صفحه 40 از 61 نخستنخست ... 303132333435363738394041424344454647484950 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 391 تا 400 , از مجموع 606

موضوع: کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

پیش فرض پاسخ : کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

سلام دوستان.خوب هستید<
    من لیسانسمو از دانشگاه اصفهان گرفتم.رشتم هم مهندسی کامپیوتر هست.لیسانس با معدل ۱۴.۶ و ارشدم هم از دانشگاه شریف با معدل ۱۵.۷ یک مقاله هم دارم.سال ۹۲ فازغ تحصیل شدم و الان سه ساله که دارم کار تخصصی مربوط به رشته ارشدم انجام میدم.حقوقم هم ماهی ۴ تومن هست ولی اصلا به جایی نمیرسم.من الان تصمیم گرفتم برم آمریکا یا کانادا واسه ادامه تحصیل.اولا می خواستم ببینم با وجود اینکه ۳ سال از ارشدم گذشته دیر نیست واسه اپلای؟نمره تافلم هم ۱۰۰ هستش.می خوام یه جایی باشه که بهم کمک هزینه تحصیلی بدن.حالا موندم برم ارشد مجدد بخونم یا دکتری؟دوست دارم آمریکا هم باشه چون دو تا از برادرام اونجا هستن.لطفا منو راهنمایی کنید.

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط carrot92 نمایش پست ها
    سلام دوستان.خوب هستید<
    من لیسانسمو از دانشگاه اصفهان گرفتم.رشتم هم مهندسی کامپیوتر هست.لیسانس با معدل ۱۴.۶ و ارشدم هم از دانشگاه شریف با معدل ۱۵.۷ یک مقاله هم دارم.سال ۹۲ فازغ تحصیل شدم و الان سه ساله که دارم کار تخصصی مربوط به رشته ارشدم انجام میدم.حقوقم هم ماهی ۴ تومن هست ولی اصلا به جایی نمیرسم.من الان تصمیم گرفتم برم آمریکا یا کانادا واسه ادامه تحصیل.اولا می خواستم ببینم با وجود اینکه ۳ سال از ارشدم گذشته دیر نیست واسه اپلای؟نمره تافلم هم ۱۰۰ هستش.می خوام یه جایی باشه که بهم کمک هزینه تحصیلی بدن.حالا موندم برم ارشد مجدد بخونم یا دکتری؟دوست دارم آمریکا هم باشه چون دو تا از برادرام اونجا هستن.لطفا منو راهنمایی کنید.
    سوال اولت: 3 سال از ارشدت گذشته دیر نیست؟ نه به هیچ وجه
    سوال دوم: ارشد یا دکتری؟ بسته به خودت داره و شغلی که واسه آینده می خوای. اگه می خوای وارد محیط آکادمیک بشی، دکترا بخون. واسه کار در محیط های دیگه، ارشد هم کفایت می کنه. البته اینم در نظر داشته باش کمی شرایط ویزا گرفتن برای ارشد دوم در همون رشته دشوارتره. شاید احتیاج پیدا کنی گرایشتو در ارشد مجدد کمی تغییر بدی.
    البته من کامپیوتر رو نصفه رها کردم و رشته دیگه مو خوندم، ولی از دوستانم که ادامه دادن در علوم کامپیوتر شنیدم که بازار کارش خوبه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک، ساخت و تولید

