صفحه 7 از 758 نخستنخست 123456789101112131415161757107507 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 7578

موضوع: سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

سلام
    16 تير فرستادم 20 روز بعد براي 1دي اومد . فوق ليسانس

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

سلام داش فرزاد
    دمت گرم خيلي لطف كرديد
    نكات بسار خوبي رو اشاره كرديد
    ما هم الان چون بيكاريم هي دنبال اين كار (امريه) افتاديم
    وگرنه اگه بگن بيا همين فردا برو سربازي با سر و پابرهته ميريم
    بابا ما تا بخواهيم بريم سربازي يه 6-7 ماه علافيم
    پس سربازي 18 ماه نيست!!!!
    اره من هم نيدم همه نهاد هاي دولتي امريه دارن ولي خب همشون هم اشناهايي به سن و سال ما هم دارن درسته؟!!!
    ولي خب ما تا اخرش مي جنگيم
    من تقريبا تمام جاهايي كه رفتم يا سوال و پرس و جو كردم اوردم جوابهاشون هم كه شنيديد! ولي خب بنظر من امريه در يك شهر ديگه هم ارزش داره به خدمت در پادگان تو استان يا شهر خودمون
    حداقالش اينه كه 2 سال سابقه كار داريم
    و يه چيزي هم كه مريوط به رشتمونه ياد مي گيريم نه؟
    بهر حال اين نظر منه و دنبالش هم ميگيرم تا اگه خدا خواست بگيرمش
    به همه دوستان هم توصيه مي كنم دنبالش باشن
    البته بازم ميگم اين نظر منه شايد يكي تو پادگاه شهر خودشون باشه براش بهتر باشه تا امريه يه جاي ديگه

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط DGdriver
    سلام
    16 تير فرستادم 20 روز بعد براي 1دي اومد . فوق ليسانس
    سلام اينجوري كه بوش مياد برگ سبز ما خيلي وقته تو راهه ولي جدا بنظرتون خيلي دير نشده براي اومدن برگ سبز من 66 روز الان دقيقا
    اگه اينجوري ها پيش بره كه به ارديبهشت هم نميرسه

نقل قول نوشته اصلی توسط isatis2006
    سلام اينجوري كه بوش مياد برگ سبز ما خيلي وقته تو راهه ولي جدا بنظرتون خيلي دير نشده براي اومدن برگ سبز من 66 روز الان دقيقا
    اگه اينجوري ها پيش بره كه به ارديبهشت هم نميرسه
    سلام
    خیلی طولانیه
    من 10 بهمن 84 فرستادم، بعد یه ماه اومد تاریخ اعزامم هم اردیبهشت بود که دو ماه تمدیدش کردم.

انجام وظیفه بود برادر هر کس اطلاعاتی داره بگه که کار بقیه هم که میخوان تو این راه بیان راه بیفته
    اگر شما زود تر مدارکت رو بفرستی زودتر هم میاد انشالله و کمتر الاف میشی و 6-7 ماه طول نمیکشه !!!
    اتفاقا نه شما نه هیچ کس دیگه بیکار نیست و گرانبهاترین چیز تو زندگیت یعنی وقتت رو داری میدی پس اینجوری فکر نکن
    اینکه تا آخرش میجنگی خیلی عالیه امیدوارم پیروز از این جنگ بیرون بیای
    والا تا اونجا که من میدانم امریه رو به اشخاص بومی میدن منظورم این بود که مثلا فکر نکنید به خاطر امریه که در یک شهر دیگه هست برید اونجا بگیرید که ارزش نداره نمونش دوست خودم که تهران زندگی میکرد و اصالتا مال شهر دیگه ای بودن رفت اونجا آدرس خونه اونجاشون رو داد که اونجا امریه بگیره و بالاخره هم گرفت ولی آش دهن سوزی از آب در نیومد و اگر همین تهران جور میکرد بهتر بود حتی در پادگان
    من خودم با تجربه ای که دارم پادگان در شهر خودم رو به اداره در شهر دیگه ترجیح میدم بالاخره هر روز خونه ایو به کار و زندگیت هم میرسی و اصلا احساس نمیکنی خدمت چطوری میگذره (تجربه هر دوش رو دارم که این حرف رو میزنم )
    درمورد کار یاد گرفتن و اینها هم که خودش جای بحث داره و توی جهاد که من خودم دیدم کاری یاد نمیگیری خدمت خدمته جاش زیاد مهم نیست ضمنا کارهای اداری تو ایران انقدر ساده و پیش پا افتادست که فکر کنی برات تجربه میشه نه اینطور نیست مگر اینکه مثلا بتونی برای یه مرکز تحقیقاتی امریه بگیری که خوب بحثش سواست
    یه نکته ای رو هم بگم وقتی شما امریه میگیری به شما به عنوان کسی که گرفتن کارهاشون رو انجام بده نگاه میکنن و هر کاری رو ازت میخوان و شما هم با این تصور که هیچ کس دیگه نتونسته این موقعیت رو به دست بیاره و شما تونستی و اونها دارن بهت لطف میکنن کوتاه میای و به قولی زبونت کوتاه میشه ولی وقتی از بیرون نگاه کنی میبینی آش دهن سوزی نیست
    اگر دنبال سابقه کار هستی و میخوای چیزی یاد بگیری خدمتت رو بنداز تو شهر خودت (دیگه اون موقع منت امریه و این چرت و پرت ها رو نداری ) و بعد تایم خدمتت بیا بیرون یه جا کار کن هم سابقه کار میشه و هم کار یاد میگری از این ادارات آبی گرم نمیشه که فکر کنی کار یاد میگیری
    یه چیزی رو هم بذار برات روشن کنم تو پادگان هم همچین خبری نیست که فکر کنی سخته شما که لیسانس داری نهایتا کار اداری انجام میدی سر یه ساعت میری سر یه ساعت هم میای بیرون و به زندگیت میرسی اما اگر تو شهر خودت نباشی چیکار میخوای بکنی( با دوران دانشجویی و خونه دانشجویی او اینها مقایسه نکن که با هم فرق دارن خدمت یه جو دیگه است )
    باز هم تجربه و نظر من بود هر کس بهتر میتونه برای آیندش تصمیم بگیره
    یا حق
    I)Always stand on your feet
    II)Use your head
    III)Never give up

