صفحه 44 از 61 نخستنخست ... 343536373839404142434445464748495051525354 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 431 تا 440 , از مجموع 606

موضوع: کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

پیش فرض پاسخ : کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

سلام دوستان،

من لیسانس الکترونیک با معدل 15.26 و ارشد الکترونیک با معدل 14.85 دارم. نمره تافلم 89 و نمره GRE م 309 و 4 تا مقاله خارجی دارم. برای Fall 2017 برای یکی از دانشگاه های رنک متوسط رو به پایین آمریکا برای دکتری اپلای کرده بودم. تو این دانشگاه با یه استاد که اتفاقاً ایرانی بود قبل و حین اپلای تماس داشتم و خلاصه همه جوره ازم حمایت میکرد و قول صد در صد داده بود برای دادن RA. در نهایت زد و ریجکت شدم و بیشتر از خودم این استاد مات و مبهوت مونده بود که چرا ریجکت شدم و بعد از صحبت با رئیس تحصیلات تکمیلی بهم گفت سیاست جدید دانشگاه اینه که به دانشجوهای اینترنشنال که معدل ارشد پایین دارن پذیرش دکتری نده و از قول رئیس تحصیلات تکمیلی بهم پیشنهاد داد که برای مستر مجدد اپلای کنم و بلافاصله بعدش میتونم برای دکتری تو همون دانشگاه اقدام کنم. منم بهش توضیح دادم که در حال خدمت سربازی ام و نمیتونم برای مستر مجدد بیام ولی میتونم برای Fall 2018 اقدام کنم. استادم گفت که تو هر موقع اپلای کنی من تو رو برای مستر مجدد ساپورت مالی میکنم.

با اینکه 1 سال وقت دارم و میتونم نمره تافل و GRE رو ارتقا بدم ولی با این معدل داغون ارشد واقعاً امیدی ندارم که PhD از جایی بتونم پذیرش بگیرم و به این پیشنهاد مستر مجدد به طور جدی فکر میکنم.

آیا علاوه بر خود ماهیت گرفتن مستر مجدد اینکه سنم بالاست (29 سال) هم واقعاً میتونه دردسر ساز باشه تو مسأله گرفتن ویزا؟

اینکه به افیسر سفارت بگم در اصل برای دکتری اپلای کرده بودم و به خاطر معدل ارشد پایینم بهم پذیرش ندادن و منم برای مستر اپلای کردم و قراره بلافاصله بعد از مستر دکتری تو همون دانشگاه تحصیل کنم میتونه توجیه منطقی ای باشه از نظر اونا برای گرفتن مستر مجدد؟ (مستر مجدد همونطور که گفتم فول فاند خواهد بود)

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط farhoodinho نمایش پست ها
    سلام دوستان،

من لیسانس الکترونیک با معدل 15.26 و ارشد الکترونیک با معدل 14.85 دارم. نمره تافلم 89 و نمره GRE م 309 و 4 تا مقاله خارجی دارم. برای Fall 2017 برای یکی از دانشگاه های رنک متوسط رو به پایین آمریکا برای دکتری اپلای کرده بودم. تو این دانشگاه با یه استاد که اتفاقاً ایرانی بود قبل و حین اپلای تماس داشتم و خلاصه همه جوره ازم حمایت میکرد و قول صد در صد داده بود برای دادن RA. در نهایت زد و ریجکت شدم و بیشتر از خودم این استاد مات و مبهوت مونده بود که چرا ریجکت شدم و بعد از صحبت با رئیس تحصیلات تکمیلی بهم گفت سیاست جدید دانشگاه اینه که به دانشجوهای اینترنشنال که معدل ارشد پایین دارن پذیرش دکتری نده و از قول رئیس تحصیلات تکمیلی بهم پیشنهاد داد که برای مستر مجدد اپلای کنم و بلافاصله بعدش میتونم برای دکتری تو همون دانشگاه اقدام کنم. منم بهش توضیح دادم که در حال خدمت سربازی ام و نمیتونم برای مستر مجدد بیام ولی میتونم برای Fall 2018 اقدام کنم. استادم گفت که تو هر موقع اپلای کنی من تو رو برای مستر مجدد ساپورت مالی میکنم.

با اینکه 1 سال وقت دارم و میتونم نمره تافل و GRE رو ارتقا بدم ولی با این معدل داغون ارشد واقعاً امیدی ندارم که PhD از جایی بتونم پذیرش بگیرم و به این پیشنهاد مستر مجدد به طور جدی فکر میکنم.