سلام به همگی، من هم مثل سایر دوستان این فروم موندم که ارشد مجدد بخونم و با برای دکتری اقدام کنم،ممنون میشم دوستانی که اطلاعاتی دارم یکم مشاوره بهم بدن،راستش من افتادن تو مسیر اپلای رو یک سالی هست شروع کردم( خوندن زبان و گرفتم مدرک ایلتس )، الان دبگه زمانیه که میخام مشخص کنم چیکار کنم و کجا برم و تو چه مقطعی، من لیسانس مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید رو از دانشگاه مازندران گرفتم، البته معدلم خیلی خوب نیست"13.6"، ارشد همین رشته رو هم از دانشگاه ازاد علوم و تحقیقات تهران گرفتم ، تو مقطع ارشد درسم خوب بود ولی اینجا هم بنا به دلایلی( که فقط تو ایران اتفاق میفته ) نتونستم معدل خوبی کسب کنم،"14.5"،ولی سابقه کاری و پژوهشی خوبی دارم،7 سال تو یکی از دانشگا های ازاد نزدیک تهران در رشته های مهندسی صنایع و مکانیک تدریس کردم ،همونجا سرپرست تبم رباتیک دانشگاه شدم و توی سه سال انواع و اقسام مسابقات و داخلی و بین المللی( ایران اپن ) و حتی مسابقات جهانی روبوکاپ تو کشورای دیگه مقام کسب کردم، عضو باشگاه پژوهشگران و نخبگان دانشگاه ازاد هم هستم،از نظر کاری و صنعتی هم سابقه خوبی دارم،با توجه به علاقم به کشور المان و صنعتی بودنش اول میخاستم برای ویزای کاری اقدام کنم، جاهای زیادی مشاوره رفتم، ولی در نهایت تصمیمی که گرفتم این بود که دوباره برای مقطع فوق لیسانس و این بار در رشته مکاترونیک در یکی از دانشگاه های المان اقدام کنم، چون فکر میکنم کسی که ارشد رو از المان بگیره شانس کار پیدا کردن واسش خیلی بیشتره، هدف من هم همبنه که برم المان و اونجا در زمینه رشته خودم کار کنم، متاسفانه تو ایران خیلی تلاش کردم ولی نشد اونجوری که میخام ،بنا به دلایل زیادی که حتی با این همه مقام و کار پژوهشی حتی هیئت علمی دانشگاه نتونستم بشم و این دلایل هبچکدومش به خاطر عدم تواناییم نبوده و مربوط به عقایدم بوده،خلاصه اینکه من واقعا تصمیم رو گرفتم و برای همیشه قصد دارم مهاجرت کنم، با توجه به اینکه سنم هم کمی بالا رفته، 32، خیلی فرصت اشتباه ندارم،راهی که در نظر گرفتم برای خودم بعد یک سال تحقیق و پرس و جو سنجیدن شرایط این بوده، خواستم شرایطم رو با شما دوستان هم مطرح کنم و از نظرات شما عزیزان هم استفاده کنم، ممنون میشم نظراتتون رو در زمینه شانس پذیرش از دانشگاه های المان و یا حتی شرایط پیشنهادی دیگه و کشورهای دیگه که من به فکرم نرسیده و ممکنه تو این راه کمکم کنه دریغ نکنین ، ببخشید که طولانی شد، ارزوی موفقیت دارم برای همه دوستان خوب ✌

Junior Member

سلام
    من لیسانس زیست شناسی از دانشگاه اصفهان و فوق لیسانس ژنتیک از دانشگاه علوم و تحقیقات تهران دارم
    چند بار برای phd در دانشگاه های آمریکا اپلای کردم که رد شدم به خاطر اینکه فضای پذیرش دانشجوی phd در آمریکا خیلی رقابتیه (من یه مقاله ISI دارم, تافل 93 و gre 298)
    با توجه به این که معدل لیسانسم خیلی پایینه (14.5) میخواستم ببینم اگه برای مستر اقدام کنم با توجه به اینکه الانم کارشناسی ارشد دارم (معدل 18.5) احتمال اینکه معدل لیسانسم نادیده گرفته بشه هست؟ (مینیموم معدل لیسانس مورد نیاز اکثر دانشگاه ها روی حدود 15و 15.5 است) یا اینکه اونا مدارکمو برای سطح تحصیلی قبلیم بررسی میکنن و با توجه به اون تصمیم گیری میکنن.
    اصلا این کار به نظرتون شانس پذیرش گرفتنمو بالا میبره؟
    مرسی

Junior Member

با سلام
    من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی نفت هستم.
    ولی با توجه به اینکه اصلا از ریسرچ و کارای تحقیقاتی و آکادمیک در زمینه رشته خودم خوشم نمیاد میخواستم بپرسم بنظرتون اگر دوباره برای کارشناسی ارشد و یا دکتری رشته ی مدیریت یا اقتصاد اقدام کنم شانسی برای فاند گرفتن دارم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط makara نمایش پست ها
    با سلام
    من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی نفت هستم.
    ولی با توجه به اینکه اصلا از ریسرچ و کارای تحقیقاتی و آکادمیک در زمینه رشته خودم خوشم نمیاد میخواستم بپرسم بنظرتون اگر دوباره برای کارشناسی ارشد و یا دکتری رشته ی مدیریت یا اقتصاد اقدام کنم شانسی برای فاند گرفتن دارم؟

