صفحه 38 از 61 نخستنخست ... 282930313233343536373839404142434445464748 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 371 تا 380 , از مجموع 606

موضوع: کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezadynamic نمایش پست ها
    از نظر (حرفه ای) شما، دوست عزیز سپاس گزارم.
    من کلا جی آر ای رو در شرایط بدی دادم و ...، طبیعتا هر کسی که فنی هست،کوانت بالای 160 رو می تونه راحت بیاره و ...، ولی من تو شرایط عجیبی (که تو هر 100 تا امتحان، یه بار سر آدم میاد) امتحان دادم و...، حالا دیگه گذشته، اگر هم برم ترکیه (که موافقم که خیلی تصمیم ایده الی هم نیست)، صد در صد، نمرات بالای تافل و جی آر ای، اولویت اول هستند. بعدش، اعتبار دانشگاه های اونا و توصیه نامه ی استاداشون، رزومه من رو می تونه تقویت کنه، نه پابلیکیشن و معدل.
    کشور انگلیسی زبان رو کاملا موافقم ولی پیدا نمی شه که از نظر مالی هم مشکل ساز نباشه! علت اینکه من الان، سردرگم شدم اینه که فکر اینجا رو نمی کردم، دو تا از اساتید کلگری، از آذر ماه با من ارتباط داشتن و می گفتن که (احتمالا) منو می گیرن، ولی متاسفانه، 2 هفته پیش، استاده گفت که ما فاند نداریم، و به احتمال قوی نمی تونیم تو رو برداریم!، کلا شاید بهتر بود واسه سال بعد اپلای می کردم، که طبیعتا، نمره جی آر ایم خیلی فرق می کرد و به نظر من که امریکا به مراتب جای بهتریه تا کانادا (امسال از کانادا جواب های + زیر 1 درصد بود!). یه راه دیگه هم، راه ترانسفر کردنه! یکی میگه که غیر اخلاقیه، یکی میگه هیچ مشکلی نداره، قانونیه و ...، اگه دوستان راجع به ترانسفر هم نظر بدن عالی می شه!
    راستی، تافل رو فقط در صورتی که تو کشور انگلیسی زبان باشی، ویو می شی؟ یا اگه دانشگاه انگلیسی باشه تو کشور غیر انگلیسی، هم باز ویو می شه؟
    اگر هدف شما از تکرار ارشد در ترکیه، بهره مند شدن از اعتبار دانشگاه ترکیه و توصیه نامۀ قوی هست، به جرئت میتونم بگم که تصمیم بهینه ای نیست چون هیچکدام از دانشگاه های ترکیه (علیرغم داشتن سطح علمی واقعاً استاندارد) در حدی از اعتبار نیستند که از نظر دانشگاه های امریکا، اپلای کردن شما براشون اغوا کننده باشه. علاوه بر این، وزن توصیه نامۀ استاد دانشگاه ترکیه در بین سایر آیتم های تأثیرگذار در فرآیند اپلای اونقدر بالا نیست که بخاطرش 2 سال برای ارشد مجدد صرف کنید. اگر دورۀ تحصیلی در دانشگاه ترکیه به زبان انگلیسی باشه (که هست)، ممکنه یک سری از دانشگاه های امریکا بخاطر همین دو سال از الزام به داشتن نمرۀ زبان دست بکشند؛ اما یک سری هم فقط با کشور انگلیسی زبان قانع میشند که در اون صورت، این دورۀ ارشد مجدد، براتون آورده ای در این باب نخواهد داشت.

ضمناً به خاطر داشته باشید که در دورۀ ارشد مجدد، اونقدر تکلیف درسی و غیردرسی ممکنه داشته باشید که فرصتی برای زبان خوندن براتون نمونه. به هر حال فاندی که به شما داده میشه، به ازای سرویسی هست که از شما درخواست میشه. محیط انگلیسی زبان باعث مجبور شدن شما میشه اما محیط غیرانگلیسی زبان چندان اجباری به همراه نخواهد داشت و زبانی که در دانشگاه لازم خواهید داشت، به مراتب محدودتر از اونی هست که باعث بهبود چشمگیر سطح زبانتون بشه.

