صفحه 178 از 758 نخستنخست ... 78128168169170171172173174175176177178179180181182183184185186187188228278678 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,771 تا 1,780 , از مجموع 7578

موضوع: سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

سلام آقای
    EhsanGamer منظور من از هماهنگی با فرمانده این بود که مدارک موردنیاز تک پسر بودن و زمان تحویل آن به طور دقیق برای دوستمون مشخص بشه نه اینکه در تقسیمات، فرمانده نقشی داره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chem. Eng. U of Clagary

نقل قول نوشته اصلی توسط alexa نمایش پست ها
    سلام دوستان ، من حدود سه هفته پیش دفاع ارشدم رو انجام دادم ، می خواستم بپرسم کسی می دونه بعد از انجام دفاع برای سربازی باید چی کار کرد؟ من برای دکترا برای زانویه پذیرش دارم ، آیا باتوجه به اینکه الان دارم فارغ التحصیل می شم مشکلی برای سربازیم پیش می یاد؟ کلا چه قدر زمان دارم بعد از فارغ التحصیلی 6 ماه یا یک سال؟ توی این فرصته 6ماهه برای خروج از کشور باید چی کار کنم؟ مثلا اگر بخوام برم دوبی باید چه مراحلی رو طی کنم؟
    سلام. از تاریخ دفاع یکسال فرصت داری که با مراجعه به مراکز پلیس +10 جهت ثبت درخواست اعزام به خدمت اقدام کنی. شما تسویه حسابت رو انجام می دی و گواهی موقت فارغ التحصیلی می گیری از دانشگاه (اگه روزانه سراسری درس می خوندی، اگه نه که اصل مدرک رو می گیری). بعد با نامه پذیرشت، ثبت درخواست می کنی تو سامانه نشا به آدرس nesha.msrt.gov.ir. روند کار تو سایت گفته شده و به خوبی راهنمایی کرده. بعد از ثبت درخواست یه شماره پرونده می گیری که با همون می ری سازمان امور دانشجویان و نامه درخواست صدور معافیت تحصیلی رو می گیری. با اون نامه می ری نظام وظیفه و ادامه کارای معافیت تحصیلی رو انجام می دی. دقت کن فقط و فقط یکبار می تونی پذیرشتو عوض کنی حالا یا دانشگاهتو یا ترم پذیرشتو.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chem. Eng. U of Clagary

نقل قول نوشته اصلی توسط hyajam نمایش پست ها
    سلام دوستان

من 30 دی ماه 92 فارغ التحصیل شدم و تا 30 دی ماه 93 باید دفترچه پر کنم برای سربازی. اما قصد دارم که اپلی کنم و امید زیادی دارم که تا اواسط فروردین admission ام بیاد.

1. اگر admission بیاد آیا هیچ فرصتی به من برای انجام کارهای خروج از کشور داده میشه؟ یا تمام این مدت تا شروع کلاس ها باید سربازی باشم.
    2. اگر همچین فرصتی به من داده میشه آیا می تونم با اقدام برای معافیت پزشکی 3 ماه عقب بندازم سربازیم رو و تا آخر فروردین که انشالله admission ام اومده از این فرصت استفاده کنم و مجبور نباشم هیچ مقداری از سربازی رو برم قبل از خروج از کشور؟

ممنون میشم از راهنمایی تون این مسئله مهمی هست برای من.
    سلام.
    1- چرا فرصت نیست؟ خوبم هست!! بعد از اینکه پذیرشت اومد و نامه درخواست معافیت تحصیلی رو از وزارت علوم گرفتی نظام وظیفه با قرار وثیقه اجازه ترخیص از خدمت بهت میده. معمولا میگن 2 ماه قبل از شروع ترم اجازه رو می دن، ولی برای آمریکا دیدم که از 6 ماه قبل شروع ترم هم گرفتن.
    2- شما نهایتا یه دوره بتونی اعزامتو بندازی عقب که اونم میشه 2 ماه. اگه فرجه یکسالت تو دیماه تموم میشه، احتمال بسیار زیاد اسفند اعزام بشی. یه دوره هم که بندازی عقب، اعزامت میفته اردیبهشت. پس فک کنم با این یه دوره کارتو راه بندازه. اینکه با اقدام برای معافیت پزشکی بتونی اعزامتو بندازی عقب نمی دونم ولی دلایل پزشکی پرکاربرد ترین دلایل برای اینکاره. مثلا از یه دکتر یه نامه ای بگیری که تحت درمانی یا مشکلی داری که نمی تونی برای دوره آموزشی خودتو برسونی.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chem. Eng. U of Clagary

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_d200 نمایش پست ها
    دوستان سلام من ارشد دارم و اول شهریور اعزاممه که امریه شرکت نفت قبول شدم.برگ دوره تکمیلی هم دارم حالا میخوام بدونم آموزشی دارم یا نه؟درضمن برای تاییدیه برگ دوره تکمیلی باید سپاه استان برم یا نیاز نیست؟
    سلام.
    اگه منظورت همون برگه سبزه نه آموزشی نداری. یه زمان اگه سپاه میوفتادی آموزشی رو همون دوره تکمیلی در نظر می گرفتن؛ ولی از سال پیش ارتش هم قبول می کنه به شرط اونکه امریه خارج از سازمان داشته باشی که تو داری.
    ضمنا برای تاییدش نمی دونم چیکار باید کنی!

