صفحه 58 از 758 نخستنخست ... 8484950515253545556575859606162636465666768108158558 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 571 تا 580 , از مجموع 7578

موضوع: سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

Member
    رشته و دانشگاه
    Eelectrical Engineering - POWER

پیش فرض پاسخ : سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط mirhasan66 نمایش پست ها
    سلام دوستان گرامی
    لطفا به سوال من هم جواب بدید
    خدا خیرتون بده ایشالا
    فارغ التحصیلی: 31/4/90
    اگر فردا که 17 دی ماهه دفترچم رو بفرستم، چقدر احتمالش هست که تاریخ اعزامم اردیبهشت بخوره؟
    ممنونم
    حساب کتاب که نداره، ولی من 10 فروردین پست کردم 1 شهریور اعزام خوردم که البته نرفتم !

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط krig1960 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من به تازگی نامه معرفی به نظام وظیفه ام رو از دانشگاه گرفتم و دانشگاه (که در تهران است) من رو به حوزه نظام وظیفه تهران معرفی کرده، در حالی که من متولد و ساکن شهرستان هستم و بنا به دلایلی میخوام از طریق نظام وظیفه شهرستان برای معافیت پزشکی ام اقدام کنم. من اینطور که پرسیدم دانشگاه اصلاً خطاب به حوزه های نظام وظیفه شهرستان نامه صادر نمی کنه، می خواستم از دوستان بپرسم من اگه دفترچه و مدارکم رو همون شهرستان به پلیس + 10 تحویل بدم مشکل خاصی پیش میاد و من رو دوباره به حوزه نظام وظیفه تهران معرفی می کنن یا کلاً این که نامه خطاب به کجا صادر شده باشه خیلی چیز مهمی نیست و همون شهرستان کار رو انجام میدن؟ نکته عجیب این که دانشگاه مقطع قبلی من (که در استان خودمون بود) من رو به نظام وظیفه محل تولد معرفی کرده بود منتهی گویا اینجا ملاک رو محل فارغ التحصیلی گذاشتن. ممنون میشم اگه دوستان نظری یا تجربه ای در این مورد دارن به اشتراک بگذارن.

با سپاس
    آقا ما جواب سوالمونو خودمون پیدا کردیم، گفتیم اینجا قرار بدیم بلکه به درد آیندگان بخوره
    پاسخ اینه که: این که نامه دانشگاه خطاب به نظام وظیفه کدوم حوزه صادر شده باشه خیلی مهم نیست، حداقل برای من که بعد از تحویل مدارک به پلیس + 10 و ثبت اطلاعات در سیستم رایانه ای، دوباره نامه دانشگاه رو بهم پس دادن و اصلاً نپرسیدن که برای چی نامه ات خطاب به حوزه نظام وظیفه شهرستان صادر نشده. گویا در کل خیلی نباید سخت گرفت
    موفق باشین.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

نقل قول نوشته اصلی توسط kooshatp نمایش پست ها
    من هم وضعیتم مثل شماست. راجع به این موضوع زیاد پرس و جو کردم. اولا هیچ اصول و قاعده ی دقیقی وجود نداره و به خیلی چیزا بستگی داره. ولی اگه 17 ام بفرستین احتمال اینکه اسفند بخوره بیشتره. ولی گفته میشه اگه از 20ام بگذره احتمال اینکه اردیبهشت بخوره بیشتره تا اسفند. حالا چرا 17ام؟ شما که تا آخر این ماه وقت دارین.
    والا حالا که فرستادم.گفتم شاید 19 ام برگه سبزم اومد تونستم برای تمدید اقدام کنم.یعنی چهل روز فرصت رو از دست ندادم. در هر صورت ممنونم از پاسخت. این قاعده جهل روز رو نمیدونستم.رو دست خوردم.

Member sarbazak آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

سلام دوستان گرامی
    لطفا به سوال من هم جواب بدید
    خدا خیرتون بده ایشالا
    فارغ التحصیلی: 31/4/90
    اگر فردا که 17 دی ماهه دفترچم رو بفرستم، چقدر احتمالش هست که تاریخ اعزامم اردیبهشت بخوره؟
    ممنونم
    با سلام

من به شخصه موردی رو دیدم که 90/10/12 دفترچه پست کرده بود و تاریخ اعزامش 90/12/01 خورده بود. حتی در دوره قبل افرادی که 90/09/01 فرستاده بودند، اعزامشون 90/10/01 خورده بود. بنابراین اگه هنوز دفترچه نفرستادید و تاریخ اعزام 91/02/01 مد نظرتونه، بهتره این کارو حداکثر تا یک هفته دیگه (یعنی 5-4 روز قبل از اتمام فرجه 6 ماهه) به تعویق بندازید.

