صفحه 591 از 758 نخستنخست ... 91491541581582583584585586587588589590591592593594595596597598599600601641691 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,901 تا 5,910 , از مجموع 7578

موضوع: سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

پیش فرض پاسخ : سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط starrynight نمایش پست ها
    سلام، اگه آخر ماه دی دفترچه بفرستیم، زمان اعزام به خدمت مقدس سربازی کی میشه؟ اردیبهشت یا تیر؟
    این درسته که ارگان هایی که ازشون پروژه کسری خدمت گرفتیم این توانایی رو دارن که موعد اعزام رو به تعویق بندازن؟
    بله اگر انجام پروژه شما طوری باشه که در اواسط انجام کار باشین و سازمان تشخیص بده حضور شما برای پروژه لازمه و اون پروژه انجام دادتش خیلی حیلتی باشه می تونه یه در خواست به بنیاد بده که اعزامتون رو به تعویق بندازن. شما اون نامه رو می برید بنیاد و بنیاد براتون یه درخواست می ده به نظام وظیفه که با تمدید موافقت کنن. نظام وظیفه می تونه با این درخواست موافقت بکنه یا نکنه ولی معمولا نظام وظیفه درخواست های بنیاد رو رد نمی کنه

سلام دوستان.خسته نباشید.
    من 6روز اضاف انضباطی دارم.شنیدم نصفش بخشیده شده.خواستم بدونم اخر خدمت میبخشن؟
    راستی چندروز میتونیم استعلاجی بگیریم؟اصلا ارزش داره یانه؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza4338 نمایش پست ها
    سلام دوستان.خسته نباشید.
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    بستگی به جا داره بعضی جاها می بخشند بسته به فرمانده داره استعلاجی فکر میکنم ماکزیمم 30 روز است اگر میتوانید حتما بگیرید
    And Nothing Else Matters ......

Please Don't Ask Your Questions Using Private Messages

Junior Member Suhrawardi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

سلام دوستان.خسته نباشید.
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    بستگی به فرمانده داره، اگر بازداشت رفته باشید باید خلاء رو بکشید، امّا اگر سرپیچی و این چیزا باشه، معمولاً می‌بخشن، فقط نهسته که نصف‌ش رو می‌بخشن.
    استعلاجی هم سقف‌ش 30 روزه امّا بیش‌ترش رو هم خیلی‌ها رفتن، بستگی به یگان خدمتی داره، اگر می‌تونی بگیری، فرمانده‌ات هم مثل امیر ما گیر نیست حتماً برو.
    ویرایش توسط Suhrawardi : November 29th, 2016 در ساعت 04:23 PM
    زهر خورید تا خوش زیید. مرگ را دوست دارید تا زنده مانید.
    ― شهاب‌الدین سهروردی

نقل قول نوشته اصلی توسط Suhrawardi نمایش پست ها
    بستگی به فرمانده داره، اگر بازداشت رفته باشید باید خلاء رو بکشید، امّا اگر سرپیچی و این چیزا باشه، معمولاً می‌بخشن، فقط نهسته که رو نصف‌ش رو می‌بخشن.
    استعلاجی هم سقف‌ش 30 روزه امّا بیش‌ترش رو هم خیلی‌ها رفتن، بستگی به یگان خدمتی داره، اگر می‌تونی بگیری، فرمانده‌ات هم مثل امیر ما گیر نیست حتماً برو.
    سلام داداش
    ممنون ازاینکه جواب دادی.
    نه بازداشت نیست.من تو 1شهر دیگه بودم.الکی روی لجبازی 6روز اضاف واسم زدن.بخاطر نظافت ماشین.ماشینی که تحویل من نبود.سرباز نصف شب مریض شد.ساعت 3نصف شب.من گذاشتن گشت.صبح 6روز واسم اضاف زدن.حتی سرباز روز قبل ماشین برده بود کارواش.
    فعلا 13 ماه خدمت کردم.1ماه هم کسری دارم.
    واریکوسل دارم دکتر گفته زود تر باید جراحی بشی.میترسم برم استعلاجی بعدش تمامش تایید نکنن وازجایی که دارم خدمت میکنم جابجام کنن.چون رییسم خیلی گیرهست.
    تازه 1جایی افتادم کمی راحت تر هستم.شب میتونم بخوابم.
    میترسم برم وجابجا بشم چون 1سرباز بیشتر نیست.
    بنظرشما چکارکنم؟
    راستی این متوجه نشدم فقط نهسته که رو نصف‌ش رو می‌بخشن.

رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

-|+|- یک سوالی که برام پیش اومده، ارشدیت درجات بین پایور و وظیفه است. طبق قانون وضعیت چجوریه؟ یک چیزی جا افتاده این‌که مثلاً گروهبان پایور از افسر وظیفه ارشدتره، من پرسیدم، گفتن اول پایور بعد پیمانی بعد وظیفه امّا ماده 35 قانون می‌گه ارشدیت به درجه‌ست و شغل سازمانی بعد اگر این‌ها یکسان بود بین پایور و وظیفه، پایور ارشدتره. حالا کدوم درسته؟

