صفحه 60 از 758 نخستنخست ... 10505152535455565758596061626364656667686970110160560 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 591 تا 600 , از مجموع 7578

موضوع: سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    PhD Computer Science - University of Southampton

پیش فرض پاسخ : سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط mirhasan66 نمایش پست ها
    الان برگ سبزم رو نگاه کردم. توی برگ سبز زده تاریخ فراغت از تحصیل 31 تیر 90
    این رو مطمئنید که اگه اضاف خورده بودم توی برگه سبز میزد؟
    یعنی نگران نباشم؟
    شاید مربوط به قانون بخشش اضافه خدمتاس که قراره تا سر سال اجرا بشه
    خیلی نگرانم
    چون اگه غیبت خورده باشم از کسری بسیج نمیتونم استفاده کنم
    اگر غیبت بخورید توی برگه سبز می نویسه. و زیرش هم می نویسه این مشمول مجاز به ادامه تحصیل نمی باشد.
    *ارسال پست تنها به منظور تشکر/تبریک/تسلیت/آرزو/تنفر/تاکید/تایید برخلاف قوانین فروم می باشد، لطفا از تکمه ی +/- استفاده نمایید*
    قبل از ارسال سوال جدید حتما موضوعات مرتبط را جستجو کنید.
    نتایج پذیرش خود را در قسمت نتایج پذیرش وارد کنید!
    به قوانین انجمن احترام بگذاریم.

Junior Member

قاعده 40 روز رو درست متوجه نشدی دوست عزیز. شما اگه دفترچه رو ارسال کنی، تارخ اعزامت که اومد اگه تا تاریخ اعزامت چهل روز کمتر فرصت داشته باشی، دیگه از طریق پلیس به علاوه ده نمیتونی کاری بکنی. باید بری تهران، توی دیدارهای مردمی شاید خبری بشه
    دانشگاه خودش نامه فارغ التحصیلی رو برای نظام وظیفه ارسال میکنه. در کل هر ساله وضعیت تحصیلی تمام دانشجوها برای نظام وظیفه ارسال میشه
    دانشگاه ما (شهید بهشتی) اول سال تحصیلی امسال طبق بیانیه ای اعلام کرد که از اول سال تحصیلی 90-91 نامه ای به نظام وظیفه نمی فرسته و خود دانشجوها باید مدرک رو از دانشگاه بگیرن ببرن پلیس +10. اینو از دانشجوهای چندتا دانشگاه دیگه هم شنیدم.

Member sarbazak آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

با سلام

درخواست تمدید دادم. مستقیم هم رفتم نظام وظیفه. گفتن احتمال 99 درصد با درخواستم موافقت میشه
    دوست عزیز امیدوارم اتفاقی رو که دوست دارید براتون بیفته ولی موافقت با درخواست تمدید شما کمی بعید به نظر میرسه. به این جهت عرض میکنم که ظاهراً با درخواست تمدید دوستانی که حتی یک هفته قبل از شما اقدام کردند، موافقت نشده. از جمله آقای pardisnet

بهتره خیلی به حرف گروهبان های نظام وظیفه توجه نکنید علی الخصوص زمانی که درصد هم تعیین میکنند! من خودم دو بار برای پرسیدن یه سوال ساده با این عزیزان سر و کار داشتم که هر دو بار رو جوابهای پرت و پلا تحویلم دادند!

تنها مشکلی که بود، تو سیستم نظام وظیفه که قایمکی نگاه کردم، تاریخ اتمام معافیت تحصیلی رو زده بود 28 آذر 90. در صورتی که باید 30 دی 90 باشه. البته صداش رو در نیوردم. ولی ممکنه که من غیبت خورده باشم؟
    فارغ التحصیلی : 31 تیر 90
    البته که شما غیبت نخوردید. مطابق قوانین نظام وظیفه، شما تا 6 ماه پس از فارغ التحصیلی (یعنی تا 90/10/30)، فرصت خواهید داشت که درخواست اعزام بدید. این در حالیه که شما به گفته خودتون 13 روز مونده به اتمام این فرجه 6 ماه (90/10/17)، درخواست اعزامتون رو ثبت کردید. به این تیکه از متن «دفترچه راهنمای خدمت وظیفه عمومی» توجه کنید...

