صفحه 11 از 758 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161111511 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 7578

موضوع: سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

Member ako_1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    George Mason University

پیش فرض پاسخ : سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

اول ابنکه تصور افتادن تو نیروی انتظامی واقعا وحشتناکه، اما خوب اگه یه جای مثل هتل سپاه و ;D اینا بیفتی خیلی سختت نیست، فقط باید بشه یه جوری باهاشون کنار اومد، من بیشتر این مواقع یاد فیلم ترسناک ها می فتم که مرده ها دارن راه می رن و اینا :'(
    قضیه من هم به شرح ذیل تقدیم می شود، فقط چون از یه تاپیک دیگه آوردمش یه کم یه جوریه :P که می بخشین!
    ...
    دیگه اینکه من تهران نیستم و تو دهات ما هم هنوز وزارت خونه نیومده، فقط چون معاون فنی استاندار رعیت بابا بزرگم بوده و با کردانیزه کردن مدرکشون بالاخره لیسنانسیدن و از این حرفا به بابا گفته بود اقدام کنه حتما تمام سعی شو می کنه و از این حرفا!
    راجع به پارتی ام باید بگم یکی از دلایلی که من از هوای تهران خسته شدم و برگشتم ولایت همین پارتی های بابا تو این ولایت خیلی بزرگ مون بود،

قصه اینه که هم امورآب هم جهاد کشاورزی احتیاج دارن و جهاد که پارتی نمی خواد و امور آب ام هم پارتی داشتیم هم مدرک و احتیاج داشتن، اما به عملگی ش واقعا نمی ارزید،

راجع به کل قضیه امریه هم، اینو بگم که فوق العاده محدود شده و دم در همین استانداری زده بودن که متقاضیان امریه لطف کنن تشریف شونو نیارن تو!
    دانشگاه آزاد هم گفت باید بری مناطق محروم و این جا نمی شه ( حالا دیگه ما محروم نیستیم!) سازمان آب و اینا هم جمع کردن و ... خلاصه با توجه به جمیع جوانب ما فکر کردیم که شاید بشه از تهران و اینا با همون بند پ درخواست داد،

پی نوشت:
    اول اینکه دعای خیر نفرمایید واسه بند پ! چون من بالاخره بخاطرش جور هندوستان دارم می کشم
    دیگه اینکه به برکت آمریکای جنایت کار ;D و شورای امنیت معافیت ها خیلی هاش لغو شده و امریه هم خیلی محدود شده،
    راجه به تحصیل کرده های محترم هم و قشر نخبه! هم تنها چراغ سبز همون سپاه و وزارت دفاع محترم هستش! که البته روسی بلد بودن خیلی موثره :-\

دوم اینکه: معاون فنی استاندار خیلی کلفته! وقتی طرف می ناله که کمش کردن دیگه حساب کار معلومه ، چون بمن گفت ما درخواست می دیم اما فرماندهی ... چی چی ارتش موافقت می کنن،

راجه به اون عمو مهربونه هم که مسول امریه هستن اینو بگم که من درخواستم زیرشو مافوقش امضا کرده بود اما داشت منو گاز می گرفت و آخر شم نوشت حسب دستور معاون محترم ( که من فکر کردم یه جور فوش داره می ده )

دست آخر اینکه باز هم به شخصه خونه رو ترجیح میدم به امریه، اما وقتی امریه نداشته باشی معلوم نیست کدوم جحنم دره ای قراره بیفتی! و واقعا اینکه تو یه اداره بشی زیر دست یاروب با مدرک کردانیزه! که مجبور بشی مهملاتشو تحمل کنی، با اینکه تو پادگان حداقل به خاطر درجه ات احترام داشته باشی و نه کارت سخت باشه که ازت انرژی بگیره و بعدش بتونی وقت و ذهن آزاد داشته باشی خیلی بهتره، اما تصور اینکه نیروی انتظامی بیفتی یا بیفتی کدووم دهات پرتی! واقعا سخت تره، ضمن اینکه من با علمای اعلام در دهات مون صحبت کردم و نظر جامع شون این بود که پادگان از ج ح ا د کشاورزی بهتره! :'(

در پایان از این انشا نتیجه می گیریم که .... داشتن از نان شب هم واجب تر است و این از برکات خاص... است که شامل حال ما شده است و خداوند بقای عمر پر برکت عطا بفرمایند.
    نه در رفتن حرکت بود/ نه در ماندن سکونی.

و ستارۀ پر شتاب/درگذرگاهی مأیوس
    بر مداری جاودانه می‌گردد.

سلام-ببخشید کسی از آقایون هست که قبلا خدمت رفته باشه (بعد از اتمام لیسانس) و حالا دوباره بعد از اتمام فوق بخواد بره؟ میخواستم بدونم با این شرایط هم احتمال تعویق تاریخ اعزام وجود داره؟ من تا آخر اسفند وقت دارم دفترچه رو بفرستم. اگه 20 اسفند بفرستم احتمال تمدید هست؟ ممنون میشم اگه کسی چیزی میدونه یا تجربه ای در این مورد داشته جواب منو بده.

