صفحه 6 از 758 نخستنخست 1234567891011121314151656106506 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 7578

موضوع: سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

سلام
    اگر كسي از كسر خدمت بسيج استفاده كرده باشه آيا براي ويزا گرفتن دچار مشكل ميشه؟
    اگر جواب مثبته چكار بايد كرد؟

نه خیلی بعیده که مشکلی پیش بیاد اداره گذرنامه و حتی سفارت مدرکی دال بر چگونگی به پایان رساندن مدرک شما ندارد

تازه کسائی که معافیت دارند حتی معافیت پزشکی هم تا حالا اقدام کردن و خارج شدند
    every thing is possible, but you must pay for it

Junior Member

ممنون اما در بعضي از فروم ها در مورد ديدن كارت پايان خدمت توسط سفارت صحبت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط nasiry
    ممنون اما در بعضي از فروم ها در مورد ديدن كارت پايان خدمت توسط سفارت صحبت شده
    مشکلی پیش نمیاد من نمیدونم کجا خوندید اما برای سفارت گذرنامه کفایت میکند و برای صدور گذرنامه استعلام کردن پلیس +10 مبنی بر صحت کارت پایان خدمت شما از نظام وظیفه کفایت میکند

every thing is possible, but you must pay for it

Junior Member amir_meisami2002 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering/ K. N. Toosi University of Technology

Not wanting waste more time and opportunity,I need to be free of military service.I mean it'll be ridiculous to wait this much of time and after graduation start my program for admission and it's procedure!there are so much better ways to stall myself.waiting for graduation and start after doesn't need any others suggestion because you solve the question by earasing it....
    در بیابان گر به شوق کعبه خواهی زد قدم ، سرزنش ها گر کند خار مغیلان غم مخور

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

سلام
    بچه ها بخاطر اينكه يكم زمان اين پست دير شد عذر مي خوام
    من تقريبا هنوز هيچ جايي پيدا نكردم
    البته يه خلاصه از شرايط جاهايي كه امريه ميگيرند يا مي گرفتند يا خواهند گرفت رو ميارم
    اميدوارم مفيد باشه
    البته خلاصه هست
    كسي ديگه هم اگه اطلاعات جديدتري داره دريغ نكنه
    مرسي
    1:آموزش پرورش:اونايي كه تا اخر دي ماه برگ سبز داشته باشن ميتونن به اموزش پرورش استان خود مراجعه و براي سرباز معلم شدن درخواست بدن البته شرطش اينه كه نياز داشته باشن و تاريخ اعزامتون هم برج 2 يا 4 باشه
    2:وزارت صنايع
    شرايط
    يا نخبه باشي يا فرزند يا از اعضاي خانواده شهدا ايثارگران جانبازان باشي يا تحت كميته امداد و بهزيستي باشي
    3:وزارت كار و نفت
    مانند شرايط شماره 2 بعلاوه پارتي كه اين عين جمله مسئول مربوطه بود
    4:سازمان مديرت و برنامه ريزي:فعلا نمي خوان
    5:كميته امداد امام خميني :برج 2 معلوم ميشه كه ميخوان يانه
    5:وزارت بازرگاني
    ندارند الان 2 ساله كه ندارند
    6:وزارت تعاون امسال نداشتند در حال مذاكره هستند كه سال بعد بگيرن
    7:سازمان ثبت:ميگيرن البته برج 12 اي ها رو
    8:سازمان اوقاف :فعلا تا اطلاع ثانوي نيازي ندارند
    9:سازمان صدا و سيما:به مهندسين برق با معدل بالاي 16 از دانشگاه هاي معتبر نياز داره
    10:موسسه استاندارد تحقيقات صنعتي:براي امسال تماما جذب كردا براي سال اينده نياز داره تعدادش مشخص نيست
    11:استانداري:استان ما كه 3 نفر ميخواست و گرفته بود ولي ميتونيد مراجعه كنيد شايد تو استانهاي ديگه نياز باشه
    فعلا بيشتر از اين يادم نمياد
    اگه ديدم كه جاهايي بوده كه ارزش نوشتن داره و از قلم افتاده حتما مي نويسم
    اهان
    12:جهاد كشاورزي شديدا به مهندسين غلات و شيلات نياز داره خيلي هم زياد ميخواد

