صفحه 549 از 758 نخستنخست ... 49449499539540541542543544545546547548549550551552553554555556557558559599649 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,481 تا 5,490 , از مجموع 7578

موضوع: سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط msadegheb نمایش پست ها
    من که باور نمیکنم
    شاید معاف از رزم بوده
    پارتی خیلی باید کلف باشه که نری
    من دوستم باباش سردار ارتش بود ولی اموزشی رو مثل مرد رفت خیلی بعیده...
    والا منم تا حالا چنین چیزی نشنیده بودم!!!!
    البته آره،معاف از رزم بود.
    میگم شاید با پارتی بازی واسش کارت سبزی چیزی درست کرده،که مثلا یکی دو هفته بیشتر نره؟؟؟

Junior Member

سلام دوستان عزیز
    من امروز دفترچه رو دادم و اعزام 1 اسفند شدم
    با توجه به اینکه کسری ندارم و میخوام زودتر برم که تموم بشه توی فکر تعجیل برای دی ماه افتادم.
    چند تا سوال واسم پیش اومد
    تعجیل یکبار باید درخواست بدی یا چند بار میدی (تا بالاخره یکبار ظرفیت باز شده باشه و موافقت بشه ) ؟
    شرایط دوره آموزشی توی دی و اسفند خیلی متفاوته ؟ (با توجه به اینکه دی میشه اول زمستون ولی اسفند شرایط اب و هوایی بهتره و تعطیلات عید هست , نمیخوام بدتر خودم رو از چاله بندازم توی چاه و بعدا بگم کاش همون اسفند میرفتم )
    و سوال اخر اینکه برای اعزامی های دی ماه کی تقسیم ارگان های خدمتی انجام میشه؟ در صورت موافقت با درخواست تعجیل , امکان داره ظرفیت های سپاه پر شده باشه و نتونم سپاه برم ؟

ممنون از شما

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط redboys نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    با توجه به اینکه کسری ندارم و میخوام زودتر برم که تموم بشه توی فکر تعجیل برای دی ماه افتادم.
    تعجیل یکبار باید درخواست بدی یا چند بار میدی (تا بالاخره یکبار ظرفیت باز شده باشه و موافقت بشه ) ؟
    شرایط دوره آموزشی توی دی و اسفند خیلی متفاوته ؟ (با توجه به اینکه دی میشه اول زمستون ولی اسفند شرایط اب و هوایی بهتره و تعطیلات عید هست , نمیخوام بدتر خودم رو از چاله بندازم توی چاه و بعدا بگم کاش همون اسفند میرفتم )
    و سوال اخر اینکه برای اعزامی های دی ماه کی تقسیم ارگان های خدمتی انجام میشه؟ در صورت موافقت با درخواست تعجیل , امکان داره ظرفیت های سپاه پر شده باشه و نتونم سپاه برم ؟

ممنون از شما
    من فقط در یک مورد میتوانم کمکتون کنم و اون اینه که دوره اسفند خیلی از دی بهتره دی هوا خیلی سرده اما در اسفند هوا خنک تره و علاوه بر اون نزدیک به یک ماه از دوره تعطیله
    And Nothing Else Matters ......

Please Don't Ask Your Questions Using Private Messages

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_as نمایش پست ها
    من فقط در یک مورد میتوانم کمکتون کنم و اون اینه که دوره اسفند خیلی از دی بهتره دی هوا خیلی سرده اما در اسفند هوا خنک تره و علاوه بر اون نزدیک به یک ماه از دوره تعطیله
    1 ماه ؟؟ همه جا همینطوره؟

با همین یک ماه تعطیلی دوره آخر فروردین تمومه ؟

سلام دوستان عزیز

ممنون از شما
    سلام
    اگر از لحاظ بدنی ضعیف هستید پیشنهاد می کنم دی ماه آموزشی نرین. چون ممکنه آسایشگاه سرد باشه یا وقتی بیرون به خطتون می کنن سرد باشه و نتونید تحمل کنید. ( من اعزام اسفند بودم ولی نزدیک عید همه ی بچه ها مریض بودند حتی بچه هایی که خیلی قوی بودن از لحاظ ظاهری بعضیاشون طوری سرما خورده و زرد رنگ شده بودند که توان ایستادن نداشتن). باز همه ی اینا بستگی به مرکز آموزشی داره بعضی از مراکز آموزشی هستند که آسایشگاه های بسیار تمیز وعالی و سیستم گرمایشی خوب دارن ولی در مقابل بعضی از مراکز تمام امکاناتشون بیش از 70 سال قدمت دارن (اکثرا در ارتش). از طرفی مرخصی های اعزام اسفند بخاطر عید بیشتر هست. ( توصیه می کنم اگر پادگان شمارو دوگروه می کنه که بعضی ها دوره اول و بعضی ها دوره دوم عید مرخصی برن حتما دوره اول رو انتخاب کنین دلیلش رو بعدا می بینین. البته باز بعضی مراکز هستن که کل 13 روز عید بعلاوه 3 روز از اسفند رو مرخصی می دن به همه). از طرفی تحمل سرما بهتر از گرما هست. شما در فروردین که هوا خیلی هم گرم نیست، روزی حداقل دوبار نیاز به حموم دارین و اونجایی که ما بودیم اگر شما خیلی زرنگ بودین دو یا سه روز یبار می تونستین برین حموم. پس واقعا فعالیت بدنی و رژه در هوای سرد بهتر از هوای گرم هست

