صفحه 729 از 758 نخستنخست ... 229629679719720721722723724725726727728729730731732733734735736737738739 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 7,281 تا 7,290 , از مجموع 7578

موضوع: سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

پیش فرض پاسخ : سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

اقا تو یگان چجوری میشه میگن گوشی ممنوعه ولی اکثرا سربازا دیدم گوشی دارن???

Junior Member

سلام دوستان
    من دفترچم رو پست کردم به خاطر شرایطی که داشتم احتمال این بود که غیبت بخورم یا نخورم الان بخوام بدونم غیبت دارم یا نه، به کجا مراجعه کنم؟ یعنی غیبت رو جایی تو برگه سبز یا سایت نظام وظیفه یا پلیس +10 میزنه؟
    ممنون

Junior Member Suhrawardi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط bobat نمایش پست ها
    اقا تو یگان چجوری میشه میگن گوشی ممنوعه ولی اکثرا سربازا دیدم گوشی دارن???
    قانوناً غیرمجازه، اما کدوم قانون رو دیدید رعایت کنند؟ گوشی ساده رو ایراد نمی‌گیرند، هوشمند هم توی خوابگاه کار ندارن، البته بستگی داره، خود امیر می‌فرستاد بیان از ما شارژر بگیرن )
    زهر خورید تا خوش زیید. مرگ را دوست دارید تا زنده مانید.
    ― شهاب‌الدین سهروردی

Junior Member

سلام دوستان ببخشید یه سوال داشتم من می خواستم دفترچه رو بفرستم بعد بهم یه برگه دادن برای معاینه اولیه پزشک بعد رفتم پیش پزشک به دستم که پلاتین داشت ایراد گرفت (البته اشتباه کردم و خودم بهش گفتم) و گفت باید بری کمیسون پزشکی هنوز مدراک ندادم برای معافیت پزشکی حالا سوال اینکه الان می تونم دوباره برم پلیس +10 و بگم که اون برگه رو گم کرد و یه برگه دیگه بده تا برم پیش یه دکتر دیگه ؟

Junior Member dadgw آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشجوی انصرافی دانشگاه امیرکبیر

سلام دوستان

از مدیر مربوطه خواهش میکنم در صورت بی ربطی پست منو پاک نکنه

امروز بعد از 20 ماه خدمت سربازیم تموم شد

این متن رو برای راهنمایی کسایی مینویسم که با سد خدمت رو به رو هستن و دنبال فرار و پیچوندنش میرن

اگه برین و پست های من رو توی بخش معافیت و دیگر بخش های سربازی بخونین متوجه میشین که چقد فراری بودم از خدمت - شاید بیشتر از همه ی شما - ولی بالاخره با 9 - 8 سال تاخیر رفتم و تمومش کردم - با اینکه لحظات خیلی سخت و دردناکی رو خصوصا توی آموزشی سپری کردم، ولی از کاری که کردم خوشحالم، در واقع الان که تموم کردم میفهمم که چقد کار درستی کردم

دوستان نمیخوام دراز گویی کنم

فقط از من به شما نصیحت

درسته خدمت سخته (خصوصا واسه امثال من که سرباز صفر بودم با سن 26 سال!)

درسته وقتت رو تلف میکنه

درسته غرورت رو میشکونه و شخصیتتو جریحه دار میکنه

اهداف بزرگت رو از یادت میبره

و چیزای دیگه

ولی هر چه زودتر بهتون میفهمونه که دنیا دست کیه

بهتون میفهمونه که کی به کیه

بهتر از هر چیز دیگه ای میفهمونه

پس هر چه زودتر تکلیفتون رو معلوم کنین

اگه میتونین بخرین یا پارتی دارین بسم الله

در غیر این صورت، نه معافیت توصیه میشه نه راه های عجیب و غریب. بهتون قول میدم بعدا میفهمین که چقد کار اشتباهیه معافیت الکی

برین شرش رو بکنین

شتریه که در خونتونه

چیزای زیادی هم یادتون میده

مطمئن باشین یه روزی تموم میکنین و به حرف من فکر میکنین

زندگی یه جنگ دائمیه
    سربازی شروع جنگه
    مرد باشین

موفق باشین

بدرود...
    No one dies a virgin, life fucks us all...

