صفحه 55 از 758 نخستنخست ... 5454647484950515253545556575859606162636465105155555 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 541 تا 550 , از مجموع 7578

موضوع: سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

Member sarbazak آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

پیش فرض پاسخ : سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط mehranabasi10 نمایش پست ها
    سلام
    1- تاریخ فارغ التخصیلی : 5/3/90
    2- کارشناسی ارشذ
    3- تهران
    آخه من شنیدم بریم میدان سپاه به این راحتی تمدید نمی کنن ، حا لا من اگه اول برم پلیس +10 ذرخواست تمدید بدم اگه نشد بعدش می تونم برم نظام وظیفه دیگه ؟ اگه اونجام نشد اون راهی که بالا گفتم نگفتین که شدنی هستش یا نه؟ یعنی درخواست معافیت بدم می شه دیگه یه وقت غیبت نخورم ؟
    با سلام

ببینید در مورد معافیت پزشکی قضیه به این سادگی ها هم نیست. با توجه به اینکه الان شما اعزامت 90/12/01 خورده فرض کنید درخواست معافیت پزشکی بدید و شورای پزشکی بعد از 90/12/01 نظرشو اعلام کنه. در صورتی که شما به هوای معاف شدن غیبت کنید و شورای پزشکی هم شما رو معاف نکنه، غیبت میخورید.

در مورد معاف از رزم هم فکر نمیکنم از نظر نظام وظیفه دلیل موجهی برای غیبت باشه حتی اگه نظر شورای پزشکی در این زمینه مثبت باشه و شما معاف از رزم شناخته بشید. (البته در این مورد دقیقاً مطمئن نیستم)

ولی در مورد تمدید. من چند وقت پیش از پلیس+10 پرسیدم گفتند با توجه به اینکه تا تاریخ اعزام شما هنوز 3 ماه فرصت باقی مونده، به احتمال زیاد با درخواست تمدیدتون موافقت میشه ولی به طور کلی سیستم ما انتقال تاریخ از سال 90 به سال 91 رو نمیتونه انجام بده و برای این منظور باید برید نظام وظیفه. امروز من نظام وظیفه بودم این سوالو ازشون پرسیدم. گفتند بله چون تا اعزامتون خیلی فرصت دارید، براتون تمدید میشه ولی باید برید پلیس+10. بهشون گفتم من رفتم پلیس+10 اونا گفتند ما نمیتونیم 90 رو به 91 تمدید کنیم. سیستم این اجازه رو بهمون نمیده و باید برید نظام وظیفه. ولی بازم گفتند که چرا. پلیس+10 میتونه ثبت کنه. خلاصه من دوباره رفتم پلیس+10 گفتم از شما پرسیدم گفتید نمیشه ولی رفتم نظام وظیفه گفتند پلیس+10 میتونه انجام بده. بالاخره کدومتون درست میگه. اپراتور پلیس+10 یه آهی کشید و گفت از دست این نظام وظیفه. بعد گفتش که من قبلاً یه بار این کار (تمدید از یه سال به سال بعد) رو خواستم انجام بدم نشد و سیستم Error داد، حالا شاید جدیداً بشه باید دوباره امتحان کنم ولی فعلاً سیستممون قطعه. فردا صبح درخواستتون رو بیارید من ثبت کنم انشاالله که اونا درست گفته باشند و ما بتونیم کار شما رو انجام بدیم... ولی خوب من هنوز دفترچه نفرستادم و برگ سبزم نیومده. حالا شما برو پلیس+10 درخواست بده ببینیم شدنیه یا نه. اگه شدنیه که ما هم بریم مسئلمون رو حل کنیم!

موفق باشید/

Junior Member

سلام دوستان.
    من مهملت 6 ماهم 22 دی تموم میشه. اگه 15 هم دی اینطورا دفترچه پست کنم اعزامم کی می خوره؟ ممکنه یه وقت اسفند بخوره؟ الان تو پروسه ی اپلای هستم. دوست دارم که قبل از اعزامم ادمیشنم بیاد که دیگه اصلا نرم آموزشیو.

