صفحه 100 از 758 نخستنخست ... 5090919293949596979899100101102103104105106107108109110150200600 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 991 تا 1,000 , از مجموع 7578

موضوع: سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid_110 نمایش پست ها
    اگر منظورتون اضافه خدمت ناشی از غیبت اولیه است، تو برگ سبزی که به دست تون میرسه قید میشه.
    قبل از رفتن به دانشگاه دفترچه فرستادم و برج 11 تاریخ اعزام بود من برج 7 دانشگاه قبول شدم و رفتم بعدا یه نامه اومد در خونه و برام غیبت زده بود.چطور باید پیگیری کنم ببینم که غیبتی که برام زدن درست شده؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران

سلام دوستان.
    من ترم اخرم لیسانس عمران و احتمالا باید تابستون دفترچه پست کنم.می خواستم ببینم حدودا کدوم ارگان می افتم؟
    من سال پیش یه چند ماه عضو بسیج بودم و فک کنم فرم فعال رو پر کردم و قصدم کارت سبز بود ولی پشیمون شدم حدود یه سالی میشه دنبالشو نگرفتم.ایا این تو ارگانی که می افتم تاثیر داره چون دوست ندارم تو سپاه بیفتم تشکر میکنم.

Junior Member

سلام
    من ترم آخر لیسانس برق هستم و بعد از فارغ التحصیلی یک سال فرجه دارم.
    1- اگر بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی دفترچه بفرستم چه مدت خدمت میکنم؟ چطوری و کجا خدمت میکنم؟
    2- دوستان راهنمایی کنند که به نظر شما بشینم و ارشد رو بخونم که در همین یک سال فرجه جواب کنکور خواهد آمد و میتونم 2 سال رو هم ارشد بخونم یا سربازی برم و بعد از اون ارشد بخونم؟
    ممنون از همگی

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mashinlove نمایش پست ها
    سلام
    من ترم آخر لیسانس برق هستم و بعد از فارغ التحصیلی یک سال فرجه دارم.
    1- اگر بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی دفترچه بفرستم چه مدت خدمت میکنم؟ چطوری و کجا خدمت میکنم؟
    2- دوستان راهنمایی کنند که به نظر شما بشینم و ارشد رو بخونم که در همین یک سال فرجه جواب کنکور خواهد آمد و میتونم 2 سال رو هم ارشد بخونم یا سربازی برم و بعد از اون ارشد بخونم؟
    ممنون از همگی
    سلام دوست عزیز
    1. تا شهریور سال بعد که در مقطع ارشد دانشگاه ثبت نام کنید میرید خدمت. کجاش معلوم نمیشه ؛ فقط اگه متاهل باشید میفتید شهر خودتان.
    2. به نظر من وقت بذارید برای ارشد و دفترچه را اواسط دی ماه پست کنید تا به احتمال زیاد اول اسفند برید خدمت و تا شهریور 7 ماه از خدمت تان تمام بشه.
    ( ولی از من میشنوید ارشد ایران را بیخیال بشین و برید یک کشور دیگه مثل ترکیه که برای مستر خوب فاند میده. )
    موفق باشید
    .You can either have results or excuses; not both

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Omid_Adljuy نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    1. تا شهریور سال بعد که در مقطع ارشد دانشگاه ثبت نام کنید میرید خدمت. کجاش معلوم نمیشه ؛ فقط اگه متاهل باشید میفتید شهر خودتان.
    2. به نظر من وقت بذارید برای ارشد و دفترچه را اواسط دی ماه پست کنید تا به احتمال زیاد اول اسفند برید خدمت و تا شهریور 7 ماه از خدمت تان تمام بشه.
    ( ولی از من میشنوید ارشد ایران را بیخیال بشین و برید یک کشور دیگه مثل ترکیه که برای مستر خوب فاند میده. )
    موفق باشید
    با تشکر از پاسختون
    1- کسی که لیسانس باشه همانند ساعات اداری به پادگان میره؟
    2- همانند امریه به کسی که لیسانس هست تو پادگان بهشون حقوق میدن؟
    3- سربازی با این شرایط چند ماه طول میکشه؟ البته تا اون موقع احتمالا بخشنامه جدید سربازی بیاد, مثل سال گذشته.
    4- من دیگه فنی و مهندسی رو ادادمه نمیدم و خواستم در یکی از رشته های مدیریتی مثلا مدیریت MBA بخونم چون علاقه ای به بازاریابی و ... دارم. خب تحصیل در خارج از کشور هزینه بیشتر میخواد درسته؟ الان کسی بخواد برای ارشد به ترکیه بره به چه چیزی نیاز داره؟ پول بیشتر؟ باید درخواست بدی؟ به نظرتون خارج رو برای دکتری ترجیح نمیدید تا ارشد؟

