صفحه 611 از 703 نخستنخست ... 111511561601602603604605606607608609610611612613614615616617618619620621661 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 6,101 تا 6,110 , از مجموع 7578

موضوع: سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض پاسخ : سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

دوستان یک چیزی رو میخواستم دوستانه بگم که واژه -آنکادر- درست هست نه آنکارد. آنکادر گویا از زبان فرانس به زبان ما داخل شده و میشه در کادر بودن، در چهارچوب بودن در ترتیب خودش بودن.
    من برای امریه که خیلی پیگیری کردم از دستگاه های مختلف و پارتی نداشتم و بهم ندادند. یادم نمیره که خانومی کارمند بخش امریه به من گفت دیگه نیا برای پیگیری برو رزومت رو شماره بایگانی بزن تا نوبتت بمونه و یک پارتی کلفت پیدا کردی اونوخ بیا. دیگه خسته شده بود از من.
    بهمین دلیل تنها راهکار برای من زمان میان آموزشی هست که پیگیری کنم و امریه بگیرم.
    از اونجایی که نزدیک و دور برای من تفاوتی نداره و نمیخوام در رفت و آمد روزانه هم باشم فکر کردم که امریه هم اگر نزدیک شهر خودمون گرفتم یا دور، یا در زمان آزاد بودن پس از آموزشی، بتونم با یک دکه چوبی که یک خونه یک متری حساب میشه برای کاسبی کردن و مکان خواب بهره بگیرم. این خونه طراحی شده یک معمار هست که برای جهانگرد هاست. ایستاده برای فروش کردن و خوابیده میگذاریمش برای خوابیدن. میخوام بزنم فروش کارای دستیم که تازه بفکرم افتاده و در زمان کوتاهی که دارم بسازم و بفروشم و در کنارش شایدم قهوه و چایی و بیسکوییت به افراد داخل اون شهری که در رفت و آمد هستند بفروشم.
    پیشنهادی دارید؟ چی فکر می کنید؟

دوستای گلم که دارید توی تابستون میرید آموزشی یه چنتا چیز رو حتما تو ذهن داشته باشید ! خیلی از اینا رو شاید الان متوجه نشید و رفتید اونجا میفهمید
    1- میگن وقتی باد میاد هم توی دروازه شهر میره هم توی سوراخ موش ! در مورد هوای گرم هم همینه وقتی زیر آفتاب وایسادین هوا هم برای شما گرمه هم برای مسئولای پادگان پس بهتره "کمتر" ( نه که اصلا چون خدایی نمیشه ) لعن و نفرین کنید .
    2- وقتی مدت زیاد قراره زیر آفتاب سرپا وایسید همون طور که خبردار وایسادید آروم توی پوتین انگشتای پاتون رو تکون بدید تا گردش خون بیشتر بشه و خون توی پاها جمع نشه اینطوری هم پاهاتون دیرتر خسته میشه هم خون بهتر به مغزتون میرسه و سرتون گیج نمیره و پس نمی افتید (هرچند معمولا کسی طوریش نمیشه ولی رعایت کنید بهتره )
    3-سعی کنید آب زیاد بخورید تا بدنتون دچار کم آبی نشه اگر روزه میگیرید ( دمتون گرم توی اون گرما خییلی سخته ایول به ارادتون ) بعد از افتار میوه بخورید توی بوفه پادگان هست احتمالا میتونید با خودتون لیمو ببرید از خونه یا آب لیمو طبیعی و زیاد بخورید
    4-اگر چشمتون مشکل خاصی داره از دکتر نامه بگیرید و عینک آفتابی ساده ببرید ولی اون مجوزه خیللللللیییی ضروریه چون حساب کنید توی یه جمع 140 تایی سربازی با اون قیافه ها یفر عینک به چشم خیلی تو چشمه . عینک فوتو کرومیک هم بد نیست .
    5- توی تابستون مراقب مریضی های فصول گرم مثل اسهال و استفراغ باشید . هرچیزی که سلف داد رو لزوما نباید بخورید . من خودم یه کیسه داشتم توی یه بطری کوچیک آب لیمو و یه چنتا از این پک های کوچیک آویشن و فلفل سیاه و سماق که رستورانا میدن و از همه مهم تر یه قوطی عسل از این قوطی ها که مثل ظرف سس میمونه توش بود و اگر غذا خوب نبود به زور ادویه ها که داشتم میخوردم و نهایتا اگر خیلی بد بود نون و عسل می خوردم . سعس کنید خیلی مراقب باشید مریض نشید چون توی آموزشی دکتر درست و حسابی نیست و مریضی سخته .
    6- جو نگیرتتون و کار دست خودتون ندید هر کاری که گفتن انجام بدید اگر از توان شما خارج بود انجام ندید ، هیچ کس حتی با دستور مستقیم نمیتونه شما رو وادار به کاری کنید که ممکنه برای شما خطرناک باشه اما توی این قضیه زیاده وری نکنید چون اگر با شما چپ بیفتن راه واسه اذیت کردن زیاده
    7- و آخر اینکه اصصصصلا سخت نگیرید . روزارو نشمرید و منتظر تاریخ میان دوره و پایان دوره نباشید . همه چیز روی روال خودش طی میشه و شما به هیچ وجه کاری از دستتون ساخته نیست پس بهتره بیخیال باشید و بگید "هرچه پیش آید خوش آید "
    خوش باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط phoenix4ever نمایش پست ها
    4-اگر چشمتون مشکل خاصی داره از دکتر نامه بگیرید و عینک آفتابی ساده ببرید ولی اون مجوزه خیللللللیییی ضروریه چون حساب کنید توی یه جمع 140 تایی سربازی با اون قیافه ها یفر عینک به چشم خیلی تو چشمه . عینک فوتو کرومیک هم بد نیست .
    من عینکی هستم (نزدیک بین هستم با شماره 2 و آستیگمات) و عینک می زنم. عینکم فوتوکرومیک هم هست. می تونم تو آموزشی عینک بزنم یا باید از دکتر نامه بگیرم؟ دکتر پادگان یا هر دکتر چشم پزشکی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط phoenix4ever نمایش پست ها
    6- جو نگیرتتون و کار دست خودتون ندید هر کاری که گفتن انجام بدید اگر از توان شما خارج بود انجام ندید ، هیچ کس حتی با دستور مستقیم نمیتونه شما رو وادار به کاری کنید که ممکنه برای شما خطرناک باشه اما توی این قضیه زیاده وری نکنید چون اگر با شما چپ بیفتن راه واسه اذیت کردن زیاده
    من شنیدم هر چی گفتن باید بله قربان بگیم؟

