صفحه 11 از 703 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161111511 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 7578

موضوع: سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض پاسخ : سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط farzad-13
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen_a6
    نقل قول نوشته اصلی توسط farzad-13
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir_meisami2002
    سلام به همه.
    می خواستم بدونم وقتی من دارم اینجا کارشناسی میخونم و برای گرفتن معافی کفالت باید اموزشی برم در حالی که میخوام قبل از فارغ التحصیلی پذیرش بگیرم باید چیکار کنم؟
    اگه لطف کنین سریعتر جواب سؤال منو بدین ممنون میشم
    درود
    دوست عزیر لطفا شرایطتتون رو بیشتر توضیح بدین تا دوستان بتونن راهنماییتون کنن
    بهترین حالت پرسیدن از خود نظام وظیفه است چون برای هر موردی یه جور جواب میدن و مورد شما خاص هستش !!
    من نمیدانم شما در چه مرحله ای هستین
    ولی این رو در نظر داشته باشین
    شما در حال حاضر معاف تحصیلی هستین و در یک زمان نمیشه از دو معافیت استفاده کرد
    برای گرفتن پذیرش شما به زمان نیاز دارین و کمی وقت گیره
    گرفتن کفالت هم باید پرونده تشکیل بدین یعنی مدارک رو پست کنین و منتظر جواب باشین با توجه به مورد کفالتتون زمان هاش متفاوت هست و زمان مشخصی نداره شما بعد از اینکه تمام مراحل رو طی کردین و معاف شدین به آموزشی میرین
    ضمنا مطمین نیستم ولی فکر میکنم برای کفالت امکان اقدام حین تحصیل هم باشه ولی آموزشی حین تحصیل نمیشه شما باید مدرکتون رو بگیرید و با توجه به مدرکتون میرید آموزشی (مثلا فارغ التحصیل لیسانس) ولی حتما از خود نظام وظیفه حضوری بپرسید (میدان سپاه) هر روز هم میتونیین برید برای سوال پرسیدن
    به نظر من شما میتونین درستون رو تمام کنیم برای کفالت اقدام کنید و وقتی جواب اولیه اومد برای پذیرش اقدام کنید
    فکر نمیکنم دیر بشه ;D
    یاحق
    همین دو روز پیش یکی از هم دانشگاهی های من (دانشجوی کارشناسیه ) از آموزشی برگشت تا معافیت بگیره. تابستون رفته بوده. نوع معافیتش هم پدرش 44 ماه تو جنگ شرکت داشته.
    سلام
    با چه مدرکی رفته بود آموزشی ؟ یعنی چطوری از دانشگاه ترخیص شده بود ؟ مرخصی ؟ فارغ التحصیل ؟ ??? ???
    الان دانشجوی کارشناسیه. تازه این ترمم فارغ التحصیل نمیشه!نمی دو نم چجوری این کارو کرده ولی میدونم رفته!
    در دایره قسمت ما نقطه پرگاریم/لطف آنچه تو اندیشی، حکم آنچه تو فرمایی

نقل قول نوشته اصلی توسط blackrose2196
    سلام
    برا گرفتن امریه بایستی به وزارتخونه مربوطه برید تو هر وزارتخونه یک بخشی رو مخصوص همین کارا گذاشتن که معمولا یه بازنشته نظامی این کارارو انجام می ده
    همه کارا دست همون آقاهه است. اینو از روی تجربه شخصیم می گم. بنده از خود وزیر وقت اون وزارتخونه مروبطه دستور داشتم که یکی از سهمیه هاشونو به من اختصاص بدن حتی وزیر محترم دقیقا تاکید کرده بود در صورت اتمام سهمیه 84 از سهمیه 85 استفاده کنند ولی همه این دستورا به خاطر یه نزاع کلامی با همون آقای بازنشسته بعد از 3 ماه معطلی و یکبار تمدید تاریخ اعزام (که کار حضرت فیله) امریه به ما تعلق نگرفت. چون اسم مارو از تو لیستشون پاک کرده بودن و همه تقصیرا رو هم انداختن گردن تایپیستی که از اونجا رفته بود :'(
    نتیجه:
    تحت هر عنوان با اون آقاهه دوست شید حالا کلامی یا با دادن هدیه و شیرینی (بسته به توانایی تون) و اصلا نیاز آنچنانی به وزیر و غیره ندارید ;D
    سلام

با عرض معذرت به خاطر ناقص بودن اطلاعات قبلي
    من يادم رفت نقطه شروع كار رو براتون بگم.
    نقطه شروع كار شما گرفتن اعلام نياز از اداره، دانشكده و يا هر جاي ديگه اي كه قبلا براش برنامه ريزي كرديده.