نقل قول نوشته اصلی توسط PhD_volunteer
    سلام-ببخشید کسی از آقایون هست که قبلا خدمت رفته باشه (بعد از اتمام لیسانس) و حالا دوباره بعد از اتمام فوق بخواد بره؟ میخواستم بدونم با این شرایط هم احتمال تعویق تاریخ اعزام وجود داره؟ من تا آخر اسفند وقت دارم دفترچه رو بفرستم. اگه 20 اسفند بفرستم احتمال تمدید هست؟ ممنون میشم اگه کسی چیزی میدونه یا تجربه ای در این مورد داشته جواب منو بده.
    من چندتا از دوستام که این وضعیت رو داشتن وقتی با انایی که قبلا خدمت نرفته بودن را مقایسه کردم دیدم داشتن سابقه خدمت باعث شده که در اولین تارخ اعزامی ممکن اعزام شن و خیلی زودتر از بقیه اعزام شدند.

شما اگر می خوایید دیر برید خدمت تو مدارک ارسالی تون اصلا به سابقه خدمتتون اشاره نکنید و اونجا که زده سابقه خدمت دارید بگید خیر. نگران نباشید بعد از اینکه اعزام شدید و قبل از تموم شدن خدمتتون از جایی که قبلا خدمت کردید نامه می برید و به راحتی قبول می کنند.
    من که خودم همین کار رو کردم یعنی گفتم سابقه خدمت ندارم (در حالیکه داشتم) البته من برای اینکه خللی تو مسئله امریه پیش نیاد اینکارو کردم نه برای دیر اعزام شدن.

در مورد تمدید هم اصلا نگران نباشید اونجایی که تمدید می کنند اصلا کاری ندارند که شما قبلا خدمت رفتید یا نه. (حداقل من تو چند باری که رفتم ندیدم از کسی چنین چیزی رو بپرسن در واقع هیچی نمی پرسن)

خیلی ممنون از جوابتون-فکر خوبی هست. البته من برا PhD میخواستم به تعویق بیفته.

نقل قول نوشته اصلی توسط PhD_volunteer
    خیلی ممنون از جوابتون-فکر خوبی هست. البته من برا PhD میخواستم به تعویق بیفته.
    شما اگه الان مدارکتون رو بفرستید احتمال اعزام اردیبهشت زیر صفره. اعزام تیر هم احتمالش خیلی کمه (بافرض اینکه به سابقه خدمت اشاره نکنید). احتمالا شهریور به بعد باشید. شهریور هم باشه در بدترین حالتش دو ماه رو حتما تمدید می کنند پس جای نگرانی نیست.
    موفق باشی

Junior Member

بچه ها من یک سئوال داشتم

اگر کسی برای سربازی کسری خدمت از بسیج بگیره. آیا پشت کارت پایان خدمت می نویسند که کسری بسیج گرفته؟ بعدا مشخص می شه؟
    آیا ممکن برای گرفتن ویزا به مشکل بر بخوره؟
    کسی تجربه ای در این زمینه داره؟

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

نه چون کسی نه از شما می پرسه و نه کارت پایان خدمت از شما در هنگام ویزا دادن می خواهند ;D
    ولی کسی از پیچیدگی پروسه تمیز شدن چیزی نمی دونه.
    What Goes Around...Comes Around

نقل قول نوشته اصلی توسط Iman180
    بچه ها من یک سئوال داشتم

اگر کسی برای سربازی کسری خدمت از بسیج بگیره. آیا پشت کارت پایان خدمت می نویسند که کسری بسیج گرفته؟ بعدا مشخص می شه؟
    آیا ممکن برای گرفتن ویزا به مشکل بر بخوره؟
    کسی تجربه ای در این زمینه داره؟
    پشت کارت قید میشه. به این صورت:

... روز (ماه) خدمت قبل از اعزام.
    I am in Uppsala, feel free to ask questions

Soltanifar
    Guest

به ایمان 180:

جواب سوال شما مثبت است. هرگونه کسر خدمت از جمله اون موردی که گفتید و یا خدمت در مناطق بد آب و هوا و یا خدمت در مناطق محروم رو در کارت خدمت قید میکنند. من اینها رو در دوره خدمت خودم دیدم.

مخلص

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nasiry
    سلام
    اگر كسي از كسر خدمت بسيج استفاده كرده باشه آيا براي ويزا گرفتن دچار مشكل ميشه؟
    اگر جواب مثبته چكار بايد كرد؟
    yes
    I think it can be a negative point
    I have also heard that it can be harmful for you if you finish your "sarbazi" in SEPAH
    be careful

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)