Junior Member

سلام
    دوستان لطفا به این دو سوال جواب بدید...
    رتبه اول کنکور کارشناسی ارشد هر گرایش می تونه از معافیت نخبگان استفاده کنه؟
    و اینکه آیا ماده 127 قانون خدمت وظیفه عمومی مبنی بر :
    ماده127- از دو ياسه برادر واجد شرايط اعزام به خدمت يكي از آنان كه سن او از ديگران كمتر است به شرطي كه خود و برادري كه به خدمت رفته است فاقد غيبت باشد با ارائه گواهي اشتغال به خدمت برادر يا برادران ديگر مي تواند به تاريخ خاتمه خدمت برادر يا يكي از برادران دفترچه آماده به خدمت در يافت نمايد.
    تبصره1- برادر بزرگتري كه برادر يا برادران كوچكتر او به خدمت اعزام شده اند و اعزام وي قبل از آنان به هر علت مقدور نبوده است چنانچه فاقد غيبت باشد مي تواند تا خاتمه خدمت يكي از آنان از تاخير در اعزام به خدمت استفاده نمايد.
    تبصره2- در صورتيكه مشمولان مذكور به خدمت اعزام شده باشندنمي توانند از معافيت تاخير در اعزام موضوع بند(د) ماده44 قانون خدمت وظيفه عمومي استفاده نمايند.
    هنوز هم اجرایی است؟
    با تشکر
    ویرایش توسط savag : November 30th, 2011 در ساعت 04:59 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط starblue7750 نمایش پست ها
    سلام
    کمک کنید
    من اعزامم افتاد 1 دی
    امروز واسه تمدید رفتم گفتند فقط با شرایط زیر می تونید تمدید کنید:
    1-یکی از بستگان درجه 1 بمیری( یا خودتون بکشیدش!)
    2- دست و پات بشکنه ( یا بشکنیش!)
    2-داداش کوچیک ترت بره سرباز
    4-از دانشگاه پذیرش بگیری
    5-....
    ولی من واسه دانشگاه ترکیه می خوام اقدام کنم که قراره اواسط دی پذیرشم بیاد
    من چطوری می تونم چذیرش بگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    سلام میخواستم بدونم همیشه با اینجور موارد فقط تاریخ اعزامو عقب میندازن؟ اینقدر سخته؟
    و مثلا ابرای کسانی که کارشناسی ارشد و دکتری هستن و تاریخ اعزامشون اول ماه های زوجه
    یعنی اگه تاریخ اعزام اول اسفند باشه و درخواست تمدید بدی و موافقت بشه 2 ماه عقب میندازن و میشه اول اردیبهشت؟ امکانش نیست بیشتر عقب بندازن مثلا چهار ماه؟

Junior Member

سلام سه سوال مهم و حياتي دارم .ممنون ميشم جواب ميده
    من اعزامم ۱۰/۱ بود ولی امریم برا ۱/۱۲ هستش .
    حالا تونستم به خاطر بيماري تاريخ اعزامم رو تمديد كنم(با وجود كد خوردنم)
    حالا اينكه كد خوردم مشكلي برا امريم ايجاد ميكنه؟؟
    این سوال رو چند بار تا حالا پرسیدم ولی کسی جوابم رو نداده

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering - IAU

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad455 نمایش پست ها
    سلام سه سوال مهم و حياتي دارم .ممنون ميشم جواب ميده
    من اعزامم ۱۰/۱ بود ولی امریم برا ۱/۱۲ هستش .
    حالا تونستم به خاطر بيماري تاريخ اعزامم رو تمديد كنم(با وجود كد خوردنم)
    حالا اينكه كد خوردم مشكلي برا امريم ايجاد ميكنه؟؟
    این سوال رو چند بار تا حالا پرسیدم ولی کسی جوابم رو نداده
    اگه این سوال رو چند بار پرسیدی و کسی جواب نداده یعنی کسی اطلاع نداره.
    به نظرم بهتره خودت از نظام وظیفه و اون سازمانی که امریه گرفتی سوالت رو بپرسی

Junior Member

سلام
    من امروز برگ سفیدم را گرفتم
    افتادام مرکز اموزشی شهید دستغیب جهرم (نیروی انتظامی) کسی تا به حال اونجا رفته
    ااوضاع چه طوری
    اسون می گیرند سخت می گیرند
    نمی دونید با مدرک فوق لیسانس بعدش کجا تقسیم می کنند

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rahashad نمایش پست ها
    سلام
    من امروز برگ سفیدم را گرفتم
    افتادام مرکز اموزشی شهید دستغیب جهرم (نیروی انتظامی) کسی تا به حال اونجا رفته
    ااوضاع چه طوری
    اسون می گیرند سخت می گیرند
    نمی دونید با مدرک فوق لیسانس بعدش کجا تقسیم می کنند
    من دوستم فوق لیسانس داشت و افتاده بود همین جایی که شما افتادید...بعد که تموم شد انداختنش نیروی انتظامی انار (استان کرمان)...البته خودش کرمانی بود...فکر کنم می ندازن استان خودتون...