راه حل بهتر این بود که دفترچه رو 90/09/20 می فرستادید و سپس از طریق پلیس+10 درخواست تمدید میدادید!

نقل قول نوشته اصلی توسط kooshatp نمایش پست ها
    سلام. دوستان این مهلت 6 ماهه رو تا روز آخرش میشه استفاده کرد یا کار خطرناکیه؟ من مهلت 6 ماهم 22 دی تموم میشه. تو دفترچه توصیه کرده 1 هفته زودتر. حالا مشکلی ممکنه پیش بیاد من 21 دی مدارکمو تحویل +10 بدم؟
    دوست عزیز به شما توصیه میکنم حتماً همین فردا برید پلیس+10 و درخواست اعزامتونو ثبت بفرمایید. به عنوان مثال خود من وقتی برای ثبت درخواست اعزام مراجعه کردم با اینکه 3 ماه از فارغ التحصیلی من میگذشت ولی هنوز در سیستم نظام وظیفه از معافیت تحصیلی برخوردار بودم و دو روز طول کشید تا معافیت تحصیلی من رو لغو کردند و تونستم درخواست اعزاممو ثبت کنم. به علاوه در صورت موکول کردن این کار به روز آخر مشکلات احتمالی دیگه ای ممکنه براتون به وجود بیاد از جمله: قطع سیستم ارتباطی پلیس+10 در روز آخر، زودتر تمام شدن وقت اداری در اون روز و ... یه وقت خدایی نکرده غیبت می خورید اونوقت بیا و درستش کن!

نقل قول نوشته اصلی توسط arash642004 نمایش پست ها
    من 1 یا 2 روز قبل از تمام شدن مهلت رفتم پلیس + 10 و هیچ مشکلی هم پیش نیومد تازه هفته دوم عید هم بود و نیمه تعطیل بود همه جا ! فقط حواست باشه دفترچه رو چند روز زودتر بخری و واکسنها رو زودتر بزنی دکتر هم بری که یه وقت مشکلی پیش نیاد

با احترام به نظر شما؛ به نظر نمیرسه پیاده روی کردن در لبه پرتگاه، ریسک مناسبی باشه.

والا حالا که فرستادم.گفتم شاید 19 ام برگه سبزم اومد تونستم برای تمدید اقدام کنم.یعنی چهل روز فرصت رو از دست ندادم. در هر صورت ممنونم از پاسخت. این قاعده جهل روز رو نمیدونستم.رو دست خوردم.
    دقت داشته باشید قاعده چهل روز که فرمودید اینه که در صورتی که حدقل 40 روز قبل از اعزام از طریق پلیس+10 درخواست تمدید یا تعجیل بدید، درخواست شما بررسی خواهد شد؛ نه اینکه لزوماً با اون موافقت بشه! نگاهی به پست های 292 و 294 از تاپیک تالار ویژه جابجایی تاریخ اعزام سربازی بندازید. این عزیزان به ترتیب 49 روز و 43 روز قبل ازاعزام، از طریق پلیس+10 درخواست تمدید از 90/10/01 به 90/12/01 داده بودند که درخواست هر دو رد شد.

موفق باشید/

در دوران سربازی آیا اجازه خروج از کشور رو بهمون میدن؟ من مدرکم دکتری و میخوام برای ارایه مقاله برم استرالیا ولی قطعا سرباز میشم تو اون تاریخ

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط dental.persian نمایش پست ها
    در دوران سربازی آیا اجازه خروج از کشور رو بهمون میدن؟ من مدرکم دکتری و میخوام برای ارایه مقاله برم استرالیا ولی قطعا سرباز میشم تو اون تاریخ
    نه متاسفانه.........برا کنفرانس نه...........فقط حج ............اونم اگه قببل از سربازی ثبت نام کرده باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed_oroomy نمایش پست ها
    نه متاسفانه.........برا کنفرانس نه...........فقط حج ............اونم اگه قببل از سربازی ثبت نام کرده باشی
    مرسی از جوابتون از تاریخی که دفترچه پست میکنیم تا تاریخ اعزام چطور؟ میزان وثیقش چقدره؟ و از کجا باید نامه گرفت؟ جئن تو اون دوران دیگه دانشجو نیستیم که! چه جوری میشه وثیقه رو 5 میلیون حساب کنن؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arash642004 نمایش پست ها
    من 1 یا 2 روز قبل از تمام شدن مهلت رفتم پلیس + 10 و هیچ مشکلی هم پیش نیومد تازه هفته دوم عید هم بود و نیمه تعطیل بود همه جا ! فقط حواست باشه دفترچه رو چند روز زودتر بخری و واکسنها رو زودتر بزنی دکتر هم بری که یه وقت مشکلی پیش نیاد
    ممنونم از پاسختون. مدارک آمادست و همه کارا (واکسن و دکتر) رو انجام دادم. امروز یه سر به پلیس +10 زدم گفتن چند وقتیه که سیستم زیاد قطع میشه که این یه کم باعث نگرانیه.

