صفحه 53 از 758 نخستنخست ... 3434445464748495051525354555657585960616263103153553 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 530 , از مجموع 7578

موضوع: سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

Junior Member

Thumbs up پاسخ : مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط

سلام بچه ها من اموزشم تو پادگان نیروی انتظامی شهید بیگلری مشکین شهر بود.3-4روزی هست که تموم شده.و اما سوال :با توجه به این که رشته تحصیلیم از رشته های پزشکی و ازمایشگاهی محسوب میشه و خودم هم ساکن استان اردبیلم تقسیمم افتاد بهداری ناجا البته از قبل بهداری اردبیل منو از ناجا طی یک نامه خوب درخواست کرده بود و نوشته که با توجه به کمبود نیروی تخصص نیاز شدید بهم دارن که منو بعد اموزشم به بهداری اردبیل اختصاص بدن که افتادم تهران.حالا چطور میتونم با توجه به اینکه از بهداری اردبیل هم نامه دارم از بهداری تهران بیفتم بهداری اردبیل؟2-3روز دیکه باید خودمو به بهداری ناجا تهران معرفی کنم.و اینکه شرایط کار و حقوق و خوابگاهش چطوریه؟ممنون از راهنماییتون

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    PhD Computer Science - University of Southampton

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط

نقل قول نوشته اصلی توسط gray_boy نمایش پست ها
    سلام بچه ها من اموزشم تو پادگان نیروی انتظامی شهید بیگلری مشکین شهر بود.3-4روزی هست که تموم شده.و اما سوال :با توجه به این که رشته تحصیلیم از رشته های پزشکی و ازمایشگاهی محسوب میشه و خودم هم ساکن استان اردبیلم تقسیمم افتاد بهداری ناجا البته از قبل بهداری اردبیل منو از ناجا طی یک نامه خوب درخواست کرده بود و نوشته که با توجه به کمبود نیروی تخصص نیاز شدید بهم دارن که منو بعد اموزشم به بهداری اردبیل اختصاص بدن که افتادم تهران.حالا چطور میتونم با توجه به اینکه از بهداری اردبیل هم نامه دارم از بهداری تهران بیفتم بهداری اردبیل؟2-3روز دیکه باید خودمو به بهداری ناجا تهران معرفی کنم.و اینکه شرایط کار و حقوق و خوابگاهش چطوریه؟ممنون از راهنماییتون
    این احتمال هست که بهداری ناجا شما را در تقسیم به استان خودت معرفی کنه. ولی شما پیگیر شو از بهداری اردبیل و شماره نامه رو بگیر و با خودت ببر تهران. البته این رو هم در نظر بگیر که خود بهداری ناجا جای خیلی خوبیه برای خدمت(در مقایسه با بقیه جاهای ناجا) ولی در کل امیدوار باش و وقتی رفتی تهران حتما از نیروی انسانی بهداری دنبال کن قضیه رو.
    *ارسال پست تنها به منظور تشکر/تبریک/تسلیت/آرزو/تنفر/تاکید/تایید برخلاف قوانین فروم می باشد، لطفا از تکمه ی +/- استفاده نمایید*
    قبل از ارسال سوال جدید حتما موضوعات مرتبط را جستجو کنید.
    نتایج پذیرش خود را در قسمت نتایج پذیرش وارد کنید!
    به قوانین انجمن احترام بگذاریم.

Member starblue7750 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical & Electronic Engineering

پیش فرض پاسخ : سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

سلام
    کمک کنید
    من اعزامم افتاد 1 دی
    امروز واسه تمدید رفتم گفتند فقط با شرایط زیر می تونید تمدید کنید:
    1-یکی از بستگان درجه 1 بمیری( یا خودتون بکشیدش!)
    2- دست و پات بشکنه ( یا بشکنیش!)
    2-داداش کوچیک ترت بره سرباز
    4-از دانشگاه پذیرش بگیری
    5-....
    ولی من واسه دانشگاه ترکیه می خوام اقدام کنم که قراره اواسط دی پذیرشم بیاد
    من چطوری می تونم چذیرش بگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Member sarbazak آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط starblue7750 نمایش پست ها
    سلام
    کمک کنید
    من اعزامم افتاد 1 دی
    امروز واسه تمدید رفتم گفتند فقط با شرایط زیر می تونید تمدید کنید:
    1-یکی از بستگان درجه 1 بمیری( یا خودتون بکشیدش!)
    2- دست و پات بشکنه ( یا بشکنیش!)
    2-داداش کوچیک ترت بره سرباز
    4-از دانشگاه پذیرش بگیری
    5-....
    ولی من واسه دانشگاه ترکیه می خوام اقدام کنم که قراره اواسط دی پذیرشم بیاد
    من چطوری می تونم چذیرش بگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    با سلام

