صفحه 24 از 758 نخستنخست ... 14151617181920212223242526272829303132333474124524 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 , از مجموع 7578

موضوع: سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

سلام دوستان
    من دارم زبان میخونم و برنامم اینه که واسه پاییز سال دیگه برم خارج. پدرم هم سربازیش جبهه بوده و اگه سوابقش تو ارتش گم نشده باشه، کسری خدمت میخورم و 5ماه باید برم سربازی. فرجه ی 6 ماهه هم هفته اول مرداد تموم میشه. به نظر شما هم بهترین وقتی که میتونم برم سربازی اول دی هست؟؟
    اگه بخوام سربازیم بیفته اول دی، کی مدارکمو بفرستم به نظرتون؟؟
    راستی، من فوق لیسانس هستم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Essam نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دارم زبان میخونم و برنامم اینه که واسه پاییز سال دیگه برم خارج. پدرم هم سربازیش جبهه بوده و اگه سوابقش تو ارتش گم نشده باشه، کسری خدمت میخورم و 5ماه باید برم سربازی. فرجه ی 6 ماهه هم هفته اول مرداد تموم میشه. به نظر شما هم بهترین وقتی که میتونم برم سربازی اول دی هست؟؟
    اگه بخوام سربازیم بیفته اول دی، کی مدارکمو بفرستم به نظرتون؟؟
    راستی، من فوق لیسانس هستم.
    سلام

دقیقا نمیتونم جواب روشنی به سوالتون بدم ولی چند نکته میگم که ممکنه در تصمیم گیریتون موثر باشه.

1- نمیدونم اطلاع دارید که بچه های ارشد و دکترا تاریخ اعزامشون همیشه توی ماههای زوج هست یعنی تاریخ اعزام یکی از ماههای 2و4 و6و8و10و12 هستش.

2- تا حالا تجربه شخصی من و چند نفر از دوستانم نشون میده که، از تاریخ ارسال مدارک توسط شما، حداقل 2 ماه بعدش تاریخ اعزامتون خواهد بود (یعنی دیده شده که تاریخ های اعزام غالبا 2 تا 6 ماه بعد از ارسال مدارک بودن)

3- شما میتونید در جلسات ملاقات مردمی در دوشنبه هر هفته تاریخ اعزام رو جلو یا عقب بیاندازید. (ظاهرا با جلوتر انداختن راحت تر موافقت میکنند)

نقل قول نوشته اصلی توسط immet نمایش پست ها
    فوري فوري فوري!

سلام دوستان،
    شديدا نياز به همفكري و كمكتون دارم.
    من الان سربازم و تا آخر مرداد طول مي كشه سربازيم. برا پاييز ادميشن فول فاند گرفتم و اواخر خردادم ميخام وقت سفارت تو دبي بگيرم. سال 86 هم كه دانشجو بودم، برا سفر علمي پاسپورت گرفتم و 1بار از كشور خارج شدم و برگشتم. سوالم دقيقا اينه:
    آيا ميتونم به عنوان سفر زيارتي به سوريه 1بار ديگه اجازه خروج بگيرم و بجاش بپيچونم برم دبي برا سفارت؟ يا اينكه حتما بايد معافيت تحصيلي بگيرم و به خاطر يه وقت سفارت، 2 ماه از سربازيم الكي الكي بمونه؟

تو رو خدا زودتر راهنمايي كنين، بدجوري گرفتار شدم...
    سلام

فکر نمیکنید با گرفتن معافیت تحصیلی دیگه نیازی به این دردسرها هم نباشه. اگر معافیت تحصیلی بگیرید بهتون اجازه میدن یکبار واسه ویزای آمریکا به راحتی خارج بشید.

موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

درسته، اما حالا كه 14امين ماه خدمتمه و با احتساب مرخصي و تعطيليا، عملا 1.5 ماه بيشتر ندارم زور داره مجبور شم وثيقه بذارم و بازم گير سربازي بمونم...
    حالا 1 سوال:
    برا معافيت تحصيلي ذر حين سربازي كسي تاحالا سفته يا چك گذاشته؟ مراحلش به چه شكله؟
    اگر نميدونيد، سند خونه رو چطور ميشه گذاشت؟

ApplyAbroad Veteran
    qwerty123456 آواتار ها

سلام دوستان، اگر اواخر تیرماه دفترچه را پر کنم، کی اعزام میشم؟ من فارغ التحصیل کارشناسی هستم.
    برای برآوردن میزان هوشمندی یک حاکم، نخستین روش این است که ببینید چه افرادی را به دور خود گرد آورده است.

- جان ماکسول

Member anathema.pca آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط qwerty123456 نمایش پست ها
    سلام دوستان، اگر اواخر تیرماه دفترچه را پر کنم، کی اعزام میشم؟ من فارغ التحصیل کارشناسی هستم.
    بستگی داره به نظام وظیفه و تعداد متقاضیان!! بین 4 تا 8 ماه بعد از ارسال دفترچه، که البته این تاریخ قابل تغییر است.
    داره میباره بارون و تو نیستی/ شده این خونه زندون و تو نیستی / چقدر حس بدیه، حس تنهایی / دارم میشکنم آسونو، تو نیستی

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط anathema.pca نمایش پست ها
    بستگی داره به نظام وظیفه و تعداد متقاضیان!! بین 4 تا 8 ماه بعد از ارسال دفترچه، که البته این تاریخ قابل تغییر است.
    البته اگر بعد از اعلام تاريخ اعزام خواستيد زودتر سربازيتون رو شروع كنيد، مي تونيد بريد نظام وظيفه ميدون سپاه و درخواست "تعجيل در خدمت" كنين. من نميدونستم و بيخود 6 ماه علاف شدم.

Junior Member

قضیه این یک سال اینه که:
    کسانی که از تاریخ فارغ التحصیلی آنها یکسال بیشتر گذشته باشد، حق differ ندارند. اگه پذیرش شما بعد از تاریخ اعزامتون بیاد، باید برین سربازی! ولی وقتی پذیرش اومد، میتونین معافی بگیرین!

Junior Member

من در حال حاضر دانشجو هستم و معافیت تحصیلی دارم ، می خواستم بپرسم که آیا میشه که در حالی که دارم درسم رو می خونم و ادامه میدم ، تقاضا بدم که معافیت تحصیلیم رو لغو کنن ؟
    دلیلم هم واسه این کار اینه که من می تونم معافیت پزشکی بگیرم و از طرفی هم طبق قانون نمیشه کسی که معافیت تحصیلی داره واسه معافیت پزشکی اقدام کنه و چون می خوام برای کارم هر چند وقت یکبار از کشور خارج بشم به همین خاطر نیاز دارم که سریعتر اقدام کنم .
    خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط behzad24 نمایش پست ها
    من در حال حاضر دانشجو هستم و معافیت تحصیلی دارم ، می خواستم بپرسم که آیا میشه که در حالی که دارم درسم رو می خونم و ادامه میدم ، تقاضا بدم که معافیت تحصیلیم رو لغو کنن ؟
    دلیلم هم واسه این کار اینه که من می تونم معافیت پزشکی بگیرم و از طرفی هم طبق قانون نمیشه کسی که معافیت تحصیلی داره واسه معافیت پزشکی اقدام کنه و چون می خوام برای کارم هر چند وقت یکبار از کشور خارج بشم به همین خاطر نیاز دارم که سریعتر اقدام کنم .
    خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.
    شما تا زمانی که دانشجویید معاف تحصیلی هستید. تنها زمانی معافیت تحصیلیتون به اتمام میرسه که یا فارغ التحصیل بشید و یا از ادامۀ تحصیل انصراف بدید.
    دوستان عزیز برای DVD منابع TOEFL، IELTS، GRE به من پیغام خصوصی بزنند.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)