صفحه 47 از 61 نخستنخست ... 373839404142434445464748495051525354555657 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 461 تا 470 , از مجموع 606

موضوع: کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

پیش فرض پاسخ : کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

با سلام بنده لیسانس مهندس مکانیک دارم از دانشگاه سراسری با معدل 15.70 و فوق از دانشگاه سراسری با معدل17.30 فعلا مقاله ندارم و اینکه ایلتس رو اقدام کردم به نظرتون برا ارشد مجدد اقدام کنم یا برای دکتری و اینکه من فاند میخام.و اینکه فعلا تازه برا مقاله اقدام کردم اگه بشه بتونم حداقل دو تا مقاله تا گرفتن ایلتس اکی کنم چطور؟و اینکه من 3 ساله فارغ التحصیل شدم و الان تقریبا یک سال اسبق کار دارم در زمینه نیروگاه ایا با این زمینه اقدام کنم خوبه؟ممنونم از وقتی که برام گذاشتین

سلام
    من به خاطر معدل پایین و نداشتن مقاله، برای ارشد دوباره در بعضی از کشورهای اروپایی اقدام کردم.
    کاردانی برق دانشگاه دولتی با معدل 14.14
    کارشناسی برق از دانشگاه غیر انتفاعی با معدل 14.11
    ارشد برق از دانشگاه آزاد با معدل 15.54
    یکی از اساتید در جواب من گفت که سابقه کاری و سابقه تدریسم در دانشگاه مشکل معدل رو حل میکنه،
    اما در ایمیل نوشته که اقدامم برای ارشد باعث تعجبش شده و خواسته توضیح بدم.
    منم در جواب نوشتم که ارشد قبلی من رو راضی نکرده و رنک و کیفیت دانشگاه برای من مهمه و در ادامه بعد از ارشد برای دکتری اقدام میکنم.
    جوابی که دادم از نظر شما درست بوده و یا دلالیل دیگری میاوردم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidemojtba نمایش پست ها
    با سلام بنده لیسانس مهندس مکانیک دارم از دانشگاه سراسری با معدل 15.70 و فوق از دانشگاه سراسری با معدل17.30 فعلا مقاله ندارم و اینکه ایلتس رو اقدام کردم به نظرتون برا ارشد مجدد اقدام کنم یا برای دکتری و اینکه من فاند میخام.و اینکه فعلا تازه برا مقاله اقدام کردم اگه بشه بتونم حداقل دو تا مقاله تا گرفتن ایلتس اکی کنم چطور؟و اینکه من 3 ساله فارغ التحصیل شدم و الان تقریبا یک سال اسبق کار دارم در زمینه نیروگاه ایا با این زمینه اقدام کنم خوبه؟ممنونم از وقتی که برام گذاشتین
    بدون اطلاع در خصوص کشور هدف تون نمیشه اظهار نظر کرد. بعد مقاله شما در دست چاپه؟ کی آماده میشه

اطلاعات کاملتر بزارین از دانشگاه های محل تحصیل و ... که بشه اظهار نظر کرد.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط navidshafighi نمایش پست ها
    سلام
    من به خاطر معدل پایین و نداشتن مقاله، برای ارشد دوباره در بعضی از کشورهای اروپایی اقدام کردم.
    کاردانی برق دانشگاه دولتی با معدل 14.14
    کارشناسی برق از دانشگاه غیر انتفاعی با معدل 14.11
    ارشد برق از دانشگاه آزاد با معدل 15.54
    یکی از اساتید در جواب من گفت که سابقه کاری و سابقه تدریسم در دانشگاه مشکل معدل رو حل میکنه،
    اما در ایمیل نوشته که اقدامم برای ارشد باعث تعجبش شده و خواسته توضیح بدم.
    منم در جواب نوشتم که ارشد قبلی من رو راضی نکرده و رنک و کیفیت دانشگاه برای من مهمه و در ادامه بعد از ارشد برای دکتری اقدام میکنم.
    جوابی که دادم از نظر شما درست بوده و یا دلالیل دیگری میاوردم؟
    به هر حال مسائلی که شما مطرح فرمودین دلیل نیستن "excuse" هستن و این دو تا فرق دارن
    اگر استادی به شما برای دکتری نظر داره خوب چرا که نه؟ هدف از ارشد مجدد دقیقا چیه؟

موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohsen1919 نمایش پست ها
    سلام
    من ارشد مهندسی الکترونیک از دانشگاه دولتی با معدل 17.12 و با یک مقاله کنفرانسی داخلی و لیسانس ازاد با معدل 15.52 دارم.به نظر شما من برای ادامه تحصیل بهتره روی چه کشور هایی سرمایه گذاری کنم. آیا امکان اپلای برای دکتری و گرفتن فان برای من است؟؟
    ممنون میشم راهنماییم فرمایید.
    با یه GRE خوب احتمال امریکا (315+) وجود داره. اما اگر سابقه ریسرچ valid ندارین باقی کشورها گمان نمیکنم شانس خاصی داشته باشین.

موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    روانشناسی بالینی. دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

میدوارم کسی اینجا جواب بده
    عزیزان من ارشد روانشناسی بالینی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران دارن دارم با معدل 18/26. رتبه کنکور من 9 کشوری بوده و رتبه سوم کلاس در مقطع ارشد
    من شنیدم (البته درباره کانادا شنیدم) که برای دکتری خیلی کار کم پیدا میشه چون شما به نوعی Over qualify به حساب میان و اکثر شرکت ها کارشون رو به مسترها میسپرن. از طرفی من فاند برام خیلی مهمه و بنظر میرسه گرفتن فاند در دکتری خیلی راحت تر از ارشد باشه. ارشد راحت میتونی کار پیدا کنی و دکتری راحت تر از ارشد میتونی فاند بگیری.حالا من موندم که مستر مجدد اقدام کنم یا برم برای دکتری؟
    البته من خیلی درباره کشورهای اروپایی تحقیق نکردم. اگر اطلاعاتی دارین ممنون میشم بهم بدین

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط elhamazami نمایش پست ها
    میدوارم کسی اینجا جواب بده
    عزیزان من ارشد روانشناسی بالینی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران دارن دارم با معدل 18/26. رتبه کنکور من 9 کشوری بوده و رتبه سوم کلاس در مقطع ارشد
    من شنیدم (البته درباره کانادا شنیدم) که برای دکتری خیلی کار کم پیدا میشه چون شما به نوعی Over qualify به حساب میان و اکثر شرکت ها کارشون رو به مسترها میسپرن. از طرفی من فاند برام خیلی مهمه و بنظر میرسه گرفتن فاند در دکتری خیلی راحت تر از ارشد باشه. ارشد راحت میتونی کار پیدا کنی و دکتری راحت تر از ارشد میتونی فاند بگیری.حالا من موندم که مستر مجدد اقدام کنم یا برم برای دکتری؟
    البته من خیلی درباره کشورهای اروپایی تحقیق نکردم. اگر اطلاعاتی دارین ممنون میشم بهم بدین
    Hello, a close friend of mine graduated from University of California in Irvine with a Bachelor's in Psychology and is getting ready to apply for Doctorate programs in Psychology. What I know is only true about the States, but opportunities for psychology graduates are never ending. Specially with a PhD degree you'll find a job much easier. You can also take the path to a psychiatry degree.

Based on your background and qualifications I don't think you would have a hard time in getting into a doctorate program and finding a job after. In general, once you start your doctorate program, opportunities will come to you. One of the reputable schools for psychology is USC.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Information Security- AUT