بازم اگه يادم اومد مينويسم
    البته يه تقاضايي هم از تمامي بازديدكنندگان دارم كه اگه اطلاعات جديدتري دارند حتما بيارن تا استفاده كنيم
    ما كه الان نزديك 3 ماهه دنبالشيم نتونستيم بگيريم
    بازم توكل بر خدا
    كسي اگه ميدونه جايي اعلام نياز داره بگه
    مرسي

با سلام خدمت دوستان عزیز
    چند نکته ای رو خدمتتون عرض میکنم چون من خودم هم 2 سال پیش وضعیت مشابه شما رو داشتم برای گرفتن امریه و تجربیاتم رو در اختیارتون میذارم امیدوارم مفید باشه من برای جهاد اقدام کرده بودم که بعد از کلی دوندگی به دلیل اینکه پارتی طرف از ما کلفت تر بود ما رو زدن کنار و امریه رو به اون دادن (مسخره است ولی خوب اینجا ایرانه )
    البته تجربه شخصیه و قانون کلی نیست اگر میخواین امریه بگیرید(البته شاید تا وقتی نرفتین خدمت فکر کنید امریه چیز تحفه ایه ولی وقتی رفتین میبینید که 18 ماه الافیه و اونقدر جاش فرق نداره البته منکر این نیستم که توی یه اداره خدمت کردن خیلی بهتر از خدمت توی لشگر هست )
    1 دنبال کارت بسیج فعال باشین چون تو مراحل مختلف بین اونی که داره و نداره برای امریه تفاوت قایل میشن (من که خودم زیر بار بسیج نرفتم ;D ) و ضمنا از خدمتتون هم کسر میشه نگید ما که میخوایم بریم 1-2 ماه اینور اونور فرقی نداره یک روز هم کمتر خدمت کردن موثره
    2 تمام ادارات و سازمان ها میتونن و امریه دارن من از جاهایی امریه شنیدم گرفتن که فکر نمیکردم اینجاها هم امریه بدن (مثل بانک ) که البته نور چشمی و ...
    3 یک توصیه که بقیه هم گفتن من هم تاکید میکنم در تمام مراحل سعی کنید دوستانه پیش برید و با طرف مقابلتون رفاقتی قضیه رو حل کنین و اصلا خودتون رو زرنگ نشون ندین که تاپیر منفی داره (امیدوارم منظورم رو گرفته باشین )
    4 شخصی که در هر اداره مسئول قسمت مشمولین هست و کارای امریه رو انجام میده کلیدی ترین فرد هست و اگر بخواد اسم شمارو بده میتونه و مقام های بالاتر فقط نقش امضا کننده دارن پس حسابی هواشو داشته باشین و از هر ترفندی که میتوننین برای به دست آوردن دلش و جیبش (بخوانید هدیه ) استفاده کنید
    5 برای هر اداره که میخواین اقدام کنید اول باید از واحدی که میخواین برید خدمت کنید اعلام نیاز بگیرید و ببرید اداره مرکزی (جهاد کشاورزی اینطوری بود )
    6 پارتی نقش بسیار موثری در این پروسه داره و به عنوان کاتالیزور برای تسریع واکنش به شدت توصیه میشه البته فکر نکنید که حتما باید یه آدم کله گنده باشه در ادارات شاید همون آدمی که براتون چایی میاره خیلی کارا از دستش بر میاد ولی شما دیر متوجه نقش تاثیر گذارش میشین چون در ایران همه چیز بر اساس روابطه
    7 برای هر جا که میخواین برین از شمابرگه سبز اعزام رو میخوان که بگن در اون ماه ما نیرو میخوایم یا نه که (بهترین راه پیچوندنتون ;D چون اگر نخوان میگن ما در این ماه نیرو نمیگیرم ) پس شما اول از اون اداره مطمین بشین که در چه ماههای نیرو میگیره و بعد که رفتین برگ سبز بگیرین میشه تا حدودی حداقل یه دوره تاریخش رو عوض کرد تا دو سال پیش که میشد الان رو نمیدونم
    8 کسانی که متاهل هستن که فکر نمیکنم زیاد نیاز به امریه داشته باشن چون به دلیل متاهل بودن هر نیرویی بیفتن جزو شرایط حساب میشه به احتمال 99%و در شهر خودشون خدمت میکنن (اهان راستی یه نکته مهمترین چیز در خدمت بودن توی شهر خودتون هست اگر تو شهر خودتون باشین بقیه مسایل حله )
    9 هر جا براتون جور شد برید و سر سختی نشون ندین و (بالاخره در بدترین حالت ممکن باید در یه ارگان نظامی خدمت کنید و با توجه به اینکه همه خدارو شکر تحصیل کرده هستید خدمتتون راحت تر از سربازه ) چون حداقل تکلیفت مشخصه که کجا میخوای خدمت کنی و استرس اینکه کجا میوفتی و چی میشه رو نداری چون اگر همین جوری مدارک رو پست کنیدو منتظر نتیجه باشین ممکنه نتایج خیلی جالبی نگیرید (مثل خود من ) ولی خوب در هر صورت الان خدارو شکر 18 ماهه و بالاخره تمام میشه
    10 اهان در تمام مراحل حفظ ظاهر شدیدا توصیه میشه (لباس ساده ته ریش و تسبیح و... ) البته در مرحله گزینش که قطعا جزو موارد لازم هست بازم شاید به نظرتون این مورد ساده بیاد ولی باور کنید در ایران مردم عقلشون به چشمشونه خصوصا افراد کوته بین
    11 زیاد خودتون رو الاف امریه نکنید اگر میتونید پذیرش دانشگاه بگیرید و برید یا امریه رو جور کنید که انشالله همین طور باشه و اسیر نشین اگر نه زودتر برید خدمت هر چی زودتر برید از اونطرف زودتر بر میگردید و به زندگیتون میرسید
    امیدوارم نوشته هام به دردتون بخوره (اگر هم میدونستین که یاد آوری بوده باشه )
    و موفق و پیروز باشین
    یا حق
    I)Always stand on your feet
    II)Use your head
    III)Never give up

