صفحه 3 از 18 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 171

موضوع: عشق آباد (ترکمنستان) - وقت گرفتن در سال 2016

Junior Member

پیش فرض پاسخ : عشق آباد (ترکمنستان) - وقت گرفتن در سال 2016

مگه دانشجوهای ایرانی امسال میتونن برن عشق آباد برای سفارت ؟؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط concise نمایش پست ها
    برای ویزای دانشجویی عشق اباد:

ایجاد فرم DS-160 در سایت https://ceac.state.gov/genniv/

- زدن ایمیل به NonResidentStudentAKD@state.gov با فرمتی که در لینک روبرو می باشد http://turkmenistan.usembassy.gov/nivnr.html

- بعد از یکی دو روز سفارت آمریکا در عشق اباد بهتون ایمیل میفرسته و وقت های خالی رو مشخص میکنه
    ( دقت کنید بعضی وقتها با یک میل زدن جواب نمی دن- اگه بعد از 3 روز کاری جواب ندادن حتما دوباره میل بزنید

- یک میل دیگه بزنید و بگید کدام تاریخ مناسب شما است.

- اگه خواستین وقت رو cancel یا عوض کنید, بهشون ایمیل بزنید.

- برای رفتن به ترکمنستان نیاز به ویزا دارین
    - با مدارک زیر به سفارت ترکمستان در تهران مراجع می کنید آدرس سفارت رو با یک سرچ کوچیک تو گوگل مپ به راحتی پیدا می کنید)

متن جواب ایمیل دریافتیتون (تمام مکالمتون با سفارت) + کپی رنگی پاسپورت + کپی سیاه سفید پاسپورت +عکس رنگی 3*4 + اصل پاسپورت
    - ساعت 9 سفارت ترکمنستان باشید.
    -سفارت شنبه ها تعطیل هست
    -اونجا باید یک یا دو فرم پر کنید و عکستون رو به فرم بچسبونید ( دقت کنید خودکار, چسب ابی و ... در سفارت بهتون نمی دن, با خودتون ببرید) و و متن ایمیل و کپی پاسپورتتون رو بدید به سفارت ( در این مرحله از شما پول واسه ویزا نمی گیرن)
    - بعد دادن مدارک کارمند سفارت ازتون می خواد که یک هفته بعد برای ویزا بیایید

قیمت ویزا ترکمنستان: احتمالا 55 دلار

- بعد گرفتن ویزا ترکمنستان هم حرکت به سوی سفارت آمریکا در ترکمنستان
    - 160 دلار مربوط به مصاحبه رو, در روز مصاحبه و به صورت نقدی به سفارت آمریکا می دین

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shoulder نمایش پست ها
    مگه دانشجوهای ایرانی امسال میتونن برن عشق آباد برای سفارت ؟؟؟؟
    بله میتونن

Junior Member

سوال هایی رو که دوستان با پیام خصوصی ازم پرسیدن رو اینجا میذارم, احتمالا سوال خیلی ها هم هست...

سوال:
    سلام دوست عزیز
    ممنون که اطلاعات وقت گرفتن عشق اباد رو گذاشتید. یک سوال دارم از خدمتتون. با توجه به این که برای مصاحبه ایرانی ها 3 تا سفارت دوبی، انکارا و ایروان معرفی شده، من نگرانم که ایا کار درستیه برم عشق اباد یا نه. ولی خب با توجه به وضعیت وقت های امسال شاید بهتر باشه برم عشق اباد. نظرتون چیه؟؟ شما امسال کسیو دیدید بره عشق اباد؟ مثل سفارت های دیگه نیاز به ساخت اکانت نداره؟؟
    ممنون

جواب:
    سلام ببخشید من الان پیام شما را دیدم
    مشکلی نیست, اگه افیسر گفت چرا اومدی اینجا, بگید همه جا پر بود
    3, 4 سال پیش خیلی ها میرفتن عشق اباد, پارسال کمتر رفته بودن
    حتی باکو هم میرن, البته اگه وقت خالی داشته باشه

نیاز به ساخت اکانت نداره و باید پول رو نقد بدین به سفارت امریکا, ولی باید ds160 مربوط به عشق ایاد رو پر کنید
    به شخصه نمیدونم کسی امسال رفته یا نه, ولی چند نفر رو میشناسم که چند هفته دیگه میرن اونجا...