نقل قول نوشته اصلی توسط blackrose2196
    سلام
    خیلی طولانیه
    من 10 بهمن 84 فرستادم، بعد یه ماه اومد تاریخ اعزامم هم اردیبهشت بود که دو ماه تمدیدش کردم.
    یعنی انداختیش تیر؟
    مگه میشه تمدید کرد ؟؟؟ ???

آقا دنبال کارتون باشین و به امید نظام وظیفه نشینید برید خود نظام وظیفه پیگیری کنید اون موقع که 45 روزه میامد الان رو نمیدانم
    تو نظام وظیفه باید پیگیر باشین چون برا زودتر رفتن باهاتون راه میان از خداشون هم هست چون نیرو کم دارن
    I)Always stand on your feet
    II)Use your head
    III)Never give up

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

در تاييد فرمايشات جناب اقاي فرزاد خان
    ما دفترچه مونو الان 67 روزه فرستاديم ولي هنوز برگ سبزمون نيومده!!
    ما زود فرستاديم ولي اونا هنوز .... خب بيخيال مياد ايشالا بهمين زوديا
    بيكاري منظورم كار ثابته
    من به شخصه خدا روشكر الان 3 جا مشغولم (پاره وقت) ولي خب يه جورايي معذبم
    نميدونم فكر ميكنم يه جوريه اينكه بدون قرارداد داري كار ميكني و اخرش يچيزي مي زارن كف دستت يه جوريه
    البته من ناراضي نيستم
    هيچ كجا از اين 3 جا هم به خاطر پول نرفتم فقط رفتم كه مشغول و سرگرم باشم و لذت ببرم از زندگي همين و بس
    يه چيز ديگه امريه به همه جا ميدن من دوستم رفته عسلويه امريه گرفته البته خب پارتيش كلفت بود نامه از وزير داشت
    خيلي هم راضيه البته كه بايد هم راضي باشه
    ولي اگه با من بود كه بين امره توي يه شهر ديگه و خدمت تو شهر خودمونو انتخاب كنم امريه رو انتخاب مي كردم
    فوق فوقش هردوجا علافيم
    اره اينو هم ميدونم كه سربازي براي ما سختي نداره اكثر رفيقام كه رفتن خيلي راضي بودن ميگن مثل دانشگاهه تفوتي نداره فرقش اينه تو دانشگاه شبا تا 1-2 بيدار بوديم الان 9 مي خوابيم
    اره خونه بودن بعداز ظهرها خودش يكي از بزرگترين مزيتهاست ولي اونوقت تازه ميشم مثل الان من الان با توجه به اينكه اين كارهايي كه مي كنم علاقه هم دارم بهشون ولي گفتم كه بهم دلچسب نيست
    مي خوام وقتي مي رم كار مي كنم قرارداد باشه نظم باشه
    مسئوليت باشه و....
    حالا باز هم توكل بر خدا
    ولي به حرفهاي شما بايد خيلي بيشتر فكر كنم
    باز هم ممنونم كه اين ايده جديد رو هم دوباره مطرح كرديد تا بيشتر و دقيق تر در موردش فكر كنيم
    مرسي