ترجیح دادن دکترای تنسی تک به ارشد مجدد با امید به ترنسفر کردن، داستان جدایی هست که ممکنه میسر بشه یا نه. در این مورد باید به قوانین دانشگاه تنسی تک رجوع کنید. اگر فاند شما از جانب دپارتمان/دانشکده/دانشگاه فراهم میشه، مسئلۀ غیر حرفه ای بودن ترنسفر، کم رنگ میشه؛ اما اگر فاندتون RA باشه و استاد به حضور 4 سالۀ شما دل ببنده، رها کردن استاد با علم به این که از حالا میدونید که با استادتون تا انتهای مسیر همراه نخواهید بود، کار غیرحرفه ای و نه چندان درستی هست.

امیدوارم توضیحاتم به روشنتر شدن ذهنتون کمک کنه.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Banned
    رشته و دانشگاه
    هر جا اومد رفتم.

از نظر (حرفه ای) شما، دوست عزیز سپاس گزارم.
    من کلا جی آر ای رو در شرایط بدی دادم و ...، طبیعتا هر کسی که فنی هست،کوانت بالای 160 رو می تونه راحت بیاره و ...، ولی من تو شرایط عجیبی (که تو هر 100 تا امتحان، یه بار سر آدم میاد) امتحان دادم و...، حالا دیگه گذشته، اگر هم برم ترکیه (که موافقم که خیلی تصمیم ایده الی هم نیست)، صد در صد، نمرات بالای تافل و جی آر ای، اولویت اول هستند. بعدش، اعتبار دانشگاه های اونا و توصیه نامه ی استاداشون، رزومه من رو می تونه تقویت کنه، نه پابلیکیشن و معدل.
    کشور انگلیسی زبان رو کاملا موافقم ولی پیدا نمی شه که از نظر مالی هم مشکل ساز نباشه! علت اینکه من الان، سردرگم شدم اینه که فکر اینجا رو نمی کردم، دو تا از اساتید کلگری، از آذر ماه با من ارتباط داشتن و می گفتن که (احتمالا) منو می گیرن، ولی متاسفانه، 2 هفته پیش، استاده گفت که ما فاند نداریم، و به احتمال قوی نمی تونیم تو رو برداریم!، کلا شاید بهتر بود واسه سال بعد اپلای می کردم، که طبیعتا، نمره جی آر ایم خیلی فرق می کرد و به نظر من که امریکا به مراتب جای بهتریه تا کانادا (امسال از کانادا جواب های + زیر 1 درصد بود!). یه راه دیگه هم، راه ترانسفر کردنه! یکی میگه که غیر اخلاقیه، یکی میگه هیچ مشکلی نداره، قانونیه و ...، اگه دوستان راجع به ترانسفر هم نظر بدن عالی می شه!
    راستی، تافل رو فقط در صورتی که تو کشور انگلیسی زبان باشی، ویو می شی؟ یا اگه دانشگاه انگلیسی باشه تو کشور غیر انگلیسی، هم باز ویو می شه؟
    به جرات و در رد نظر اون پستی که بالاتر جواب داده شده میگم ترکیه بسیار بهتر از ایرانه. کافی هست یک استادی که هر سه مقطع رو جورجیاتک خونده و مقاله هم زیاد داره برای شما توصیه نامه بده. دانشگاههای مطرح ترکیه میتونید برید فقط در انتخاب استاد دقت داشته باشدی. مطمینا رزومه بهتری خواهید ساخت. میتونم در پ.خ نام چند نفر رو که همین کار رو کردن در این فروم هم هستن بدم بهتون. و الان در EPFL , MCGILL , GEORGIATECH , CORNELL مشغول تحصیل هستن. خودشون میگفتن اگر ایران میموندن نیمتونستن اصلا این کار رو بکنن
    با این حال در اینکه ارشد مجدد ... کاری هست خوب اون بحثش جداست و شاید بشه گفت برای کسی که مقاله نداره میتونه مفید باشه ولی بحث اگر بر سر جی ار ای و تافل هست که خوب هر کجای دنیا باشی فرقی به حالت نمیکنه.

