صفحه 653 از 758 نخستنخست ... 153553603643644645646647648649650651652653654655656657658659660661662663703753 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 6,521 تا 6,530 , از مجموع 7578

موضوع: سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

سلام دوستان

يه سوال خيلي فني داشتم.

من دانشجوي دوره ليسانس و مشمول خدمت سربازي هستم.ميخوام ويزاي شينگن بگيرم و براي گردش برم اروپا. ظاهرا براي خروج از كشور هم بايد پونزده ميليون تومن وثيقه بزارم.

اما يه سوال:
    اگه ويزاي اروپام اوكي شد، آيا ميشه به بهونه سفر زيارتي، سه ميليون وثيقه بزارم و برم عراق، از اونجا برم ارمنستان و بعدش از ارمنستان برم اروپا ؟؟؟؟؟ چنين چيزي امكان داره؟؟؟؟

ممنون ميشم كمكم كنيد

مرسي !

Junior Member

سلام
    ظاهرا امکان تعجیل برای اردیبهشت مسدود شده!
    به نظرتون ممکنه همین روزا باز بشه؟
    تا حالا همچین موردی داشتیم؟
    تا کی وقت داریم واسه تعجیل اردیبهشت اقدام کنیم؟

ممنون از پاسخگویی دوستان.

سلام. دوستان برای سربازی از چند ماه قبل باید اقدام کنم؟ الان من دانشجوی ارشدم به احتمال 30% خرداد دفاع کنم و به احتمال 70% شهریور دفاع کنم. بنظرتون من از چه زمانی پیگیر کارای سربازی باشم؟ میخوام امریه بگیرم

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط bobat نمایش پست ها
    سلام. دوستان برای سربازی از چند ماه قبل باید اقدام کنم؟ الان من دانشجوی ارشدم به احتمال 30% خرداد دفاع کنم و به احتمال 70% شهریور دفاع کنم. بنظرتون من از چه زمانی پیگیر کارای سربازی باشم؟ میخوام امریه بگیرم
    شما زمانی میتوانید برای سربازی اقدام کنید که نامه فراغت از تحصیل و معرفی به نظام وظیفه دریافت کنید و این نامه بعد از دفاع و انجام
    مراحل اداری داخل دانشگاه امکان پذیره دست شما نیست که از چه زمانی پیگیر کارهای سربازی باشید وقتی نامه گرفتید میتوانید اقدام کنید
    برای امریه هم باید به ارگان های دولتی سر بزنید ببینید برای چه تاریخ اعزامی ظرفیت دارند
    And Nothing Else Matters ......

Please Don't Ask Your Questions Using Private Messages

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_as نمایش پست ها
    شما زمانی میتوانید برای سربازی اقدام کنید که نامه فراغت از تحصیل و معرفی به نظام وظیفه دریافت کنید و این نامه بعد از دفاع و انجام
    مراحل اداری داخل دانشگاه امکان پذیره دست شما نیست که از چه زمانی پیگیر کارهای سربازی باشید وقتی نامه گرفتید میتوانید اقدام کنید
    برای امریه هم باید به ارگان های دولتی سر بزنید ببینید برای چه تاریخ اعزامی ظرفیت دارند
    یعنی امکانش نیست از فردای دفاع من برم سربازی؟ باید دفاع کنم و چند ماه خونه بشینم بخاطر کارای سربازی تا زمانش فرا برسه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط bobat نمایش پست ها
    یعنی امکانش نیست از فردای دفاع من برم سربازی؟ باید دفاع کنم و چند ماه خونه بشینم بخاطر کارای سربازی تا زمانش فرا برسه؟
    حداقل چند هفته طول میکشه تا شما پایان نامه رو تصحیح کنید بعدش صحافی و بقیه ماجرا... اگر تسویه حساب تموم شد میرید پلیس 10 درخواست میدید.

Member DrABP آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student & Reseach Assistant @ Utah State University - Structural Engineering

سلام، من چند وقت قبل هم راجع به موضوع تمدید تاریخ اعزام برای بار دوم پست گذاشتم ولی حقیقتا الان به شرایط استیصال رسیدم و همه درها رو بسته میبینم. خواهش میکنم کمک کنین.