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidm4434 نمایش پست ها
    سلام دوستان ببخشید یه سوال داشتم من می خواستم دفترچه رو بفرستم بعد بهم یه برگه دادن برای معاینه اولیه پزشک بعد رفتم پیش پزشک به دستم که پلاتین داشت ایراد گرفت (البته اشتباه کردم و خودم بهش گفتم) و گفت باید بری کمیسون پزشکی هنوز مدراک ندادم برای معافیت پزشکی حالا سوال اینکه الان می تونم دوباره برم پلیس +10 و بگم که اون برگه رو گم کرد و یه برگه دیگه بده تا برم پیش یه دکتر دیگه ؟
    سلام. کلا برو از یه پلیس ده دیگه دفترچه پست کن. چون هر پلیس ده‌ی با چندتا دکتر خاص قرارداد دارن.

سلام دوستان
    من ترم شش در مقطع فوق ليسانس هستم ودرارديبهشت سال نود وهفت فارغ التحصيل ميشم،ومي دانم يكسال پس از فراغت التحصيل وقت دارم كه خودم رو به نظام وظيفه معرفي كنم وهم چنين ددلاينه اكثر دانشگاه هاي خارج از كشور واسه آذر ماه تا دي ماه هست،براي اپلاي كردن نياز به ريزنمرات واحيانااخرين مدرك تحصيلي هست،باتوجه به اين كه من دراذرماه نودوهفت ديگه دانشجو نيستم وبه من ريزنمرات ومدرك رو نميدند براي اپلاي مجبورم دفترچه نظام وظيفه رو پست كنم؛اگه تاريخ اعزام من واسه ارديبهشت ياتير بيفته ونامه ي پذيرش از دانشگاه تا قبل از اعزام بياد به من معافيت تحصيلي ميدند(وديگه اعزام نميشم؟) كه من برم واسه كارهاي گذرنامه و ويزا يا اين كه بايد برم خدمت،دراصل سوالم اينه كه واسه ي نظام وظيفه نامه پذيرش دانشگاه خارجي ملاك هست يا تاريخ شروع به تحصيل در خارج از كشور؟

Junior Member

سلام دوستان
    اگه راه داره جواب سوالای منو بدید

۱- اگه دوره اموزشی یا خدمت و حتی جفتش تویه شهر محل زندگی باشی میتونی بری خونه و چه شرایطی داره این رفتن ؟
    ۲- میشه بگید دوره خدمت تو نیرو انتظامی چجوری میگذره ؟ (هم تویه شهر و هم بیرون شهر) از نیرو انتظامی خیلی کم اطلاع دارم
    ۳- پلیس +۱۰ به من یه برگه داد که محل اموزش منو اینطور نوشته : مرکز اموزش مالک اشتر (ف انتظامی استان) .... میخواستم بدونم اصا کجا هست اینجا ؟؟؟ از هرکی پرسیدم نمیدونست تو سایتا هم چیزی ننوشته بود !!!
    ۴- همینطور تو برگه نوشته که باید ظرف حداکثر ۳ روز حضور خودمو در سامانه وظیفه عمومی ثبت کنم و اطلاعات تکمیلیو بگیرم . کجاس اینجا ؟؟
    ۵- تویه برگه ای که بهم دادن تو پلیس +۱۰ محل مراجعه جهت اعزام رو دادن و گفتن با وسایل مجازی که میخوای داشته باشی بیا ، این یعنی دقیقا روز ۱۹ من از همونجا اعزام میشم ؟ حتی اگه این محل اموزش همین شهر خودم باشه ؟
    ۶- در این روزی که بالا گفتم با چه لباسی باید حضور پیدا کنم ؟ لباس شخصی یا باید برم لباس فرم تهیه کنم ؟
    ۷- امکان استخدام شدن بعد خدمت هست ؟ مثلا سپاه یا ارتش ؟ یا بتونی پلیس بشی ؟
    ۸- من تاریخ اعزامم ۱۹م اخرین ماه ساله ، سربازایی که دیدم بهم گفتن افتادی تو دوران طلایی ولی نمیفهمم منظورشون چیه ، مگه چه فرقی داره روز اعزام ؟
    ۹- من میخوام بدونم از این کارا و چیزایی که بلدم کدوماش بدرد میخوره که بگم و کدومارو فراموش کنم چون گویا تایین محل یگان بستگی به مهارت های فردی هم داره (مدرک من کاردانی کامپیوتره ) :
    ماهی گیری با چوب ، تیر اندازی با کمان ، بازو بستن سلاح های معمولی ، اشپزی ، نونوایی ، کارای برقی ، تایپ متوسط ، زبان انگلیسی ، برنامه های افیس و فتو شاپ متوسط ، گواهینامه ماشین دارم ، بلدم قایق و متور هم برونم ، شنا و دفاع شخصی بلدم ، نقاشی و رنگ ساختمان ، تعمیرات نرم افزاری کامپیوتر و گوشی های اندرویدی ، تعمیر و نگهداری ماشین متوسط
    اگه لطف کنید و با شماره جواب سوالامو بدی که گیج نشم خیلی سپاسگذارتون میشم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Rommel نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اگه راه داره جواب سوالای منو بدید