بله درسته .اتفاقا جی ار ای تافل هم جای دیگه فرق میکنه .چون شما حداقل دو سال باید هم انگلیسی صحبت کنید هم گوش بدید هم بنویسید .قطعا برای این که اینکارا رو بهتر انجام بدید زبان خودتون رو خیلی قوی می کنید و بالاترین نمرات رو می گیرید .دانشگاه های ترکیه با امریکا و اروپا تعامل خیلی قوی و خوبی دارن.شما به راحتی ضمن خوندن مستر برای فرصت مطالعاتی میتونید برید امریکا اروپا .و همچنین اعتبار اساتید دانشگاه های ترکیه خیلی زیادتره .اصلی ترین نکته که معدله در ترکیه خیلی راحت تر میشه معدل بالا اوورد .توی دانشگاه ازاد که هر کی بیشتر بندازه ارتقا مقام میگیره .

از نظر دوستان ممنونم!
    یه عامل دیگه که منو از اپلای مجدد از ایران داره دلسرد می کنه، بحث توصیه نامه است. متاسفانه، 2 تا از اساتید واقعا همکاری خوبی نکردن، (البته 2 تاشون عالی بودن). و این فکر که اگه سال بعد اپلای کنم، 1 سال عمر سپری می شه، حالا 1 سال دیگه هم میزارم روش، عوضش یه ارشد میگیرم، البته اینکه، ارشد دوم (حالا با معدل خوب و 1 مقاله) تا چه حدی روی رزومه من اثر میزاره رو نمی دونم! (چون معمولا اونایی ارشد دوم میگیرن ه معدل خیلی پایینی دارن) یعنی ارزش داره نداره! به نظرم باید منتظر جواب بقیه دانشگاه ها بمونم، بعد تصمیم بگیرم.
    به نظر من، نقش یک راهنمای خوب تو زندگی از هر استعدادی مهمتره! از ما که گذشته ولی من یک توصیه دارم واسه بچه های کارشناسی که هدفشون مشابه ما هستش: حتما حتما، ارشدو برید ترکیه، نه کنکور می خواد، نه استرس دانشگاه های ایران و داره (ما تو تبریز، واسه پاس کردن بعضی درس هامون، داشتیم به زمین و زمان نذر می کردیم، استاد داشتیم که نمره شما رو از روی دانشگاه کارشناسیتون می داد! پایین تر از تهران و تبریز، 12!و ...)، عمرتونو تلف نکنید تو دانشگاه های ایران، به نظر من که ارزش نداره، دیدم یکی از بچه هااز Lehigh, Minnesota, NCSU , Arizona state، همه رو فول فاند شده بود، شما از شریف هم (به جز 10% اول کلاس) با هر تافل و جی آر ای، نمی تونید این پذیرش ها رو بیارید، این دوست ما تو ترکیه ارشد خونده بود.
    راستی، بر خلاف تصور بعضی بچه ها، 5 6 تا دانشگاه اول ترکیه خیلی سطحشون بالاتر از اکثر دانشگاه های اروپاست! (EPFL, Imperial College, Delft , ...) رو نمیگم، ولی من شخصی رو میشناسم که از هیچ کدوم از دانشگاه های خوب ترکیه پذیرش نگرفت (رزومش خیلی ضعیف بود) رفت ایتالیا! شاید ایتالیا رفاه و صنعت بسیار قویتری از ترکیه داشته باشه ولی ...
    ویرایش توسط alirezadynamic : March 12th, 2016 در ساعت 11:05 AM

Banned
    رشته و دانشگاه
    هر جا اومد رفتم.

