صفحه 52 از 61 نخستنخست ... 24243444546474849505152535455565758596061 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 511 تا 520 , از مجموع 606

موضوع: کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    کدام گرایش زیست مولکولی؟
    توی ارشد و دکترا دقیقا روی چه زمینه و چه material هایی تمرکز داشتین؟
    مثلا روی یک ارگان بدن به طور کامل یا مثلا فقط پروتئین، فقط چربی، فقط کربوهیدرات ها.... و؟ فقط ار ان ای؟ فقط دی ان ای؟ یا مثلا فقط کروموزوم شماره 2 یا سایر موراد؟
    زیست سلولی مولکولی شاخه بسیار بسیار بسیار وسیعی هست.
    از چه تکنیکهایی به صورت فراگیر در ارشد و دکترا استفاده کردین؟ نیازی به جزئیات نیست فقط سه تکنیک برتر رو نام ببرین.
    من ممکنه بتونم کمکتون کنم.
    یه حرف دوستانه و به عنوان هموطنتون به شما میگم. چون ایرانی اینجا زیاد دیدم.
    اینکه میگین چطوری و کجا میخوام راحت پذیرش بگیرم... پذیرش راحتی وجود نداره و البته بستگی داره تعریف شما از راحت چی باشه.
    حتی اگه شما خوش شانس باشین و کلا یه جا اپلای کنین و خیلی معطل نشین سر پیدا کردن استاد و همون یه جاپذیرش بگیرین، به نظر من (نظر شخصی) وقتی اولین بار پاتونو میذارین کانادا تا اون لحظه تازه شما ده درصد راه رو طی کردین. شایدم کمتر.
    شما میتونین از من بدتون بیاد یا فکر کنین اشتباه میکنم. فقط چون این مایندست رو دیدم توی ایرانیا که میگن اومدیم کانادا و دیگه همه چی باید راحت باشه (ولی افتاد مشکل ها...) و بعد شوکه میشن و افسردگی میگیرن.
    کلا من اگه جاتون بودم، این کلمه راحت رو از زندگیم حذف میکردم.
    من یه کوچولو ازین رشته سر درمیارم و میتونم کمکتون کنم. در نتیجه در خدمتم.
    سلا م. من خیلی موضوعات تزهام مرتبط نبود
    لیسانس و ارشدم میکروبیولوژی بود که تز ارشدم روی بررسی محیطی کولیک ویروس شایع توی اب تکنیک هام هم nested-pcr -ELISA- روش جداسازی ویروس از اب- PCR- و دکتری هم که ژنتیک مولکولی بودم اما تزم اصلا مولوکی نبود و روی اثر نانوذرات در مهار پروتئین های دخیل در بیماری الزایمر و پارکینسون بود. روش کارش هم کشت سلولی -سنتز نانوذرات- سمیت سنجی MTT- بررسی ساختار دوم پروتئین CD- سنجش فلورسانس THT ,و ...
    تا حدودی مشکلات رو اشنایی دارم ببینید راستش خیلی ایمیل به اساتید و دانشگاههی کانادا زدم (نه همش ولی خیلیاش) ولی یا جواب ندادن یا داشتن باز نشسته میشدن یا گفتن دانشجو دیگه نمی تونن بگیرن. با وجودی که بنظرم رزومه علمی خوبی دارم نمی دونم چرا قبول نمی کنن ؟ دیگه واقعا نا امید شدم از یه طرف میدونم رزومه خوبی دارم از طرفی هم میگم شاید واقعا کافی نیست اینا و من فکر میکنم خوبه ... ممنون میشم اگه پیشنهادی دارید برام