۱- اگه دوره اموزشی یا خدمت و حتی جفتش تویه شهر محل زندگی باشی میتونی بری خونه و چه شرایطی داره این رفتن ؟
    ۲- میشه بگید دوره خدمت تو نیرو انتظامی چجوری میگذره ؟ (هم تویه شهر و هم بیرون شهر) از نیرو انتظامی خیلی کم اطلاع دارم
    ۳- پلیس +۱۰ به من یه برگه داد که محل اموزش منو اینطور نوشته : مرکز اموزش مالک اشتر (ف انتظامی استان) .... میخواستم بدونم اصا کجا هست اینجا ؟؟؟ از هرکی پرسیدم نمیدونست تو سایتا هم چیزی ننوشته بود !!!
    ۴- همینطور تو برگه نوشته که باید ظرف حداکثر ۳ روز حضور خودمو در سامانه وظیفه عمومی ثبت کنم و اطلاعات تکمیلیو بگیرم . کجاس اینجا ؟؟
    ۵- تویه برگه ای که بهم دادن تو پلیس +۱۰ محل مراجعه جهت اعزام رو دادن و گفتن با وسایل مجازی که میخوای داشته باشی بیا ، این یعنی دقیقا روز ۱۹ من از همونجا اعزام میشم ؟ حتی اگه این محل اموزش همین شهر خودم باشه ؟
    ۶- در این روزی که بالا گفتم با چه لباسی باید حضور پیدا کنم ؟ لباس شخصی یا باید برم لباس فرم تهیه کنم ؟
    ۷- امکان استخدام شدن بعد خدمت هست ؟ مثلا سپاه یا ارتش ؟ یا بتونی پلیس بشی ؟
    ۸- من تاریخ اعزامم ۱۹م اخرین ماه ساله ، سربازایی که دیدم بهم گفتن افتادی تو دوران طلایی ولی نمیفهمم منظورشون چیه ، مگه چه فرقی داره روز اعزام ؟
    ۹- من میخوام بدونم از این کارا و چیزایی که بلدم کدوماش بدرد میخوره که بگم و کدومارو فراموش کنم چون گویا تایین محل یگان بستگی به مهارت های فردی هم داره (مدرک من کاردانی کامپیوتره ) :
    ماهی گیری با چوب ، تیر اندازی با کمان ، بازو بستن سلاح های معمولی ، اشپزی ، نونوایی ، کارای برقی ، تایپ متوسط ، زبان انگلیسی ، برنامه های افیس و فتو شاپ متوسط ، گواهینامه ماشین دارم ، بلدم قایق و متور هم برونم ، شنا و دفاع شخصی بلدم ، نقاشی و رنگ ساختمان ، تعمیرات نرم افزاری کامپیوتر و گوشی های اندرویدی ، تعمیر و نگهداری ماشین متوسط
    اگه لطف کنید و با شماره جواب سوالامو بدی که گیج نشم خیلی سپاسگذارتون میشم
    سلام
    1 - بستگی به یگانت داره ، من شخصا پادگان روبه روی خونمون میشه ولی هفته ی فقط سه بار میتونم برم خونه !
    2 - تا اونجایی که من اطلاع دارم خدمت تو نیروی انتظامی اصلا خوب نیست !
    3 - مالک اشتر فکر کنم اراک میشه ، جای خوبیه
    4 - منظورشون اینه که تا 3 روز مهلت داری که خودتو به پادگان آموزشی معرفی کنی ولی اگه بعد سه روز خودتو معرفی نکنی غیبت میخوری
    5 - روز اعزام همه باید تو حوزه نظام وظیفه حاضر باشن ، چون اونجا حضور غیاب میکنن بعدش به شما میگن فلان ساعت یا فلان روز برید خودتونو معرفی کنید
    6 - به نظر من اگه تو شهر خودتی هیچی با خودت نبر ، خودشون چند روز اول رو بهتون مرخصی میدن بعدش هر چیزی که نیاز داشتی با خودت ببر
    7 - من که تو ارتش هستم این شرایط وجود داره خودشون به سربازا میگن هرکس که علاقه داره میتونه استخدام ارتش بشه ولی نیرو انتظامی رو خبر ندارم
    8 - خب کل تعطیلات عید رو میری خونه پادگان نمیمونی
    9 - بگو هیچی بلد نیستم ! تو خدمت اگه مسئولیت نداشته باشی راحتی ! در ضمن بگی بلدم فقط ازت کار میکشن هیچکس هم ازت تشکر نمیکنه میگن وظیفته !