از نظر دوستان ممنونم!
    یه عامل دیگه که منو از اپلای مجدد از ایران داره دلسرد می کنه، بحث توصیه نامه است. متاسفانه، 2 تا از اساتید واقعا همکاری خوبی نکردن، (البته 2 تاشون عالی بودن). و این فکر که اگه سال بعد اپلای کنم، 1 سال عمر سپری می شه، حالا 1 سال دیگه هم میزارم روش، عوضش یه ارشد میگیرم، البته اینکه، ارشد دوم (حالا با معدل خوب و 1 مقاله) تا چه حدی روی رزومه من اثر میزاره رو نمی دونم! (چون معمولا اونایی ارشد دوم میگیرن ه معدل خیلی پایینی دارن) یعنی ارزش داره نداره! به نظرم باید منتظر جواب بقیه دانشگاه ها بمونم، بعد تصمیم بگیرم.
    به نظر من، نقش یک راهنمای خوب تو زندگی از هر استعدادی مهمتره! از ما که گذشته ولی من یک توصیه دارم واسه بچه های کارشناسی که هدفشون مشابه ما هستش: حتما حتما، ارشدو برید ترکیه، نه کنکور می خواد، نه استرس دانشگاه های ایران و داره (ما تو تبریز، واسه پاس کردن بعضی درس هامون، داشتیم به زمین و زمان نذر می کردیم، استاد داشتیم که نمره شما رو از روی دانشگاه کارشناسیتون می داد! پایین تر از تهران و تبریز، 12!و ...)، عمرتونو تلف نکنید تو دانشگاه های ایران، به نظر من که ارزش نداره، دیدم یکی از بچه هااز Lehigh, Minnesota, NCSU , Arizona state، همه رو فول فاند شده بود، شما از شریف هم (به جز 10% اول کلاس) با هر تافل و جی آر ای، نمی تونید این پذیرش ها رو بیارید، این دوست ما تو ترکیه ارشد خونده بود.
    راستی، بر خلاف تصور بعضی بچه ها، 5 6 تا دانشگاه اول ترکیه خیلی سطحشون بالاتر از اکثر دانشگاه های اروپاست! (EPFL, Imperial College, Delft , ...) رو نمیگم، ولی من شخصی رو میشناسم که از هیچ کدوم از دانشگاه های خوب ترکیه پذیرش نگرفت (رزومش خیلی ضعیف بود) رفت ایتالیا! شاید ایتالیا رفاه و صنعت بسیار قویتری از ترکیه داشته باشه ولی ...
    این بحث ربط زیادی به تاپیک نداره و نمیخوام از ترکیه هم بی خودی تعریف کنم ولی بهترین جا برای ارشد خوندن واسه کسی که فاند میخواد ترکیه است. استادای سختگیر (البته مضخرف هم توش پیدا میشه) + امکانات عالی+ دادن مقاله راحتتر با توجه به اساتیدی که اکثرا در تاپ 10 تموم کردن و الی اخر. دانشگاههای خصوصی خیلی خوب فاند میدن. دانشگاههای دولتی هم هزینش کمه. البته منظور من دانشگاههای تاپ ترکیه هست.

Junior Member

سلام خدمت همه دوستان عزیز
    من هم در این فروم جدید و هستم و مثل همه سوالات زیادی دارم که سعی می کنم سوالات مرتبط با این بخش رو اینجا مطرح کنم.
    من فارغ التحصیل عمران-عمران 86 از دانشکاه آزاد با معدل 14 و خورده ای و فارغ التحصیل ارشد سازه با معدل 16 و خورده ای سال 92 از پردیس کیش دانشگاه تهران هستم. نمره تِز ام 20 شد اما مقاله ای ندارم و در حال حاضر دارم روی مقاله کار می کنم.
    هدف اصلی من این هست که از طریقی به برای اقامت به کانادا برم. پیشنهادها بیشتر حول ادامه تحصیل برای مقطع دکترا هست، اما به فکر ارشد دوم هم هستم. از نظر مالی خیلی مشکلی ندارم اما ترجیحا می خوام فاند بگیرم و بدون کمک مالی از خانواده برم. همونطور که گفتم هدف اصلیم مهاجرت به کاناداست و فکر ارشد دوم بیشتر به این هدف هست که بتونم سریع مدرکی از اون کشور بگیرم و جذب بازار کار اونجا بشم.
    از طرفی تا جاییکه اطلاعات ناقص من بهم فهمونده، از مسیر دکترا، راحت تر میشه فاند و اقامت گرفت اما از طرفی مدت زمان زیاد تحصیل و همچنین امکان سخت کاریابی برای مقاطع تحصیلی بالا خیلی ذهنم رو مشغول کرده (یکی از اقوام توی انگلیس به دلیل داشتن مدرک دکترا نتونست کار کنه و بهش گفته بودن اگر مدرک ارشد می داشتی می شد کار رو بگیری، اما جالا که دکترا داری نمیشه)
    از طرفی فکر ارشد هم از این جهت با شک و تردید دنبال می کنم که امکان فاند و بعد از اون اقامت گرفتن سخت میشه....
    تمایلی هم به گرفتن ارشد دوم توی همین گرایش ندارم، می تونم از پس رشته مدیریت ساخت زیرمجموعه عمران، یا حتی رشته های مرتبط با صنایع نفت و محیط زیست هم بربیام...
    به طور کلی من اینطوری برداشت کردم که:
    1. دکترا= شاید فاند، امکان گرفتن اقامت راحت تر، فراغت از تحصیل دیرتر، پیدا کردن سخت تر کار
    2. ارشد= بدون فاند، امکان گرفتن اقامت سخت تر، فراغت از تحصیل سریع تر، پیدا کردن آسانتر کار

شرمنده که اینقدر طولانی شد...