Junior Member

سوال هایی رو که دوستان با پیام خصوصی ازم پرسیدن رو اینجا میذارم, احتمالا سوال خیلی ها هم هست...

سوال:
    سلام. مرسی از اطلاعات کاملی که دادین واسه عشق اباد. شما خودتون رفتید عشق اباد امسال؟ من میخوام برم ولی یک خورده شک دارم اخه همه میگن خوب نیست و اینا.

جواب: سلام ببخشید من الان پیام شما را دیدم, هنوز نه اما در اینده نزدیک میرم
    من به ابن دلیل میرم که بقیه جاها پر شده و اینکه چیز خاصی در مورد اینجا نشنیدم
    فقط میدونم که واسه کسایی که فاند ندارن سختگیری میکنن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط concise نمایش پست ها
    من به این صورت برای ویزا ترکمنستان اقدام کردم:

مدارک (متن جواب ایمیل دریافتی از سفارت ترکمنستان (تمام مکالمه با سفارت) + کپی رنگی پاسپورت +عکس رنگی 3*4 + اصل پاسپورت) رو بردم سفارت ترکمنستان در تهران, 2 فرم رو مسوولش بهم داد که یک فرم رو پر کردم دادم بهش, اونم گفت 10-15 روز دیگه با اصل پاسپورت+ 1 عکس (3*4 یا 4*5) + کپی سیاه سفید پاسپورت +فرم دوم برم سفارت تا فرم دوم رو بدم بهش, 55$ بدم, و همون موقع ویزای ترکمنستان رو بگیرم.
    نکته مهم اینه که واسه دفعه دوم لازم نیست خودتون برید سفارت, یک نفر دیگه میتونه این کار رو انجام بده براتون

ممنون از توضیحاتت، خیلی کمک خوبی بود.
    فقط یک نکته رو نمیدونم که مرحله اول رو میشه بدون پاسپورت انجام داد؟ چون من در حال حاضر امریکا هستم و پاسم ایران نیست! یعنی تا ویزا آماده بشه من میرسم به ایران.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amiramiri نمایش پست ها
    ممنون از توضیحاتت، خیلی کمک خوبی بود.
    فقط یک نکته رو نمیدونم که مرحله اول رو میشه بدون پاسپورت انجام داد؟ چون من در حال حاضر امریکا هستم و پاسم ایران نیست! یعنی تا ویزا آماده بشه من میرسم به ایران.
    تا اوجایی که یادم میاد, بله, دفعه اول اصلا پاسپورت رو نگاه نکرد فقط کپی رنگی اش رو خواست

Junior Member

این اطلاعات کاملتر و دقیق تر از پست قبلیم هست.

نحوه گرفتن ویزای اف-1 از سفارت آمریکا در عشق اباد

به تاریخ پست ها توجه داشته باشید تا خدای نکرده گمراه نشید. چون واقعا ممکنه حتی چند ماه دیگه روال عوض بشه

گرفتن وقت سفارت آمریکا در عشق اباد:

DS-160 ایجاد فرم
    در سایت زیر
    https://ceac.state.gov/genniv/

ایمیل زدن به d با فرمتی که در لینک زیر می باشدNonResidentStudentAKD@state.gov
    http://turkmenistan.usembassy.gov/nivnr.html
    نهایتا بعد از 1 روز سفارت آمریکا در عشف اباد براتون اپشن ها رو تعیین می کنه, بعد شما یک ایمیل بزنید و بگید که کدام وقت براتون مناسبه
    ( دقت کنید اگه بعد از 2 روز کاری جواب ندادن حتما دوباره میل بزنید-)
    -فقط در صورتی که خواستین تاریخ رو عوض یا کنسل کنید باید یک میل دیگه بزنید و بگید اون تاریخ تعیین شده مناسب نیست
    برای رفتن به ترکمنستان نیاز به ویزا دارین

