر هم تلاش کنید، قسمت عمده رزومه شما تغییر نمی کنه! مثلا؛ معدل لیسانس (که اهمیت خیلی زیادی داره) و ارشد.
    امسال، تعدادی از بچه ها، با نمرات تافل و جی آر ای عالی از دانشگاه های متوسط امریکا ریجکت شدن! به نظر من، اعتبار دانشگاه های خوب اروپا، خیلی می تونه کمک کنه!
    البته من خودم هم تو همین 2 راهی موندم، ارشد 2ام، یعنی 2 سال عمر (حداقل)، از اونطرف واقعا نمی دونم تاثیر دانشگاه اروپایی چقدر می تونه باسه؟!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط kb12345 نمایش پست ها
    با سلام

من میخاستم برای مستر مجدد اقدام کنم. رنک دانشگاه هم زیاد برام مهم نیست. ولی دوست دارم اروپا باشه.
    من مهندسی مکانیک (سیالات) رو از دانشگاه دولتی با معدل 13.01 گرفتم. و الان هم ارشد هوافضا(آیرودینامیک)
    از دانشگاه خواجه نصیر با معدل 16.55 تموم کردم.
    نفر دو گرایش بودم.
    و حل تمرین ریاضی مهندسی پیشرفته و

محاسبات عددی هم بودم.
    روی نرم افزارهای گمبیت و فلوئنت و متلب هم کامل تسلط دارم.
    خاستم بدونم میشه با روزومه بدون مقاله ای که من دارم برای مستر مجدد ولی با فان اقدام کنم؟
    اصلا امکانش هست؟
    ممنونم.

برای مستر مجدد در دانشگاههای متوسط و نه لزوما سطح اول ممکن است شانس داشته باشید. برای دکتری بدون مقاله نمیتوان اقدام کرد یا تقریبا شانس کم خواهد بود ولی مستر مجدد در صورتی که شرایط اولیه را داشته و در موضوعی متناسب با فعالیت تز قبلی وارد شوید ممکن است بتوانید پوزیشن مناسبی پیداکنید هرچند سوابق TA و RA قبلی شما موثر خواهند بود.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid_danial نمایش پست ها
    سلام و تشكر از هر كدوم از دوستان مطلعي كه راهنمايي كنن)

من ليسانسم رو سال 88 و با معدل 13 گرفتم(رشته مكانيك سيالات دانشگاه شيراز)
    و ارشدم هم با 94 و با معدل 17.2 و جز سه نفر اول ورودي (دانشگاه اميركبير)- مكانيك
    نمره IELTS تخصصي : 7
    هنوز مقاله ISI ندارم در حال كار هست ولي فعلا كه ندارم.

سابقه كاري مرتبط شركت مپنا : 6 سال

هدفم : ارتقاي علمي هست و به نگاه اينكه فقط از ايران برم به قضيه نگاه نميكنم

مقصد : 1- آمريكا 2- كانادا

براي مستر مجدد لطفا راهنمايي كنيد كه وضعيت من چطور ارزيابي ميشه؟( دغدغه معدل ليسانسم رو دارم)

ممنون از لطف و وقتي كه ميذاريد.
    به جز مساله معدل، گپ تحصیلی هرچند مرتبط باشد(و نه آکادمیک) به ویژه برای دوره های MSc مشکلساز خواهد بود. در خصوص کیسهایی نظیر شما دوره های Master of engineering بدون تز و بدون فاند قابلیت دستیابی بیشتری دارند اگر قادر به تامین هزینه ها باشید.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط dp6768 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من لیسانس شهرسازی و ارشد طراحی شهری داردم. برای ارشد مجدد میلان اقدام کردم که برای رشته معماری منظر قبول شدم. نمیدونم ارزش داره برم یا نه. به خاطر اینکه هدفم این هست که در نهایت دکتری بخونم به نظرتون بهتر هست همینجا رزومه جمع کنم یا برم ارشد مجدد بخونم.
    گرفتن موقعیت دکتری با فاند در رشته معماری بسیار مشکل و محدود است. لذا اگر شرایط شما در این دوره بافاند است توصیه میکنم اقدام کنید و در دوره ارشد مجدد با تقویت رزومه فرصت و موقعیت بهتری برای اپلای دوره دکتری در دانشگاههای قوی تر دارید. دانشگاه پلی تکنیک میلان از دانشگاههایی است که می تواند برای رسیدن به دکتری در دانشگاههای بهتر نیز سکوی پرتاب مناسب تری باشد.