نقل قول نوشته اصلی توسط farzad-13

یه چیزی رو هم بذار برات روشن کنم تو پادگان هم همچین خبری نیست که فکر کنی سخته شما که لیسانس داری نهایتا کار اداری انجام میدی سر یه ساعت میری سر یه ساعت هم میای بیرون و به زندگیت میرسی اما اگر تو شهر خودت نباشی چیکار میخوای بکنی( با دوران دانشجویی و خونه دانشجویی او اینها مقایسه نکن که با هم فرق دارن خدمت یه جو دیگه است )
    باز هم تجربه و نظر من بود هر کس بهتر میتونه برای آیندش تصمیم بگیره
    یا حق
    سلام
    فرزاد جان تجربیات خوبی رو نقل کردند که بیشتر مربوط به خدمت در پادگان میشه.
    ولی خدمت در پادگان ایده آل ترین شکل خدمته.
    همه این افسرایی که سر چهار راها هر روز می بینمشون و جدیدا یه خط سفید کنار شلوارشونه (توضیح: این خط رو جدیدیا مجبور کردن بذارن تا معلوم بشه وظیفه اند و کادرای محترم خدای ناکرده اشتباهی بهشون احترام نذارن)، همه لیسانسای این مملکتند که هفته ای فقط 10 ساعت مرخصی دارند و می بینید که روزشون رو با چه اتلاف انرژی ای باید سپری کنند که حتی بغل خونشون هم باشن زیاد توفیری نمی کنه.
    در ضمن تو تقسیم نیرو اصلا نمیشه حساب کرد که هر کی بخواد تو شهر خودش بیوفته، اگه اینجور باشه کی می ره تو منطقه عملیاتی مرصاد خدمت کنه.
    نتیجه اینکه سفت و سخت دنبال امریه باشین نه به خاطر تجربه کاری نه، فقط به خاطر اینکه از محیطهای نظامی که ذهنیتتونو عوض میکنه بکلی دور باشین و فرصتب بیش از 10 ساعت تو هفته داشته باشین.
    (اینا تجربیات 2 ماه آموزشی و 3 روز خدمت من تو نیروی انتظامی بود) ;D

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil65
    یعنی انداختیش تیر؟
    مگه میشه تمدید کرد ؟؟؟ ???
    1ماه پيش نظام وظيفه بودم
    باورتون نميشه
    اول شهريور بود اومده بودن خودشونو معرفي كنن نزديك 1000 نفر
    اقا اينا رو كه ول كن
    يكي اومده بود كه تاريخ اعزام بچه اشو بندازه عقب 2 ماه خودش بازنشسته وزارت دفاع بود
    اقا هر چي گفت گفتن نميشه
    ديگه افتاده بود به التماس
    گريه
    زاري
    نميه
    ديگه دم اخر اين پير مرد اعصابش ريخت بهم نزديك بود دست به يقه شوند كه بخير گذشت
    من تو نيم ساعتي كه اون بخش بودم 3 نفر ديگه هم ديدم كه اين تقاضا رو داشتن كه 1 شون ترسيد و رفت دوتاديگشون هم پرسيدن و گفتن نميشه و رفتن
    مطمئن باشيد كه اونجا هم نتيجه اي نميگيريد
    در مورد اينكه سرباز خونه ها پر شده و شايد به تعويق بندازن الان اين هم مطمئن باش اينكارو نميكنن چون يكي از دوستام كه برج 10 اعزامشه مي خواست برج 12 بره(بدلايلي)
    اقا با هم 2 هفته پيش رفتيم اونجا دقيقا 2 شنبه بود 2 يا سه هفته پيش
    اقا هرچي گفتيم گفتن نه
    ولي همونجا يكي اومده بود مي خواست تاريخ اعزامش برج 2 بود بندازه 10 گفتن برو نظام وظيفه استان خودتون در خواستتو بنويس و يكي رو پيدا كن كه تاريخ اعزامش برج 10 باشه و بخواد بندازه برج 2 اونوقت بگو مشخصات اونهم براي ما بفرستن تا اگه امكانش بود جابجاتون كنيم
    در ضمن اول ورودي طبقه پايين (فكر كنم سالن 4 يا 2)ذ نوشته كه امكان عقب يا جلو انداختن اعزام بهيچ وجه نميباشد
    توي يه برگه a3

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)