پیش فرض پاسخ : سوالات دوستان سرباز

نقل قول نوشته اصلی توسط Parsi800 نمایش پست ها
    من عینکی هستم (نزدیک بین هستم با شماره 2 و آستیگمات) و عینک می زنم. عینکم فوتوکرومیک هم هست. می تونم تو آموزشی عینک بزنم یا باید از دکتر نامه بگیرم؟ دکتر پادگان یا هر دکتر چشم پزشکی؟
    محض احتیاط 2 تا عینک ببرید که یک وقت اجازه ندادند برید داخل شهر درستش کنید. قاب عینک هم همیشه همراهتون باشه، عینک معمولی و فتوکرمیک رو میگذارند بزنید مشکل نداره

پیش فرض پاسخ : سوالات دوستان سرباز

نقل قول نوشته اصلی توسط UN22 نمایش پست ها
    محض احتیاط 2 تا عینک ببرید که یک وقت اجازه ندادند برید داخل شهر درستش کنید. قاب عینک هم همیشه همراهتون باشه، عینک معمولی و فتوکرمیک رو میگذارند بزنید مشکل نداره
    سلام
    نامه که گفتم فقط برای عینک آفتابی هست و برای عینک طبی مشکلی ندارید . من خودم چشمم شماره کمی آستیگمات بود یه عینک فتوکرومیک گرفتم و بردم مشکلی هم نبود . فقط حواستون باشه عینکتون نشکنه !!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط Parsi800 نمایش پست ها

من شنیدم هر چی گفتن باید بله قربان بگیم؟
    مشکلی برای عینک طبی نیست . اتفاقا اونایی که عینکی هستن معمولا (نه همیشه) برای راه پیمایی با ماسک ، ماسک نمیزنن !! خخخ
    هرچی بگن شما باید گوش کنی مگر اینکه از واقعا توانت خارج باشه نه اینکه فیلم بازی کنیا ! اونا زرنگ تر این حرفان ولی اولا تمام دستورات باید برای شنا قابل اجرا باشه و ثانیا به هیج عنوان حق ندارن به شما توهین مستقیم بکنن ! مخصوصا توی سپاه که پوست طرفو میکنن !!!!!! ولی فرمان برداری شما سرجاشه . اگر درهر شرایطی مشکلی داشتید بهتره با شخصی که یک درجه بالا تر از طرفه درمیون بگذارید نامه هم خیلی جواب میده به شرطی که رعایت ادب و احترام رو کرده باشید. اما بازم میگم اصلا سخت نگیرید همش میگذره میره