روزهای دوشنبه، نظام وظیفه (میدان سپاه) تشریف می برین. یه چیزی هستش تحت عنوان ملاقات مردمی. یه جناب سرهنگ اونجا نشسته و موارد مشابه مورد شما رو بررسی میکنه. و معمولاً %90 کارها رو راه میندازه. از سیر تا پیازو قشنگ و کامل (با درماندگی و کمال ادب) واسش تعریف کنید. یه چیزی تو این مایه ها

"من برای ادامه تحصیل به یکی از دانشگاههای خارج درخواست دادم. مدارکم رو هم به اون دانشگاه فرستادم و اونا هم طبق گفته خودشون به احتمال %99 موافقت میکنن. ولی نامه پذیرش رسمی من (که من برای به تعویق انداختن تاریخ اعزامم باید به شما تحویل بدم) اواسط دیماه صادر میشه. ضمناً ترم تحصیلی اون دانشگاه هم از اسفند شروع میشه. بنابراین به محض اینکه نامه پذیرشم به دستم رسید باید برای گرفتن ویزای تحصیلی اقدام کنم. و اگه تاریخ اعزامم اول دی باشه، نمی تونم (فرصت نمی کنم) کارهای ویزا رو انجام بدم و این معناش اینه که فرصت ادامه تحصیلمو از دست دادم. از شما می خوام که اعزام منو یک دوره به تعویق بندازید تا با این کارتون شانس ادامه تحصیل رو به من داده باشید." و ضمناً تاکید کنید که من دو سال تمومه که دارم برای این فرصت تحصیلی برنامه ریزی می کنم. هر مدرکی هم در مورد ادامه تحصیل در خارج دارید همراه خودتون ببرید مثل برگه ثبت نام تافل یا ریپورتش یا هر چیزی دیگه ای...

و اما ترکیه. تا اونجایی که من می دونم سال تحصیلی در سیستم آموزشی ترکیه از دو ترم تشکیل میشه

ترم اول: از October تا January

ترم دوم: از February/March تا June/July

اگه اشتباه میکنم تصحیح بفرمایید. اگه درست گفتم میشه لطفاً بگید:

1- شما واسه چه ترمی Apply کردین؟

2- اگه واسه ترم دوم Apply کرده باشید یعنی فقط یک ماه قبل از شروع ترم تحصیلی پذیرشتون می یادش؟!!!

3- یعنی باید یه ماهه ویزاتون ok بشه و تا اواسط بهمن اونجا باشید؟

از این جهت می پرسم که دانشگاههای اروپا و آمریکا حداقل 4-3 ماه قبل شروع ترم تحصیلی پذیرش یا عدم پذیرش رو به متقاضیان اعلام می کنند...

موفق باشید/
    ویرایش توسط sarbazak : October 29th, 2011 در ساعت 07:52 PM

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sarbazak نمایش پست ها
    با سلامروزهای دوشنبه، نظام وظیفه (میدان سپاه) تشریف می برین. یه چیزی هستش تحت عنوان ملاقات مردمی. یه جناب سرهنگ اونجا نشسته و موارد مشابه مورد شما رو بررسی میکنه. و معمولاً %90 کارها رو راه میندازه. از سیر تا پیازو قشنگ و کامل (با درماندگی و کمال ادب) واسش تعریف کنید. یه چیزی تو این مایه ها"من برای ادامه تحصیل به یکی از دانشگاههای خارج درخواست دادم. مدارکم رو هم به اون دانشگاه فرستادم و اونا هم طبق گفته خودشون به احتمال %99 موافقت میکنن. ولی نامه پذیرش رسمی من (که من برای به تعویق انداختن تاریخ اعزامم باید به شما تحویل بدم) اواسط دیماه صادر میشه. ضمناً ترم تحصیلی اون دانشگاه هم از اسفند شروع میشه. بنابراین به محض اینکه نامه پذیرشم به دستم رسید باید برای گرفتن ویزای تحصیلی اقدام کنم. و اگه تاریخ اعزامم اول دی باشه، نمی تونم (فرصت نمی کنم) کارهای ویزا رو انجام بدم و این معناش اینه که فرصت ادامه تحصیلمو از دست دادم. از شما می خوام که اعزام منو یک دوره به تعویق بندازید تا با این کارتون شانس ادامه تحصیل رو به من داده باشید." و ضمناً تاکید کنید که من دو سال تمومه که دارم برای این فرصت تحصیلی برنامه ریزی می کنم. هر مدرکی هم در مورد ادامه تحصیل در خارج دارید همراه خودتون ببرید مثل برگه ثبت نام تافل یا ریپورتش یا هر چیزی دیگه ای...و اما ترکیه. تا اونجایی که من می دونم سال تحصیلی در سیستم آموزشی ترکیه از دو ترم تشکیل میشهترم اول: از October تا Januaryترم دوم: از February/March تا June/Julyاگه اشتباه میکنم تصحیح بفرمایید. اگه درست گفتم میشه لطفاً بگید:1- شما واسه چه ترمی Apply کردین؟2- اگه واسه ترم دوم Apply کرده باشید یعنی فقط یک ماه قبل از شروع ترم تحصیلی پذیرشتون می یادش؟!!! 3- یعنی باید یه ماهه ویزاتون ok بشه و تا اواسط بهمن اونجا باشید؟ از این جهت می پرسم که دانشگاههای اروپا و آمریکا حداقل 4-3 ماه قبل شروع ترم تحصیلی پذیرش یا عدم پذیرش رو به متقاضیان اعلام می کنند... موفق باشید//
    سلام اول اینکه خیلی ممنون که اینقدر با حوصله جواب دادین!من برای ترم بهار می خوام اقدام کنمم قراره 29 آبان و 6 آذر دو تا امتحان تو ترکیه بدم که اگه از اونا قبول شدم(جوابشون 15-20 بعد از امتحان میاد) اونوقت واسه دانشگاهها اقدام می کنم اکثرا که من داشتم نگاه می کردم 10 روز آخر سال میلادی شروع به گرفتن مدارک می کنند که 1هفته تا 30 روز بعد وضعیتت مشخص میشه کلا سیستم آموزشی ترکیه مثلا ایران خر تو خره!!در مورد ویزا اصلا خبر ندارم.من که از کنسولگری پرسیدم گفتند تا 90 روز بدون ویزا می تونی بری ولی بعدش باید ویزا داشته باشی!!!
    ویرایش توسط starblue7750 : October 29th, 2011 در ساعت 08:59 PM