Member dr-data آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Electrical and Control

سلام به همه
    دوستان من يه سوالي دارم كه حسسابي گيجم كرده.
    من الان ترم3 ارشدم و اينم بگم كه اول مي خوام برم سربازي و در حين سربازي apply كنم. نگرانم كه اگه بين فارغ التحصيليم تا apply دو سال وقفه بيفته به مشكل بخورم.
    به نظرتون 5 ترمه كنم خودمو و apply كنم و يا همون كاري كه مي خوام بكنم يعني برم سربازي رو انجام بدم و به مشكلي نمي خورم؟ چيكار كنم؟

مرسي

نقل قول نوشته اصلی توسط dalvandi نمایش پست ها
    تبریک.
    1- شما باید در سایت وزارت علوم تشکیل پرونده بدید (http://nesha.msrt.ir/nesha/register/welcome.jsp)
    2- طبق اعلام وزارت بعد از یک هفته از تشکیل پرونده شما باید مراجعه حضوری داشته باشید و مدارکتون رو هم با خودتون ببرید. (من وضعیت شما را داشتم البته ده ماه خدمت کرده بودم. فردای روزی که تشکیل پرونده دادم رفتم وزارت علوم و گفتم من سربازم (پیش خانم خسروی) اون هم وقتی گواهی اشتغال به خدمتم رو دید زنگ زد به کارشناس مربوطه و کارم رو تو 2 ساعت انجام دادن. مشکل فقط اینه که تو پادگان ما گواهی اشتغال به خدمت تو آموزشی نمی دادن. شما سعی کن بگیری گواهی رو. بگو برای وزارت علوم می‌خوام اگر ندادن برای وظیفه عمومی ناجا بگیر)
    3-بعد از طی یک سری مراحل اداری در وزارت علوم یک نامه صادر می‌شه برای نظام وظیفه برای درخواست صدور معافیت تحصیلی.
    4-می‌ری وظیفه عمومی ناجا (میدان سپاه) یکی از باجه های دم در صدور معافیت تحصیلی خارج از کشور هست. یک فرم بهت می‌دن پر می‌کنی بعد می‌ری سالن 4 باجه یک یا دو. (باید از این دستگاههای الکترونیکی نوبت بگیری) بعد از اینکه نامه ی وزارت علوم تایید شد و شما فرم رو پرکردی و یک افسر خانمی هست که اون هم امضا کرد شما رو می‌فرسته به امور مالی طبقه بالا.
    4-اونجا یک گروهبانی هست که طبق درخواست خودت برای نوع وثیقه (نقد، سند یا ضمانتنامه بانکی) برات نامه صادر می‌کنه. وقتی رفتی و وثیقه را تهیه کردی و امور مالی تایید کرد اونوقت بر می‌گردی همون سالن 4.
    5- سالن 4 بهت یک نامه می‌ده برای ترخیص از یگان.
    6- نامه رو می بری یگان. یگان ترخیصت می‌کنه و برگ اعلام وضعیتت رو تکمیل می‌کنه(تبریک می‌گم از اینجا به بعد دیگه شما سرباز نیستی!) می بری وظیفه عمومی دوباره.
    7- وظیفه عمومی دوباره نامه صادر می کنه می‌بری برای وزارت علوم.
    8-وزارت علوم نامه می‌ده برای گذرنامه و دانشگاه محل تحصیلت که اگر هنوز اصل مدرکت رو نگرفتی بتونی بگیری.
    9- نامه وزارت علوم رو می‌بری گذرنامه و اونجا بهت می‌گن که برای صدور پاسپورت باید چه کار بکنی.

(همه این مراحل رو خودم 15 روز پیش انجام دادم. تضمینیه!)
    با سلام دوست عزیز (Dalvandi) من تا الان 10 ماه خدمت سربازی کردم و 8 ماه قبل از اون فرصت اعزام به خدمت گرفتم، یعنی الان 18 ماه از فارغ التحصیلی من می گذره. اگه پذیرش من جور شه می تونم نامه ترخیص واسه یگان خدمتی بگیریم؟
    واسه این پرسیدکه یه جا خوندم نوشته بود قبل از اینکه 12 ماه از فارغ التحصیلی بگذره باید اقدام کنیم تا وزارت علوم یا ناجا نامه ترخیص رو بدن.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)