نقل قول نوشته اصلی توسط sarbazak نمایش پست ها
    دوست عزیز به شما توصیه میکنم حتماً همین فردا برید پلیس+10 و درخواست اعزامتونو ثبت بفرمایید. به عنوان مثال خود من وقتی برای ثبت درخواست اعزام مراجعه کردم با اینکه 3 ماه از فارغ التحصیلی من میگذشت ولی هنوز در سیستم نظام وظیفه از معافیت تحصیلی برخوردار بودم و دو روز طول کشید تا معافیت تحصیلی من رو لغو کردند و تونستم درخواست اعزاممو ثبت کنم. به علاوه در صورت موکول کردن این کار به روز آخر مشکلات احتمالی دیگه ای ممکنه براتون به وجود بیاد از جمله: قطع سیستم ارتباطی پلیس+10 در روز آخر، زودتر تمام شدن وقت اداری در اون روز و ... یه وقت خدایی نکرده غیبت می خورید اونوقت بیا و درستش کن!
    ممنونم. آخه بد میشه واسم اگه اسفند بخورم. ولی مثل اینکه نباید امید داشته باشم چون این طور که پیداست جدیدا قاعده 40 روزم دیگه درست کار نمی کنه. ( طبق گفته خودتون که 9/1 فرستادن 10/1 خوردن). فردا میرم میفرستم. یه موضوع دیگه اینکه اخیرا دیگه روند اونطوری نیست که دانشگاه ها نامه فراقت از تحصیل رو خودشون به نظام وظیفه بفرستن تا قبل از معرفی معافیت لغو بشه. خود دانشجوها باید برن گواهی فراغت از تحصیل ویژه نظام وظیفه رو از دانشگاه بگیرن و با بقیه مدارک به +10 بدن. بنابراین همون موقعی که خودمون رو معرفی میکنیم تو +10 معافیت لغو میشه (یا احیانا غیبت ثبت میشه).

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    PhD Computer Science - University of Southampton

نقل قول نوشته اصلی توسط dental.persian نمایش پست ها
    مرسی از جوابتون از تاریخی که دفترچه پست میکنیم تا تاریخ اعزام چطور؟ میزان وثیقش چقدره؟ و از کجا باید نامه گرفت؟ جئن تو اون دوران دیگه دانشجو نیستیم که! چه جوری میشه وثیقه رو 5 میلیون حساب کنن؟
    با برگ سبز بدون غیبت می تونید خارج بشید از کشور. فکر می کنم وثیقه همون 15 میلیون باشه. نمی دانم آیا وزارت علوم می تونه برای وثیقه کاری بکنه که بشه 5 میلیون یا نه.
    *ارسال پست تنها به منظور تشکر/تبریک/تسلیت/آرزو/تنفر/تاکید/تایید برخلاف قوانین فروم می باشد، لطفا از تکمه ی +/- استفاده نمایید*
    قبل از ارسال سوال جدید حتما موضوعات مرتبط را جستجو کنید.
    نتایج پذیرش خود را در قسمت نتایج پذیرش وارد کنید!
    به قوانین انجمن احترام بگذاریم.

خوب
    خدا رو شکر بعد از 2 روز برگه سبزم اومد.دقیقا 48 ساعته.
    تاریخ ارسال دفترچه: 17 دی 90
    تاریخ دریافت برگه سبز : 19 دی 90
    تاریخ اعزام : 1 اسفند 90
    درخواست تمدید دادم. مستقیم هم رفتم نظام وظیفه. گفتن احتمال 99 درصد با درخواستم موافقت میشه
    تنها مشکلی که بود، تو سیستم نظام وظیفه که قایمکی نگاه کردم، تاریخ اتمام معافیت تحصیلی رو زده بود 28 آذر 90. در صورتی که باید 30 دی 90 باشه. البته صداش رو در نیوردم. ولی ممکنه که من غیبت خورده باشم؟
    فارغ التحصیلی : 31 تیر 90

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)