آیا علاوه بر خود ماهیت گرفتن مستر مجدد اینکه سنم بالاست (29 سال) هم واقعاً میتونه دردسر ساز باشه تو مسأله گرفتن ویزا؟

اینکه به افیسر سفارت بگم در اصل برای دکتری اپلای کرده بودم و به خاطر معدل ارشد پایینم بهم پذیرش ندادن و منم برای مستر اپلای کردم و قراره بلافاصله بعد از مستر دکتری تو همون دانشگاه تحصیل کنم میتونه توجیه منطقی ای باشه از نظر اونا برای گرفتن مستر مجدد؟ (مستر مجدد همونطور که گفتم فول فاند خواهد بود)

در بحث پذیرش، با این معدل به سختی میتونید پذیرش دکترا بگیرید، حتی از دانشگاه های متوسط. به نظر میاد که تکرار ارشد و جبران مافات بتونه راه حل معقولی باشه برای شما. با این حال، داستان ویزای امریکا برای ارشد مجدد، مشکلات خاص خودشو داره.

لطفاً ریز جزئیات ویزای امریکا در تاپیک های مخصوص این مسئله در انجمن امریکا پرسیده بشه. در این تاپیک فقط روی مسائل تحصیلی بحث میشه و مسائل مربوط به ویزا در تاپیک خودش پیگیری میشه.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

سلام من دانشجوی ترم آخر ارشد طراحی شهری هستم. به رشته مرمت شهری علاقمند شدم میخوام برای مستر مرمت شهری در یکی از دانشگاه های ایتالیا اقدام کنم. اگه در درخواستم بگم که یه مدرک ارشد دارم و مستر مجدد می خوام بهم پذیرش و البته فاند میدن؟ (در ضمن موضوع پایان نامه ام به مرمت شهری یه مقدار نزدیکه )

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط negarshiiid نمایش پست ها
    سلام من دانشجوی ترم آخر ارشد طراحی شهری هستم. به رشته مرمت شهری علاقمند شدم میخوام برای مستر مرمت شهری در یکی از دانشگاه های ایتالیا اقدام کنم. اگه در درخواستم بگم که یه مدرک ارشد دارم و مستر مجدد می خوام بهم پذیرش و البته فاند میدن؟ (در ضمن موضوع پایان نامه ام به مرمت شهری یه مقدار نزدیکه )
    مدرک قبلیتون مانع ایجاد نمیکنه.

Junior Member

سلام،

من با یه استاد از دانشگاه Guelph کانادا مکاتبه داشتم و برای دکتری اقدام کردم. تو رقابت اسکالرشیپ انتخاب نشدم. از استاد پرسیدم و طبق معمول جوابشون competitive بودن اسکالرشیپ بود. سوالم اینه که اگه اپلیکیشنم رو عوض کنم و برای مستر دوم اپلای کنم (استاد قبول می کنه)، احتمال گرفتن فاند برام بیشتر میشه؟

رزومه م: یک مقاله ISI، یک مقاله ISI under review، یک ثبت اختراع، چهار کنفرانس داخلی، یک کنفرانس خارجی// تافل 103

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

Junior Member

سلام دوستان

من چند تا کشور (فرانسه، ایتالیا، آلمان) برای مقطع دکتری (بصورت فول فاند) اقدام کردم اما همگی ردم کردند (میگن که دانشجو های بهتر داشتند). الان به من پیشنهاد میکنند که برای مستر مجدد اقدام کنم. به نظر شما با این شرایط (که پایین می نویسم) امیدی به گرفتن پوزیشن دکتری فول فاند هست یا بهتره که برم یه بار دیگه ارشد بخونم؟ یا امیدی هستش که من روی توی مقطع ارشد بورس کنند؟ (من از نظر زمانی نمیتونم خیلی صبر کنم. 26 سالمه و شاید حداکثر یک سال بتونم وقت بذارم). کشور های مورد نظر هم : فرانسه، بلژیک، استرالیا، هلند، سویس، سوید، نروژ، آلمان .
    لیسانس: 15.6 دانشگاه ازاد، رشته ژنتیک - ارشد: 17.09 دانشکاه وزارت علوم- رشته بیوتکنولوژی/ چهار مقاله ISI چاپ شده- (ایمپکت های 3.7-2.5-0.8- و یکی بدون ایمپکت)دو تا در حال سابمیت- امتحان زبان هنوز ندادم (6.5 یا 7 میتونم بگیرم)- و یه سری همکاری توی طرح های ملی ومدرسه تابستانی و ...... .
    پیشاپیش ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط EAR نمایش پست ها
    سلام دوستان

