صفحه 20 از 758 نخستنخست ... 10111213141516171819202122232425262728293070120520 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 7578

موضوع: سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط amirkhorsandi نمایش پست ها
    دوستان اگه شما بودید کدوم از این گزینه ها رو انتخاب می کردید؟
    1-دکترای شریف یا امیر کبیر برق قبول شدید و یکی از این 2 جا میخوندین.
    2-کارشناسیه ارشدو تمدید ترم کنین(یعنی از چهار ترم به شش ترم الان ترم چهارم).ایرانو بیخیال شین در این فرصت زبان بخونین و اپلای کنین.
    شرایط: معدل کارشناسی 17.40 معدل ارشد:18. یک مقاله ISI پذیرفته شده و یکی سابمیت شده.
    اگه اینجا دکترا بخونم چون تک پسرم و بابام تا پایان دکترام 60 سالش میشه سربازی معاف میشم اما اگه ایرانو بیخیال شم و پذیرش با فاند از امریکا نتونم بگیرم باید برم سربازی که خیلی حال گیریه.
    لطفا نظرتونو بگین
    سلام دوست عزیز
    با حساب این که 4 ترمه تموم کنید؛ شهریور! تموم میشه درستون. 6 ماه هم که فرصت دارید خودتون معرفی کنید.
    من اگر جای شما بودم، 4 ترمه تموم میکیردم. هم برای اروپا و هم برای آمریکا اقدام می کردم. بیشتر دانشگاه های اروپا ددلاین خاصی ندارند؛ تا مهر شرایط پذیرشم تو اروپا رو بررسی می کردم. اگر قبول میشدم که نگر می داشتم و برای آمریکا هم اپلای می کردم. اگر هم قبول نمی شدم همین جا ادامه می دادم.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط izak نمایش پست ها
    سلام
    منم رشتم مهندسی شیمیه و البته تاریخ اعزامم رو محض احتیاط دو ماه هم تمدید کردم که شد اول شهریور 1389
    یکی از دانشگاه هایی که اقدام کرده بودم , Curtin ,جواب مثبت داده و گفتن امکان دیفر هم برات وجود داره
    از اینکه گفتید نظام وظیفه دیفر رو می فهمه ... واقعا ممنون

ولی یه سوال اصلا اومدیمو هیچ کدوم اینا نشد
    نگن اضافه خدمت می خوری چون گفته بودی میرم ( آخه تا اونجا سر کلاس نشینم ، خیالم راحت نمیشه)

راستی پسر خاله من هم سرباز معلم خدمتشو می گذروند. آموزشش که تموم شد، خورد به تابستون و بعدشم از کنکور قبول شد و رفت دانشگاه

تازه ایشون اون موقع لیسانس نداشتند ولی با این وجود به نظر میاد سرباز معلم گزینه خیلی خوبیه البته در صورت نبود امریه از جایی که به رشته تحصیلیتون بخوره

موفق باشید

سلام
    اضافه خدمت که نمی خوری؛ شما یک معافیت تحصیلی داشتی که اگر ازش استفاده نکنی چه خارج چه داخل باطل میشه.
    فقط بدیش اینه که چون یک بار براتون معافیت در مقطع تون صادر شده دیگه برای اون مقطع براتون معافیت صادر نمیشه و باید تا آخر خدمت حق ادامه تحصیل ندارید.
    شما کی اقدام کردید که اعزام تون افتاد برای تیر؟ تونستید راحت تمدید کنید؟
    موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی - Sahand University of Technology

Thumbs up پاسخ : سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid_110 نمایش پست ها
    سلام
    اضافه خدمت که نمی خوری؛ شما یک معافیت تحصیلی داشتی که اگر ازش استفاده نکنی چه خارج چه داخل باطل میشه.
    فقط بدیش اینه که چون یک بار براتون معافیت در مقطع تون صادر شده دیگه برای اون مقطع براتون معافیت صادر نمیشه و باید تا آخر خدمت حق ادامه تحصیل ندارید.
    شما کی اقدام کردید که اعزام تون افتاد برای تیر؟ تونستید راحت تمدید کنید؟
    موفق باشید
    من تا آخر دی فرصت داشتم ولی با پرس و جویی که کردم گفتن حداقل یه 20 روز قبل اتمام دوره شش ماهه اقدام کن که اگه احیانا مدارکت ناقص بود یا به هر دلیل دیگه گرفتار مشکلات اداری نشی، روی این حساب اواخر آذر اقدام کردم و گفته بودن حداقل بیست روز طول میکشه که البته ماله من 40 روزه اومد

اینو بگم با اینکه شهرستان ها می تونن با استعلامی که از سیستمشون بکنن. مسئولش به من گفت چون از تهران برگتو فرستادن و البته پرینترمون هم خرابه برگه برات صادر نمی کنم مگه اینکه از دانشگاهتون بخواند که وضعیت خدمتتون رو استعلام کنند و باید یه نامه یرامون بیارید
    ( این داستان رو ادامه نمی دم ولی یادتون باشه تو این کارهای اداری، گاها بیخود کار هارو به هم پاس میدند. دانشگاه به نظام وظیفه و برعکس)

البته اگه کارتون فوریه. روزهای دوشنبه هم جلسه مردمی تو میدون سپاه- نظام وظیفه تهرون دایر میشه و هم تو نماز خونشون به کارهای تمدید و یا تعجیل ... اختصاص داره .