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Azzuri نمایش پست ها
    سلام
    1 - بستگی به یگانت داره ، من شخصا پادگان روبه روی خونمون میشه ولی هفته ی فقط سه بار میتونم برم خونه !
    2 - تا اونجایی که من اطلاع دارم خدمت تو نیروی انتظامی اصلا خوب نیست !
    3 - مالک اشتر فکر کنم اراک میشه ، جای خوبیه
    4 - منظورشون اینه که تا 3 روز مهلت داری که خودتو به پادگان آموزشی معرفی کنی ولی اگه بعد سه روز خودتو معرفی نکنی غیبت میخوری
    5 - روز اعزام همه باید تو حوزه نظام وظیفه حاضر باشن ، چون اونجا حضور غیاب میکنن بعدش به شما میگن فلان ساعت یا فلان روز برید خودتونو معرفی کنید
    6 - به نظر من اگه تو شهر خودتی هیچی با خودت نبر ، خودشون چند روز اول رو بهتون مرخصی میدن بعدش هر چیزی که نیاز داشتی با خودت ببر
    7 - من که تو ارتش هستم این شرایط وجود داره خودشون به سربازا میگن هرکس که علاقه داره میتونه استخدام ارتش بشه ولی نیرو انتظامی رو خبر ندارم
    8 - خب کل تعطیلات عید رو میری خونه پادگان نمیمونی
    9 - بگو هیچی بلد نیستم ! تو خدمت اگه مسئولیت نداشته باشی راحتی ! در ضمن بگی بلدم فقط ازت کار میکشن هیچکس هم ازت تشکر نمیکنه میگن وظیفته !
    خیلی ممنون که جواب دادید ، کلی از نگرانی هایی که داشتم رو برطرف کردید .

درضمن اینطور که من فهمیدم منظور از مالک اشتر همون مرکز ثامن هست تو مشهد (یعنی حداقل اموزشی شهر خودمم)

فقط یه سوال دیگم دارم ... من همیشه درد میکنه گردنم و بالشت طبی استفاده نکنم صبحش بزور سرمو بلند میکنم ، میتونم بالشت خودمو ببرم ؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)