رشته و دانشگاه

سلام
    یه سوال یادم رفت بگم
    من که تاریخ اعزامم 1 دی هست حداکثر تا کی وقت دارم تمدیدش کنم؟
    واسه تمدید هم حتما باید برم تهران؟

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط starblue7750 نمایش پست ها
    سلام
    یه سوال یادم رفت بگم
    من که تاریخ اعزامم 1 دی هست حداکثر تا کی وقت دارم تمدیدش کنم؟
    واسه تمدید هم حتما باید برم تهران؟
    تا قبل از اینکه کد مرکز آموزش و یگان اصلی معلوم بشه وقت دارید تمدید کنید. تقریبا تا بیست-بیست و پنج روز قبل از اعزام. البته شما جانب احتیاط رو هم رعایت کنید و اگر برنامه ای دارید زودتر اقدام کنید. ضمنا اول به نظام وظیفه شهر خودتون مراجعه کنید اگر نشد اونوقت برید تهران.
    *ارسال پست تنها به منظور تشکر/تبریک/تسلیت/آرزو/تنفر/تاکید/تایید برخلاف قوانین فروم می باشد، لطفا از تکمه ی +/- استفاده نمایید*

Junior Member

سلام به همه

اخرین مدرک تحصیلی من پیش دانشگاهیه اما الان دیدم در برگه تاییدیه ثبت اطلاعات من نوشتن دیپلم . ایا مدرک پیش دانشگاهی رو در نظام وظیفه دیپلم حساب میکنن ؟

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط s800 نمایش پست ها
    سلام به همه

اخرین مدرک تحصیلی من پیش دانشگاهیه اما الان دیدم در برگه تاییدیه ثبت اطلاعات من نوشتن دیپلم . ایا مدرک پیش دانشگاهی رو در نظام وظیفه دیپلم حساب میکنن ؟
    بله. پیش دانشگاهی مدرک تحصیلی به حساب نمی آید.

با سلام.من همین روزا میخوام دفترچه پست کنم.چند تا سوال کوچولو داشتم که دقیقا نمیدونستم کدوم بخش فروم بپرسم.
    امیدوارم همین جا جواب کامل رو بگیرم.
    1- از اونجایی که الان سرباز کمه به من گفته شده دفترچه رو ببر فلان پادگان (همین شهر خودم) تا همونجا پذیرش بشی و این یعنی چیزی که خیلی ها از خداشونه.از طرفی برای امریه باید برگ سبزت باشه و در نتیجه باید دفترچه رو پست کرده باشی و منم خیلی دوست دارم امریه ام ردیف بشه حتی اگر شهر خودم نباشم.
    با این اوصاف اگر دفترچه رو پست کردم و امریه ام نشد،اون وقت چه خاکی تو سرم کنم.؟آیا راهی هست که بیفتم همون شهر خودم با شرایط راحتی که گفته شده یا نه ممکنه هررررررجایی بیفتم؟؟
    به فرض اینکه جای خوبی نباشم میتونم امید داشته باشم؟
    2- من دفترچه رو از اینترنت گرفتم و برگه هایی که لازم بوده رو پرینت کردم.پلیس +10 گیر نمیده که باید حتما اصل دفترچه با برگه های سبزش باشه!!؟پاکت مخصوص رو خود +10 میده؟
    راسش قبل از دانشگاه دفترچه پست کردم.اوضاع فرق داشت.از اول تا آخرش با پست بود؟
    3- باید حتما حساب تو بانک سپه باشه؟؟
    کارت های دیگه؛ملی،ملت و ... قبول نیست؟!!
    فعلا همینا تو ذهنمه!!!
    ممنون میشم کمکم کنید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)