صفحه 41 از 758 نخستنخست ... 31323334353637383940414243444546474849505191141541 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 401 تا 410 , از مجموع 7578

موضوع: سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط allen نمایش پست ها
    سلام
    من تاريخ اعزامم 1 شهريور است و نتايج ارشد حدود 7 شهريور مي آيد ميشه اين 1 هفته رو نرفت ؟ راهي وجود داره؟
    كسي جوابي نداره؟

سلام
    من دو تا سوال دارم من قبلا شنیده بودمکه تک پسر تو شهر خودش میفته برا خدمت ایا صحت داره؟ اگه بله ایا باید کاری انجام بدم یا خودشون خودکار این مارو مکنن؟
    یه سوال دیگه که خیلی ناشیانس اینه که اصلا امکانش هست تا قبل از فارغ التحصیلی دفترچه رو پر کرد و فرستاد که زودتر اعزام شم؟
    ممنون

Junior Member jose آواتار ها

سلام
    من تاريخ اعزامم 1 شهريور است و نتايج ارشد حدود 7 شهريور مي آيد ميشه اين 1 هفته رو نرفت ؟ راهي وجود داره؟
    ازونجایی که از زمانی که شما تاریخ اعزامت مشخص میشه باید بری توی محل خدمتت حاضر شی که بعدا غیبت نخوری و دچار مشکل نشی واسه تسویه و اینها .. هر چند که همونم حل شدنی هست ولی من یه راه به شما پیشنهاد میدم که کاملا عملی هست و شدنی :
    برو حوزه ی نظام وضیفه ی استان محل سکونتت و تاریخ اعزامتو تمدید کن که این کار هم اگه آشنا داشته باشی شدنی هست و هم اینکه میتونی بری یه نامه از پزشک بگیری و بعدا ببری درمانگاه مورد تایید نظام وظیفه که اونو تایید کنه و تمدید کنن تاریخ اعزامو در واقع عقب بندازنش..من خودم کردم اینکارو..یه نامه گرفتم از پزشک متخصص که تاندوم پام کش اومده(یا همچین چیزی بود) و پامو هم گچ گرفتم..ازونجایی که کش اومدن تاندوم یا همچین چیزایی - اگه از خود اون دکتر متخصص بپرسی و شرایطو توضیح بدی راهنمایی میکنه) این موارد توی عکس معلوم نیست و به راحتی تاریخ اعزام عقب میفته که دیگه نیازی به رفتن توی پادگان نیست و شما اگه شرایطت رو برای اون دکتر متخصص اولی توضیح بدی حتما باهات همکاری میکنه و سعی کن پیش یه آدم معتبر بری و چهار روزم پاتو بنداز تو گچ بعدم که تاریخ حل شد باز کن گچ و ..اینطوری تاریخ عقب میفته و مشکل حل میشه چون تا اون زمان شما دیگه دانشجویی.....اطلاعات بیشتر خواستی بپرس که راهنماییت کنم
    ایضا اینکه من زمانی که خودمون رفتم خدمت خیلیا چند روز دیر اومدن که بعدا با چارتا کلاغ پر حل شد و هیچ اتفاقی هم نیفتاد
    فقط شما هر کاری میکنی یه تصمیم منطقی بگیر که غیبت نخوری اونطوری واسه تسویه داستان میشه
    ضمنا اینکه اون ۶-۷ روزم همچین بد نمیگذره ..به هر حال
    موفق باشید ..
    ...Sometimes u just have to let GO

كسي جوابي نداره؟

فقط من یه نکته رو اضافه کنم که من شرایط شمارو نمیدونم ولی تا جایی که یادمه واسه پادگان محل خدمت تاریخ شروع کلاسها ملاک هست نه تاریخ اومدن جواب قبولی..اینو میپرسم برات ..خودتم تحقیق کن..ولی عقب انداختن تاریخ اعزام رو من خودم چون کردم اینکارو میدونم که کاملا شدنیه ..
    یا علی