forje - 6mahe.png

احتمالاً عنوان «اتمام معافیت تحصیلی» شما رو کمی گیج کرده. جسارتاً توضیح واضحات عرض کنم که برای هر مقطع تحصیلی، یک سقف سنوات در نظر گرفته شده. به عنوان مثال این سقف برای مقطع کارشناسی 6 سال هستش. گویا سابقاً اینطور بوده که به واسطه ارتباطی که بین دانشگاهها و نظام وظیفه بوده با اتمام سقف سنوات و یا فارغ التحصیلی، معافیت تحصیلی برای افراد لغو میشده. ولی جدیداً این اتفاق یا نمیفته یا به شکل دیگه ای میفته. همین ماجرا برای خود منم اتفاق افتاد. داستان از این قرار بود که در تاریخ 90/09/16 برای ثبت درخواست اعزام به پلیس+10 مراجعه کردم. ولی به من و دونفر دیگه از بچه هایی که اونا هم برای ثبت درخواست اعزام اومده بودند، گفتند که شماها هنوز معافیت تحصیلی دارید و اصلاً مشمول نیستید که بخواید درخواست اعزام بدید! این در حالی بود که مثلاً خود من در تاریخ 90/06/19 فارغ التحصیل شده بودم و حتی سنوات تحصیلی من تا تاریخ 90/06/31 بایستی تمام می شد. بعد از اظهار تعجب پرسیدم خوب حالا چیکار کنم که نظام وظیفه ما رو به غلامی بپذیره؟ گفتند "مشخصاتت رو بده تا بدیم نظام وظیفه معافیت تحصیلی شما رو لغو کنه؛ 3-2 روز طول میکشه بعد از 3-2 روز بیا درخواست اعزام بده" من هم روز 90/09/20 مراجعه کردم دیدم اتمام معافیت تحصیلی رو تو سیستم 90/09/17 زده. خلاصه داستان رو میشه اینجوری گفت:

تاریخ فراغت از تحصیل: 90/06/19
    تاریخ اتمام سقف سنوات تحصیلی:90/06/31
    تاریخ hاتمام معافیت تحصیلی: 90/09/17
    تاریخ ثبت درخواست اعزام: 90/09/20

به طور کلی ملاک محاسبه برای شروع 6 ماه فرجه، «تاریخ فارغ التحصیلی» هستش نه «تاریخ اتمام معافیت تحصیلی».

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed_oroomy نمایش پست ها
    شما زمانی غیبت میخوری که تاریخ اعزام بخوری و نری
    نه دوست عزیز
    غیبت دو درجه داره
    اینی که مدنظر شماست غیبت درجه دو هست، که میشه سرباز فراری
    اگه مشمول سربازی بشم و دفترچه پست نکنم، میشم غایب و غیبت درجه یک
    بر اساس متن «دفترچه راهنمای خدمت وظیفه عمومی»، مشمولین غایب در 9 دسته کلی جا میگیرن:

mashmoolin - ghaeb.png

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid_110 نمایش پست ها
    احتمالا اشتباه دیدید؛ بهرحال اگر غیبت خورده بودید حتما تو برگ سبز تون مینوشتن "جریمه: سه ماه اضافه خدمت"
    الان برگ سبزم رو نگاه کردم. توی برگ سبز زده تاریخ فراغت از تحصیل 31 تیر 90
    این رو مطمئنید که اگه اضاف خورده بودم توی برگه سبز میزد؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط dalvandi نمایش پست ها
    اگر غیبت بخورید توی برگه سبز می نویسه. و زیرش هم می نویسه این مشمول مجاز به ادامه تحصیل نمی باشد.
    با توجه به اینکه این دوستمون دو روز بعد از ثبت درخواست اعزام، برگ سبزشون رو دریافت کردند پس احتمالاً منظورشون از برگ سبز، المثنی برگ سبز هستش. و در المثنی برگ سبز آیتم های «تاریخ ورود به غیبت» و «مدت اضافه خدمت» وجود نداره. در برگ سبز اصلی شما که تا هفته آینده از طریق پست به دستتون خواهد رسید آیتم های ذکر شده رو به ترتیب زیر مشاهده خواهید کرد:

تاریخ ورود به غیبت: -
    مدت اضافه خدمت : -

احتمالا اشتباه دیدید؛ بهرحال اگر غیبت خورده بودید ... حتما بهتون میگفتن که نمی تونید برای تمدید اقدام کنید.
    موفق باشید
    مطابق اطلاعیه سازمان وظیفه عمومی ناجا، حتی غایبین هم میتونن درخواست تمدید و تعجیل خودشون رو ثبت کنند؛ ولی به درخواست این عزیزان رسیدگی نخواهد شد! واقعاً این سوال پیش میاد که اگه قراره درخواست تمدید غایبین بررسی نشه پس اساساً چرا درخواستشون ثبت میشه؟! به نظر میرسه درآمد زایی در دستور کار قرار گرفته باشه! یه نگاهی به تعرفه های پلیس+10 بندازید...