1 اسفند اعزامم بود و انداختم 1 اردیبهشت. هنوز منتظر جواب 6 تا دانشگاه آمریکام. پلیس +10 رفتم چند روز پیش گفت تمدید دوم نمیشه. چون کنکور دکتری داخل هم محض اطمینان داده بودم، بهش گفتم به بهانه انتخاب رشته و مصاحبه دکتری داخل هم نمیشه تمدید کنم؟ گفت حداقل برگه اعلام رتبه و مجاز به انتخاب رشته بودن رو برام بیار. رتبه ها هم که هفته آخر فروردین میاد و خلاصه این گزینه خیلی خیلی لب مرزیه نمیشه روش حساب کرد.

گزینه استراحت پزشکی هم ندارم، همین امروز پیش یک پزشک معتمد ناجا که از آشنایان بود رفتم و گفتن چون معاینه قبل از صدور برگه سبزت به اسم یک پزشک دیگه است من نمیتونم کاری بکنم. توصیه ایشون این بود که برم فقط گریه زاری و التماس کنم و سمت استراحت پزشکی نرم چون فرآیندش فرسایشیه.

سایت epolice.ir هم اصلا باز نمیشه برام، هر چند چند هفته پیش که چک کردم گزینه درخواست تمدید غیرفعال بود.

197 هم تماس گرفتم واسه ملاقات مردمی گفت تازه اگه لازم باشه که حضوری بیای همه وقتها برای ملاقات با سردار تا 1 خرداد پره.

خلاصه دوستان الان واقعا موندم چیکار کنم و مغزم کار نمیکنه. تاریخ 1 اردیبهشت خیلی لب مرزیه و حتی اگه پذیرش بگیرم محاله i20 به موقع برسه دستم که برم معافیت تحصیلی بگیرم. حس میکنم زیر گیوتینم الان.

چه راه یا راهکاری پیشنهاد میکنین تو این فرصت کم باقیمونده؟
    We March to Victory. Or We March to Defeat. But We Go Forward; Only Forward
    ---King Stannis Baratheon---

Junior Member

سلام دوستان. با چه شماره ای میشه به نظام وظیفه زنگ زد؟ من شماره 096480 رو میگیرم که میگه این شماره تغییر کرده... (البته تهرانی نیستم و برام مهمه تلفنی اگر بتونم جواب بگیرم)

نقل قول نوشته اصلی توسط DrABP نمایش پست ها
    سلام، من چند وقت قبل هم راجع به موضوع تمدید تاریخ اعزام برای بار دوم پست گذاشتم ولی حقیقتا الان به شرایط استیصال رسیدم و همه درها رو بسته میبینم. خواهش میکنم کمک کنین.

1 اسفند اعزامم بود و انداختم 1 اردیبهشت. هنوز منتظر جواب 6 تا دانشگاه آمریکام. پلیس +10 رفتم چند روز پیش گفت تمدید دوم نمیشه. چون کنکور دکتری داخل هم محض اطمینان داده بودم، بهش گفتم به بهانه انتخاب رشته و مصاحبه دکتری داخل هم نمیشه تمدید کنم؟ گفت حداقل برگه اعلام رتبه و مجاز به انتخاب رشته بودن رو برام بیار. رتبه ها هم که هفته آخر فروردین میاد و خلاصه این گزینه خیلی خیلی لب مرزیه نمیشه روش حساب کرد.

گزینه استراحت پزشکی هم ندارم، همین امروز پیش یک پزشک معتمد ناجا که از آشنایان بود رفتم و گفتن چون معاینه قبل از صدور برگه سبزت به اسم یک پزشک دیگه است من نمیتونم کاری بکنم. توصیه ایشون این بود که برم فقط گریه زاری و التماس کنم و سمت استراحت پزشکی نرم چون فرآیندش فرسایشیه.

سایت epolice.ir هم اصلا باز نمیشه برام، هر چند چند هفته پیش که چک کردم گزینه درخواست تمدید غیرفعال بود.

197 هم تماس گرفتم واسه ملاقات مردمی گفت تازه اگه لازم باشه که حضوری بیای همه وقتها برای ملاقات با سردار تا 1 خرداد پره.