من برای کاری تهران بودم و از فرصت استفاده کردم و حوالی ساعت 9 صبح رفتم نظام وظیفه

از در که وارد میشید یه قسمت مشاوره هم داره که با گرفتن وقت از دستگاه پیش خونشون به کاراتون رسیدگی می کنند. اگه احیانا سوالی داشته باشید

نکه فقط کارتون تمدیده، بعد اینکه موبایل دوربین دارتون رو گرفتن می رید داخل حیاط که صف های مختلفی اونجا رویت میشه
    برای اینکه بی خود وقتتون تلف نشه، از یکی محل نماز خونه رو بپرسید و برید اونجا.
    یه ساختومنه انتهای حیاط که بعد از داخل شدن پله می خوره پایین
    وقتی رفتید نمازخونه- برگه سبزتون رو بدید سربازی که نشسته دم در
    اونم می گیره و با مهرش یه شماره می زنه پاش که نوبت شماست
    با اینکه نماز خونه شلوغ بود و حداقل یه 60 70 نفری جلوتر از من بودند
    ده تا ده تا صدا می کنن و فقط می پرسن مشکلت چیه ... تمدید یا اینکه می خواید جلو بندازید ؟
    (بیست دقیقه هم طول نکشید که نوبتم شد و اعزامم هم جیرینگی تمدید شد)

افسری هم که اونجا پایه میز بود گفت بیشتر از دو ماه هم تمدید نمی کنیم
    البته اگه کسی عجله داشته باشه که بره خدمت دربست در خدمتیم (اینو از اونجایی میگم که کسی رو دیدم که یه 7 ماهی خدمتشو انداخت جلو...)

دستشون درد نکنه کار من که راه افتاد. دو هفته پیش هم یکی از بچه ها رفته بود تمدید کرده بود
    ولی اگه قصد تمدید دارید بهتره زودتر انجام بدید
    موارد زیر رو هم به خاطر بسپورید:
    1 قوانین خدمت دائم در حال تقییره
    2 این کار حداقل باید یک ماه قبل از تاریخ اعزامتون انجام بشه. چون در صورتی که تقسیم نیرو انجام بشه تمدیدی وجود نداره
    3 تمدید فقط برای یک بار انجا میشه
    4 نظام وظیفه شهرستان ها هم موظفا اگه حتی کسی برگه سبزسو گم کرد اونو براش صادر کنند
    5 بعد از انجام تمدید برگ سبزتون رو می گیرن و یه رسید میدند بهتون که توش نوشته حداکثر تا دو هفته نامتون از طریق پست میاد دره خونتون (حداقل این یه مورد دقیق بود در مورد بنده) البته در صورتی که باز هم عجله داشتید می تونید برید نظام وظیفه شهرتون که من این کار رو کردم و از روی اقبال مسئول سری پیش اونجا نبود و به آسونی بعد از 3 ساعت انتظار نامم رو گرفتم

امیدوارم که مطالب بالا برای دوستان مفید واقع بشه

موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی - Sahand University of Technology

در ضمن نظام وظیفه پنجشنبه ها تعطیله
    ساعات ادارش معمولا تا 1:45 هست
    یکم ، هجدهم و نوزدهم به علت اعزام نیرو به کارهای اداری رسیدگی نمیشه ( در مورد تهران نمی دونم)

چند تا سوال هم در مورد گرفتن گذرنامه :
    وقتی نامه پذیرشتون رو می برید وزارت و بعد از وثیقه و معرفی برای صدور گذرنامه:
    اولا اینکه تا چه زمانی اعتبار داره ( جایی تو فروم دیدم که نوشته بودن تا دو ماه فرصت خروج از کشور دارید)، آخه با روال کاری بعضی سفارت ها که کمی طولانی هم میشه، این موضوع تطابق نداره

موضوع دوم اینکه: اگر شما بعد از گرفتن پاسپورت بنا به شرایطی تصمیم گرفتید دانشگاه دیگه ای برید که کشور قبلی نیست، روال کاریش چه طوره ( هم وزارت علوم و هم نظام وظیفه)

سوم اینکه میشه برای چند تا کشور اروپایی هم زمان برای ویزا اقدام کرد یا مثلا استرالیا و اروپا ( چون در برخی موارد گرفتن بورسیه بعد از پذیرش انجام میگیره و پروسش هم کمی طول میکشه واسه همین نمیشه با قطعیت تصمیم گرفت و از طرفی کمبود زمان هم وجود داره)