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط neginjvd نمایش پست ها
    لیسانس و ارشدم میکروبیولوژی بود که تز ارشدم روی بررسی محیطی کولیک ویروس شایع توی اب تکنیک هام هم nested-pcr -ELISA- روش جداسازی ویروس از اب- PCR- و دکتری هم که ژنتیک مولکولی بودم اما تزم اصلا مولوکی نبود و روی اثر نانوذرات در مهار پروتئین های دخیل در بیماری الزایمر و پارکینسون بود. روش کارش هم کشت سلولی -سنتز نانوذرات- سمیت سنجی MTT- بررسی ساختار دوم پروتئین CD- سنجش فلورسانس THT ,و ...
    تا حدودی مشکلات رو اشنایی دارم ببینید راستش خیلی ایمیل به اساتید و دانشگاههی کانادا زدم (نه همش ولی خیلیاش) ولی یا جواب ندادن یا داشتن باز نشسته میشدن یا گفتن دانشجو دیگه نمی تونن بگیرن. با وجودی که بنظرم رزومه علمی خوبی دارم نمی دونم چرا قبول نمی کنن ؟ دیگه واقعا نا امید شدم از یه طرف میدونم رزومه خوبی دارم از طرفی هم میگم شاید واقعا کافی نیست اینا و من فکر میکنم خوبه ... ممنون میشم اگه پیشنهادی دارید برام
    سلام دوست من
    حالت خوبه؟
    متوجهم.
    برات اینو میذارم،
    نگاش کن ببین کدوم زیر شاخه ها دقیقا رشته فوق لیسانس یا دکتراتو کاور میکنن.
    این مثاله، یعنی دانشگاه به دانشگاه فرق داره ولی این برکلی خوب توضیح داده:
    https://mcb.berkeley.edu/faculty-and-research/divisions

https://www.aboutbioscience.org/topi...cular-biology/

لینک دوم جامع تر هست حتی. ولی احساس کردم شاید لینک اول تخصصی تر باشه.

ببین دوستم،
    من خیلی وقت نیست کانادا هستم. فقط دو سال و چهار پنج ماهه. ولی یه سری چیزا رو دیدم.
    رزومه شما ممکنه عالی باشه.
    ولی به درد اون کار نخوری.
    مثلا اگه شما مثلا ها، اگه سم شناسی خونده باشی و سم هایی که نگاشون کردین سم بدن دولفین هاست، اونم مثلا 3 تا اورگانش، با استفاده از مثلا دستگاه a, B, AND C
    احتمال اینکه بری گروهی رو پیدا کنی که از دو تا ازین دستگاهها استفاده میکنن، خیلی شانست میره بالا.
    یعنی حتما دنبال جایی نباش که الزاما روی سم بدن دولفین کار میکنن.
    حتی اگه رزومه عالی باشه ولی جای نامربوطی بفرستی اصلا استقبال نمیکنن
    مگر، مگر اون استاد خاطره خیلی خوشی از ایرانی داشته باشه و در این صورت با یه رزومه متفاوت یا حتی خیلی کمتر از سطح دانشگاه قبولش میکنه گرچه قبلنا کسی رو با اون رزومه قبول نمیکرد. اینو دیدم که میگم.
    ممکنه توی متن ایمیل یه جور ناامیدی موج بزنه و استادها رو بترسونه. یادت نره، کسی دنبال ادم غمگین و غم زده و افسرده که میخواد از کشورش فرار کنه نیست.
    تجربه بهم نشون داده که کسانی که از یه کشوری دارن فرار میکنن و از همه وجودش بدشون میاد معمولا از کشور مقصد هم خیلی ایراد میگیرن. خیلی دیدم ایرانی اینجوری.
    نکته بعدی اینه که شما یه مستر داری یه دکترا. کسی که نگاه میکنه رزومه ت رو، میگه خب این چرا باز میخواد دکترا بگیره؟!! مگه دنبال چی هست که توی یه مستر و دکترا نتونسته بهش برسه؟!
    پس رزومه پربار الزاما نشانه خوبی نیست.
    یه چیز دیگه هم میگم.
    امیدوارم بهت برنخوره
    ببین من هرچی ایرانی دیدم اینجا
    همه شون گفتن ما درخشان بودیم ما سری تو سرا بودیم نمیدونم من معدلم توی دانشگاه ازاد بیرجند هفده و هشتاد صدم بود
    اینها رزومه علمی خوب و پربار شاید توی ایران باشه، ولی اینجا ممکنه به چشم نیاد.
    نه که این کاناداییا خیلی مثلا پرکار باشن و رزومه هاشون عالی نه.
    ولی بستگی داره تعریفت از رزومه پربار چی باشه.
    من مثلا اعتقادم اینه بابک فتوحی BABAK FOTOUHI وقتی داشت میومد مک گیل واقعا رزومه ش پربار بود!!!
    دقت کن، شاید شما یه دانشگاه رو understimate کنی
    ولی میدونی چقدر رزومه خوب و بین المللی از چین و هند و افریقا و حتی گاها اروپا برای اینها اپلای میکنن؟
    شما باید یونیک باشی، باید جذب کنی استاد رو، باید استاد بگه این خودشه، این همونه! یا که گفتم از ایرانیا خاطره خوبی داشته باشه و ایرانی خوب دیده باشه.
    مسئله اینه که چیزایی که شما ازش حرف میزنی خیلی تقریبین، مثلا زبانم خوبه (چقدر خوبه؟) یا مثلا رزومه علمی م خوب و پرباره (از چه جهت؟)، مثلا میگی روی ساختار دوم پروتئین کار کردی، یعنی secondary structure، correct? چه کاری کردی؟
    سنتزش؟ بررسی مثلا ویروس روی اسیب رسانیش و بازگرداندنش به primary structure? دقیقا چه کاری کردی؟
    باید بری استادایی پیدا کنی که دارن با تکنیکهای شما روی مثلا tertiary structure دو تا پروتئین کار میکنن.
    ببین،
    مثلا من روی هموگلبین کار میکنم. خب؟
    و مثلا تکنیکم، md هست.
    و چه کاری میکنم؟ سیمیولیشن. بررسی مثلا تغیرات دما و اسید روی این پروتئین.
    این پروتئین quaternary structure داره. آیا روی تجزیه ش کار میکنم؟ مثلا داری دلتا اچ و دلتاجی رو بررسی میکنی برای این پروتئین توی مثلا حلال و نمک سی درصد.
    خب؟
    باید بری دنبال گروهی باشی که همین کارها رو انجام میدن، یا مثلا کارهای اینطوری انالیزی میکنن مثل خودت، ولی اگه روی پروتئین ها و دی ان ای و نمیدونم ساختارهای دیگه باشه اوکی هست.
    مهم اینه که تو روش و تکنیک رو بلدی.
    متوجهی؟
    من سعی کاردم صادقانه بهت کمک کنم و بهت بگم که چطوریه.