گرفتن ویزای ترکمنستان
    گرفتن ویزای ترکمنستان نیاز به دو مرحله مراجعه حضوری به سفارت داره. در مراجعه اول شما باید مدارک زیر همراهتون باشه:
    1- پرینت ایمیل تایید وقت سفارت
    2- کپی رنگی از صفحه اول پاسپورت
    3- 1 قطعه عکس 4*3
    4- خودکار برای پر کردن فرمی که به Invitation form معروف هست.
    5- چسب مایع
    یادتون باشه که اونجا هیچی پیدا نمی شه!! پس حتما خودکار و نیز چسب مایع برای الصاق عکستون فراموش نشه!!
    بعد از اینکه این موارد رو تحویل دادید، فرم دیگری به شما می دن که باید با خودتون به منزل بیارید و پر بکنید و برای مراجعه دوم ( که زمانش یک هفته تا ده روز بعد از مراجعه اول هست) همراهتون ببرید. فقط تاریخ مراجعه اولتون رو به خاطر بسپارید چون برای مراجعه دوم، شما رو به تاریخ مراجعه اولتون می شناسن و نه به اسم و غیره
    گاهی کنسول محترم یادشون میره فرم دوم رو به شما بدن! سعی کنید یادتون باشه خودتون بهش بگید! البته بازم جای نگرانی نیست اگر فراموش کردید، برای مراجعه دوم دوباره موارد 2 تا 5 رو به همراه اصل پاسپورتتون همراتون ببرید و فرم رو همونجا پر بکنید. باید 55 دلار در مراجعه دوم به صورت نقدی همونجا در سفارت بپردازید. تا مهر رو در پاسپورتتون بزنن
    نکته مهم اینه که واسه دفعه دوم لازم نیست خودتون برید سفارت, یک نفر دیگه میتونه این کار رو انجام بده براتون

روز و ساعات کار سفارت ترکمنستان در تهران:
    جمعه و شنبه تعطیل
    یکشنبه: 11- 9:30
    دوشنبه الی پنج شنبه: 11-9
    آدرس سفارت ترکمنستان در تهران:
    لواسانی (فرمانیه(، خیابان وطن پور، خیابان براتی، پلاک ۳۴
    تلفن: 22206731-021

- بعد گرفتن ویزا ترکمنستان هم حرکت به سوی سفارت آمریکا در ترکمنستان
    160دلار مربوط به مصاحبه رو, در روز مصاحبه و به صورت نقدی به سفارت آمریکا می دین

در آخر باید ذکر کنم که به مطالب نوشته شده در خصوص سفارت امریکا در عشق آباد در همین سایت مراجعه کنید (به ویژه سالهای ۲۰۱۴، ۲۰۱۳ و قبل از ان)
    موفق باشید

سلام. مدارکی که باید توی مصاحبه سفارت عشق اباد همراهمون باشه چیا هست؟ من تو سایتش خوندم اما چیزایی مثل ریز نمرات یا ریسرچ پلن که بقیه سفارت ها میخوان اونجا نوشته نشده بود. به نظرتون میخواد یا چون نگفته نمیخواد دیگه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ghreza_mg نمایش پست ها
    دوستانی که میخوان وقت دانشجویی دبی بگیرن من یه اکانت دارم که هزینشم پرداخت شده ولی خودم نمیخوام برم اگه کسی میخواد پیام خصوصی بده
    ممنون
    سلام
    می شه به من اطلاع بدید؟ من می خوام

ذوستان، من الان بهشون ایمیل زدم و مشخصاتم رو نوشتم. در جواب اینو برام فرستادن
    Dear Non-resident applicant,

Unfortunately U.S. Embassy Ashgabat is not designated to process citizens of Iran and we accept very limited number of non-resident applicants. We will be closed for non-resident appointments for June, July and August 2016.

Please contact designated Embassies at the following links:

https://ais.usvisa-info.com/en-ir English

https://ais.usvisa-info.com/fa-ir Farsi
    کسی میتونه بگه منظورشون چیه؟
    نکنه من ایمیل رو اشتباهی فرستادم!!!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)