دانشگاه خودش نامه فارغ التحصیلی رو برای نظام وظیفه ارسال میکنه. در کل هر ساله وضعیت تحصیلی تمام دانشجوها برای نظام وظیفه ارسال میشه
    نقل قول نوشته اصلی توسط kooshatp نمایش پست ها
    دانشگاه ما (شهید بهشتی) اول سال تحصیلی امسال طبق بیانیه ای اعلام کرد که از اول سال تحصیلی 90-91 نامه ای به نظام وظیفه نمی فرسته و خود دانشجوها باید مدرک رو از دانشگاه بگیرن ببرن پلیس +10. اینو از دانشجوهای چندتا دانشگاه دیگه هم شنیدم.
    در حال حاضر در تمام دانشگاههای کشور، بعد از انجام امور فارغ التحصیلی «نامه معرفی به نظام وظیفه» از طرف دانشگاه صادر و به خود دانشجو تحویل داده خواهد شد. به طوری که ارائه این نامه، برای ثبت درخواست اعزام ضروریست.

موفق باشید/

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sarbazak نمایش پست ها

با توجه به اینکه این دوستمون دو روز بعد از ثبت درخواست اعزام، برگ سبزشون رو دریافت کردند پس احتمالاً منظورشون از برگ سبز، المثنی برگ سبز هستش. و در المثنی برگ سبز آیتم های «تاریخ ورود به غیبت» و «مدت اضافه خدمت» وجود نداره. در برگ سبز اصلی شما که تا هفته آینده از طریق پست به دستتون خواهد رسید آیتم های ذکر شده رو به ترتیب زیر مشاهده خواهید کرد:

تاریخ ورود به غیبت: -
    مدت اضافه خدمت : -
    برگ سبز اصلی و المثنی هیچ فرقی ندارن. حداقل برای من که نداشتن و عینا یک برگن! (غیبت هم تو جفت شون عنوان شده)
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

برگ سبز اصلی و المثنی هیچ فرقی ندارن. حداقل برای من که نداشتن و عینا یک برگن! (غیبت هم تو جفت شون عنوان شده)
    با سلام

حتماً منظور شما از اینکه "عیناً یک برگن" این هستش که از لحاظ سندیت با هم معادل هستند والّا همونطور که همه میدونید اطلاعات مرتبط با غیبت، در «المثنی برگ اعزام» درج نمی شه. برای اینکه دوستان بتونن مقایسه ای داشته باشند، تصاویر «برگ اعزام» و «المثنی برگ اعزام » خودم رو خدمدتون ارائه کردم.

موفق باشید/
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

با سلام

حتماً منظور شما از اینکه "عیناً یک برگن" این هستش که از لحاظ سندیت با هم معادل هستند والّا همونطور که همه میدونید اطلاعات مرتبط با غیبت، در «المثنی برگ اعزام» درج نمی شه. برای اینکه دوستان بتونن مقایسه ای داشته باشند، تصاویر «برگ اعزام» و «المثنی برگ اعزام » خودم رو خدمدتون ارائه کردم.

موفق باشید/

دوست عزیز این یکیش برگه سبز و اون یکی المثنی برگ سفید(اعزام).
    المثنای برگ سبز عینا خود برگ سبزه نه تنها از جهت اعتبار بلکه از جهت مندرجات روش.

رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

دوست عزیز این یکیش برگه سبز و اون یکی المثنی برگ سفید(اعزام).
    المثنای برگ سبز عینا خود برگ سبزه نه تنها از جهت اعتبار بلکه از جهت مندرجات روش.
    با سلام

توضیحات لازم در این باره داده شد ولی از اونجایی که مایل نیستم حتی برای یک نفر هم که شده، شبهه ای باقی بمونه، جسارتاً ناچارم صحبت شما رو نفی کنم. امیدوارم این رو بحث شخصی تلقی نکنید!

دوست عزیز فرض کنیم به گفته شما برگ اعزام همون برگ سفید باشه! میشه بگید چطور برگ سفید منی که تاریخ اعزامم 91/02/01 هستش، 4 ماه پیش از اعزام بنده صادر شده باشه؟! اصلاً فرض کنیم بنده تنها فردی هستم که در ایران برگ سفیدش 4 ماه قبل از اعزام صادر شده؛ این چه برگ سفیدی هستش برای بنده صادر شده که محل آموزش رو زده متعاقباً اعلام خواهد شد؟!

شاید عامل ایجاد این شبهه نظام وظیفه باشه که glossary خودش رو جایی مکتوب نکرده! اجالتاً بنده این کار رو واسشون انجام میدم:

«برگ آماده به خدمت» یا «برگ اعزام» یا «برگ سبز» = برگه ای هستش که حداکثر 20 روز پس از ثبت درخواست اعزام از طریق پست به آدرس محل سکونت مشمولین ارسال خواهد شد. هدف از صدور این برگه، اعلام تاریخ اعزام مشمولین هستش. با ذکر این توضیح که دوستان حداکثر 2 روز بعد از ثبت درخواست اعزام، می تونن «المثنی برگ اعزام» رو از پلیس+10 دریافت کنن که از لحاظ اعتبار با همون «برگ اعزام» برابر هستش.