سلام دوستان.
    من خودم در شرایطی هستم که تصمیم گیری واقعا سخت شده واسم. موندم که برم و تو امریکا دکتری شروع کنم یا ارشد دوم تو ترکیه بگیرم و با رزومه ی به مراتب قویتر ، این بار به دانشگاه های معروف امریکا اپلای کنم. امسال شاید از دانشگاه معمولی (TennesseeTech) (توجه کنید، شاید) بتونم پذیرش با فاند بگیرم ولی هنوز این فکر که با ارشد دوم از ترکیه (و جی آر ای بهتر) شانس دارم که از مثل (NCSU, Minnesota) پذیرش بگیرم، داره منو اذیت می کنه!
    البته، خوب هدف خیلی مهمه، هدف اینه که بدونم که بعد از فارغ التحصیلی، می تونم یه کار تو اونجا پیدا کنم و زندگی پر از مشکلات اقتصادی نداشته باشم!
    مزیت ترکیه اینه که، فاند داره، و استادی که باهاش ارتباط داشتم، معروفه، و خودشم انگار دانشجوهای قبلیشو به جاهای توپ (GaTech, Virginia Tech) فرستاده! هنوز این دو راهی دانشگاه خفن VS دانشگاه معمولی، گیجم کرده!
    همه ترس آدم از اینه که، پاشی بری Tennesse Tech، و 4 سال عمرتو تلف کنی، مدرکش اعتبار داره؟ نداره؟...
    از اون طرف، ارشد دوم، یعنی حداقل دو سال عمر،...
    ممنون می شم، اگه دوستان نظرات خودشونو بدن!

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezadynamic نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من خودم در شرایطی هستم که تصمیم گیری واقعا سخت شده واسم. موندم که برم و تو امریکا دکتری شروع کنم یا ارشد دوم تو ترکیه بگیرم و با رزومه ی به مراتب قویتر ، این بار به دانشگاه های معروف امریکا اپلای کنم. امسال شاید از دانشگاه معمولی (TennesseeTech) (توجه کنید، شاید) بتونم پذیرش با فاند بگیرم ولی هنوز این فکر که با ارشد دوم از ترکیه (و جی آر ای بهتر) شانس دارم که از مثل (NCSU, Minnesota) پذیرش بگیرم، داره منو اذیت می کنه!
    البته، خوب هدف خیلی مهمه، هدف اینه که بدونم که بعد از فارغ التحصیلی، می تونم یه کار تو اونجا پیدا کنم و زندگی پر از مشکلات اقتصادی نداشته باشم!
    مزیت ترکیه اینه که، فاند داره، و استادی که باهاش ارتباط داشتم، معروفه، و خودشم انگار دانشجوهای قبلیشو به جاهای توپ (GaTech, Virginia Tech) فرستاده! هنوز این دو راهی دانشگاه خفن VS دانشگاه معمولی، گیجم کرده!
    همه ترس آدم از اینه که، پاشی بری Tennesse Tech، و 4 سال عمرتو تلف کنی، مدرکش اعتبار داره؟ نداره؟...
    از اون طرف، ارشد دوم، یعنی حداقل دو سال عمر،...
    ممنون می شم، اگه دوستان نظرات خودشونو بدن!
    سلام

رزومۀ فعلی شما از حیث معدل، شرایط مطلوبی داره و فرصت مناسبی پیش روی شماست برای دورۀ دکترا حتی در تاپ 50 امریکا. کاستی های رزومۀ شما اما در نمرۀ GRE و لیسنینگ تافل خلاصه میشه. اگر برای شما تحصیل کردن در دانشگاه تاپ امریکا، ارزش ویژه ای داره، طبعاً ارشد مجدد در ترکیه به شرط اصلاح دو کاستی ذکر شده، میتونه فرصت ارزشمندی به حساب میاد. توجه داشته باشید که ترکیه، کشور انگلیسی زبان نیست و میشه از حالا حدس زد که زندگی در ترکیه، نمیتونه کمک شایانی به سطح زبان شما بکنه و نمیتونه تأثیر ویژه ای روی بهبود نمرۀ GRE و تافل شما بگذاره. معدل ها و رزومۀ پژوهشی شما هم در وضعیت غیررقابتی نیستند که تکرار ارشد در ترکیه، تصمیم آینده نگرانه ای به حساب بیاد؛ مگر اینکه خروج از کشور در شرایط فعلی، هدف شما باشه که در اون صورت نمیشه به تصمیم شما خدشه ای وارد کرد.