کارشناسی ارشد خیر فاند نیست
    برای دکتری در رشته های مدیریت و اقتصاد گرفتن پذیرش مساوی فاند است

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Tarbiat modares university

سلام به همه ی دوستان...لطف میکنین اگه منو با مشورتهای ارزشمند خودتون راهنمایی کنید.
    من لیسانس با معدل 14.62 مهندسی برق(گرایش الکترونیک) از یکی دانشگاه سراسری شهرستان گرفتم(89-93)، ارشد رو از دانشگاه تربیت مدرس معدل 17.17 تو بیوالکتریک میگیرم(چند ماه دیگه دفاع میکنم)(93-95)
    ار نظر زبان پایه م بد نیست....تا اسفند نهایت میتونم تافل بدم از 100 به بالا خواهم گرفت و البته GRE ندارم هنوز...
    از نظر رزومه ی پژوهشی شاید یکی دوتا مقاله کنفرانسی بنویسم...(و اگه برای دکتری داخل اقدام نکنم(کنکور ابانماه)، میتونم مقالات بیشتری جور کنم...

حالا سوالم اینه که با توجه شرایط بالا...
    و اینکه موضوع پایان نامه ارشدم خوب نبود و دوستش نداشتم (شبیه سازی برهمکنش لیزر و بافت و حل معادلات گرماییه)
    من به موضوعات نوروساینس علاقه مندم...

به نظرتون اقدام برای یه مستر مجدد تو دانشگاه متوسط و کار تو فیلد نوروساینس چقدر میتونه ممکن باشه(منظورم با فاند هست) و اینکه ارشد مهندسی پزشکی دارم میتونه مزیتی محسوب بشه یا خیر...؟
    (سوال اصلیم در واقع همین اخری بود:d)

چون هدفم در ادامه اینه که بتونم دکترا نوروساینس تو دانشگاههای تاپ رنگ هستش...

ببخشید طولانی شد...
    ممنون میشم پاسخ بدید...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی امیرکبیر

به نظر من، اگر دوستانی که مستر مجدد خوندن بیان و تجربیاتشونو به اشتراک بزارن خیلی نتایج بهتری حاصل میشه.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mikefranklin نمایش پست ها
    سلام به همه ی دوستان...لطف میکنین اگه منو با مشورتهای ارزشمند خودتون راهنمایی کنید.
    من لیسانس با معدل 14.62 مهندسی برق(گرایش الکترونیک) از یکی دانشگاه سراسری شهرستان گرفتم(89-93)، ارشد رو از دانشگاه تربیت مدرس معدل 17.17 تو بیوالکتریک میگیرم(چند ماه دیگه دفاع میکنم)(93-95)
    ار نظر زبان پایه م بد نیست....تا اسفند نهایت میتونم تافل بدم از 100 به بالا خواهم گرفت و البته GRE ندارم هنوز...
    از نظر رزومه ی پژوهشی شاید یکی دوتا مقاله کنفرانسی بنویسم...(و اگه برای دکتری داخل اقدام نکنم(کنکور ابانماه)، میتونم مقالات بیشتری جور کنم...

حالا سوالم اینه که با توجه شرایط بالا...
    و اینکه موضوع پایان نامه ارشدم خوب نبود و دوستش نداشتم (شبیه سازی برهمکنش لیزر و بافت و حل معادلات گرماییه)
    من به موضوعات نوروساینس علاقه مندم...

به نظرتون اقدام برای یه مستر مجدد تو دانشگاه متوسط و کار تو فیلد نوروساینس چقدر میتونه ممکن باشه(منظورم با فاند هست) و اینکه ارشد مهندسی پزشکی دارم میتونه مزیتی محسوب بشه یا خیر...؟
    (سوال اصلیم در واقع همین اخری بود:d)

چون هدفم در ادامه اینه که بتونم دکترا نوروساینس تو دانشگاههای تاپ رنگ هستش...