در هر صورت از دوستانی که تجربه ای در این زمینه دارن، یا سر دوراهی که الان من هستم قبلا قرار گرفتن و می تونن کمک کنن، ممنون می شم که راهنماییم کنن.

Junior Member

با سلام خدمت همه دوستان بزرگوار
    سؤالی که در حاله حاضر برای من به وجود آمده این است که برای افزایش شانس پذیرش در مستر مجدد آیا باید با مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد با هم اقدام کرد یا بهتر اینه که دانشگاه ندونه که اپلیکنت در حاله حاضر مدرک کارشناسی ارشد داره و میخواد برای مستر مجدد اقدام کنه!
    مقطعی که من میخوام برای اون اپلای کنم دکتری پیوسته هست که برای اپلای کردن مدرک کارشناسی کفایت میکنه! معدله مدرک کارشناسی من 16.71 هست ولی معدله ارشدم بهنره و 18.86. جفتش هم از یک دانشگاه!
    حالا الحاق کردن مدرک ارشد شانس پذیرش رو افزایش میده به نظر شما با توجه به اینکه دوره دکتری پیوسته هست یا اصلا فرقی نداره؟ یا حتی ممکنه اثر منفی داشته باشه در تصمیم نهایی دانشگاه.
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

Junior Member

با سلام
    من فارغ التحصیل مخابرات، گرایش سیستم از موسسه غیر انتفاعی در سال 94 هستم. معدلم 18.66 بوده در مقطع ارشد. 3 کنفرانس بین المللی هم داشتم که هنوز چاپ نشده. گرایش کارشناسیم هم مدیریت ICT باز هم از غیر انتفاعی با معدل 18.60 بوده و گرایش کاردانیم هم برق قدرت با معدل 18.28 بودم. در کارشناسی ارشدم موضوع پروژم میدانی بوده. آزمون زبان هم ندادم. و زبانم هم فکر کنم حداقل یک سالی طول بکشه تا عالی بشه. از طرفیم اصلا به هیچ وجه امکان تامین مخارج مالی چه برای خرج تحصیل چه زندگی را ندارم. استادم به من پیشنهاد دادند برای قویتر شدنم دوباره ارشد بخونم که هم کار را راحت تر میتونم پیدا کنم هم اقامتم راحت تر میشه و بعد دکتری بخونم. من خودم خیلی علاقه به این کار ندارم. ولی با خوندن 38 صفحه اینجا و تمام نظرات دوستان خیلی امیدوار شدم به این کار چون خیلی از دانشجوهای دانشگاه های معتبر اومدن و گفتن میخوان این کار بکنن. با توجه به شرایطم شما چه توصیه ای برای من دارید؟ برای PHd اقدام کنم یا MSc? یه سوال دیگه ای که داشتم و به اینجا خیلی مرتبط نیست اینه که کدوم کشورها شانس بیشتری برای پذیرش دارم و زندگی راحت تر؟ خودم آمریکا و اروپا رو دوست دارم.
    ممنون از راهنمایی هاتون پیشاپیش

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط saharrzi نمایش پست ها
    با سلام
    من فارغ التحصیل مخابرات، گرایش سیستم از موسسه غیر انتفاعی در سال 94 هستم. معدلم 18.66 بوده در مقطع ارشد. 3 کنفرانس بین المللی هم داشتم که هنوز چاپ نشده. گرایش کارشناسیم هم مدیریت ICT باز هم از غیر انتفاعی با معدل 18.60 بوده و گرایش کاردانیم هم برق قدرت با معدل 18.28 بودم. در کارشناسی ارشدم موضوع پروژم میدانی بوده. آزمون زبان هم ندادم. و زبانم هم فکر کنم حداقل یک سالی طول بکشه تا عالی بشه. از طرفیم اصلا به هیچ وجه امکان تامین مخارج مالی چه برای خرج تحصیل چه زندگی را ندارم. استادم به من پیشنهاد دادند برای قویتر شدنم دوباره ارشد بخونم که هم کار را راحت تر میتونم پیدا کنم هم اقامتم راحت تر میشه و بعد دکتری بخونم. من خودم خیلی علاقه به این کار ندارم. ولی با خوندن 38 صفحه اینجا و تمام نظرات دوستان خیلی امیدوار شدم به این کار چون خیلی از دانشجوهای دانشگاه های معتبر اومدن و گفتن میخوان این کار بکنن. با توجه به شرایطم شما چه توصیه ای برای من دارید؟ برای PHd اقدام کنم یا MSc? یه سوال دیگه ای که داشتم و به اینجا خیلی مرتبط نیست اینه که کدوم کشورها شانس بیشتری برای پذیرش دارم و زندگی راحت تر؟ خودم آمریکا و اروپا رو دوست دارم.
    ممنون از راهنمایی هاتون پیشاپیش
    سلام