در ضمن اگر دی رفتین هیچ وقت همچین حرفی نمی زنین که کاش اسفند می رفتم، چون آموزشی همش دوماهه یعنی 8 هفته با یه چشم به هم زدن تموم میشه، اون سختی هایی که می گن آموزشی داره ماله 20 سال پیشه، من شاید از لحاظ اسمی در ترسناکترین مرکز آموزشی خدمت کردم. واقعا سختی به اون معنا نداشت و آخرشم تنها روزای خوبی که از خدمت یادتون می مونه همین آموزشی هست. و از طرفی وقتی شما 2 ماه زودتر اعزام بشین یعنی دوماه زودتر خدمتتون تموم میشه. خدمت تنها بدیش این بلاتکلیفی هست.. شما عملا تا اسفند هم در خونه بلاتکلیف وقت هدر می دین. پس به نوعی شما همین الانم در سربازی هستین. مگر اینکه بنابه دلایلی دیرتر اعزام شدن به صلاح باشه. ولی اگه دیرتر اعزام شدن تنها به خاطر راحت تر شدن آموزشیه به نظرم این بهانه ی خوبی نیست

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

1 ماه ؟؟ همه جا همینطوره؟

با همین یک ماه تعطیلی دوره آخر فروردین تمومه ؟
    بله تمومه از26.27 اسفند مرخصی میدن تا14.15 فروردین که اگر چندروز اول که بابت سایز کردن لباس ها مرخصی میدن+2.3 روزآخر که زودتر ترخیص میشید را با تعطیلات عیدجمع بزنیدتقریبا 1ماه میشه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sciense نمایش پست ها
    سلام
    اگر از لحاظ بدنی ضعیف هستید پیشنهاد می کنم دی ماه آموزشی نرین. چون ممکنه آسایشگاه سرد باشه یا وقتی بیرون به خطتون می کنن سرد باشه و نتونید تحمل کنید. ( من اعزام اسفند بودم ولی نزدیک عید همه ی بچه ها مریض بودند حتی بچه هایی که خیلی قوی بودن از لحاظ ظاهری بعضیاشون طوری سرما خورده و زرد رنگ شده بودند که توان ایستادن نداشتن). باز همه ی اینا بستگی به مرکز آموزشی داره بعضی از مراکز آموزشی هستند که آسایشگاه های بسیار تمیز وعالی و سیستم گرمایشی خوب دارن ولی در مقابل بعضی از مراکز تمام امکاناتشون بیش از 70 سال قدمت دارن (اکثرا در ارتش). از طرفی مرخصی های اعزام اسفند بخاطر عید بیشتر هست. ( توصیه می کنم اگر پادگان شمارو دوگروه می کنه که بعضی ها دوره اول و بعضی ها دوره دوم عید مرخصی برن حتما دوره اول رو انتخاب کنین دلیلش رو بعدا می بینین. البته باز بعضی مراکز هستن که کل 13 روز عید بعلاوه 3 روز از اسفند رو مرخصی می دن به همه). از طرفی تحمل سرما بهتر از گرما هست. شما در فروردین که هوا خیلی هم گرم نیست، روزی حداقل دوبار نیاز به حموم دارین و اونجایی که ما بودیم اگر شما خیلی زرنگ بودین دو یا سه روز یبار می تونستین برین حموم. پس واقعا فعالیت بدنی و رژه در هوای سرد بهتر از هوای گرم هست
    سلام . من جثه کوچیک و لاغری دارم . پس با توجه به اینکه مشغول به کار آزاد هستم فکر کنم همون اسفند برم کمتر اذیت میشم
    مرسی از راهنماییتون

بله تمومه از26.27 اسفند مرخصی میدن تا14.15 فروردین که اگر چندروز اول که بابت سایز کردن لباس ها مرخصی میدن+2.3 روزآخر که زودتر ترخیص میشید را با تعطیلات عیدجمع بزنیدتقریبا 1ماه میشه
    پس اینطور که خیلی خوبه . مرسی عزیز

Junior Member

دوست عزیز همچین خبرهایی هم نیس که 1 ماه مرخصی بدن حداکثر مرخصی تو اموزشی 10 روز هست،فقط چون اعزامی های اسفند کادری ها میرن مرخصی تا 7-6 فروردین اموزش نیست و در کل کم اموزش میبینین

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط S4l4r نمایش پست ها
    دوست عزیز همچین خبرهایی هم نیس که 1 ماه مرخصی بدن حداکثر مرخصی تو اموزشی 10 روز هست،فقط چون اعزامی های اسفند کادری ها میرن مرخصی تا 7-6 فروردین اموزش نیست و در کل کم اموزش میبینین
    من نگفتم یک ماه مرخصی میدن منظورم این بود نزدیک به 1 ماه شما به دلایل مختلف تو پادگان نیستی

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)