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

ApplyAbroad Veteran

کشورهای دیگر امتحان کنید.
    تکنیک ها که استفاده کردید خیلی ابتدایی هست. نتایج حاصل چشمگیر بوده؟ مقاله شد؟ ایمپکت؟ سایت هم شد؟
    این رزومه خوب نیست در بخش ریسرچ. نمره زبان؟
    پیشنهاد من مستر مجدد هست. اگر دکترا قصد اپلای دارید این رزومه خاصی نیست و تلاش زیاد لازم دارید. خبر خوب این هست که گرایش های بایو زیاد هست و دست شما باز هست میتونید به سمت دولپمنت برید یا اولوشن یا ژنتیک یا جنین شناسی یا پاتو یا اکولوژی یا توکسیکولوژی و.. چون هم سلولی کار کردید هم مولکولی. میتونید به هم ربط بدهید. شما تز یک دانشجو هم رشته از یک دانشگاه معمولی در کشور مقصد خودتون مطالعه کنید متوجه خواهید شد که نقص در چه قسمت ریسرچ رزومه هست. و چگونه باید غلبه کنید.
    موفق باشید

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

زبانم خوبه می تونم ارتباط برقرار کنم. بله خودم نوشتم و به صورت عمومی هم در حال خوندن زبان هستم. راستش خیلی ایمیل به اساتید و دانشگاههی کانادا زدم (نه همش ولی خیلیاش) ولی یا جواب ندادن یا داشتن باز نشسته میشدن یا گفتن دانشجو دیگه نمی تونن بگیرن. با وجودی که بنظرم رزومه علمی خوبی دارم نمی دونم چرا قبول نمی کنن ؟
    تجربه به من ثابت کرده شدنی هست. اگه مقاله خوب دارین و زبان معقول شدنی هست. فقط باید خوش شانس باشین و دست از تلاش کردن برندارین.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    سلام دوست من
    حالت خوبه؟
    متوجهم.
    برات اینو میذارم،
    نگاش کن ببین کدوم زیر شاخه ها دقیقا رشته فوق لیسانس یا دکتراتو کاور میکنن.
    این مثاله، یعنی دانشگاه به دانشگاه فرق داره ولی این برکلی خوب توضیح داده:
    https://mcb.berkeley.edu/faculty-and-research/divisions

https://www.aboutbioscience.org/topi...cular-biology/

لینک دوم جامع تر هست حتی. ولی احساس کردم شاید لینک اول تخصصی تر باشه.

