صفحه 153 از 758 نخستنخست ... 53103143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163203253653 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,521 تا 1,530 , از مجموع 7578

موضوع: سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط OMID-313 نمایش پست ها
    خیلی ممنون از راهنمایی تان.

من چون یک مقدار کسری ناشی از جبهه پدرم دارم ، و یک مقدار هم کسری از پروژه های بنیاد نخبگان نیروهای مسلح خواهم گرفت ، قصد امریه گرفتن را ندارم. (چون اکثرا کسری قبول نمیکنند؛ جایی هست که کسری را هم قبول بکنه؟)
    از طرفی هم میخام جایی بیفتم که بعدا برای ویزا دردسر ساز نشه (مثلا ارتش خوبه).

حالا با این شرایط راهی هست برای انتخاب محل اعزام!؟
    اینکه گفتید "پذیرش (مثلا قرارگاه ...)" یعنی چی !؟ ممنون میشم در این مورد کمی توضیح بدین.

خیلی ممنون
    خواهش میکنم،
    بعضی جاها رو دیدم که کسری میپذیرن ولی کاملا بسته به شرایط و اینکه چقدر شما رو میخوان داره (الآن مثالی به ذهنم نمیاد که سپاه نباشه و امریه با کسری هم بپذیره).

خب اینجوری خیلی کار سخت میشه، یعنی بدون امریه تقریبا هیچ کنترلی روی اعزام از سمت شما نیست و همه چیز به سیستم انتخاب نظام وظیفه بر میگرده (البته تا جایی که من اطلاع دارم.)

پذیرش هم در واقع همون امریه است با این تفاوت که امریه دولتیه، پذیرش غیر دولتی (مخصوص سپاهه) و با توجه به پیش شرطی که بالاتر فرمودین ("مثلا ارتش خوبه") شما باید فقط دنبال امریه باشید که اونم پیدا کردنش با توجه به وجود کسری هاتون یه کم مشکله ولی پیدا شدنیه، باید پیگیر بود (طبیعیه که سازمان ها ترجیح میدن با هر دور کاغذبازی و مصاحبه شون بتونن کسی رو بگیرن که 2 سال براشون کار کنه نه اینکه مثلا هر 6 ماه مجبور بشن دوباره کاغذبازی و مصاحبه ها رو تکرار کنن ولی در شرایط خاص ممکنه اینقدری شما رو بخوان که براشون بصرفه حتی واسه 6 ماه حضورتون هر جور کاغذبازی رو انجام بدن؛ این مورد رو به چشم دیدم).

موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان. جدیدا کسی از بچه ها دفترچه خدمت پست کرده. اینجور که من فهمیدم مثل اینکه اردیبهشت هم پر شده!!!!

دوست من 20 بهمن دفترچه را پست کرده. تاریخ پیشنهادی هم زده بوده اول اردیبهشت . اما افتاده تیر. مدرکشم لیسانس. یعنی اردیبشت به همین زودی ها پر شده.

بعدم من خودم می خواستم تیر اعزام بشم اما 13 دفترچه ام را پست کردم افتادم اردیبشت. اما چون فرجه یک سالم تموم شده. نتونستم تاریخ پیشنهادی را تیر بزنم سیستم نمی گزاشت!! حالا به نظر شما من اگر یک اسفند درخواست تمدید به بهانه مثلا آزمون ارشد دانشگاه ازاد بدم. و مدارک ثبت نام در ازمون هم بفرستم با تمدیدم با توجه به اینکه اردیبشت پر شده موافقت میشه؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط farzad92 نمایش پست ها
    سلام دوستان. جدیدا کسی از بچه ها دفترچه خدمت پست کرده. اینجور که من فهمیدم مثل اینکه اردیبهشت هم پر شده!!!!

دوست من 20 بهمن دفترچه را پست کرده. تاریخ پیشنهادی هم زده بوده اول اردیبهشت . اما افتاده تیر. مدرکشم لیسانس. یعنی اردیبشت به همین زودی ها پر شده.

بعدم من خودم می خواستم تیر اعزام بشم اما 13 دفترچه ام را پست کردم افتادم اردیبشت. اما چون فرجه یک سالم تموم شده. نتونستم تاریخ پیشنهادی را تیر بزنم سیستم نمی گزاشت!! حالا به نظر شما من اگر یک اسفند درخواست تمدید به بهانه مثلا آزمون ارشد دانشگاه ازاد بدم. و مدارک ثبت نام در ازمون هم بفرستم با تمدیدم با توجه به اینکه اردیبشت پر شده موافقت میشه؟
    حتما اقدام کن! احتمالش زیاده ضمن اینکه ضرری هم نداره.
    (عموما به مدرک خاصی نیاز نیست)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشجوی دوره مستر رشته معماری..گرایش طراحی..دانشگاه کوب

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi151 نمایش پست ها
    ممنون از این که به سوال من جواب دادید.
    سوال دیگه اینه که این 15 میلیون تومن رو باید به صورت نقد گذاشت یا چک یا وثیقه؟
    و این که اگر بخوایم برای ارشد و بعد از اون دکترا خارج از کشور بمونیم امکان این هم هست و بعد از دکترا برگردیم؟
    دوست عزیز مبلغ وثیقه باید به صورت 15 میلیون وجه نقد در حسابی مسدود شده در بانک باشد یا اینکه از سند ملکی استفاده کنید..به این صورت که سند را در رهن بانک می گذارید و یک اوراق به ارزش 15 میلیون به شما می دهند.
    همچنین به مبلغ شما ماهانه سود تعلق خواهد گرفت. این سود ماهانه است ولی برداشت ان زمانی امکان پذیر است که شما مبلغ را بخواهید از حساب خارج کنید..یعنی پس از زمان بازگشت شما از خارج از کشور...اما اگر مبلغ وثیقه را 16.5 میلیون قرار دهید می توانید سود پول را ماهانه برداشت کنید. که من خودم دومی را امتحان انجام دادم.
    موفق باشید.