ApplyAbroad Champion

سلام
    اگه سربازی رفتین، دفترچتون رو چه ماهی پست کردید و تاریخ اعزامتون چه ماهی از سال اومد.
    و معمولا چند ماه بین پست دفترچه تا تاریخ اعزام فاصله هست؟
    ممنون

Junior Member

من 5 تیر دفترچه رو فرستادم.
    برگ سبزم که اومد واسه
    10 دی نوشته بود که تاریخ اعزامه
    فکر کنم معمولش یه دو سه ماهی کمتر باشه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط BLUE SKY
    سلام
    اگه سربازی رفتین، دفترچتون رو چه ماهی پست کردید و تاریخ اعزامتون چه ماهی از سال اومد.
    و معمولا چند ماه بین پست دفترچه تا تاریخ اعزام فاصله هست؟
    ممنون
    سلام
    نميدونم چه شانسي داره اين اقا ميلاد ما
    من يكي از رفيقام برج 2 امسال فرستاده اعزامش برج 10 هست
    يكي ديگه هم نيمه مرداد ماه اعزامش ارديبهشت 88
    من هم الان 70 روز دفترچه امو پست كردم هنوز خبري نيست از برگ سبزمون
    ديگه خوشبينانه هم باشم برج 2 88
    البته ميدونيد كه الان سرباز خونه ها كيپ كيپه
    ميبينيد تورو خدا براي سربازي هم بايد 1 سال تو صف انتظار باشيم
    اونوقت ميگن سربازي مدتش كم شده نه عزيزان سربازي حداقلش 2سالو نيمه وگرنه 3 ساله هم ميشه

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)