به اعتقاد من، ارشد دوم در کشور غیرانگلیسی زبان، در شرایط فعلی رزومۀ شما نمیتونه تصمیم خیلی خوبی باشه. اگر در Idaho State که پذیرش ارشد بدون فاند دارید، بتونید ارشد دوم بخونید (مشروط به حل شدن مسئلۀ مالی)، چون داخل امریکا هستید، فرصت رایزنی حضوری با استادها و دانشکده ها برای شما مهیا میشه که از این حیث، تکرار ارشد نمیتونه اقدام بدی باشه. جدای از این مسئله، تحصیل در خاک امریکا میتونه باعث بهبود سطح زبان شما بشه و از تکرار آزمون تافل هم بی نیاز میشید. در کنار این، میشه حدس زد که فرصت بهبود نمرۀ GRE هم براتون مهیا بشه.

در کنار توضیحات قبلی، چون از دانشگاه Tennessee Tech شناخت اولیه دارم، تصور من اینه که در دورۀ دکترا در این دانشگاه، از لحاظ سطح علمی به رضایت قلبی نخواهید رسید. دلیل من هم اینه که شما مشخصاً از NCSU و مینه سوتا به عنوان گزینه های مطلوب نام می برید و معدل های شما هم نشون میده که قابلیت تحصیل در این گزینه ها در شخص شما وجود داره.

در کل، اگر بتونید کمی صبوری پیشه کنید و با جبران ضعف های رزومه (GRE & TOEFL) مجددا اقدام کنید، شکی نیست که فرصت های بهتری پیش روی شما خواهد بود. امیدوارم فارغ از هر تصمیمی، فرصتی بدست بیارید که در خور شأن شما باشه و براتون رضایت قلبی همراه داشته باشه.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

از نظر (حرفه ای) شما، دوست عزیز سپاس گزارم.
    من کلا جی آر ای رو در شرایط بدی دادم و ...، طبیعتا هر کسی که فنی هست،کوانت بالای 160 رو می تونه راحت بیاره و ...، ولی من تو شرایط عجیبی (که تو هر 100 تا امتحان، یه بار سر آدم میاد) امتحان دادم و...، حالا دیگه گذشته، اگر هم برم ترکیه (که موافقم که خیلی تصمیم ایده الی هم نیست)، صد در صد، نمرات بالای تافل و جی آر ای، اولویت اول هستند. بعدش، اعتبار دانشگاه های اونا و توصیه نامه ی استاداشون، رزومه من رو می تونه تقویت کنه، نه پابلیکیشن و معدل.
    کشور انگلیسی زبان رو کاملا موافقم ولی پیدا نمی شه که از نظر مالی هم مشکل ساز نباشه! علت اینکه من الان، سردرگم شدم اینه که فکر اینجا رو نمی کردم، دو تا از اساتید کلگری، از آذر ماه با من ارتباط داشتن و می گفتن که (احتمالا) منو می گیرن، ولی متاسفانه، 2 هفته پیش، استاده گفت که ما فاند نداریم، و به احتمال قوی نمی تونیم تو رو برداریم!، کلا شاید بهتر بود واسه سال بعد اپلای می کردم، که طبیعتا، نمره جی آر ایم خیلی فرق می کرد و به نظر من که امریکا به مراتب جای بهتریه تا کانادا (امسال از کانادا جواب های + زیر 1 درصد بود!). یه راه دیگه هم، راه ترانسفر کردنه! یکی میگه که غیر اخلاقیه، یکی میگه هیچ مشکلی نداره، قانونیه و ...، اگه دوستان راجع به ترانسفر هم نظر بدن عالی می شه!
    راستی، تافل رو فقط در صورتی که تو کشور انگلیسی زبان باشی، ویو می شی؟ یا اگه دانشگاه انگلیسی باشه تو کشور غیر انگلیسی، هم باز ویو می شه؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)