ببخشید طولانی شد...
    ممنون میشم پاسخ بدید...

دوست عزیز
    من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید
    اول اینکه راجع به داستان مستر مجدد یا دکترا من نظر خاصی نمیدم. این تصمیم یه خورده شخصیه و هر کدوم شرایط خاص خودشو داره
    در مورد چیزی که فرمودین:

حتما و حتما اجباری نیست شما موضوع ارشدتون رو توی دکترا ادامه بدین. خیلی از دوستان هستند که ارشدون یه چیزی بوده و دکترا رو کاملا متفاوت دارن کار میکنن . دوست خود من کار الانش حداقل 70 درصد با کار ارشدش متفاوته. و تنها دوست من نیست...خیلی از دوستان هستن. دلیلشم اینه که یه وقتی یه استاد researcher بودن شما رو میپسنده و به هر حال تمام زمینه ها ممکنه یه بک گراند علمی یکسانی نیاز داشته باشه. مثلا شما ممکنه توی ارشدت کد نویسی کرده باشی حالا استاده از همین توانایی شما در قالب مهندسی پزشکی توی زمینه دیگه ای استفاده میکنه. اینو مثال زدم فقط. من هم رشته ی شما نیستم ولی به هر حال این موضوعات ممکنه یه همپوشانی هایی داشته باشه حالا کم یا زیاد
    بنابراین در اینی که بتونید چیز دیگه ای بخونید و ادامه بدید شکی نکنید و امکان پذیره.
    بعدشم شما که اینهمه علاقه داری خب پایان نامه تونو زود تموم کنید و در کنارش مقاله هاتونو سابمیت کنید بعدش که میخوایید زبان بخونید و اماده بشید برای اپلای با دوستاتون توی زمینه ای که میخوایید هم مطالعه کنید و کار کنید و اینم توی رزومه تون بنویسید که به اون زمینه هم علاقه مندید و اگه میتونید مقاله هم بدید
    شما به مقاله های ژورنالی به هر حال از پایان نامه تون نیاز دارید چون روش زحمت کشیدید بعدش میتونید خودتون هم جداگونه توی زمینه های دیگه ای کار کنید و با دوستاتون یا دانشجوهای دکترا یا استادهای دیگه تون هم مقاله بدین

دذر مورد ارشد حوندنتون: شما کشور رو معلوم نکردین. به هر حال شانستون بسته به رزومه تون داره. با یه رزومه خوب میتونید شانستون رو امتحان کنید و برای ارشد های مجدد مورد نظرتون هم اقدام کنید. به طور خاص راجع به شانس نمیشه چیزی گفت . این سوال از اساس اشتباهه. همه شانس دارن و شما بسته به رزومه ت و رقبایی که باهات توی اون سال اپلای میکنن شانست بالا و پایین میشه
    من جای شما باشم تقریبا سعی میکنم گزینه اول دکترا و گزینه دوم ارشد مجدد رو با هم موازی جلو ببرم. ولی در نهایت اینا با اینی که شما باید رزومه تون رو قوی کنید و مقاله بدید و زبان بخونید منافاتی نداره و به درد هر دو گزینه میخوره

موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان. من کارشناسیمو تو دانشگاه تبریز مهندسی صنایع خوندم با معدل 13.6 و ارشدمو MBA با معدل 15.78 خوندم تو یکی از دانشگاه های غیر انتفاعی البته به صورت مجازی که بدون پایان نامه هم هستش. راستش به دلیل بی برنامگی و تنبلی کار تحقیقاتی خاصی هم ندارم خیلی مختصر. من قصدم اینه که از ایران برم، خودم امیدی به پذیرش تو مقطع دکترا در خارج از کشور ندارم ولی یکی از دوستان که خودش تو اروپا دکترا می خونه میگه می تونم پذیرش بگیرم. به نظرتون امیدی به پذیرش من برا دکترا هستش یا اینکه یه بار دیگه برا ارشد اقدام کنم تو خارج از کشور مثلا قبرس که هزینش برام کمتره و پس از جمع آوری رزومه خوب برا دکترا درخواست بدم؟ ممنون می شم سریع منو راهنمایی کنید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)