با توجه به معدلهایی که دارید، اگر اشتیاق کافی برای تحصیل در مقطع دکترا در وجود شما باشه، تکرار ارشد کار منطقی و بهینه ای نیست. مطمئن باشید که با داشتن نمرۀ زبان نرمال، میتونید پذیرش فول فاند خوبی از دانشگاه قابل قبولی بگیرید که هم به ادامۀ تحصیلتون بپردازید هم دغدغۀ مالی براتون حل بشه. ارشد مجدد معمولاً برای کسانی توصیه میشه که یا سوابق تحصیلی (خصوصاً معدل) خوبی ندارند که بتونند پذیرش و فاند بگیرند، یا مطمئن نیستند که تمایل به دکترا دارند و ممکنه با ارشد مجدد، سراغ صنعت و بازار کار برند.

اگر دقیقتر مایلید از شانس خودتون مطلع بشید، در این تاپیک پست بگذارید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_sh نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان بزرگوار
    سؤالی که در حاله حاضر برای من به وجود آمده این است که برای افزایش شانس پذیرش در مستر مجدد آیا باید با مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد با هم اقدام کرد یا بهتر اینه که دانشگاه ندونه که اپلیکنت در حاله حاضر مدرک کارشناسی ارشد داره و میخواد برای مستر مجدد اقدام کنه!
    مقطعی که من میخوام برای اون اپلای کنم دکتری پیوسته هست که برای اپلای کردن مدرک کارشناسی کفایت میکنه! معدله مدرک کارشناسی من 16.71 هست ولی معدله ارشدم بهنره و 18.86. جفتش هم از یک دانشگاه!
    حالا الحاق کردن مدرک ارشد شانس پذیرش رو افزایش میده به نظر شما با توجه به اینکه دوره دکتری پیوسته هست یا اصلا فرقی نداره؟ یا حتی ممکنه اثر منفی داشته باشه در تصمیم نهایی دانشگاه.
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
    منطق میگه حتما تایر منفی داره که شما بخوایین مدرک ارشد خودتون رو اعلام کنین و دوباره بگین برای ارشد میخوایین برین، حالا اینکه یهو تاثیر مثبت داشته باشه رو من میذارم رو حساب یه اتفاق غیر منطقی. من حتی یادمه یه زمانی میخواستم با کارشناسی برای استرالیا اقدام کنم استادم اصرار میکرد که چرا دکتری مستقیم نمیای و سر این کلی بحث بود حالا شما فرض کن دوباره میخوایین برین ارشد بخونین. ارشد دوباره خوندن یه ریسک بزرگی هست. بچه هایی که میخوان این کار رو انجام بدن خوب باید فکر کنن به چیزایی که از دست میدن و دست میارن. من قبلا هم روی این موضوع نظرم رو دادم اما بازم دوست دارم به یه چیزایی اشاره کنم. ممکنه شما الان کلی بلند پروازی برای دانشگاههای خوب داشته باشین و برای همین بخوایین برین ارشد دوباره تا به هدف اصلی برسین اما در نظر داشته باشین کلی اتفاق این بین میتونه بیافته که مهمترینش زمان هست. شما بعد از ارشد مجدد شاید دیگه اون انرژی رو برای ادامه تحصیل دکتری نداشته باشین. از طرفی هیچ تضمینی برای داشتن رزومه ی بهتر نیست و مطمئن باشین با یه توصیه نامه ی خوب از یک استاد شناخته شده، باز هم شما چندان تضمینی برای رسیدن به اهداف خودتون ندارین.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)