من چند تا کشور (فرانسه، ایتالیا، آلمان) برای مقطع دکتری (بصورت فول فاند) اقدام کردم اما همگی ردم کردند (میگن که دانشجو های بهتر داشتند). الان به من پیشنهاد میکنند که برای مستر مجدد اقدام کنم. به نظر شما با این شرایط (که پایین می نویسم) امیدی به گرفتن پوزیشن دکتری فول فاند هست یا بهتره که برم یه بار دیگه ارشد بخونم؟ یا امیدی هستش که من روی توی مقطع ارشد بورس کنند؟ (من از نظر زمانی نمیتونم خیلی صبر کنم. 26 سالمه و شاید حداکثر یک سال بتونم وقت بذارم). کشور های مورد نظر هم : فرانسه، بلژیک، استرالیا، هلند، سویس، سوید، نروژ، آلمان .
    لیسانس: 15.6 دانشگاه ازاد، رشته ژنتیک - ارشد: 17.09 دانشکاه وزارت علوم- رشته بیوتکنولوژی/ چهار مقاله ISI چاپ شده- (ایمپکت های 3.7-2.5-0.8- و یکی بدون ایمپکت)دو تا در حال سابمیت- امتحان زبان هنوز ندادم (6.5 یا 7 میتونم بگیرم)- و یه سری همکاری توی طرح های ملی ومدرسه تابستانی و ...... .
    پیشاپیش ممنون
    با سلام. به نظرم اگه رشته و گرایشتون رو دوست دارید نه لازم نیست دوباره ارشد بخونید. سعی کنید با اساتید تماس تلفنی برقرار کنید و رک بپرسید که من فلا فلانم توی فلان زمینه تخصص دارم تمایل به همکاری دارمو... به دانشگاه های رنک متوسط توجه بیش تری کنید. رنک زیر 100 با این رزومه واقعا به نظر سخت میرسه گرفتن فاند. به نظرم ناامید نشید و بازه کشورها یا دانشگاه های گسترده تری را در نظر بگیرید...

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط EAR نمایش پست ها
    سلام دوستان

پیشاپیش ممنون
    رقابت در اروپا شرایط بخصوصی داره و فیت بودن/نبودن با پوزیشن، تأثیر زیادی در موفقیت/شکست داره. علاوه بر این نکته، دانشگاه های اروپایی علاقۀ زیادی به جذب دانشجوهای قبلی خودشون یا دانشجوهای بومی دارند. به همین خاطر، ممکنه علیرغم صلاحیت داشتن، نتونید در اروپا به نتیجۀ مورد انتظار برسید. در اروپا سعی کنید به سمت اروپای غربی برید و بیرون اروپا هم نیم نگاهی به کشورهای انگلیسی زبان داشته باشید.

Junior Member

سلام به همه ی دوستان

من کارسناسیم رو در رسته ای مهندسی فناوری اطلاعات از یک دانشگاه دولتی در ایران گرفتم(معدل 17.01)و بعد کارسناسی ارشد رو از دانشگاه تارتو در استونی در زمینه ی مهندسی نرم افزار گرفتم.

الان دوباره برای یک فوق لیسانس دیگه از دانشگاه مونیخ TUM اقدام کردم(Informatic). متاسفانه علی رغم نمرات خوب کارشناسی پذیرش مستقیم نگرفتم و به مصاحبه دعوت شدم. من دوستان هم دانشگاهی داشتم که با رزومه ای شبیه به من پذیرش مستقیم گرفته بودن. بنابراین حدس من اینه که محور اصلی مصاحبه این پرسش خواهد بود که
    چرا باوجود این که یک فوق لیسانس دارم میخوام یک فوق لیسانس دیگه بگیرم

جواب های من اینجوریه:

1-ارشد اول من مربوط به مهندسی نرم افزار بود ولی در ارشد دومم میخوام روی شبکه و امنیت کار کنم

2-من به دنبال فرصت های شغلی مربوط به امنیت هستم که نیاز به دانش هم در زمینه ی برنامه نویسی و هم در زمینه ی شبکه و امنیت داره و بنابراین من خودم میتونم ابزار های امنیتی رو طراحی و پیاده سازی کنم

3- من تعدادی ایده ی خام در مورد بیت کوین , بلاک چین و اینترنت اشیا دارم و دوست دارم با افراد صاحب نظر در تماس باشم

4-من علاقه مند به فرهنگ و زبان آلمانی هستم. امیدوارم بتونم زبان آلمانیم رو ارتقا بدم

به نظزتون این دلایل قانع کننده هستن؟

Junior Member

دوستان‌سلام
    من‌ کارشناسی معماری هستم‌و‌میخوام برای ادامه تحصیل اپلای کنم برای خارج‌از کشور
    میخواستم برای ارشد ایتالیا رو‌انتخاب کنم،طی تحصیل رزومه خوب جمع کنم و برای ارشد به‌گرایش دیگه از معماری مجدداً اپلای کنم برای کانادا مه بتونم فاند بگیرم‌ و اونجا ادامه بدم و بتونم کار کنم.
    چنین چیزی امکان پذیر هست آیا ؟ اصلاً توصیه میشه یا خیر ؟
    چون در واقع هزینه های کانادا سنگین هستن و میخوام ارشد رو در ایتالیا بگذرونم،ولی میخوام‌ تحصیلاتم به کانادا منتهی شه،میشه ارشد ایتالیا خوند‌ و‌دکتری رو رفت کانادا اما خب من به علت این که شنیدم دکتری over qulify میشه نمیشه کار پیدا کرد‌نمیخوام برم سمت دکتری.حالا کسی پیشنهادی داره ؟ خیلی ممنون‌میشم اگه کمک کنید فوق العاده اضطراری هست وضعیتم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)