نقل قول نوشته اصلی توسط dental.persian نمایش پست ها
    سلام
    من دو تا سوال دارم من قبلا شنیده بودمکه تک پسر تو شهر خودش میفته برا خدمت ایا صحت داره؟ اگه بله ایا باید کاری انجام بدم یا خودشون خودکار این مارو مکنن؟
    یه سوال دیگه که خیلی ناشیانس اینه که اصلا امکانش هست تا قبل از فارغ التحصیلی دفترچه رو پر کرد و فرستاد که زودتر اعزام شم؟
    ممنون
    اون مورد اول واسه ۲ ماه آموزشی که اعمال نمیشه..بعدا که وارد پادگان شدید یه سری مدارکی رو از شما میگیرن که اگه تک پسر باشین یا یه سری موارد دیگه میتونین برین توی شهر خودتون خدمت کنین ( به شرط اینکه اون ارگانی که توش مشغول به خدمت هستین توی شهر شما کمپ یا پادگان یا قرارگاه یا همچین چیزی داشته باشه) و الا میفرستن یکی از جاهای نزدیک..در واقع همچین قانونی هست ولی بیشتر جنبه ی سوری و فرمالیته داره..اینطور نیست که لزوما اجرا شه واسه همه یا اینکه دقیقا کی اجرا شه..اگه آشنایی چیزی پیدا کنین شرایط شدنی تر میشه ..
    در مورد سوال دوم تا جایی که من اطلاع دارم نظام وظیفه در صورتی دفترچه رو میندازه توی روند که شما وضعیت تحصیلیت مشخص باشه..یا فراغت از تحصیل یا ترک تحصیل ...یعنی اینکه جواب منفیه
    (کسی اگه بهتر میدونه تصحیح کنه!)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط jose نمایش پست ها
    فقط من یه نکته رو اضافه کنم که من شرایط شمارو نمیدونم ولی تا جایی که یادمه واسه پادگان محل خدمت تاریخ شروع کلاسها ملاک هست نه تاریخ اومدن جواب قبولی..اینو میپرسم برات ..خودتم تحقیق کن..ولی عقب انداختن تاریخ اعزام رو من خودم چون کردم اینکارو میدونم که کاملا شدنیه ..
    یا علی
    خيلي ممنون از راهنمايي
    من اگر براي معافيت پزشكي اقدام كنم حتما معاف از رزم مي شم. الان بهتره اقدام كنم يا تو پادگان چون بعضي ها ميگن تو پادگان راحت تر است! و بعد اينكه بعد از اقدام براي معافيت تاريخ اعزام يه چند ماهي عقب مي افته اما نمي دونم كه با معاف از رزم خالي! براي ادامه تحصيل كه مشكل پيدا نمي كنم يا نه؟ هر كي يه چيزي ميگه!

خيلي ممنون از راهنمايي
    من اگر براي معافيت پزشكي اقدام كنم حتما معاف از رزم مي شم. الان بهتره اقدام كنم يا تو پادگان چون بعضي ها ميگن تو پادگان راحت تر است! و بعد اينكه بعد از اقدام براي معافيت تاريخ اعزام يه چند ماهي عقب مي افته اما نمي دونم كه با معاف از رزم خالي! براي ادامه تحصيل كه مشكل پيدا نمي كنم يا نه؟ هر كي يه چيزي ميگه!
    سلام دوست من
    در مورد معافیت از رزم من توصیه میکنم شما قبل از اعزام اقدام کن که معافیت از رزمتو گرفته باشی وقتی میری توی پادگان..اونجا اگه بخوای اقدام کنی باید از طریق خود پرسنل محل خدمتت اقدام کنی که دوتا مشکل داره:
    ۱. در واقع سختی دوران آموزشی همون چند روز اولشه که اینطوری تا بخوای اقدام کنی و جواب بگیری اون چند روز رو تجربه کردی ..ولی اگه معافیت از رزم رو داشته باشی خیلی جاها هست که میتونی بگی من فلان کارو نمیکنم و استناد کنی به برگه ی معافیت از رزمت
    ۲. زمانی که وارد محیط خدمتی میشی یه مقدار دسترسی ها کم میشه و آزادی کامل واسه پیگیری موضوع رو نداری هر چند که کمابیش پرسنل همکاری میکنند ولی کاملا وابسته به شرایط هست پس ریسکشو نکن
    در مورد سوال دومت ..ببین پروسه ی گرفتن معاف از رزم تقریبا یه چیز ساده اس و شما وقتی هم که وارد محیط خدمتت میشی میبینی اینو که عملا خیلی از افراد این نوع معافیت رو دارن و اینکه معافیت از رزم تاریخ اعزامتو عقب نمیندازه چون خیلی سریع میتونی حتی توی خود روز اعزام هم جوابشو بگیری
    در مورد معافیت اگه تا یه حدودی کار جلو رفته باشه که حتمی باشه این امکان هست که بازم ربط مستقیم داره به فرمانده ی انتظامی حوزه ی مربوطه .. این تمدید دفترچه در واقع یه مهر هست..اونو بزنن پشت برگه ات حل میشه..چیز ثقیلی نیست!..با این حال من دیدم افرادی رو که با اینکه درگیر کارای معافیت بودن اعزام شدن و بعدا در حین خدمت پیگیر کاراشون شدن و مثلا بعد از ۳ ماه خدمت معاف شدن!
    به نظر من شما حتما یه سر بزن به حوزه نظام وظیفه و اونجا صحبت کن و شرایطط رو بگو
    پیروز باشید ..