نقل قول نوشته اصلی توسط PejMoon نمایش پست ها
    سلام.
    اگه منظورت همون برگه سبزه نه آموزشی نداری. یه زمان اگه سپاه میوفتادی آموزشی رو همون دوره تکمیلی در نظر می گرفتن؛ ولی از سال پیش ارتش هم قبول می کنه به شرط اونکه امریه خارج از سازمان داشته باشی که تو داری.
    ضمنا برای تاییدش نمی دونم چیکار باید کنی!
    بسیار بسیار ممنون از پاسخت مرسی.حالا تو برگی که 10روز قبل از اعزام میاد پادگانم را کجامیزنن؟همون صفریک تهران یا جای دیگه؟ راستی چندروز بعد از اعزام ترخیصم میکنن؟بازم ممنون بخاطر پاسخت

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chem. Eng. U of Clagary

بسیار بسیار ممنون از پاسخت مرسی.حالا تو برگی که 10روز قبل از اعزام میاد پادگانم را کجامیزنن؟همون صفریک تهران یا جای دیگه؟ راستی چندروز بعد از اعزام ترخیصم میکنن؟بازم ممنون بخاطر پاسخت
    خواهش! اینو مطمئن نیستم که حتما 01 میفتی. تجربه شخصی هم که خودم داشتم این بود که حدود بیست روز از آموزشی گذشته بود که گفتن اونایی که امریه خارج از سازمان دارن و برگ سبز اسماشونو به همراه مدارک بدن برای کارای ترخیص. البته زمان ما تازه این قانون رو اجرا می کردن و شاید واسه همین طول کشیده بوده. ولی الان شاید سیستماتیک تر شده باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط PejMoon نمایش پست ها
    خواهش! اینو مطمئن نیستم که حتما 01 میفتی. تجربه شخصی هم که خودم داشتم این بود که حدود بیست روز از آموزشی گذشته بود که گفتن اونایی که امریه خارج از سازمان دارن و برگ سبز اسماشونو به همراه مدارک بدن برای کارای ترخیص. البته زمان ما تازه این قانون رو اجرا می کردن و شاید واسه همین طول کشیده بوده. ولی الان شاید سیستماتیک تر شده باشه.
    بازم ممنون بالاخره یک نفر پیدا شد که جواب مارو بده سپاس.میتونم ایمیل شما رو داشته باشم که اگه سوالی داشتم بپرسم خدمتتون؟راستی 01تهران چجور جاییه خوبه اذیت میکنن به خصوص ما که فوق لیسانس داریم؟
    در ضمن تو برگی که پادگان مشخص میشه و قبل اعزام میاد مینویسن امریه دار یا نه؟
    در ضمن این قانونی که میگید هنوز هم هست یا واسه ارتش جمع شده؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chem. Eng. U of Clagary

بازم ممنون بالاخره یک نفر پیدا شد که جواب مارو بده سپاس.میتونم ایمیل شما رو داشته باشم که اگه سوالی داشتم بپرسم خدمتتون؟راستی 01تهران چجور جاییه خوبه اذیت میکنن به خصوص ما که فوق لیسانس داریم؟
    در ضمن تو برگی که پادگان مشخص میشه و قبل اعزام میاد مینویسن امریه دار یا نه؟
    در ضمن این قانونی که میگید هنوز هم هست یا واسه ارتش جمع شده؟
    در خدمتم! شما اگه سوال داشتید هم می تونید اینجا مطرح کنید هم پیام شخصی بفرستید. من معمولا هر روز به فروم سر می زنم. 01 بهترین پادگان نیروی زمینی هستش. اولا که داخل تهرانه (02 و اگه اشتباه نکنم 06 رو بردن خارج شهر.) دوما لیسانس به بالا می گیره. همین امر باعث شده رفتار فرمانده ها با سربازا خوب باشه. بوفه مشتی داره، استخر و کلوپ پلی استیشنم داره (البته فقط فوتبال داره). امکانات رفاهیش خوبه. اگر هم هنگ یک بیفتی کمتر برای رژه فشار میارن. من خودم هنگ 2 بودم. در کل خیلی خوبه. یه سری چیزاهم مثل صبح زود بیدار شدن و نگهبانی یه شب بخواب و تمرین رژه روزی چند ساعت، اینا دیگه جزیی از برنامه آموزشیه و هرجا بری همینه.
    در مورد برگه اعزام نمی دونم. این قانون هم تا چند وقت پیش بود. ایشالا که الانم باشه.

سلام دوستان،من پدرم فوت كردن و يك برادر دارم كه ايران نيستش،مدركم هم كارشناسي ارشد از دانشگاه تهرانه و ساكنه تهران هم هستم،مي خواستم ببينم آيا امكان دوره خدمتم رو خود شهر تهران بگذرونم؟

Member Heisenberg آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Enginnering,SRU

نقل قول نوشته اصلی توسط carrot92 نمایش پست ها
    سلام دوستان،من پدرم فوت كردن و يك برادر دارم كه ايران نيستش،مدركم هم كارشناسي ارشد از دانشگاه تهرانه و ساكنه تهران هم هستم،مي خواستم ببينم آيا امكان دوره خدمتم رو خود شهر تهران بگذرونم؟
    سلام
    عموما بچه هایی که ارشد دارن رو یا شهر خودشون میندازن یا تهران (تجربه من اینطوریه!). شما شرایط خاص هم برای تهران موندن داری. پس نگران نباش انشا الله تهران میفتی.

"!THE WORLD IS MORE NONLINEAR THAN WE THINK"

N. N. Taleb

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)