شما با در دست داشتن اين اعلام نياز مراحل بعدي كه همون مراحل اصلي هست رو از طريق وزارتخونه مربوطه پيگيري مي كنيد.

البته اگه شما هم پيگيري نكنيد همون اداره خودش از طريق مكاتبات اداري و رسمي پيگيري مي كنه كه زياد نميشه بهش اطمينان كرد.
    بقيه كار هم همونيه كه قبلا گفتم.

و يه نكته ديگه اينكه حداقل 40 روز قبل از تاريخ اعزامتون بايد همه كاراتون تموم شده باشه و اسموتون از طريق همون وزارتخونه برا نظام وظيفه فرستاده بشه.

اينم بگم كه علاوه بر برگه اعلام نياز برگه سبز رنگ اعزام به خدمتتون رو هم اون وزارتخونه نياز داره كه دعا كنيد اين برگه زود به دستتون برسه وگرنه نمي تونيد با اطمينان كامل پروسه رو پيگيري كنيد چون نظام وظيفه شما رو با اين برگه سبزي كه وزارتخونه مربوطه مي فرسته مي شناسن و شما را از بقيه جدا مي كنند

hamidhaji
    Guest

با سلام.منم یه سوال مشابه دارم.من الان دارم فوق میخونم در ضمن میخام از معافیت کفالت استغاده کنم.آیا در حین تحصیل میتونم برای معافیت کفالت اقدام کنم؟آیا برای کفالت هم باید آموزشی را حتما رفت؟
    یه سوال دیگه ،من از امریکا پذیرش دارم ولی شنیدم اگه از فوق لیسانس انصراف بدم دیگه نمیتونم از کشور خارج شم؟این درسته؟

Junior Member amir_meisami2002 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering/ K. N. Toosi University of Technology

من دانشجوی کار شناسی خواجه نصیرم...دیگه متوجه نشدم منظورتون از اطلاعات بیشتر چی بود..؟!!!مچکرم
    در بیابان گر به شوق کعبه خواهی زد قدم ، سرزنش ها گر کند خار مغیلان غم مخور

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_meisami2002
    من دانشجوی کار شناسی خواجه نصیرم...دیگه متوجه نشدم منظورتون از اطلاعات بیشتر چی بود..؟!!!مچکرم
    سلام
    منظورم برای پذیرش گرفتنتون بود اونم در قسمت مربوطه مطرح کنید
    ولی کلا به نظر من شما میتونی فارغ التحصیل بشی بعد برای کفالت اقدام کنی اون موقع میتونی با خیال راحت برای پذیرشت اقدام کنی
    I)Always stand on your feet
    II)Use your head
    III)Never give up

Junior Member

سلام
    اگر كسي از كسر خدمت بسيج استفاده كرده باشه آيا براي ويزا گرفتن دچار مشكل ميشه؟
    اگر جواب مثبته چكار بايد كرد؟

نه خیلی بعیده که مشکلی پیش بیاد اداره گذرنامه و حتی سفارت مدرکی دال بر چگونگی به پایان رساندن مدرک شما ندارد

تازه کسائی که معافیت دارند حتی معافیت پزشکی هم تا حالا اقدام کردن و خارج شدند
    every thing is possible, but you must pay for it

Junior Member

ممنون اما در بعضي از فروم ها در مورد ديدن كارت پايان خدمت توسط سفارت صحبت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط nasiry
    ممنون اما در بعضي از فروم ها در مورد ديدن كارت پايان خدمت توسط سفارت صحبت شده
    مشکلی پیش نمیاد من نمیدونم کجا خوندید اما برای سفارت گذرنامه کفایت میکند و برای صدور گذرنامه استعلام کردن پلیس +10 مبنی بر صحت کارت پایان خدمت شما از نظام وظیفه کفایت میکند

every thing is possible, but you must pay for it

Junior Member amir_meisami2002 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering/ K. N. Toosi University of Technology

Not wanting waste more time and opportunity,I need to be free of military service.I mean it'll be ridiculous to wait this much of time and after graduation start my program for admission and it's procedure!there are so much better ways to stall myself.waiting for graduation and start after doesn't need any others suggestion because you solve the question by earasing it....
    در بیابان گر به شوق کعبه خواهی زد قدم ، سرزنش ها گر کند خار مغیلان غم مخور

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)