سلام دوستان
    دو تا سوال داشتم، ممنون می شم کمکم کنید
    1.من امریم داره جور می شه می خوام حتما 1/4 سال دیگه اعزام بشم. یکی از دوستان می گفت ظاهرا اعزام 1/2 پر شده. یعنی اگه الان دفترچه ام رو بفرستم همون 1/4 اعزام می شم. ولی چون مطمئن نیستم می ترسم الان دفترچه بفرستم بیفتم 1/2 !! از اون طرف اگه الان دفترچه نفرستم می ترسم با این وضعیت 1/4 هم پر شه بیفتم 1/6 !! شما جای من بودید چیکار می کردید ؟!
    2.شنیدم جدیدا می شه تو مهلت 1 ساله بعد از فارغ التحصیلی زمان اعزامو خودمون تعیین کنیم. یعنی من که تو شهریور 92 فارغ شدم می تونم تو دفترچه بزنم 1/4 93 و دقیقا همون تاریخ اعزام شم نه زودتر؟!
    راستی هر کسی جدیدا دفترچه فرستاده لطف کنه تاریخ اعزامشو اعلام کنه تو فروم.

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidreza87 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    دو تا سوال داشتم، ممنون می شم کمکم کنید
    1.من امریم داره جور می شه می خوام حتما 1/4 سال دیگه اعزام بشم. یکی از دوستان می گفت ظاهرا اعزام 1/2 پر شده. یعنی اگه الان دفترچه ام رو بفرستم همون 1/4 اعزام می شم. ولی چون مطمئن نیستم می ترسم الان دفترچه بفرستم بیفتم 1/2 !! از اون طرف اگه الان دفترچه نفرستم می ترسم با این وضعیت 1/4 هم پر شه بیفتم 1/6 !! شما جای من بودید چیکار می کردید ؟!
    2.شنیدم جدیدا می شه تو مهلت 1 ساله بعد از فارغ التحصیلی زمان اعزامو خودمون تعیین کنیم. یعنی من که تو شهریور 92 فارغ شدم می تونم تو دفترچه بزنم 1/4 93 و دقیقا همون تاریخ اعزام شم نه زودتر؟!
    راستی هر کسی جدیدا دفترچه فرستاده لطف کنه تاریخ اعزامشو اعلام کنه تو فروم.
    همونطور که خودتون به درستی اشاره کردید، دفترچه رو همین الآن بفرستید، تاریخ مورد نظرتون رو هم مشخص کنید. تجربه نشون داده زودتر از اون نمیفرستن (البته هیچ چیز قطعی نیست).

سلام دوستان
    1 سوال داشتم ممنون می شم کمکم کنید
    کسی می دونه برداشتن یه پروژه مطالعاتی از دانشگاه مالک اشتر (تحت ت ح ر ی م قطنامه 1929 شورای امنیت) که یه موضوع عادی (غیر محرمانه) داره و کاربرد نظامی خاصی هم نداره و مقاله ای هم ازش در نمی آد بعدا تو کلیرنس مشکل ایجاد می کنه یا نه؟ یعنی اینکه نوع پروژه چی باشه مهمه یا اینکه صرفا هرگونه همکاری با این دانشگاه آدم و می بره تو بلک لیست؟
    برای من زمان مهم نیست. حاضرم 5-6 ماه اضافه برم خدمت ولی ریسک این موضوع صفر بشه. حالا به نظرتون انقدر احتیاط کردن لازمه؟

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidreza87 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    1 سوال داشتم ممنون می شم کمکم کنید
    کسی می دونه برداشتن یه پروژه مطالعاتی از دانشگاه مالک اشتر (تحت ت ح ر ی م قطنامه 1929 شورای امنیت) که یه موضوع عادی (غیر محرمانه) داره و کاربرد نظامی خاصی هم نداره و مقاله ای هم ازش در نمی آد بعدا تو کلیرنس مشکل ایجاد می کنه یا نه؟ یعنی اینکه نوع پروژه چی باشه مهمه یا اینکه صرفا هرگونه همکاری با این دانشگاه آدم و می بره تو بلک لیست؟
    برای من زمان مهم نیست. حاضرم 5-6 ماه اضافه برم خدمت ولی ریسک این موضوع صفر بشه. حالا به نظرتون انقدر احتیاط کردن لازمه؟
    منم چندین بار این موضوع پرسیدم ولی دوستان میگن که حتی واسه سپاه هم اگر پروژه انجام بدی اگه خودت نگی اونا نمیتونن بفهمن که تو پروژه ای انچام دادی

اقا من امروز دفترچه پست کردم،از خانم پرسیدم کی بیام المثنی رو بگیرم گفت یک هفته دیگه، پس اینایی که میگن ۲۴ یا ۴۸ ساعت بعد میشه رفت گرفت پس چیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط laplap65 نمایش پست ها
    اقا من امروز دفترچه پست کردم،از خانم پرسیدم کی بیام المثنی رو بگیرم گفت یک هفته دیگه، پس اینایی که میگن ۲۴ یا ۴۸ ساعت بعد میشه رفت گرفت پس چیه؟
    سلام دوست عزیز
    یه لطفی می کنی تاریخ اعزامت که مشخص شد به ما هم بگی؟
    خیلی واسم مهمه اگه الان دفترچه بفرستم کی اعزام می شم.
    مرسی

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)