Banned

لطفا یکی از دوستان جواب بده.
    سربازی که نه ماه خدمت کرده ولی الان ادرس محل سکونتش عوض شده از کجا بایدبرای تغییر ادرس اقدام کنه....یگان...پلیس +10....نظام وظیفه....کجا؟

بعضی پادگان ها هستند که امریه ها و معاف از رزم ها و حتی بر اساس تحصیلات جدا در یک گروهان خاص قرارر میدن حالا به نظر شما من رو در چه گروهی قرار میدن، امریه دار معاف از رزم
    یعنی مثلا اگر امریه دار معاف از رزم باشم ممکنه با گروه امریه دار تعلیم ببینم (اینجوری نمیشه استفاده ای از معاف از رزم کرد)؟
    یا اینکه نه کلا معاف از رزم رو در یک گروهان قرار خواهند داد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط UN22 نمایش پست ها
    بعضی پادگان ها هستند که امریه ها و معاف از رزم ها و حتی بر اساس تحصیلات جدا در یک گروهان خاص قرارر میدن حالا به نظر شما من رو در چه گروهی قرار میدن، امریه دار معاف از رزم
    یعنی مثلا اگر امریه دار معاف از رزم باشم ممکنه با گروه امریه دار تعلیم ببینم (اینجوری نمیشه استفاده ای از معاف از رزم کرد)؟
    یا اینکه نه کلا معاف از رزم رو در یک گروهان قرار خواهند داد؟
    فکر نمیکنم اینطور باشه، حداقل ۰۱ ارتش که ما بودیم اینطور نبود، امریه دار ها که جزء آموزشیاش عادی حساب میشدن و معاف از رزم ها رو هم به طور مساوی بین همه یگان ها تقسیم کردن ...

اگر قرار باشه که معاف از رزم ها رو همه رو بزارن تو یه یگان خاص اون یگان میخوابه که ! نه کار ها درس پیش میره و نه رژه درس حسابی میتونن برن ...

دوستانی که میخوان نهایتا برن خاتمی یزد (امریه قرارگاه) "بنا به تجربه شخصی " خود من خیلی معاف از رزم بدردشون نمیخوره ! فرقش اینه که بجای اینکه زیر آفتاب مرداد رژه برید باید یه جا زیر همون آفتاب بشینید و بعد از 10 دقیقه آرزو کنید کاش اقلا شما هم راه میرفتید یه بادی به صورتتون بخوره و نظافت و این طور چیزا بیشتره و چون توی برنامه های تاکتیک و رژه و بعضی مانور ها شرکت نمیکنید که پدر بقیه رو در میارن !!! بقیه بچه ها تیکه زیاد بهتون میندازن ! و باز از دید شخصی من از همش بدتر اینه که اسلحه دستتون نمیدن و بدتر اینکه میدون تیر نمیرید که به نظر من تنها بخش لذت بخش آموزشیه و اقلا برای من خیلی هیجان داشت !!! البته کلاسای تاکتیک هم بسته به استادش میتونه خیلی خوش بگذره ولی شما رو نمیبرن ! و نهایتا به شما کف درجه مرتبط با مدرکتون میدن هرچند برای امریه چندان فرقی هم نداره و فقط 10-20 تمن حقوقش فرق داره. خلاصه به نظر من اگر مشکل شما حاد نیست و میتونید راحت برید و بیاد ارزش نداره
    البته بودند دوستانی که مثلا بیماری پوستی داشتن و و با دستور فرمانده گروهان حتی 1 ساعت زیر آفتاب نبودن خدایی اگه بدونن واقعا مشکلی دارید و جدی هست اذیت نمیکنن .
    جو بچه ها که بماند اما اگر دیدگاهتون مثل من نیست ، معاف از رزم خیلی هم شاید بد نباشه !!
    توی اردو تو دمای 50 درجه بیابونای یزد هرچند توی چادر برزنتی موندن و دم کردن سخته ولی از زیرهمون افتاب رو ریگ داغ نشستن و ماتحتتون مثل نون سنگک بشه راحت تره !!
    درکل آموزشی بسته به اینکه سخت بگیرید یا آسون میتونه بهترین یا بدترین دوران عمرتون باشه و با گفتن بهترین اصلا اقراق نکردم !!!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)