صفحه 9 از 61 نخستنخست 1234567891011121314151617181959 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 606

موضوع: کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

Member ako_1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    George Mason University

پیش فرض پاسخ : کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

دوست عزیز Akhgar
    بهتره که برای هر دو اقدام کنید، دکتری موقعیت های بهتری برای بورس داره
    MBA هم چیزی که من شنیدم اینه که یا پذیرش نمی دن یا با بورسیه می دن

بهرحال تلاش کنید و نا امید نشین.
    نه در رفتن حرکت بود/ نه در ماندن سکونی.

و ستارۀ پر شتاب/درگذرگاهی مأیوس
    بر مداری جاودانه می‌گردد.

ApplyAbroad Guardian
    pApAr آواتار ها

سلام
    من فوق لیسانس علوم سیاسی دارم و میخوام درکنار اپلای برای دکتری برای دوتا دانشگاه در کانادا(مک گیل و بریتیش کلمبیا)، فوق لیسانس مجدد شرکت کنم...به این خاطر که اگر برای دکتری نتونستم پذیرش بگیرم برای ارشد مجدد بتونم و همچنین این دوتا دانشگاه تنها دانشگاههایی هستند که برای رشته ما در مقطع دکتری جی آر ای میخوان و من ندارم این نمره رو
    سوالم اینه که باید به استادایی که میخوام ایمیل بزنم بگم من فوق دارم یا نه؟و کلا خود دانشگاه؟
    دوم اینکه توی صفحه های این تاپیک خوندم که سفارت شدیدا ایراد میگیره الان راهی هست که بشه از سد سفارت هم گذشت؟
    ممنون
    ساقیا امشب صدایت با صدایم ساز نیست
    یا که من بسیار مستم یا که سازت ساز نیست

ساقیا امشب مخالف می نوازد تار تو
    یا که من مست و خرابم یا که تارت تار نیست

سلام بچه ها ....
    دوستان من دانشجوی الکترونیک دوره کارشناسی تو دانشگاه آزاد لاهیجان هستم 20 سالمه ترم 5 میخوام ارشد رو برم از ایران یه دانشگاه خوب تا حالا درسم بد نبود ... میخواستم بدونم شرایطش چیه چطوری میتونم برم ... یکم راهنماییم میکنین؟
    میخوام بورسیه بگیرم اونور .... یعنی یه فاندی چیزی بدن که فشار مالی اینا نیاد ...
    من 5 سال زبان خوندم مشکلی با تافل و جی آر ای ندارم میتونم نمره بالا بگیرم
    معدلم الان 15 ایناست ولی این چند ترمه مونده رو میتونم برسونمش بالا ( دارم آدم میشم )
    چند تا مدرک فنی حرقه ای قابل ترجمه دارم
    دارم مقاله بین المللی میدم با استادام . یکی دادم ولی نتیجش چند ماه دیگه میاد ...
    خیلی نیاز به راهنماییتون دارم کلا زیاد نمیدونم چیزی ...
    ممنون

سلام
    برای وارد شدن به صنعت و بازار کار ، کفه ی ترازو به نفع کسیه که فوق داره یا دکترا؟

این قضیه ی overqualified شدن چیه؟

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam4312 نمایش پست ها
    سلام
    برای وارد شدن به صنعت و بازار کار ، کفه ی ترازو به نفع کسیه که فوق داره یا دکترا؟

تا اونجایی که من چک کردم دکترا غیر از پزوهشگاهای خاص و کار آکادمیک مزیت دیگه ای برای بازار کار نداره. اما برای ماها که خارجی هستیم دکترا دو تا مزیت داره : 1. هزینه تحصیلت رو میده 2. در طول دوره دکترا لینکها و روابط لازم برای کار پیدا کردن رو میسازی. اگه این دو تا رو کمبود نداری و هدفت صنعته همون مستر کفایت می کنه.

البته من اعتقاد دارم اگه قضیه فاند حل شه در طول مستر هم میشه لینک برقرار کرد و زودتر وارد بازار کار شد.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ممنون
    خب فاند گرفتن برای مستر مشکلتره اما بنظرم فکر خوبیه که همزمان برای چند موقعیت مستر هم اقدام کرد.حتی اگه بشه باهاش وارد بازار کار شد چرا دیگه دکترا؟میشه واسه اون بعدتر اقدام کرد!و شاید فرصتای بهتری هم براش باشه.
    تا جایی که پستا رو خوندم جوابی به این سوال ندیدم که آیا داشتن یک مدرک فوق واسه گرفتن فوق دوم مزیت حساب میشه؟

ApplyAbroad Guru

سلام

در اکثر رشته ها فوق لیسانس بهترین مدرک برای ورود به بازار کار است.

ميدونيد بچه ها شرايط فرق ميكنه. مثلا در استراليا دكترا خيلي گرون هستش. قصد من هم بيشتر گرفتن اقامت اونجا هستش. الان هم ارشد دارم. به جاي اينكه 4 سال طول بكشه تا دكترا تموم بشه و اقامت بگيرم بهتر اين هستش كه ارشد رو دوباره بخونم و بعد از 2 سال اقامت بگيرم و كار پيدا كنم و بعد موازي دكترا بخونم. مسئله مالي مهم هستش. مخصوصا با دلار استراليا كه شده 1400 تومان. به هر حال فكر كنم شانس پذيرش فوق ليسانس با داشتن اين مدرك هم بالا هستش. واقعا دكترا پذيرش گرفتن خيلي سخت هستش. با اينكه معدل 17 دارم و يك مقاله بين المللي ولي كلا استادها سر كار ميذارن كه پروپوزال بده و بعد 2 ماه هم ميگن نه اصلا فيلد كاري ما شبيه هم نيست. فوق از اين مشكلات نداره. فقط اپلاي ميكني و ميري. شرايط فرق داره ديگه. شايد بيشتر كسايي كه ميرن ديگه قصد برگشتن به ايران رو ندارند. با اين پولي كه من قرار هستش كه 5 ميليون در ماه هستش براي استراليا، تازه اونم با گدايي زندگي ميكنيم، اگه ميرفتم تركيه مثل شاه زندگي ميكردم. اما بالاخره هدف فقط درس نيست. شهري كه در اون زندگي ميكني، آب و هوا، اقامت، كار، سهولت، ... اينا فاكتورهاي مهمي هستن. خدا به داد ما برسه.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

سلام

هیچ کدوم! اونی که مستر داره! و البته که به خیلی پارامترهای دیگه مثل توانایی های فردی و روابط هم بستگی داره!

پ.ن
    (من به اشتباه اون فوق رو فوق دکترا متوجه شدم!! حالا چرا، نمیدونم!! به هر حال همون فوق لیسانس یا مستر منظورم بود.. مرسی که تذکر دادید! )
    ویرایش توسط Persian_Boy : November 10th, 2011 در ساعت 09:44 AM دلیل: اضافه کردن پی نوشت (جهت اصلاح)
    "You cannot discover new oceans unless you have the courage to lose sight of the shore”

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    در اکثر رشته ها فوق لیسانس بهترین مدرک برای ورود به بازار کار است.
    فیزیک و برق جزو اون رشته هان؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)