با سلام
    بنده در تاریخ 90/4/1 اعزام به خدمت هستم و کد محل اعزام بنده نیروی هوایی ارتش مشهد می باشد می خواستم بدونم راهی وجود داره که 2 ماه خدمتم بیفته عقب اگر امکان داره آیا دوباره کد اعزام محل آموزشی تعیین می شهع یا همان کد قیلی جای خودش یاقیه؟
    با تشکر.[

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad_77jz نمایش پست ها
    با سلام
    بنده در تاریخ 90/4/1 اعزام به خدمت هستم و کد محل اعزام بنده نیروی هوایی ارتش مشهد می باشد می خواستم بدونم راهی وجود داره که 2 ماه خدمتم بیفته عقب اگر امکان داره آیا دوباره کد اعزام محل آموزشی تعیین می شهع یا همان کد قیلی جای خودش یاقیه؟
    با تشکر.[
    ببین دوست من
    این قضیه امکان داره،که من توضیحاتشو اون بالا واسه یکی از دوستامون گذاشتم..و تصحیح مکینم که مشکل خود من کشیدگی تاندوم نبود..ساییدگی غضروف پا بود
    نشونه اش هم درد کف پا هست و اینکه پا باید حتما گچ گرفته شه و بی حرکت بمونه و به این ترتیب نظام وظیفه تمدید میکنه تاریخ اعزام رو
    در مورد دوم هم جواب مثبته ..یعنی کد محل خدمت تغییر میکنه
    پیروز باشید

حسن جان ..شما توی پیام خصوصیت شرایطتو نگفتی!
    من نمیدونم شما الان دانشجویی؟..محصلی؟..اصلا مشمول هستی یا نه؟شما فقط گفتین که من معاف نیستم!
    اگه منظورتون اینه که دانش آموزین مثلا و مشمول نشدین هنوز..تا جایی که من اطلاع دارم باید مراجعه کنید به یکی از شعب "پلیس + ۱۰ " با همراه داشتن مدارک ترجمه شده ..اونجا یه حساب به شما میدن ۵ میلیون به اون حساب واریز میکنین و پاسپورت رو میگیرین ..اگه شهرستان باشین ظرف دو هفته پاسپورت دستتونه ولی توی تهران پروسه اش خیلی کوتاه تره..و بعد از یه مدت هم که از خروج شما گذشت خانواده میتونن برن و ۵ میلیون رو از حساب بردارن ..این تا جایی هس که من اطلاع دارم..اگه کسی اطلاعات دیگه ای داره تصحیح کنه
    برای اطلاعات بیشتر هم به پلیس + ۱۰ مراجعه کنین..چون معمولا این قوانین خیلی سیکل ثابتی نداره و عموما یه تغییراتی میکنن..
    با تشکر

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)