خلاصه دوستان الان واقعا موندم چیکار کنم و مغزم کار نمیکنه. تاریخ 1 اردیبهشت خیلی لب مرزیه و حتی اگه پذیرش بگیرم محاله i20 به موقع برسه دستم که برم معافیت تحصیلی بگیرم. حس میکنم زیر گیوتینم الان.

سلام دوست گرامی
    دیدار با رئیس نظام وظیفه استانتون هرچند امید به تمدید توسط نظام وظیفه استان خیلی کم هست اما امتحانش ضرر نداره، من خودم سال قبل به بهانه کنکور دکتری 4 ماه تمدید کردم از پلیس 10 که هیچ نیازی هم به برگه انتخاب رشته و این مسائل نبود. من دقیقا موقعیت شما رو تجربه کردم میدونم چه احساسی دارید. در مورد پزشک اتفاقا اگر شما یک پزشک متعهد به نظام وظیفه رو پیدا کنید هیچ کاری نمی تونه براتون بکنه حتی اگر آشنای خیلی نزدیک شما باشند. چون هیچ پزشکی حاضر نیست موقعیت خودشو بخاطر گواهی به خطر بندازه و از اونجا که برای نظام وظیفه کار میکنه اگر مشکلی تو پروندش باشه دیگه اوضاع بدتر میشه واسش، پزشک قبل از برگه سبز رو هرگز شما نمیتونید انتخاب کنید چون پلیس 10 از سایت به شما پیشنهاد می کنه اون هم یک پزشک عمومی هست. این بحث گواهی پزشکی خیلی ساده هست غیر از یک گواهی شما مدرک دیگه ای نیاز نیست که به بهداری استان ببرید. دقیقا این موضوع رو من مشاهده کردم من خودم 3 هفته مونده به اعزام میخواستم از گواهی پزشکی استفاده کنم اما پزشک گفت که قبلا نظام وظیفه بوده و نمیتونه این کار رو انجام بده با اینکه سابقه بیماری پیشش داشتم این کار رو چند بار ازش خواهش کردم اما این کار رونکرد اما ناچار شدم ازش گواهی بگیرم که شرایط من مثلا معافی رو شامل میشه خلاصه اعزامم باطل شد و رفتم کمیسون، شما به نظر من اگر پیش هیچ پزشکی سابقه بیماری ندارید از یک متخصص معمولی نامه بگیرید نه از یک معتمد چون به همون دلایلی که گفتم گواهی نمیدند فقط این پزشک متخصص باشه کافی هست. بعضی صفحات پیشنهاد میکردند که از کلک دست یا پای شکسته استفاده کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط DrABP نمایش پست ها

دوست گرامی،
    شرایط من هم دقیقا مثل شماست. ولی اولویت برای من اینه که غیبت نخورم. تصمیمی که من گرفته م اینه که برم خدمت. دو ماه اول آموزشیه و نه دسترسی به اینترنت داری، نه میتونی مرخصی آنچنانی بگیری.
    پسورد اکانت های ایمیل و پروفایل های دانشگاهی اپلیکیشن رو میدم به یه نفر که هم کاملا مورد اعتماد باشه، هم تا حدودی انگلیسی بلد باشه. نامه پذیرش که بیاد میشه اطرافیانت ببرنش وزارت علوم و از اونجا برن نظام وظیفه و وثیقه رو بذارن و بیارنت بیرون (البته شاید لازم باشه یه وکالت بهشون بدی-مطمئن نیستم). توی آموزشی هم شاید بشه آخر هفته خودت بیای بیرون یه سیستم گیر بیاری وضعیت پروفایل هاتو چک کنی. مرخصی میان دوره هم میدن معمولا چند روز کوتاه. تنها مشکل بزرگی که میمونه اینه که یه استادی ایمیل بزنه بهت و بخواد مصاحبه اسکایپی داشته باشه باهات. که اون هم توی این بازه زمانی احتمالش کم هست. مصاحبه ها تا یه ماه پیش گرفته شده ن اکثرا (البته خیلی جاها بدون مصاحیه هم پذیرش میدن).
    شرایط خیلی سختیه و کاملا درک میکنم ولی چه میشه کرد.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)