ببین دوستم،
    من خیلی وقت نیست کانادا هستم. فقط دو سال و چهار پنج ماهه. ولی یه سری چیزا رو دیدم.
    رزومه شما ممکنه عالی باشه.
    ولی به درد اون کار نخوری.
    مثلا اگه شما مثلا ها، اگه سم شناسی خونده باشی و سم هایی که نگاشون کردین سم بدن دولفین هاست، اونم مثلا 3 تا اورگانش، با استفاده از مثلا دستگاه a, B, AND C
    احتمال اینکه بری گروهی رو پیدا کنی که از دو تا ازین دستگاهها استفاده میکنن، خیلی شانست میره بالا.
    یعنی حتما دنبال جایی نباش که الزاما روی سم بدن دولفین کار میکنن.
    حتی اگه رزومه عالی باشه ولی جای نامربوطی بفرستی اصلا استقبال نمیکنن
    مگر، مگر اون استاد خاطره خیلی خوشی از ایرانی داشته باشه و در این صورت با یه رزومه متفاوت یا حتی خیلی کمتر از سطح دانشگاه قبولش میکنه گرچه قبلنا کسی رو با اون رزومه قبول نمیکرد. اینو دیدم که میگم.
    ممکنه توی متن ایمیل یه جور ناامیدی موج بزنه و استادها رو بترسونه. یادت نره، کسی دنبال ادم غمگین و غم زده و افسرده که میخواد از کشورش فرار کنه نیست.
    تجربه بهم نشون داده که کسانی که از یه کشوری دارن فرار میکنن و از همه وجودش بدشون میاد معمولا از کشور مقصد هم خیلی ایراد میگیرن. خیلی دیدم ایرانی اینجوری.
    نکته بعدی اینه که شما یه مستر داری یه دکترا. کسی که نگاه میکنه رزومه ت رو، میگه خب این چرا باز میخواد دکترا بگیره؟!! مگه دنبال چی هست که توی یه مستر و دکترا نتونسته بهش برسه؟!
    پس رزومه پربار الزاما نشانه خوبی نیست.
    یه چیز دیگه هم میگم.
    امیدوارم بهت برنخوره
    ببین من هرچی ایرانی دیدم اینجا
    همه شون گفتن ما درخشان بودیم ما سری تو سرا بودیم نمیدونم من معدلم توی دانشگاه ازاد بیرجند هفده و هشتاد صدم بود
    اینها رزومه علمی خوب و پربار شاید توی ایران باشه، ولی اینجا ممکنه به چشم نیاد.
    نه که این کاناداییا خیلی مثلا پرکار باشن و رزومه هاشون عالی نه.
    ولی بستگی داره تعریفت از رزومه پربار چی باشه.
    من مثلا اعتقادم اینه بابک فتوحی BABAK FOTOUHI وقتی داشت میومد مک گیل واقعا رزومه ش پربار بود!!!
    دقت کن، شاید شما یه دانشگاه رو understimate کنی
    ولی میدونی چقدر رزومه خوب و بین المللی از چین و هند و افریقا و حتی گاها اروپا برای اینها اپلای میکنن؟
    شما باید یونیک باشی، باید جذب کنی استاد رو، باید استاد بگه این خودشه، این همونه! یا که گفتم از ایرانیا خاطره خوبی داشته باشه و ایرانی خوب دیده باشه.
    مسئله اینه که چیزایی که شما ازش حرف میزنی خیلی تقریبین، مثلا زبانم خوبه (چقدر خوبه؟) یا مثلا رزومه علمی م خوب و پرباره (از چه جهت؟)، مثلا میگی روی ساختار دوم پروتئین کار کردی، یعنی secondary structure، correct? چه کاری کردی؟
    سنتزش؟ بررسی مثلا ویروس روی اسیب رسانیش و بازگرداندنش به primary structure? دقیقا چه کاری کردی؟
    باید بری استادایی پیدا کنی که دارن با تکنیکهای شما روی مثلا tertiary structure دو تا پروتئین کار میکنن.
    ببین،
    مثلا من روی هموگلبین کار میکنم. خب؟
    و مثلا تکنیکم، md هست.
    و چه کاری میکنم؟ سیمیولیشن. بررسی مثلا تغیرات دما و اسید روی این پروتئین.
    این پروتئین quaternary structure داره. آیا روی تجزیه ش کار میکنم؟ مثلا داری دلتا اچ و دلتاجی رو بررسی میکنی برای این پروتئین توی مثلا حلال و نمک سی درصد.
    خب؟
    باید بری دنبال گروهی باشی که همین کارها رو انجام میدن، یا مثلا کارهای اینطوری انالیزی میکنن مثل خودت، ولی اگه روی پروتئین ها و دی ان ای و نمیدونم ساختارهای دیگه باشه اوکی هست.
    مهم اینه که تو روش و تکنیک رو بلدی.
    متوجهی؟
    من سعی کاردم صادقانه بهت کمک کنم و بهت بگم که چطوریه.