«برگ معرفی به مرکز آموزش» یا «برگ سفید» = برگه ای هستش که حداقل یک هفته پیش از تاریخ اعزام از طریق پست به آدرس محل سکونت مشمولین ارسال خواهد شد. هدف از صدور این برگه، اعلام محل پادگان آموزشی مشمولین هستش. با ذکر این توضیح که دوستان حداقل 20 روز پیش از تاریخ اعزام، می تونن «المثنی برگ سفید» رو از پلیس+10 دریافت کنن که از لحاظ اعتبار با همون «برگ سفید» برابر هستش.

موفق باشید/

با سلام

توضیحات لازم در این باره داده شد ولی از اونجایی که مایل نیستم حتی برای یک نفر هم که شده، شبهه ای باقی بمونه، جسارتاً ناچارم صحبت شما رو نفی کنم. امیدوارم این رو بحث شخصی تلقی نکنید!

دوست عزیز فرض کنیم به گفته شما برگ اعزام همون برگ سفید باشه! میشه بگید چطور برگ سفید منی که تاریخ اعزامم 91/02/01 هستش، 4 ماه پیش از اعزام بنده صادر شده باشه؟! اصلاً فرض کنیم بنده تنها فردی هستم که در ایران برگ سفیدش 4 ماه قبل از اعزام صادر شده؛ این چه برگ سفیدی هستش برای بنده صادر شده که محل آموزش رو زده متعاقباً اعلام خواهد شد؟!

شاید عامل ایجاد این شبهه نظام وظیفه باشه که glossary خودش رو جایی مکتوب نکرده! اجالتاً بنده این کار رو واسشون انجام میدم:

«برگ آماده به خدمت» یا «برگ اعزام» یا «برگ سبز» = برگه ای هستش که حداکثر 20 روز پس از ثبت درخواست اعزام از طریق پست به آدرس محل سکونت مشمولین ارسال خواهد شد. هدف از صدور این برگه، اعلام تاریخ اعزام مشمولین هستش. با ذکر این توضیح که دوستان حداکثر 2 روز بعد از ثبت درخواست اعزام، می تونن «المثنی برگ اعزام» رو از پلیس+10 دریافت کنن که از لحاظ اعتبار با همون «برگ اعزام» برابر هستش.

«برگ معرفی به مرکز آموزش» یا «برگ سفید» = برگه ای هستش که حداقل یک هفته پیش از تاریخ اعزام از طریق پست به آدرس محل سکونت مشمولین ارسال خواهد شد. هدف از صدور این برگه، اعلام محل پادگان آموزشی مشمولین هستش. با ذکر این توضیح که دوستان حداقل 20 روز پیش از تاریخ اعزام، می تونن «المثنی برگ سفید» رو از پلیس+10 دریافت کنن که از لحاظ اعتبار با همون «برگ سفید» برابر هستش.

موفق باشید/

سلام

من هم موافقم که دیگه بحث رو ادامه ندیم. من هم می خواستم برگ سبزی که پست شده و اونی که خودم گرفتم رو آپ کنم که دیدم فایده نداره چون یکیه.

بهرحال این المثنایی که شما گرفتید با برگ سبز تفاوت های زیادی داره.

گودلاک

Junior Member

آیا سایتی مبنی بر اعلام زمان اعزام به خدمت وجود داره؟؟
    یعنی سایتی هست که کار کارت سبز رو انجام بده و تاریخ اعزام رو قبل از رسیدن کارت سبز بگه؟
    (آخه از دوستان شنیدم ولی آدرس سایت رو ندارم)

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط poorya152 نمایش پست ها
    آیا سایتی مبنی بر اعلام زمان اعزام به خدمت وجود داره؟؟
    یعنی سایتی هست که کار کارت سبز رو انجام بده و تاریخ اعزام رو قبل از رسیدن کارت سبز بگه؟
    (آخه از دوستان شنیدم ولی آدرس سایت رو ندارم)
    نیاز به سایت نیست....تو خود دفترچه یه چند تا شماره تلفن گویا هستش.....به اونا که در واقع روابط عمومیه نظام وظیفه هستش زنگ بزنی میگن بهت.....کد ملیتو میگی و تاریخ اعزامتو میگن.....فکر کنم چند روز بعد اعزام.....مثلا یه هفته بعدش میتونی تاریخ اعزامتو بگیری

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)