سلام داداش
    ممنون ازاینکه جواب دادی.
    نه بازداشت نیست.من تو 1شهر دیگه بودم.الکی روی لجبازی 6روز اضاف واسم زدن.بخاطر نظافت ماشین.ماشینی که تحویل من نبود.سرباز نصف شب مریض شد.ساعت 3نصف شب.من گذاشتن گشت.صبح 6روز واسم اضاف زدن.حتی سرباز روز قبل ماشین برده بود کارواش.
    فعلا 13 ماه خدمت کردم.1ماه هم کسری دارم.
    واریکوسل دارم دکتر گفته زود تر باید جراحی بشی.میترسم برم استعلاجی بعدش تمامش تایید نکنن وازجایی که دارم خدمت میکنم جابجام کنن.چون رییسم خیلی گیرهست.
    تازه 1جایی افتادم کمی راحت تر هستم.شب میتونم بخوابم.
    میترسم برم وجابجا بشم چون 1سرباز بیشتر نیست.
    بنظرشما چکارکنم؟
    راستی این متوجه نشدم فقط نهسته که رو نصف‌ش رو می‌بخشن.
    با این شرایط انتخابش با خودته، می‌تونی قبل از عمل منتظر تأییدیه‌ش بمونی، البته بهتره بیمارستان همون ارگان عمل کنی، این‌طوری اکثراً تایید می‌شه. به ازای هر روز نهست، سه روز اضافه خدمت خوردی، یک روز خلاء اون روزت، دو روز هم اضاف که قانوناً یک روزش رو فرمانده می‌تونه ببخشه.
    ― شهاب‌الدین سهروردی

-|+|- یک سوالی که برام پیش اومده، ارشدیت درجات بین پایور و وظیفه است. طبق قانون وضعیت چجوریه؟ یک چیزی جا افتاده این‌که مثلاً گروهبان پایور از افسر وظیفه ارشدتره، من پرسیدم، گفتن اول پایور بعد پیمانی بعد وظیفه امّا ماده 35 قانون می‌گه ارشدیت به درجه‌ست و شغل سازمانی بعد اگر این‌ها یکسان بود بین پایور و وظیفه، پایور ارشدتره. حالا کدوم درسته؟

با این شرایط انتخابش با خودته، می‌تونی قبل از عمل منتظر تأییدیه‌ش بمونی، البته بهتره بیمارستان همون ارگان عمل کنی، این‌طوری اکثراً تایید می‌شه. به ازای هر روز نهست، سه روز اضافه خدمت خوردی، یک روز خلاء اون روزت، دو روز هم اضاف که قانوناً یک روزش رو فرمانده می‌تونه ببخشه.
    ارشدیت رو نمی دونم چطوریه ولی اینکه فکر کنید شما مثلا ستوان یک وظیفه هستین و می تونین به گروهبان دوی کادری دستور بدین سخت در اشتباهین. البته اونا هم یجورایی نمی تونن به شما دستور بدن. کلا وقتی رفتین خدمت می فهمین که باید سعی کنین با کسانی که هم درجه و یا پایین تر از شما هستند یجوری مسالمت آمیز و رفاقت امیز سر کنین تموم شه بره

رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط sciense نمایش پست ها
    ارشدیت رو نمی دونم چطوریه ولی اینکه فکر کنید شما مثلا ستوان یک وظیفه هستین و می تونین به گروهبان دوی کادری دستور بدین سخت در اشتباهین. البته اونا هم یجورایی نمی تونن به شما دستور بدن. کلا وقتی رفتین خدمت می فهمین که باید سعی کنین با کسانی که هم درجه و یا پایین تر از شما هستند یجوری مسالمت آمیز و رفاقت امیز سر کنین تموم شه بره
    من دیگه آخرای خدمتمه برادر. اتفاقاً چون توی ستاد رفاقت خوبی با کادر داریم، تا حالا مسئله این‌جوری برامون پیش نیومده، فقط می‌خواستم قانون درست‌ش رو بدونم.
    ― شهاب‌الدین سهروردی

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

اصل قانون بر درجه است صرفنظر از هر شغل سازمانی
    اما یک قانون نانوشته است که بطور کل کادری در الویت قرار میده نسبت به وظیفه شرایط هم جوریه که شما باید سعی کنید با کادریت حتی
    اگر درجه هم پایین تر باشه سازش کنی رفاقتی جلو برید بلاخره یک جاهایی شما مرخصی لازم داری مشکل داری و ...... اونجا رفاقت به درد
    میخورده اگر از اون اول خیلی دقیق بخوای بری جلو اونا هم باهات دقیق جلو میرن حتی شما اگر بازرسی هم شکایت کنی که درجه پایین تر
    ارشدیت منو نمی پذیره اخرش یجوری قضیه فیصله میدن که به نفع کادریه بشه میدونی چرا؟ چون اون 2 نفر یعنی کادری بخش شما و کادری
    بازرسی 20-30 سال میخوان با هم خدمت کنن چشم تو چشم هم هستند و هیچ وقت همدیگر بخاطر افسر وظیفه که موندگار نیست نهایت
    یک سال دو سال اونجاست و وقتی هم بره پشت سرشم نگاه نمیکنه خراب نمیکنند
    And Nothing Else Matters ......

Please Don't Ask Your Questions Using Private Messages

سلام.حالا من متوجه نشدم با این وضعیت چکارکنم؟منظورم استعلاجی هست.
    سوال بعدی اینکه من شنیدم سردار نصف اضاف انضباطی بخشیده.درسته؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)