سلام خسته نباشید
    من راستش لیسانس آی تی امیرکبیر دارم با معدل 17.3 و ارشدم بدون کنکور گرایش امنیت خوندم با معدل 16.9
    الآن دو سال تقریبا گذشته و مقاله هم ندادم چون هدفم اصلا اپلای نبود و ریسرچم دوست ندارم حقیقتا.
    ولی الآن بخاطر شرایطم میخواستم برای دانشگاه های کانادا اقدام کنم برای مستر توی زمینه امنیت صنعتی که کار می کنم و تو ایران هم کار نمیشه زیاد. میخواستم ببینم این دلیل قابل قبولیه برای مستر مجدد خوندن؟
    دوستانی داشتم که همون موقع بعد ارشد رفتن و دوباره ارشد خوندن کانادا ولی خب نگفتن این نکته رو جایی که ارشد خوندن
    زبانمم خوبه مدرک ندارم فعلا ولی تافل حدود 100 رو میتونم بیارم.
    فاند هم برام خیلی مهمه.
    با همسرم هم میخوام برم.
    کلا میخواستم ببینم با این شرایط شانس ویزا برای مستر گرفتن خیلی کمه؟ دکترا چطور؟(چون استادا برای مستر مجدد اوکی هستن)

و اینکه اگر برای مثال پذیرش مستر گرفتم به سفارت بگم ارشد خوندم قبلا یا نه؟

Junior Member Artanix آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marine Engineering at Sharif University of Technology

سلام خدمت دوستان عزیز
    من لیسانس و ارشدم رشته کشتی سازی (خیلی نزدیک به مکانیک) به ترتیب دانشگاه امیرکبیر (معدل 14.76) و صنعتی شریف (معدل 15.47) بودم.
    دو تا مقاله ISI تو رشته خودمم سابمیت کردم، دو تا پروژهم در زمینه میکروفلویدیک (رشته جدیدی که میخوام برم) دارم انجام میدم و فکر می کنم تا آخر این ماه سابمیت ژورنال بشن
    سابقه TA تو دوره لیسانس و RA در دوره ارشد و کار تو آزماشگاه در رشته خودم دارم. سابقه 2 تا workshop واسه تدریس نرم افزارم تو دانشگاه تهران دارم و در کل پروژه کاری-پژوهشی زیاد انجام دادم.
    تافل و GRE ، واسه مهر ثبت نام کردم و با شرایط الان 105 و 310 میارم که جا داره بهترم بشه.
    یکی از دوستام که Post doc تو MIT بود بهم پیشنهاد کرد که امسال به جای دکترای کانادا، برای مستر کانادا تو رشته جدیدم با فاند اقدام کنم که بعدا واسه دکترا بتونم به Top 10 فکر کنم.
    مشکل سربازیم ندارم
    پیشنهاد این دوستم خیلی منو وسوسه کرد و خودمم بخصوص اگه فاند تو مستر با رزومه ای که گفتم بهم بدن، ترجیحم مستره. ولی سوالم اینه که معمولا مستر با فاند رو به این راحتیا تو کانادا نمیدن. مثلا امکان مستر با فاند از UBC یا دانشگاه شبیهش با شرایط گفته شده وجود داره؟ دوست من خیلی مطمئن بود ولی باز شک دارم. ممنون میشم راهنمایی کنین.

Junior Member

درود دوستان فرهيخته
    من خيلي از پيام هاي دوستان رو مرور كردم ولي شرايط من يكم خاص هست و بسيار ممنون ميشم نظرتونو بفرماييد
    ليسانس برق-الكترونيك معدل ١٣ دانشگاه ازاد نجف اباد
    فوق ليسانس مديريت صنعتي معدل ١٧ دانشگاه دولتي اصفهان
    براي مهاجرت ترجيحا كانادا ميخوام اقدام كنم و با رشته فوق ليسانسم كاملا اوكي هستم و حتي هدف اوليه دكتري بود ولي براي شوايط كار سخت بهم پيشنهاد مسيرهاي ديگه رو دادن. ميخواستم با توجه به شرايطم به نظرتون براي مستر دوم رشته مديريت (اگر نياز بود با تغيير گرايش) اقدام كنم شرايط ويزا برام چطور هستش و آيا ميتونم قانعشون كنم؟ لازم به ذكر هستش سابقه كار رسمي ندارم ولي شايد بشه يه چيزايي جور كنم ولي مقاله و كارهاي پژوهشي در رشته ارشدم دارم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)