سلام ممنونم

درست میگید. من سعیی میکردم افرادی که پروژه های مرتبط با من داشتم پیدا کنم اما چون شانسم می اومد پایین به اساتید هم رشتم بر فرض بقول شما خاطره خوب از ایرانی ها پیغام می دادم تنها استادی که تونستم پیدا کنم و پذیرش بگیرم از پرتغال بود که به محض اینکه اومدم وقت سفارت بگسرم سفارتشو بستن
    ممنون از کمکتون من لینک هایی که فرستادین رو چک می کنم. خیلی لطف کردین. موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    تجربه به من ثابت کرده شدنی هست. اگه مقاله خوب دارین و زبان معقول شدنی هست. فقط باید خوش شانس باشین و دست از تلاش کردن برندارین.

من که کوتاه نمیام همچنان ایمیل می زنم و در خواست می دم اما وقتی میبینم جوابی که می خوام نمیگیرم در حالی که وقتی نگام میکنم تو همین سایت میبینم کسایی پذیرش گرفتن که شرایط منو اصلا نداشتن یرام خیلی عجیبه چرا جواب نمی گیرم.
    چیزی که خیلی برام جالبه استادایی که میگم متاسفیم ما داریم باز نشسته میشیم که تعداد شونم زیاده میخوام بدونم واقعا اگر نمیخواستن باز نشسته شن جواب ایمیل منو می دادن؟؟؟ چرا فقط این دسته جواب ایمیل هامو میدن ... من هم مقاله دارم هم یه کتاب در حال چاپ ژرنال هام هم ژنال های خوب و شناخته شده ای هست...

ممنون از راهنماییتون امیدوارم یکم شانس هم همراهم شه من که تلاشمو می کنم.

Junior Member

برای درست پاسخ دادن به سوالاتون بهتر بود رزومم رو میدیدن ... نمره زبان ندارم ولی مشکل زبان نخوام داشت برابری قراری ارتباط
    ممنون از پیشنهادتون سعی میکنم تز ها رو پیدا کنم و بررسی کنم.

سلام دوستان لطفا جواب من رو هم بدید. من فوق لیسانس مکانیک دارم اما نمی خوام دکتری بخونم و می خوام ارشد MBA بگیرم آیا امکان گرفتن فاند هست ؟ مد نظرم دانشگاه های امریکا هست. با تشکر.

Junior Member

سلام من ارشدم مکانیک تبدیل انرژی از دانشگاه مالک اشتر دارم. با توجه به اینکه پایان نامه و مقالاتم در زمینه های بسیار حساس( نانو، ذخیره انرژی گرمایی...) و ریکام ها هم از اساتید مالک اشتر و سابقه RAهم برای وزارت دفاع دارم. به نظرتون شانسی برای دکتری مکانیک( زمینه thermal fluids)کانادا دارم یا به فکر ارشد مجدد باشم؟ لیسانسم جامدات بودم از صنعتی اصفهان سال۹۱.

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط oorama91 نمایش پست ها
    سلام من ارشدم مکانیک تبدیل انرژی از دانشگاه مالک اشتر دارم. با توجه به اینکه پایان نامه و مقالاتم در زمینه های بسیار حساس( نانو، ذخیره انرژی گرمایی...) و ریکام ها هم از اساتید مالک اشتر و سابقه RAهم برای وزارت دفاع دارم. به نظرتون شانسی برای دکتری مکانیک( زمینه thermal fluids)کانادا دارم یا به فکر ارشد مجدد باشم؟ لیسانسم جامدات بودم از صنعتی اصفهان سال۹۱.
    مکانیک از اون تیپ رشته هاس که تو کانادا باعث افسردگی میشه! نه بازار کار خوب داره و نه خیلی بها بهش میدن.
    من جای شما باشم یا میرم آمریکا برای ادامه تحصیل (که خیلی سخته به خاطر ویزا) و یا سعی میکنم از مکانیک بیام بیرون یه رشته ای این وسط ها بخونم.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)