ممنون

ApplyAbroad Hero mohmad0014 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط izak نمایش پست ها
    در ضمن نظام وظیفه پنجشنبه ها تعطیله
    ساعات ادارش معمولا تا 1:45 هست
    یکم ، هجدهم و نوزدهم به علت اعزام نیرو به کارهای اداری رسیدگی نمیشه ( در مورد تهران نمی دونم)

چند تا سوال هم در مورد گرفتن گذرنامه :
    وقتی نامه پذیرشتون رو می برید وزارت و بعد از وثیقه و معرفی برای صدور گذرنامه:
    اولا اینکه تا چه زمانی اعتبار داره ( جایی تو فروم دیدم که نوشته بودن تا دو ماه فرصت خروج از کشور دارید)، آخه با روال کاری بعضی سفارت ها که کمی طولانی هم میشه، این موضوع تطابق نداره

موضوع دوم اینکه: اگر شما بعد از گرفتن پاسپورت بنا به شرایطی تصمیم گرفتید دانشگاه دیگه ای برید که کشور قبلی نیست، روال کاریش چه طوره ( هم وزارت علوم و هم نظام وظیفه)

سوم اینکه میشه برای چند تا کشور اروپایی هم زمان برای ویزا اقدام کرد یا مثلا استرالیا و اروپا ( چون در برخی موارد گرفتن بورسیه بعد از پذیرش انجام میگیره و پروسش هم کمی طول میکشه واسه همین نمیشه با قطعیت تصمیم گرفت و از طرفی کمبود زمان هم وجود داره)

ممنون
    1- بله تا 2 ماه اجازه خروج دارید البته تا 1 سال 2 ماه به 2 ماه تمدید می کنند
    2- باید با مراجعه به وزارت علوم پرونده خود را تغییر دهید.
    3- می شود ، البته بعد از اینکه برای کشور مورد نظرتون ویزا جور شود اسم کشور مورد نظر را در پرونده وزارت علوم که تشکلیل داده اید عوض کنید.

Junior Member

سلام دوستان
    من خدمتم تمام شده و یک کارت موقت بهم دادند. حالا که رفتم اداره گذرنامه می گن ما اینو قبول نداریم و باید کارت اصلیت بیاد. با توجه به اطلاعاتی که دارم بعید می دونم بتونم کارتم رو تا چند ماه دیگه بگیرم. از طرفی هم پذیرش دانشگاه دارم و باید May برم سفارت. ممنون میشم اگه راه خاصی به ذهنتون می رسه برام خصوصی بفرستین.

سلام

تازگی ها کارت رو زودتر می فرستن.
    شما نظام وظیفه به قسمت صدور کارت مراجعه کنید، معرفی نامه به اداره گذرنامه بگیرید.

موفق باشید

Junior Member

با سلام...من یه مشکلی داشتم که اگه دوستان بتونن راهنماییم کنند ممنون میشم. من برای معافیت پزشکی اقدام کردم و کارم داره درست می شه که معافیت بگیرم. ولی چون یه کم دیر اقدام کردم ممکنه واسه وقت ویزام کارتم نرسه. می تونم ویزا رو با وثیقه برم و واسه خروج با معافیت برم؟ اونوقت باید چقدر وثیقه بزارم؟ یعنی واسه خروج برای ویزا باید چقدر وثیقه گذاشت؟ 15 میلیون یا 5 میلیون؟

ApplyAbroad Veteran
    ali-composite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- Linkoping University

نقل قول نوشته اصلی توسط hadi_h202 نمایش پست ها
    با سلام...من یه مشکلی داشتم که اگه دوستان بتونن راهنماییم کنند ممنون میشم. من برای معافیت پزشکی اقدام کردم و کارم داره درست می شه که معافیت بگیرم. ولی چون یه کم دیر اقدام کردم ممکنه واسه وقت ویزام کارتم نرسه. می تونم ویزا رو با وثیقه برم و واسه خروج با معافیت برم؟ اونوقت باید چقدر وثیقه بزارم؟ یعنی واسه خروج برای ویزا باید چقدر وثیقه گذاشت؟ 15 میلیون یا 5 میلیون؟
    اگه دانشجو نیستی 15 تا.اگه دانشجو باشی 5 تا هم میشه.
    I am not in this site anymore.Alireza

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    nutrition

سلام من اگه اول ارديبهشت دفتر چه پست كنم كي تاريخ اعزامم ميشه؟اخه مي خوام امريه بگيرم.خيلي مهمه برام لطفا كمكم كنيد.بعضي ها ميگن 14 ماه و بعضي ها4 ماه!!!!!
    خدايا چنان كن سرانجام كار تو خوشنود باشي و ما رستگار

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)