با تشکر از پاسختون
    1- کسی که لیسانس باشه همانند ساعات اداری به پادگان میره؟
    2- همانند امریه به کسی که لیسانس هست تو پادگان بهشون حقوق میدن؟
    3- سربازی با این شرایط چند ماه طول میکشه؟ البته تا اون موقع احتمالا بخشنامه جدید سربازی بیاد, مثل سال گذشته.
    4- من دیگه فنی و مهندسی رو ادادمه نمیدم و خواستم در یکی از رشته های مدیریتی مثلا مدیریت MBA بخونم چون علاقه ای به بازاریابی و ... دارم. خب تحصیل در خارج از کشور هزینه بیشتر میخواد درسته؟ الان کسی بخواد برای ارشد به ترکیه بره به چه چیزی نیاز داره؟ پول بیشتر؟ باید درخواست بدی؟ به نظرتون خارج رو برای دکتری ترجیح نمیدید تا ارشد؟
    خواهش میکنم
    1. این بستگی داره خدمت شما کجا بیفته ؛ اگه بخش اداری باشید ، از صبح تا ساعت 2-3 ظهر میرید. ولی اگه مثلا سر چهارراه بیفتید اونوقت باید ساعات بیشتری را بگذرانید. این مورد کاملا بستگی داره که کجا بیفتید و اصلا هم نمیشه در موردش پیش بینی کرد ؛ مگه اینکه پارتی داشته باشید !!
    2. امریه را نمیدونم ؛ ولی به همه سربازها حقوق میدن که مقدارش بسته به مدرک تحصیلی و درجه و وضعیت تاهل شان متفاوته.
    3. سربازی الان 21 ماه است ؛ شما اگه مثلا 7 ماهش را برید میمونه 14 ماه. البته بعدا اگه مصوبه جدیدی هم بیاد و مثلا خدمت بشه 24 ماه یا هر تغییر دیگه ای ، به احتمال زیاد شامل شما نمیشه ؛ چون شما اسفند 92 اعزام میشین.
    4. این مورد کاملا شخصیه و هر فرد بسته به شرایط شخصی اش تصمیم میگیره ؛ ولی اگه من به عقب برمیگشتم ، بعد از لیسانس وضعیت سربازی ام را حل و فصل میکردم ؛ بعد با خیال راحت برای ارشد ترکیه اقدام میکردم چون فاند خوب میده ؛ بعد برای دکتری به فکر یک دانشگاه خوب اروپا یا آمریکا یا . . . میفتادم. ولی حیف که دیگه نمیشه به عقب برگشت.
    شما میتونید دانشگاهی را پیدا کنید که شهریه نخاد و مقداری هم فاند برای خرج زندگی بهتون بده. ویزا هم که نمیخاد !!
    موفق باشید

Junior Member

خواهش میکنم
    1. این بستگی داره خدمت شما کجا بیفته ؛ اگه بخش اداری باشید ، از صبح تا ساعت 2-3 ظهر میرید. ولی اگه مثلا سر چهارراه بیفتید اونوقت باید ساعات بیشتری را بگذرانید. این مورد کاملا بستگی داره که کجا بیفتید و اصلا هم نمیشه در موردش پیش بینی کرد ؛ مگه اینکه پارتی داشته باشید !!
    2. امریه را نمیدونم ؛ ولی به همه سربازها حقوق میدن که مقدارش بسته به مدرک تحصیلی و درجه و وضعیت تاهل شان متفاوته.
    3. سربازی الان 21 ماه است ؛ شما اگه مثلا 7 ماهش را برید میمونه 14 ماه. البته بعدا اگه مصوبه جدیدی هم بیاد و مثلا خدمت بشه 24 ماه یا هر تغییر دیگه ای ، به احتمال زیاد شامل شما نمیشه ؛ چون شما اسفند 92 اعزام میشین.
    4. این مورد کاملا شخصیه و هر فرد بسته به شرایط شخصی اش تصمیم میگیره ؛ ولی اگه من به عقب برمیگشتم ، بعد از لیسانس وضعیت سربازی ام را حل و فصل میکردم ؛ بعد با خیال راحت برای ارشد ترکیه اقدام میکردم چون فاند خوب میده ؛ بعد برای دکتری به فکر یک دانشگاه خوب اروپا یا آمریکا یا . . . میفتادم. ولی حیف که دیگه نمیشه به عقب برگشت.
    شما میتونید دانشگاهی را پیدا کنید که شهریه نخاد و مقداری هم فاند برای خرج زندگی بهتون بده. ویزا هم که نمیخاد !!
    موفق باشید
    ممنون
    خب یکی از حالتهای زیر رو در نظر بگیریم:
    1- بعد از فارغ التحصیلی به سربازی برم و بعد از 2 سال اونوقت ارشدو ادامه بدم.
    2- اسفند 92 دفترچه اعزام بفرستم و7 ماه رو برم بعد ارشد و بخونم و دوباره پس از اون 14 ماهش رو ادامه بدم.
    به نظرت کدومش خوبه؟
    راستی یه سوال دیگه, ماه 4 دفترچه بفرستم تاریخ اعزام میوفته ماه 6؟

ممنون
    خب یکی از حالتهای زیر رو در نظر بگیریم:
    1- بعد از فارغ التحصیلی به سربازی برم و بعد از 2 سال اونوقت ارشدو ادامه بدم.
    2- اسفند 92 دفترچه اعزام بفرستم و7 ماه رو برم بعد ارشد و بخونم و دوباره پس از اون 14 ماهش رو ادامه بدم.
    به نظرت کدومش خوبه؟
    راستی یه سوال دیگه, ماه 4 دفترچه بفرستم تاریخ اعزام میوفته ماه 6؟
    1. اگه میخاید ارشد را در خارج بخونید ، حالت 1 ( و یا وثیقه ) ؛ ولی اگه میخاید ارشد را در ایران بخونید حالت 2 ( البته در حالت 2 میتونید 14 ماه باقیمانده را از طریق انجام پروژه در حین تحصیل انجام بدین. )
    2. تاریخ اعزام را به هیچ وجه نمیشه دقیق گفت ؛ فقط میشه تا حدودی احتمال داد !! اگه شما ماه 4 دفترچه بفرستید ممکنه ماه 6 ، 8 ، 10 یا حتی 12 بیفتید !! ولی خوب مطمئنا احتمال ماههای 6 و 8 از بقیه بیشتره.
    ( البته تحت شرایطی میشه درخواست تعجیل در اعزام یا حتی تاخیر در اعزام کرد. )
    موفق باشید

Junior Member

1. اگه میخاید ارشد را در خارج بخونید ، حالت 1 ( و یا وثیقه ) ؛ ولی اگه میخاید ارشد را در ایران بخونید حالت 2 ( البته در حالت 2 میتونید 14 ماه باقیمانده را از طریق انجام پروژه در حین تحصیل انجام بدین. )
    2. تاریخ اعزام را به هیچ وجه نمیشه دقیق گفت ؛ فقط میشه تا حدودی احتمال داد !! اگه شما ماه 4 دفترچه بفرستید ممکنه ماه 6 ، 8 ، 10 یا حتی 12 بیفتید !! ولی خوب مطمئنا احتمال ماههای 6 و 8 از بقیه بیشتره.
    ( البته تحت شرایطی میشه درخواست تعجیل در اعزام یا حتی تاخیر در اعزام کرد. )
    موفق باشید
    من حساب کردم با حالت 2 میشه حدود یک سال جلو افتاد.
    1- یعنی با اینکه 7 ماه رو گذروندم بعد از ارشد بدون پارتی میشه با انجام پروژه, خدمت رو تمام کنم؟
    2- این انجام پروژه چه شرایطی داره؟ حتما باید تخصص خوبی در رشته خودمون داشته باشیم؟ مثل امریه گرفتن باید شانس و بند پ و .... داشته باشی؟
    ممنون

Junior Member

یه سوال
    من اول اردیبهشت اعزامم،کنکور ارشد هم دادم،نتایج هم گفتن نیمه اردیبهشت میدند، میخواستم بدونم در حین دوره اموزشی اجازه مرخصی برای دیدن رتبه و انتخاب رشته رو بهم میدهند؟؟؟؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)